Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Ekzoz bi acayip sticker olmamış

Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buraya koymak kural dışı değildir umarım ama arayan biri vardır belki, motosikletimi satıyorum uygun fiyata yabancıya gitmesin

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4190748/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam hatırlamıyorum lastik havasını, şimdi kitapçıktan baktım 29 ön 33 arka. Benim garajın zemininde çok ince beyaz toz var, bu yüzden tozlanıyor ama beklediğim kadar toz tutmadı. Sadece çukur bölgelerde birikiyor. Mesela arka kuyruktaki yamaha ambleminin kenarı toz topluyor. Depo yada grenajda rüzgardan gidiyor hemen. Eski parlak siyah modeller bu konuda daha fenaydı, hemen belli ediyordu.

Beyler YBR kullandığımdan motor sehpasına ihtiyaç duymadım ama yağlama için lazım. Alacam bitane ama motorun neresine tutturuyoruz. Dün baktım baya tekerin bağlantı noktasından üç parmak motor tarafında bir çıkıntı ve ortasında delik var. Orayamı oturturuyoruz. Bide nette arka sehpa topuzu satılıyor, onlardanmı almamız lazım. Biri detaylı şu konuyu anlatsa süper olur.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bugün ilk kez motorla gazlayasim geldi bagdat caddesine ciktim gazladim.Oglen saati asfaltin sicakligi ve meshur irc kalitesi birlesince ozellikle isiklarda kalkislarda sanarsin 120 beygir alet kullaniyorum, motorun kici bir o yana bir o yana 1 den 2 ye cekerken.3 e cekerken bile yanladi.Tuzla dan cikmadan sifirladim yol bilgisayarini 3.4 lt gosterdi 80 km sonunda.Cok yakiyor diyenler bence bidaha dusunsun.Cunku gercekten gaz actim ve trafikte kullandim.Hatta motor ilk defa hararette 5 saniyeligine 4 u gordu 3 e dustu.
    İlk motor olarak alacak arkadaslara tavsiyem lastikleri degistirin

@tyrx dedigin gibi o bahsettigin delige arka sehpa topuzunu monte ediyorsun

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk kez motorla gazlayasim geldi bagdat caddesine ciktim gazladim.Oglen saati asfaltin sicakligi ve meshur irc kalitesi birlesince ozellikle isiklarda kalkislarda sanarsin 120 beygir alet kullaniyorum, motorun kici bir o yana bir o yana 1 den 2 ye cekerken.3 e cekerken bile yanladi.Tuzla dan cikmadan sifirladim yol bilgisayarini 3.4 lt gosterdi 80 km sonunda.Cok yakiyor diyenler bence bidaha dusunsun.Cunku gercekten gaz actim ve trafikte kullandim.Hatta motor ilk defa hararette 5 saniyeligine 4 u gordu 3 e dustu.
    İlk motor olarak alacak arkadaslara tavsiyem lastikleri degistirin

@tyrx dedigin gibi o bahsettigin delige arka sehpa topuzunu monte ediyorsun
    Bende ne biçim vites aytıyorum, bebriyajı hızlı bırakıp motorun arkası kayırdırıyorum diye kendime kızıyordum. Meğersem motordanmış ) yerinde durmuyor alet, gerçi işi bilenler hertürlü ayarlar.

Hocam bu sehbanın uçları nereye oturuyor. Direk arka demirin üzerinemi. Orası çizilmezmi. Bide dediğiniz deliğe konan takoz var nette gördüm sanırım buna oturtuyorlar ama emin olamadım.

http://urun.n11.com/modifiye-urunler/yamaha-yzf-r25-sehpa-kaldirma-vidasi-P175278933
    http://urun.n11.com/modifiye-urunler/yamaha-yzf-r25-motor-sehpa-aparati-kaldirma-aparat-r25-P162439961

Motosikleti
    Kanuni Deer 152- Yamaha YZF R25
    Sonunda geldi guzum Allah herkese gönlündekini versin inşallah

zekeriyaimam bunu beğendi.

OnuRR42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Kusur bize kaldı mahkeme dava da uğraşmıyorum kendim yaptırır binerim DEBRİYAJ KÜTÜĞÜ SAĞ AYAK BASAMAK DÖKÜM YERİ VE SAĞ VE SOL GİDON LAZIM ACİL TANIDIKLARINIZDA VARSA Bİ DÖNÜŞ YAPIN ARKADAŞLAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Motor rodajda ve 24, 25 kuruş yakıyor beyler sizin makinalar nasıl?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı RedTuborg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor rodajda ve 24, 25 kuruş yakıyor beyler sizin makinalar nasıl?
    benimde aslında rodaj bitti ama yeni yeni ayıltıyorum.1600km normalde şu an 1300 e doğru geliyorum ara ara yokluyorum çok sıkıştırmadan.valla ekonomi olarak kullandım ne kadar yaktı vs hesaplamıyorum ama full depo dahada giderdi 250 km şehir içi yaptım.eski motorum pulsarda da 280 300 arası gidiyordum ışık yandığında alıyorum her 2sinde.yağ değiştirmedinden dolayı rodaj yağı var içinde oda biraz etki eder yakıta.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben kuruştan anlamam 3.6 lt ort yol bilgisayarında

Motosikleti
    xsr 900
    r25 le 1100 km lik bulgaristan gezisi yaptim, 3.8 lt oldu ortalamasi. otoban olan yerlerde bastik, sehir ici yollar da sakin kullandik.
    arkada soft canta ve onde depo ustu canta bagliydi.
    alphertunga bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    1000 bakımını yaptırdım yağ yağ filtresi ve tapa contası değişdiğini söylediler. Şase numarasını girdi ve 180 lira ücret istedi servis verdim burayakadar tamm. ama şuan bakımdan sonra yaklaşık 600 km yaptım motorun son hızında yaklaşık 20 km bir düşüş söz konusu yokuş aşağı 169 u geçmiyor bugün servise sordum yağ değişiminde olur yağ biraz inceldimi düzelir falan dedi. Bu ne kadar doğru böyle birşey yaşayan varmı.

Motosikleti
    simson
    Alıntı Hüseyin35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını yaptırdım yağ yağ filtresi ve tapa contası değişdiğini söylediler. Şase numarasını girdi ve 180 lira ücret istedi servis verdim burayakadar tamm. ama şuan bakımdan sonra yaklaşık 600 km yaptım motorun son hızında yaklaşık 20 km bir düşüş söz konusu yokuş aşağı 169 u geçmiyor bugün servise sordum yağ değişiminde olur yağ biraz inceldimi düzelir falan dedi. Bu ne kadar doğru böyle birşey yaşayan varmı.
    Rodajda top speed mi denedin?170i falan geçtin yani.Helal olsun

Motosikleti
    xsr 900
    20km dusus soz konusu ve 169 yapti diyorsun, rodajda 190 gordun yani?
    sayet durum buysa motoruna cok iyi davranmamissin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    pistonları aşırı zorlamışın eğer son hız denemesi falan yaptıysan.evet yağ konunca bir zaman motor o yağa alışıcak eskicek ondan sonra performans kazanıcak ama sen rodajda zorlamışsın.doğrudurda 180 190 yokuş aşağı yapmışsındır ama o son yapışındı çünkü pistonlar motor bloğunu çok zorladın bidaha o hızlara zor ulaşırsın.o eski yağ motoru koruyordu rodaj yağı o artık yok daha ince var o yüzden aradan kaçıyor sürekli

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    r25 e soft çantayı nasıl taktınız? Resim paylaşabilir misiniz.

Motosikleti
    simson
    Alıntı alphertunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 e soft çantayı nasıl taktınız? Resim paylaşabilir misiniz.
    Ben de aldım yarın fotoğraf atarım

Arkadaşlar Edirne yamaha bayinde siyah r25 kalmamıştı. Sipariş ettik tahminen ne kadar sürer motorun bayiye gelişi ? Bilen var mı acaba ?

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Çok zorlamadım sadece bir kere 900 km civarında 180 de bıraktım. 169 yokuş aşağı geçmedi yani şuan 160 ı geçmiyor makine bi sıkıntı var ama anlamadım. Bu yamalube yağdan kaynaklı olabilirimi yani motul falan koysam fark edermi bazı kişiler motul yağ ile daha iyi performans aldığını yazmış.

Zorlamaktan bahsetmiyor arkadaşlar. Motorun yanında verilen kitapçıkta da yazdığı gibi rodaj süresince geçmemen gereken bir devir sınırır var

Motosikleti
    simson
    Aliexpress Komine çantalar

kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)