Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnuRR42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 e topcase olmaz dediler ben yaptım oldu

Kazalı bir sele buldum internetten, kestim biçtim, üstüne hepco becker tc30 arka çantayı monteledim, birde yamaha logosu, işlem tamam.

http://i.hizliresim.com/r33NW3.jpg

http://i.hizliresim.com/7qq19N.jpg

http://i.hizliresim.com/gqqYdO.jpg

http://i.hizliresim.com/9QQrMN.jpg

http://i.hizliresim.com/qbbN6d.jpg

http://i.hizliresim.com/M00BN1.jpg

Nasıl olmuş?
    (Biliyorum motorun doğasına biraz aykırı oldu, tipini bozdu ama, bagaj büyük rahatlıkmış, bu zamana kadar niye yapmamışım ben )
    Hayırlı olsun güle güle kullanın hocam zevkler ve renkler tartışılmaz bana göre çanta kötü ama siz beğendiyseniz başka birine bişeyler yemek düşer [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorla yaklaşık 12 km yol yapıyorum stop ettiğimde yada zaten park etmeye başladığımda fan sesini duyuyorum.kill swich kapattığım zaman fan devam ediyor.fanın durmasını beklemelimiyim yoksa zaten parktasın gerek yokmu diyorsunuz? ayrıca bu anlattıklarım normaldir heralde.fan sesini çok kibar bulduğumu söylemeliyim son bir şey daha radyatöre su koymuş yamaha benim bildiğim antifiriz konur daha rahat soğutmaya yardımcı olur.
    Yanlış hatırlamıyorsam bugün de bakıyım benim motor kill switch yaptığımız zaman fanı da kapatıyordu benim de aklıma takıldı bu konu şimdi ?? [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016'da mat gri, kırmızı beyaz ve mavi renk geldi.

Bahsettiğiniz renk bildiğim kadarıyla 2015 rengi.
    Eyvallah hocam teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aricam şimdi

yaa varya bu servisleri bu yüzden sevmiyorum işte bu yüzden bakıma götürmüyorum

3 kutu motul 7100 1 tane hava filtresi bide yağ filtresi sipariş ettim n11 den
    Viteslerim acayip geliyor bana sanki fazla kemikli geçiyor gibi motoru aldığımda yamalube full sentetik koymuşlar yoldan geldim bindim baya şimdi 5500 de yağı değiştirmek istemiyorum garanti kapsamından çıkacak diye sizce motul koymalı mıyım 7100 ??
    GEREKSİZ RİSK = BEKLENMEDİK ÖLÜM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Yagini siz degistirirseniz garanti disi kalir.
    Ben pek onemsemiyorum bu servis garanti islerini bu yuzden istedigim yagi kullaniyorum.
    Ama soyleyim motul 7100 cicek gibi geldi.

Ben motoru 10.000km de aldim onceki sahibi pimpirikliymis surekli serviste yapmis bakimlari
    Tamda sizin dediginiz gibi kemikliydi.

Tekrar belirteyim sizin icin onemliyse garantisi sakin siz degistirmeyin..
    OnuRR42 ve Salurbey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Yagini siz degistirirseniz garanti disi kalir.
    Ben pek onemsemiyorum bu servis garanti islerini bu yuzden istedigim yagi kullaniyorum.
    Ama soyleyim motul 7100 cicek gibi geldi.

Ben motoru 10.000km de aldim onceki sahibi pimpirikliymis surekli serviste yapmis bakimlari
    Tamda sizin dediginiz gibi kemikliydi.

Tekrar belirteyim sizin icin onemliyse garantisi sakin siz degistirmeyin..
    Yani ben şimdi motul 7100 alsam kendim değilde servise gitsem yine garanti dışı kalmayacak mı ?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı OnuRR42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ben şimdi motul 7100 alsam kendim değilde servise gitsem yine garanti dışı kalmayacak mı ?
    Onlar yamalube disinda yag koymuyorlar malesef
    OnuRR42 bunu beğendi.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Onlar yamalube disinda yag koymuyorlar malesef
    Benim motorun önceki sahibi kendi yağını kendi götürmüş.Adamlar koymuşlar ve servis kitapçığınada not almışlar 'müşterinin kendi getirdigi yağ kullanılmıştır' diye.
    OnuRR42 bunu beğendi.
    Only Ride..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ben 2 ayrı servise gittim hık mık ettiler garanti dışı vs zorluk çıkar fln dedilere.Zorlamadım.
    OnuRR42 bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Ben serviste garantili motoruma paso motul koyduruyorum, bayiler bu kadar fark eder mi ya
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Zaten bende şimdi taa burdan kalkıp silifkeye servise yağ değişimi için gitmem alırken de söyledim dedim abi senden tedarik ederim sonra burada yetkili bi başka firmanın servisinde veya kendim değiştiririm sende orda sisteme kayıt edersin dedim tamam abim sıkıntı yok ayarlarız her türlü dedi. şimdi de aklımda motul 7100 koyup 10bine kadar binip 10 binde servisten bi yamalube alıp tekrar motulden devam edesim var o da sistemden garanti bozulmayacak şekilde halledilirse inşallah bir de vitesler iyice kafamı sıkmaya başladı zincir bakımı yaptım dün acaba biraz fazla mı gergin o yüzden viteslerin geçişi sertleşir mi ?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yamalube 4r tam sentetik yağın litre fiyatı en son 60 tl'ydi,yamalube bidon yarı sentetik litre fiyati 25 tl. Ben her iki yamalube yağıda kullandım. Aralarında çok büyük fark var. Motul veya castrol kullanmadığım için kiyaslayamiyorum fakat litresi 60 tl.'den satılan Yamalube 4r'ın Motul veya Castrol'e göre zayıf kalacağını düşünmüyorum. Ayrıca 4r'dan sonra vites geçişleri öncesine göre daha yumuşak hale gelmişti ama yinede kemikli , bu yamaha'nın karakteristiğinde olan bir özellikte olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

sürüş videomu ekledim hafif tempo kısa bir bölüm.

https://youtu.be/TsZ21iBcy3g
    OnuRR42 bunu beğendi.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Kamera takmak istiyorum ama kaska mı taksam yoksa depo üzerine mi karar vermerim ? Amacım vblog tarzı bir şey değil tamamen sürüş anımı ve olayları kaydetmek..
    İsteğim motorun üzerine takmaktan yana ama görüş açısı nasıl olur bilemiyorum..
    Kaska takıldığı zaman da kaskın etrafı kalabalık geliyor gözüme ama kafamı nereye çevirirsem orayı kaydetmesi artı yönü..

ultimateFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Merhaba https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97124361/detay adresteki motora bakabilirmisiniz?
    2015 7000 km yorumlarınız nedir ? 14.250 tl'ye telefonda konuştuk. Sizce motor iyimi ?

2017 vs 2015

İyi günler. Bende yamaha r25 almayı düşünüyorum. Aklım 0 ya da 2. el alma konusunda karıştı.
    2017 ve 2015 modelleri arasında ne gibi farklılıklar var?
    Bu farklılıklar fiyat farkına değer mi?
    Yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı inoky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Bende yamaha r25 almayı düşünüyorum. Aklım 0 ya da 2. el alma konusunda karıştı.
    hocam özelmesaj attım okursan sevinirim

Motosikleti
    Xmax
    motor cok temiz duruyor mavi olmasa salurbey in motoru dicektim felaket temizlemişler.

şimdi ya motoru satan kişi gerçekten böyle temiz bakıyor
    yada sırf satıcak diye böyle temizledi.

yinede kesin alıcaksan iyice pazarlık edin 13.500-13.750 e filan zorlayın eğer anlaşırsanda sakın paradan kaçma ustaya götür bi baksın sorunu filan varmı
    Salurbey ve ultimateFB bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    motor cok temiz duruyor mavi olmasa salurbey in motoru dicektim felaket temizlemişler.

şimdi ya motoru satan kişi gerçekten böyle temiz bakıyor
    yada sırf satıcak diye böyle temizledi.

yinede kesin alıcaksan iyice pazarlık edin 13.500-13.750 e filan zorlayın eğer anlaşırsanda sakın paradan kaçma ustaya götür bi baksın sorunu filan varmı
    Konya'daki yamaha servisinede göstereceğim hocam fiyat ve km iyimi sizce

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Irau'ya katılıyorum. Görüntü bir noktaya kadar fikir veriyor ama tek başına kesinlikle yetersiz. Yapılması gereken expertiz ettirmek,yetkili yamaha servise götürün baktırın motora. İstisna durumu şu olur, tanıdığınız güvendiğiniz birinin motorunu alacak olursunuz o durumda expertiz pas geçebilirsiniz. 2016 alternatifi 2017 alternatifi sıfır km olarak piyasada mevcut. Kafam çok rahat etsin diyorsaniz sıfır alınız. Motoru 3 yıl kullansaniz aylik odemesi size 2500/36 dan 75 tl gibi olur. Hesaba birde bu taraftan bakın. Tercih sizin. Kabaca hesap yaptım buna 14 verseniz sıfır 2016 si 16 350 sanırım. Matematik modelim,siz rakamlara göre tekrar hesap yaparsınız.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Söylediğiniz gibi motoru konya yamaha servisine gösterip hayırlısıyla pazarlığa oturacağım. 13750 gibi bir rakama düşürmeyi deneyeceğim.
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ultimateFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğiniz gibi motoru konya yamaha servisine gösterip hayırlısıyla pazarlığa oturacağım. 13750 gibi bir rakama düşürmeyi deneyeceğim.
    motor görünüş olarak mükemmel km de düşük bende 2. el aldım 10.000km deydi bu kdarda temiz değildi.
    sen fiyat için konuş 13.750 ye diret sonra bide serviste baktırırsın içinde rahat olur.

eğer motorun gidişide görünüşü gibiyse mükemmel

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

söylemeyi unuttum pazarlığı yaparken lastik masrafımda olucak diyin

rosso 2 taktırıcam diyin
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı inoky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ınoky selam, teknık olarak hiçbir fark yok.Şöyle bir durum var,2015-2016 senelerinde üretilen bazı serilerde yağ pompası,debriyaj tası ve en son depo braketi,kontak alt kitine bağlı üretim hatası oldu , geri çağırıldı.Çarşamba günü servise gidiyorum R25 çok özel bir motor,öncelikle bunu belirtmek isterim.Geri çağırmalar beni üzdü.Neyse... fark olarak şu olabilir,her sene çıkan sorunları göz önünde bulundurarak yamaha daha hatasız ve sorunsuz üretim için uğraşıyordur,buda 2017 serisinde geçtiğimiz bu geri çağrılmaların olmayacağı beklentisini oluşturuyor bende.Ama diyorum başka yeni sorunlar çıkar mı ? onun için birşey diyemem.

sonuç kağıt üzerinde motorun eski model olacak,2.elde fiyatın biraz daha düşük olur ama teknik olarak fark yok,yeni teknolji veya donanım iyileştirmesi yok.Dediğim geri çağırma hikayelerini hesaba katarsın.Ben sıfırcıyım,başkasının kullandığı motoru alamıyorum,mutsuz oluyorum,titizlik vs vs.

son karar senin.
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    motor görünüş olarak mükemmel km de düşük bende 2. el aldım 10.000km deydi bu kdarda temiz değildi.
    sen fiyat için konuş 13.750 ye diret sonra bide serviste baktırırsın içinde rahat olur.

eğer motorun gidişide görünüşü gibiyse mükemmel

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

söylemeyi unuttum pazarlığı yaparken lastik masrafımda olucak diyin

rosso 2 taktırıcam diyin
    Tamamdır hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    OnuRR42 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)