Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Merhaba arkadaşlar

r25 ne akdar yağ alıyor acaba?
    klavuzda yağ filtresi değişmicekse 1.8 yazıyor
    yağ filtresi değişince 2.1 yazıyor

ama bazı yerlerde 2.4 L demiş bazıları gerçek nedir acaba

bu arada motul 7100 10-40 kullanıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Selamun aleyküm arkadaşlar. Malesef az evvel kaza yaptım :( Sağ şeritte ilerlerken önümdeki araç sinyal vermeden şerit değiştirip frene asılıverdi. Malesef frene bassamda duramadım arkadan yapıştım :/ Allah'tan ekipmanlarım eksiksiz üstümdeydi. Motorumda da takoz vardı tek tesellim bu. Ön çamurluğum kırıldı sadece. Benden tavsiye herkes takoz taktırsın çok işe yaradı :D :D Ayrıca dedikleri gibi trafikte ilerlerken tüm araçlardan kaçının sanki size düşmanmış gibi düşünün. Herkese iyi geceler kazasız belasız keyifli sürüşler.

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Selamlar, 5000 bakımını yaptırdım geçen gün. Bakım yaparken ustanın başındaydım. Kitapçığında ki gibi filtre değişecekse 2.1, değişmeyecekse 1.8lt yağ alıyor.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı CamelBiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 5000 bakımını yaptırdım geçen gün. Bakım yaparken ustanın başındaydım. Kitapçığında ki gibi filtre değişecekse 2.1, değişmeyecekse 1.8lt yağ alıyor.
    teşekkür ederim yeterli bilgi oldu saolun

Motosikleti
    Düşünüyor
    Arkadaşlar herkese merhabalar ve kazasız surusler dilerim. Bende R25 ile aranizdayim lakin artik lastik değiştirmem gerekli diye düşünüyorum çok fazla olmasa da kış aylarında da rahat edebileceğim ve sezonda da beni mutlu edecek hangi marka model lastiği tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

Alıntı style_beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhabalar ve kazasız surusler dilerim. Bende R25 ile aranizdayim lakin artik lastik değiştirmem gerekli diye düşünüyorum çok fazla olmasa da kış aylarında da rahat edebileceğim ve sezonda da beni mutlu edecek hangi marka model lastiği tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim...
    Michelin pilot street, ıslak zeminde diğerlerine göre daha iyidir, kalın hamurludur uzun süre götürür seni

Motosikleti
    Düşünüyor
    Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin pilot street, ıslak zeminde diğerlerine göre daha iyidir, kalın hamurludur uzun süre götürür seni
    Evet üstad bende pilot street ve rosso2 arasindayim biraz pilot a kaçıyor aklım.. Tavsiye edeceğiniz satıcı var mi peki?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı style_beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet üstad bende pilot street ve rosso2 arasindayim biraz pilot a kaçıyor aklım.. Tavsiye edeceğiniz satıcı var mi peki?
    zenn motor kadıkoy prelli için michelin de satıyor olabilir

birde buzz motor var beşiktaş civarında sadece michelin

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bu çinliler kopyalamaktan başka birşey bilmiyor sanırım r25-r3 modelinin kopyasını rz35 modeli adında 350cc olarak birebir kopyalamışlar sadece egzosda farklılık var...
    https://www.youtube.com/watch?v=0JZnJBqnKBU

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaslar merhaba, benim motor 6.000 km oldu ama daha zorlamadım. bunun top speed e etkisi olur mu bir kaç deneme yaptım 163 de kaldı. motorun acılması olayı avr mı sizce yoksa ben mi ayarlayamıyorum. antalya düz yollarında deniyorum.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Burayı bi canlandıralım

Zinciri temizlicem diye giriştim komple motoru temizledim akşam akşam
    Bide cilaladık oh mis
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    06serkan06 bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25

06serkan06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı blackjack117 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün siparişi yaptık bakalım hadi hayırlısı...

hayırlı olsun geldimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burayı bi canlandıralım

Zinciri temizlicem diye giriştim komple motoru temizledim akşam akşam
    Bide cilaladık oh mis
    http://<a href="http://hizliresim.co...0Q.jpg</a></a>
    Hocam bu zinciri çektiğin 3ncü resimde ayaklığın hemen önünde ucu kesik bir hortum var. Bu nedir? Ben garajdan çıkarırken altını taktığımı sanıp nereden çıktığını aramıştım bulamamıştım ama görüyorum ki senin motorunda da serbest halde duruyormuş

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı 06serkan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun geldimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Hocam bu zinciri çektiğin 3ncü resimde ayaklığın hemen önünde ucu kesik bir hortum var. Bu nedir? Ben garajdan çıkarırken altını taktığımı sanıp nereden çıktığını aramıştım bulamamıştım ama görüyorum ki senin motorunda da serbest halde duruyormuş
    ASlinda 2 tane hortum var belki birini gormedimiz teki tahliye hortumu sigeri hava almasi icin olan hortum
    06serkan06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ASlinda 2 tane hortum var belki birini gormedimiz teki tahliye hortumu sigeri hava almasi icin olan hortum
    Evet diğerini henüz görmedim. Cevabınız için teşekkür ederim

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Merhaba arkadaşlar geçen hafta yağ pompası arızasından dolayı motor yatak sardı. 7000 km aldığım motoru ilk sahibi servise sokmadığı için garantisi de yoktu(burdan kendisine kucak dolusu sevgi gönderiyorum(!). Tüm masraflar bana ait olacakken Yamaha Türkiye ile görüşüp motorumu iyi niyet garantisi kapsamına alıp, tüm parçaları ücretsiz olarak değiştirmeyi, sadece işciliği karşılamamı teklif ettiler. Kabul ettim ve yeniden garantiye sokup motorumu yeniliyorlar. 6000tl gibi korkunç bir masraftan kurtardılar. Mağduriyetimi gözardı etmeyip böyle kolaylık yaptıklarından dolayı Yamaha Türkiye ve Yamaha Baydar (Ankara) Servisine teşekkürlerimi sunuyorum.
    Ulaş Öztaş, Salurbey ve peacemaker_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı ufuk01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar geçen hafta yağ pompası arızasından dolayı motor yatak sardı. 7000 km aldığım motoru ilk sahibi servise sokmadığı için garantisi de yoktu(burdan kendisine kucak dolusu sevgi gönderiyorum(!). Tüm masraflar bana ait olacakken Yamaha Türkiye ile görüşüp motorumu iyi niyet garantisi kapsamına alıp, tüm parçaları ücretsiz olarak değiştirmeyi, sadece işciliği karşılamamı teklif ettiler. Kabul ettim ve yeniden garantiye sokup motorumu yeniliyorlar. 6000tl gibi korkunç bir masraftan kurtardılar. Mağduriyetimi gözardı etmeyip böyle kolaylık yaptıklarından dolayı Yamaha Türkiye ve Yamaha Baydar (Ankara) Servisine teşekkürlerimi sunuyorum.
    Geçmiş olsun
    ufuk01 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 --> Cbr650f
    Alıntı ufuk01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı OzanErsoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, benim motor 6.000 km oldu ama daha zorlamadım. bunun top speed e etkisi olur mu bir kaç deneme yaptım 163 de kaldı. motorun acılması olayı avr mı sizce yoksa ben mi ayarlayamıyorum. antalya düz yollarında deniyorum.
    Yok hocam yeteri kadar zorlamamışsın,180 i rahat görüyor motor, bildiğin yolda dene ,mümkünse otobanda,eğimide hesaba kat 250cc motor sonuçta yokuş yukarı ne kadar hızlanır
    ufuk01 bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. 2.el çok r25 satış ilanı görüyorum piyasada. Bende satıyorum motorumu. R25 alicak olan arkadaşlar mutlaka yağ pompasi ve debriyaj tası değişimi yapıldığından emin olsun. Yetkili servis bana bu işlem sonunda evrak ve döküm vermişti. Kötü niyetli insan çok piyasada.
    ufuk01 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 --> Cbr650f
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. 2.el çok r25 satış ilanı görüyorum piyasada. Bende satıyorum motorumu. R25 alicak olan arkadaşlar mutlaka yağ pompasi ve debriyaj tası değişimi yapıldığından emin olsun. Yetkili servis bana bu işlem sonunda evrak ve döküm vermişti. Kötü niyetli insan çok piyasada.
    Bana belge döküman birşey vermediler,sordum üstelik ,kaydı bizde var dediler.

İkinci elde bu kronik sorunlu parçalarını garantiden değiştirmiş kişilerden motor alın arkadaşlar,diliniz yanmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı alipasa85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozunu değiştiren arkadaşlar memnun mu acaba? Yeni R25'im için hangi egzozu önerirsiniz, 2Brothers, akropovic, scorpion, Mivv, Ixil, Tiger gibi markalar veya sizin önerebileceğiniz var mı? Kimler sesten memnun acaba?
    Mt-25 e akropovic slip on takan arkadaşım var ,tatminkar bir sesi var , yüksek devir çevirdiği için keyif veriyor ve yarattığı farkındalık yüksek. Bende R25ime takmayı düşünüyorum slip on,ikinci el satan varsa konuşabiliriz.

Paran varsa full sistem akropovic takmanı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)