Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Haskut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.
    R25 için
    1 türkiye deki r25lere abs uyar mı
    2 dışardan ABS takımı bulabilirmiyim.
    3 bayi takarmı.
    4 garantisi bozulur mu
    5 yazılım gerekirmi
    6 fiyat olarak ne kadar maal olur.
    7 yurt dışındaki abs li model ile aynı olurmu
    Ben kafayı taktım ABS ye.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    bunlar lazım.

Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Haskut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.
    R25 için
    1 türkiye deki r25lere abs uyar mı
    2 dışardan ABS takımı bulabilirmiyim.
    3 bayi takarmı.
    4 garantisi bozulur mu
    5 yazılım gerekirmi
    6 fiyat olarak ne kadar maal olur.
    7 yurt dışındaki abs li model ile aynı olurmu
    Ben kafayı taktım ABS ye.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Bence bukadar abs ye takmayın tabikide olsa avantajı olur ama abs si olmayan motorada abs mekanızması takmaya çalısmak yarardan çok zarlı ve malıyetı fazla olur. Okadar mekanizma takıcaksın sıfır motora birsürü oynama yapıcaksın. Bence çok mantıksız bir müdahale. Zaten bir motor kullanırken abs devreye girmiyecek şekilde kullanmamız lazım.

arkadaslar merhaba tekeriniz düz bassın motorun 2017 modeli gelicekmi gelirse ne zaman gelir boştan yere 2016 almayayım diyorum

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Benim bilgim yok. Bayiler kesin tarih söyler.

Verdiğin bilgiler için teşekkür

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bukadar abs ye takmayın tabikide olsa avantajı olur ama abs si olmayan motorada abs mekanızması takmaya çalısmak yarardan çok zarlı ve malıyetı fazla olur. Okadar mekanizma takıcaksın sıfır motora birsürü oynama yapıcaksın. Bence çok mantıksız bir müdahale. Zaten bir motor kullanırken abs devreye girmiyecek şekilde kullanmamız lazım.
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler

Motosikleti
    Honda PCX - Yamaha YZF-R25
    Herkese iyi akşamlar, bende yeni R25 kullanıcısıyım. Motoru aldım, trafik sigortasını yaptırdım ancak plaka ruhsat işlemleri yetişmedi. Bayramdan sonraya kalacak. Plakasız kullanım süresi diye bir şey var mı?

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan olan Yunanistan'da bile 2016 modellerin ABS'li olarak sunulması, biz de ise halen ABS'siz R25'lerin satılmaya devam etmesi... En azından seçenek olarak ABS'li ve ABS'siz olarak satılabilirdi bu model, ABS'li olanı alacak sayısı da az değil bence, Yamaha Türkiye sağolsun, satış rakamlarını bile doğru analiz edemeyerek getirdiği az sayıda R25'le, insanları birbiriyle yarıştırıyor hem de talebe karşılık veremiyor ayrıca...

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı alipasa85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan olan Yunanistan'da bile 2016 modellerin ABS'li olarak sunulması, biz de ise halen ABS'siz R25'lerin satılmaya devam etmesi... En azından seçenek olarak ABS'li ve ABS'siz olarak satılabilirdi bu model, ABS'li olanı alacak sayısı da az değil bence, Yamaha Türkiye sağolsun, satış rakamlarını bile doğru analiz edemeyerek getirdiği az sayıda R25'le, insanları birbiriyle yarıştırıyor hem de talebe karşılık veremiyor ayrıca...
    Türkiye Yamaha araştırma konusunda arz talep nasıl olucak sağlıklı bir istatislik yapamıyor neyazıkki. Kendileride geçen sene bukadar talep olacagını bız tahmın edememıstık die açıklama yapmışlardı diye hatırlıorum. O yüzden normal r25 i bile zor yetiştirebilirken abs li modelini getirememesi gayet normal geliyor bana.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alipasa85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS li olanlar R3 olmasın?
    !Lk£® bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Arkadaşlar hayırlı bayramlar, bugün gidon topuzunun sağa sola döndüğünü fark ettim alyanla sıkmak istedim ama sürekli boşa dönüyor ne sıkılabiliyor ne de açılıyor sizde de böyle midir? Bir de kontağı açtığım da uzun far ışığı yanmıyor ama motoru çalıştırıp switch düğmesi ile durdurunca yanıyor sizde durum aynı mıdır?

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Motorun vites geçisleri kemikli özellikle 1 ve 2 de yapıyor şırank ediyor sizdede öyle mi? Yamalube full sentetik 10w40 yağ 600 km önce değişti.

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS li olanlar R3 olmasın?
    Evet R3, ama motor aynı zaten, sadece vergi diliminden dolayı ülkeler arasında 50cc lik bir fark var

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Dostum selam.6000 km deyim. Genel olarak kemikli değil fakat pedala cok sert basınca dedigin gibi oluyor. Birde zincir yağ durumuda geçişleri etkiliyor. Yağ durumu iyiyken cok daha sessiz geçiyor.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    zincir yaglamak cok dert birisi illa olcak motoru kaldircak saolsun oktay arkadasim hic usanmadan 200 km de bir yaglama icin yardimci oluyo burdan kendisine selamlar

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Arkadaşlar geri çağırma konusu ne oldu. Birkaç arkadaşı servis arayıp çağırmıştı. Motorum serviste. Haftaya çıkacak. Çağırma durumu varsa olmadı onu da aradan çıkarttırayım konuşup.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Merhaba arkadaşlar MT 25 sayfasında yazdım burda da yazayım, çünkü alternatiflerimden birisi de R25
    R25 ile MT 25 performansları aynı mı en başta onu sorayım ? Birde şuan ki motorum YBR 125 ile aldığım performans ile alacağım motosikletten beklediğim performansı yazıyorum :

Artçı ile birlikte uzun yol da stabil 70-80 km hız / benim beklediğim hız stabil 120
    Artçı ile uzun yol rampada 40-50 km hız / benim beklentim 80 - 90 civarı yeterli

Beklentimi R25 karşılar mı arkadaşlar ?

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Alıntı MrvGny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar MT 25 sayfasında yazdım burda da yazayım, çünkü alternatiflerimden birisi de R25
    R25 ile MT 25 performansları aynı mı en başta onu sorayım ? Birde şuan ki motorum YBR 125 ile aldığım performans ile alacağım motosikletten beklediğim performansı yazıyorum :

Artçı ile birlikte uzun yol da stabil 70-80 km hız / benim beklediğim hız stabil 120
    Artçı ile uzun yol rampada 40-50 km hız / benim beklentim 80 - 90 civarı yeterli

Karşılar. Sadece YBR den sonra yakıt üzebilir. R25 yüksek hızda grenaj sayesinde 6-7km daha hızlı gidebilir belki. Başka farkları yok bildiğim kadarıyla.

Aralarında dağlar kadar fark olduğunu sanmıyorum. r25 120km hıza cok rahat çıkıyor artçı ile, 160km hıza kadar stabil gidiliyor sonrasını denemedim. Zaten 120 den sonra rüzgar vurmaya başlıyor keyfi biraz kaçmaya başlıyor.2 motorda beklentilerini çok rahat şekilde karşılar.Fakat şunu unutma mt25 de çok daha fazla rüzgar yiyeceksin.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Rüzgar konusunda R 25 bir adım önde peki oturuş pozisyonu olarak nasıldır bu iki motosiklet

Motosikleti
    Yamaha YZF R25

Rampada artçılı da sıkıntı yasamazsin.devir çıkarsa 80 90 i rahat görüyo rampada.mt 25 e oturmadım ama r25 birçok ss e göre daha dik bi oturus pozisyonuna sahip.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)