Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    40 psi mı wtf yani hocam sen kimden duydun kimden gördün hangi servis bunu sana söylediyse o şahıs firmayla her türlü bağlantını kes.yada cinayete kurban gidicen gibi.piste çıksak heralde o kadar yine basmayız kaldıki ön başka arka başka.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R25
    debriyajı yarım gevşet geçer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hamur farkı var MIŞ.3 5 yerde okuduğum kadarıyla alman üretimi olursa daha iyimiş ama sıkmasyonda olabilir.pek inanmıyorum o işe.omu bumu diceksen michelin de bakabilirsin oda kalite olarak çok yakın.hatta yağmurda da sürücem diyorsan yağmurda daha iyimiş.
    Dostum bende Michelin ve Pirelli arasında kaldım. Fakat motoru çok yatırmaya meyilli değilseniz Michelin öneririm. Şu an bende pilot street var ve gerçekten de çok memnun kaldım. Özellikle IRC den sonra acayip bir fark olduğunu anlıyorsun. Bugün E-5'te panik fren yapmak durumunda kaldım hızım 90 falandı muazzam bir duruş sağladı bana. Özellikle Michelin'in ıslak performansı gayet iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, R25'imi alalı yaklaşık 1 ay kadar oluyor, 2. el olarak yaklaşık 2000 km'de çok bakımlı bir motor buldum ve tabi kaçırmak istemdim Daha önce motosiklet tecrübem yoktu ama düzenli olarak güvenli sürüş eğitimine katılıyorum. Şu an motoruma fena halde bağlandım desem yeridir Ancak benim gözüme çarpan eksileri; grenaj malzemesinden dolayı sanırım boya çok kolay çiziliyor, arkacı için tutunacak yer yok gibi (daha sonra bir siteden arkacı için tutacak alıp taktım gayet güzel durdu), irc lastikler çok düşük hızda bile frenlerken kayabiliyor (diablo rosso 2 çok öneriliyor sanrım yakında onlarla değiştiricem) ve canımı sıkan aynalar.. Tamda bu noktada bir sorum olacaktı, sağ ve sol aynalara kör nokta aynası eklememi önerirmisiniz? Şimdi gidip alıpta boşa masraf etmişte olmak istemiyorum bu sebeple aynalara ne gibi müdahaleler edilebileceği konusunda önerilerinizi beklemekteyim.
    Dostum IRC ile 2 kere düştüm. Allahtan birşey olmadı. Şayet bütçen var ise Rosso ya da Michelin ile hemen değiştir derim. Ben Michelin kullandım memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,ben de sali gunu teslim aldim motorumu.Bugun bahceye koyarken egzozu surttum soyle bir cizik oldu https://i.hizliresim.com/7yENQm.jpg bunu gidermek icin ne yapabilirim?
    dostum Bauhaus gibi yerlerde yüksek sıcak yüzeyler için boyalar var. Şömine ve egzoz boyası diye geçebiliyor. Ondan al. Önce boyayacağın yüzeyin kenarlarını kağıt bant ile kapa ama egzoz un soğuk olmasına dikkat et. Sonra 20 cm geriden boyayı püskürt. 1 saat kurumasını bekle ve egzozu ısıt yani gez motorla biraz. Göreceksin mis gibi olmuş olacak.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Arkaya 30-pSı
    öne 28 pSi basın. 40 basarsanız kaza yaparsınız.

1000 bakımın da ne yapılıyor 2 litre yağ değişimi, yağ filtresi değişikliği harici?

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı calm driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımın da ne yapılıyor 2 litre yağ değişimi, yağ filtresi değişikliği harici?
    yag filtresini de degismiyorlar, sadece yag degisiyor,
    sagina soluna bakip geri veriyorlar, hic bisi yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag filtresini de degismiyorlar, sadece yag degisiyor,
    sagina soluna bakip geri veriyorlar, hic bisi yok.
    yağ filtersi değişiyor hocam her bakımda.en alttaki siyah filtreden bahsediyorsak hep değişiyor.başka değişen hiç bir şey yok yağ değiştir devam.190 tl para verdim haziranda 4r motor yağı kullandım.normal yağ kullanılırsa 155 160 tl gibi bir rakam tutar

Beyler motoru çok yavaş bacağımın üstüne düşürdüm koruma takozu hafif eğildi servis de düzeltirler mi bunu

Herkese merhaba dun bir r25 aldim bir sorum olacak hararet gostergesi her zaman bir dişte kalıyor bu normalmidir?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Berkayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba dun bir r25 aldim bir sorum olacak hararet gostergesi her zaman bir dişte kalıyor bu normalmidir?
    Normal buz gibi de olsa hararet 1 diş gösterir.

arkadaşalar selamlar,

motosikleti aldığım yerde rosso 2 taktırmak istedim ama satışcı arkadaş gerek yok dedi, bende internette okudum youtube'da incelemelerde herkes hemen değiştirin çok kötü vs yazmış dedim ama ısrarla irc'lerin kötü lastik olmadığında ısrar etti bende malum acemiyim ne yapsam size ?

Efendi07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Herkese selamlar,

Yaklaşık bir yıl süren dışarıdan takipten sonra bugün yaşadığım bir sorun vesilesiyle foruma üye oldum.

7-8 aydır r25 sahibiyim, 6.000 km'ye yaklaştık. Motosikletimden gayet memnunum, hiç kaza yaşamadım, allah da kazayı belayı hepimizden uzak tutsun.

Sorunuma gelirsek;

Bugün E-5'te tempolu bir şekilde seyir halindeyken, trafik yavaşladı ben de yavaşlayıp sağ şeritten ilerlemeye başladım.Hiçbir sebep olmaksızın motor birden dengesiz gelmeye başladı bana, her zaman verdiğim kontralara tepkisi garipleşti. Ellerimi bıraktığımda neredeyse kaza yapıyordum fakat bunun sebebi sanırım şerit diye çektikleri o kalın beyaz çizgi. Çünkü biraz ileride ellerimi bıraktığımda motor düz bir şekilde seyretmeye devam etti. Fakat bahsettiğim sorunu şöyle anlatabilirim sanırım, gidon fazlasıyla hafifleşti birden hareketlerime çok sert tepkiler vermeye çalıştı. Durup lastikleri kontrol ettim fakat lastiklerim de delinmiş veya patlamış değildi. Ayrıca motosikletim 5.000 km'den beri oil ışığı yakıyor fakat bana söylenen 1.000 km'de ve sonraki her 5.000 km'de bakıma girmesi gerektiğiydi. Acaba yaşadığım sorun bununla bağlantılı olabilir mi?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim, hepinize iyi sürüşler!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Herkese selamlar,

Yaklaşık bir yıl süren dışarıdan takipten sonra bugün yaşadığım bir sorun vesilesiyle foruma üye oldum.

7-8 aydır r25 sahibiyim, 6.000 km'ye yaklaştık. Motosikletimden gayet memnunum, hiç kaza yaşamadım, allah da kazayı belayı hepimizden uzak tutsun.

Sorunuma gelirsek;

Bugün E-5'te tempolu bir şekilde seyir halindeyken, trafik yavaşladı ben de yavaşlayıp sağ şeritten ilerlemeye başladım.Hiçbir sebep olmaksızın motor birden dengesiz gelmeye başladı bana, her zaman verdiğim kontralara tepkisi garipleşti. Ellerimi bıraktığımda neredeyse kaza yapıyordum fakat bunun sebebi sanırım şerit diye çektikleri o kalın beyaz çizgi. Çünkü biraz ileride ellerimi bıraktığımda motor düz bir şekilde seyretmeye devam etti. Bahsettiğim sorunu şöyle anlatabilirim sanırım, gidon fazlasıyla hafifleşti ve hareketlerime çok sert tepkiler vermeye başladı. Durup lastikleri kontrol ettim fakat lastiklerim de delinmiş veya patlamış değildi. Ayrıca motosikletim 5.000 km'den beri oil ışığı yakıyor fakat bana söylenen 1.000 km'de ve sonraki her 5.000 km'de bakıma girmesi gerektiğiydi. Acaba yaşadığım sorun bununla bağlantılı olabilir mi?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim, hepinize iyi sürüşler!

Motosikleti
    xsr 900
    [/COLOR]Herkese selamlar,

Sorunuma gelirsek;

Bugün E-5'te tempolu bir şekilde seyir halindeyken, trafik yavaşladı ben de yavaşlayıp sağ şeritten ilerlemeye başladım.Hiçbir sebep olmaksızın motor birden dengesiz gelmeye başladı bana, her zaman verdiğim kontralara tepkisi garipleşti. Ellerimi bıraktığımda neredeyse kaza yapıyordum fakat bunun sebebi sanırım şerit diye çektikleri o kalın beyaz çizgi. Çünkü biraz ileride ellerimi bıraktığımda motor düz bir şekilde seyretmeye devam etti. Bahsettiğim sorunu şöyle anlatabilirim sanırım, gidon fazlasıyla hafifleşti ve hareketlerime çok sert tepkiler vermeye başladı. Durup lastikleri kontrol ettim fakat lastiklerim de delinmiş veya patlamış değildi. Ayrıca motosikletim 5.000 km'den beri oil ışığı yakıyor fakat bana söylenen 1.000 km'de ve sonraki her 5.000 km'de bakıma girmesi gerektiğiydi. Acaba yaşadığım sorun bununla bağlantılı olabilir mi?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim, hepinize iyi sürüşler![/QUOTE]

anladigim kadariyla yolun beyaz seritli tirtikli yerine denk gelmissiniz, evet orda ciddi sacmalayabiliyor motor, temiz duz bir asfaltta tekrar bi deneyin lastiklerinizde bir problem yoksa muhtemelen duzelmis olacaktir. ayrica otoyollarin en sag ve en sol taraflari tozlu oldugu icinde motor kayabiliyor.

diger konu ise, motorda oil isigi yanmamasi lazim, km den bagimsiz olarak. 1000 km de bakim yapildiginda oil sayaci sifirlanir 5000 de bakim yapildiginda yine sifirlanir,
    eger motor yolda giderken kirmizi yag lambasi yaniyorsa cok ciddi bir problem var demektir ve motoru kullanmamaniz gerekir.
    yok eger soylediginiz siyah "oil" yazisi yaziyor ise o son yag degistirdiginizden itibaren kac km yaptiginizi yaziyor sadece sizde ne zaman yag degismeniz gerektigini takip ediyorsunuz. select tusuna basip baska bir sayaca gectiginizde sonmesi lazim oil yazisinin.

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    iyi akşamlar beyler r25 ime led xenon takmak istiyorum ama okuduğum kadarıyla arka kapaklar uymuyor takınca peki bu kapaklarla kullanabildiğimiz led xenon var mı

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar vites müsüründen yağ sızıntı geliyor 3600 km ne yapmam lazım ACİL...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Sorun vites yerinin üstünde renkli kabloların olduğu iki adet yıldız bulunan içinde renkli kabloların göründüğü kapak tasarımı imiş bir nebze olsun sıkıldı ve. Sililindi bakalım daha kaçıracak mı, anlatılan yer on dişli muhafazasını çıkardıktan sonraki görünen yer.

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vites müsüründen yağ sızıntı geliyor 3600 km ne yapmam lazım ACİL...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Sorun vites yerinin üstünde renkli kabloların olduğu iki adet yıldız bulunan içinde renkli kabloların göründüğü kapak tasarımı imiş bir nebze olsun sıkıldı ve. Sililindi bakalım daha kaçıracak mı, anlatılan yer on dişli muhafazasını çıkardıktan sonraki görünen yer.
    ne kadar yag damladi?
    cunku bende kaciriyor zannettim meger fazla zincir yagi orda toplanip ordan damliyormus, fazla yaglamisim zinciri, belki sizin de orda birikendir.

Pirelli rosso 2 lerden bahsetmek isterim. İnternette okudum . Cbr 250 ırc lastikler kayıyor diye rosso 2 de radyal lastik varmış daha iyi yol tutuyor diye sipariş ettik. Gelen lastikleri el ile kontrol edildiğinde ırc daha yumuşak. Gelen lastikler Brezilya malı 2017 model. Şimdi şüphelendik acaba Alman malı üretimin yumuşak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Damlamadi kustu hafiften, zincir muhafaza sini çıkarın renkli kabloların alt vidasini sikiliastirin

Beyler arka sehpa alacam. 2 tipi var V seklinde olup minik takozlara oturtulan bide L seklinde olup arka masaya alttan tutan. Hangisini tavsiye edersiniz. Marka model yada link verirseniz cok sevinirim. Motoru degistiririm diye universal birsey ariyorum bu arada.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli rosso 2 lerden bahsetmek isterim. İnternette okudum . Cbr 250 ırc lastikler kayıyor diye rosso 2 de radyal lastik varmış daha iyi yol tutuyor diye sipariş ettik. Gelen lastikleri el ile kontrol edildiğinde ırc daha yumuşak. Gelen lastikler Brezilya malı 2017 model. Şimdi şüphelendik acaba Alman malı üretimin yumuşak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

https://i.hizliresim.com/ZOVppV.jpg
    Sıkma canını yol tutuş çok iyi

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/ZOVppV.jpg
    sana dandik olan rosso 2 leri çakmışlar %90.

Dakika 21:00 dan itibaren

Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)