Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Orion61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olay 1000 bakımını yaptırdıktan sonra bende de oldu. Motor bir süre tekledi gaz verdim geç açtı. Sanırım bu olayda aldığım benzin de bunu tetikledi. Depoyu kirli benzinle doldurmuşuz dolayısıyla motor benzini düzgün yakamadı. Bakımdan 300 km sonra herşey yerli yerinde motor aynı seyrinde devam ediyor. 2000 km ye geldim şuan motorda herhangi bir problem yok.
    Kullanıcılara tavsiyem bilmediğiniz bir istasyondan kesinlikle benzin almayın.
    Ben şu yağ pompası değişiminden sonra farkettim bu durumu. Sebebini kendi kendime baya bi sordum.darbeden dolayi yollarda yürüyen tankları bile hesaba kattı �� Velhasıl uzun yıllar motorsiklet kullanmış ve Tamiri yapmış bir arkadasa gösterdim. Çıktık beraber turladık.yapmadı. Hüsnü kuruntum heralde diye düşündüm. Ama bugün yine yapınca kurunu olmadığını anladım. Hep aynı yerden alırım benzinimi üstelik. Du bakalım biraz daha devam ederse gidicem bi servise.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Bu parça değişimi sonrası bana herhangi bi belge verilmedi. Servisten değişim yapıldığına dair belge alan oldu mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Parça değişimlerinin hepsi serviste interaktif kayda geçtiğinden dolayı sana herhangi bir belge vermesi gerekmez. Sisteme plakan girildiğinde hepsi çıkıyor karşına. Yetkili servisten ön fren manetini değişirken öğrenmiştim. En ufak değişiklik yaptıklarında yazmak zorunda olduklarını söylemişti.
    Ama bu parça değişiminden sonra sık karşılaştığın bir durumsa bence de bir servise göstermende fayda var.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Alıntı emre7110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni çıkan cbr 250 rr ve bunun arasında kaldım yardım,

CBR 250 RR 2018 de gelecekmiş, o zaman gelince düşünürsün

MotorFİYAKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Evet Şu bir gerçek yamaha R25 dönemini artık honda 250 rr ile kapattık
    R25 Hiç söylenmeyenler (kavasakideki amortisör sorunu gibi)
    1. motorun fabrika çıkışlı arızalar çıkarması
    2. kötü kalitedeki grenajın çok pahalı olması
    3. herkezin virajları kötü ama lastikden yada yoldan demesi (arka maşası o amortisöre uygun değil bunu anlayın artık )
    4. 600 cc makinalar gibi şehir içinde çok ısınması (haralet yapması)
    5. Altın elbiseli adamın milleti gaza getirip Pist lastiği olan rosso 2 aldırması
    6. ikinci el piyasası düşmesin diye Milletin çok iyi motor gibi göstermesi
    7. abs çekiş konturol sürüş modları olmadığı halde motorun Çok pahalı olması
    honda
    yağ yakar ama parçası ucuzdur , virajı daha iyidir, ölüsünü bile satarsın 2, eli hep satılır
    Yaşasın Honda , Ölsün Yamaha pahalılığı
    bu yazının altına yorum yazarak yamahayı temize çıkarmaya uğraşmayın GERÇEKLER ACIDIR AMA SONUCU DEĞİŞTİRMEZ
    YARIN BARKIN HONDAYLA ANLAŞIR YAMAHAYI YERDEN YERE VURUR OZAMAN NAPACAKSINIZ...

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MotorFİYAKA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. herkezin virajları kötü ama lastikden yada yoldan demesi (arka maşası o amortisöre uygun değil bunu anlayın artık )
    5. Altın elbiseli adamın milleti gaza getirip Pist lastiği olan rosso 2 aldırması
    honda
    yağ yakar ama parçası ucuzdur , virajı daha iyidir, ölüsünü bile satarsın 2, eli hep satılır
    bu yazının altına yorum yazarak yamahayı temize çıkarmaya uğraşmayın GERÇEKLER ACIDIR AMA SONUCU DEĞİŞTİRMEZ
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200 :D

r25 sürdün mü acaba?

cemrehano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer700 & Street Triple RS
    Benim motor geri çağrılma listesinde değil. Yeni serilerde sorunlu parçaları kullanmamışlar. 750km de ipone tam sentetik yağ ve yağ filtresini değiştirdim. Şimdi 1000km deyiz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200 :D

r25 sürdün mü acaba?
    ufak cc leri söylemiyecem liste uzamasın şimdi
    Yamaha R25 2 bin km
    yamaha r6 15 bin km
    honda 1000 rr 40 bin km
    bu motorlardan inilip bajaja binilirmi deme şimdiden söyleyim Sıcak memlekette bu motorla gezemesin arkadaşım Haralet yapar
    r25 2 bin km dayana bildim hemende sattım zaten...
    umarım anlamısındır demek istediğimi
    Kulakdan duyma laflarla değil becerimle yazdım bunları

Motosikleti
    Café Racer
    Uşak Supermoto Pisti'nde R25'in Tiger egzoz sesini dinleme fırsatım oldu gayet tok ve başarılı buldum.
    Merak edenler için...

Motosikleti
    Xmax
    ufak cc leri söylemiyecem liste uzamasın şimdi
    Yamaha R25 2 bin km
    yamaha r6 15 bin km
    honda 1000 rr 40 bin km
    bu motorlardan inilip bajaja binilirmi deme şimdiden söyleyim Sıcak memlekette bu motorla gezemesin arkadaşım Haralet yapar
    r25 2 bin km dayana bildim hemende sattım zaten...
    umarım anlamısındır demek istediğimi
    Kulakdan duyma laflarla değil becerimle yazdım bunları

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

kanki bundan 3-4 ay önce xmax la yolda gidiyorum r25 gördüm ulan dedim ne dandik motor zaten patlıyo hepsi
    para yok tabi alamıyoruzda(motoru alamıyoruz ya çamur atalım hesabı)

neyse elime para geçti aldım

meğersem güzel motormuş

demem o ki r25 kullansaydın senin olsaydı sende severdin çok takılmamak lazım
    pardon r25 varmış sende sonra satıp bajaj almışsın güzel tercih yarın satıyorum bende

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

pardon r25 varmış sende sonra satıp bajaj almışsın güzel tercih yarın satıyorum bende
    bu konu uzar gider
    Motorunu nezaman sattın ozaman senle tanışmak isterim yeterki elinden çıkar o gün anlayacaksın benim nedemek istediğimi..
    Çamur atmadım doğruları yazıyorum ama nedense sen honda 250 rr çıkınca r 25 liler ne yapacak telaşına düşmüş gibisin
    her lafında derim gene söylüyorum
    Gerçekler Acıdır ama bu onun gerçek olduğunu değiştirmez .... Bilmem anlatabildimmi...
    Son olarak Türkiye genelinde Bin küsür tane R25 Satılmış 700 den fazlası el değiştirmiş ...
    bu iki şeyi açıklar
    1. Beklentileri vermediği
    2. kronik hastalıkların çok olduğunu ( fz 6 olanlar yani 2004 okadar çok satıldıki ikinci elleri milletin elinde patladı )

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    bu konu uzar gider
    Motorunu nezaman sattın ozaman senle tanışmak isterim yeterki elinden çıkar o gün anlayacaksın benim nedemek istediğimi..
    Çamur atmadım doğruları yazıyorum ama nedense sen honda 250 rr çıkınca r 25 liler ne yapacak telaşına düşmüş gibisin
    her lafında derim gene söylüyorum
    Gerçekler Acıdır ama bu onun gerçek olduğunu değiştirmez .... Bilmem anlatabildimmi...
    Son olarak Türkiye genelinde Bin küsür tane R25 Satılmış 700 den fazlası el değiştirmiş ...
    bu iki şeyi açıklar
    1. Beklentileri vermediği
    2. kronik hastalıkların çok olduğunu ( fz 6 olanlar yani 2004 okadar çok satıldıki ikinci elleri milletin elinde patladı )
    3200 adet R25 satılmıştı 2 hafta önce servise gelen maile baktıgımda gördüm. 1000 adet den fazlaydı galiba mt25 de benm motorum suanda 21 bin km de virajları hondadan cok daha iyi motorun lastikler irc parça kalitesi iyi deyil ona bi lafım yok zaten. frenler gayet iyi.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    27.000 km lik cbr 125r kullanıcısıyım, ardından bu motosiklete geçtim.
    üzerinde irc olmasına rağmen ve önceki motosikletimte michelin pilot power olmasına rağmen yol tutuş ve virajlarını karşılaştıramam bile.
    125 likte hissettiğim her an altımda motor kaçacak hissi, her arka freni sıktığımda kayan teker.. bu motorda bu gibi durumlardan eser yok ki dediğim gibi üzerinde stock lastik var.
    R25'e yol tutuşu ve virajı kötü diyen adam ya 1000 likten inmiştir, yada 125cc honda v.s. sürmemiştir veya daha da kötüsü bir yarası vardır

Saygılar, iyi akşamlar.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    honda
    adam haklı. Ben satmaya calısıyorum bi satamadım motoru asdfg. satılmazsa bu ay içinde seneye de devam edicem motorla.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam haklı. Ben satmaya calısıyorum bi satamadım motoru asdfg. satılmazsa bu ay içinde seneye de devam edicem motorla.
    Satmadan yazan bir R25 ci ( deli cesareti derlerya işde örneği sensin )
    Satmadan önce bukadar dürüst olma abiler kızıyor yoksa :D
    satarsın inş

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3200 adet R25 satılmıştı 2 hafta önce servise gelen maile baktıgımda gördüm. 1000 adet den fazlaydı galiba mt25 de benm motorum suanda 21 bin km de virajları hondadan cok daha iyi motorun lastikler irc parça kalitesi iyi deyil ona bi lafım yok zaten. frenler gayet iyi.
    16 binlira edecek kalitede bir motor değil kısa ve öz ....
    250 cc sınıfında en iyi viraj honda 250 r dadır kendimizi kandırmayalım...
    test videolarına bakarsan anlarsın nedemek istediğimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:42 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27.000 km lik cbr 125r kullanıcısıyım, ardından bu motosiklete geçtim.
    üzerinde irc olmasına rağmen ve önceki motosikletimte michelin pilot power olmasına rağmen yol tutuş ve virajlarını karşılaştıramam bile.
    125 likte hissettiğim her an altımda motor kaçacak hissi, her arka freni sıktığımda kayan teker.. bu motorda bu gibi durumlardan eser yok ki dediğim gibi üzerinde stock lastik var.
    R25'e yol tutuşu ve virajı kötü diyen adam ya 1000 likten inmiştir, yada 125cc honda v.s. sürmemiştir veya daha da kötüsü bir yarası vardır

Saygılar, iyi akşamlar.
    honda 250 r tartışmalarına bak bence ozaman nedemek istediğimi iyi anlarsın

Motosikleti
    Xmax
    valla zorla satmıyolar yamaha bayiisinin önünden geçerken döve döve r25 alıcaksın diye işkencede etmiyolar :D

ben aldım mutlu mesut yaşıyorum çok şükür Allah olmayanlarada versin inşallah

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    pulsarın bi dünya sorunları var sizin bu konuda tartışmanız pulsar sayfasında olmanız daha doğru olur denge sensörü stop etme hemde hızla giderken kazaya ölüme sebeb olacak türden ve ederinden pahalıfiyatta Hintli motor. yanlış anlaşılma olmasın herkes sevdiği ve ilgilendiği sayfada olur.

150 cc motorumun lastikler irc idi 35.000 km irc ile kullandım 15.000 de sorun yaşamıyım diye irc aldım dikkat edersen bir şey olmuyo bazı yerlerde lastiklerin saldığını hissediyodum ama sorun yaşamadım çok şükür

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

2.400 km dir r25 kullanıyorum irc lastik var bu motorun lastikleri diğer motora göre çok çok iyi irc de iyileştirme var heralde hemen ısınıyo ve kaymıyo viraja bile giriyorum sorun yaşamıyorum r25 i alınca hemen lastikleri çöpe atın diyen arkadaşların çok çok abarttığını düşünüyorum irc lastikde sorun yok ama ginede dikkat etmek gerekir arkadaşlar lastik alma telaşına girmeyin iyi bir lastik alana kadar idare eder iyi lastik yağmurlu havada ani fren yaparsan kayıyo dikkat edip hafif fren ile kullanırsanız yağmurlu havadada sorun yaşanmıyo
    !Lk£® bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    @MotoFiyaka kardeşim ben motoru kötülemiyorum motosiklet güzel bi motor parasını hak ediyor ama sıkıntıları da vardı işte bakalım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarın bi dünya sorunları var sizin bu konuda tartışmanız pulsar sayfasında olmanız daha doğru olur denge sensörü stop etme hemde hızla giderken kazaya ölüme sebeb olacak türden ve ederinden pahalıfiyatta Hintli motor. yanlış anlaşılma olmasın herkes sevdiği ve ilgilendiği sayfada olur.
    Bu dediklerin NS deki olan sorun lar
    Rs grenaj sorunu var sürekli vızılıyor 10 binliralık motorda abs var
    Bilmediğin motorla ilgili yorum yapma

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    R25 kötü sorunları var diyen adam hondaya baksın 2008-2012 arası 1000rrlar deli gibi yag yakma. Problemi vardı geri çagırma olmadı cbr 250rde bozuk para sesi var hondadan ses yok cbr 250r ile blok patlatanlar kitleyenler bir sürü hatta bi ara imza kampanyası vardı honda blok patlatan cbr 250r yi garantiye sokmamıştı geri çagırma firmanın kötülügünü degil malinın arkasında durdugunu gösterir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)