Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Ahmetsusamaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,
    Benim bi sorum olacaktı belki 100kere sorulmuş cevaplanmış bir konu olabilir ama,
    Kısmetse bu hafta içinde R25i bayiiden teslim alacağım. Aklıma takılan tek şey lastikler, Evet IRC belkide kötü herkesin dediği gibi (deneme fırsatım olmadı), ama ısındığında idare edilebilecek bir lastik midir?
    Yoksa derhal değiştirmeli miyim?
    Uçan kaçan deli viraj yapan biri değilim sadece hafif yatmalarda (sıcakken) ve fren konusunda üzer mi sıkıntı cıkarır mı sizce ?
    [ 7-8 ay sonra yurt dışına çıkacağım için motoru tam kullanamadan satacağım o yüzden lastik değiştirmek istemiyorum pek]
    Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaş cevap yorum yapabilirse sevinirim..
    Arkadaşım önce şunu belirteyim: Ben ki motor alındığı gibi IRC lerin değiştirilmesi taraftarı bir kişiyim.

Fakat senin bahsettiğin durumda IRC yaz kullanımında özellikle ısındıktan sonra seni idare edebilir. Yani tamam lastik kötü, kabul, ama sonuçta asla bu lastikle bu motor kullanılmaz diye bir şey de yok. Çok daha dikkatli olman gerekecek.
    IRC lastiklerle çok iyi viraj yapan kişiler gördüm. Asfalt kalitesi mükemmel olan yollarda ve lastikleri çok iyi ısınmış vaziyette çok iyi viraj alıyorlardı.

IRC lerin en kötü yanı maalesef ki kuru-ıslak zemin geçişleri. Kuru zeminden aniden ıslak bir zemine geçiş yaparsan işte o zaman buz pateni yapan balerin misali kayıveriyor
    Yani yaz günü keyifli keyifli sürdüğünü hayal et. Lastiklerde ısınmış, asfalt da şahane, sende tatlı tatlı viraj alıyorsun hiçbir sorun yok keyifler yerinde. Ama belediyenin çiçek sulama aşkı ağır basmış ve yol kenarındaki çiçekleri sulayayım yolu göl yapmış. viraj sırıl sıklam.
    İşte o durumda sen daha ne olduğunu anlamadan, motorun virajda vıcıkk diye altından yağ gibi kayıp giderse gelip burada bana sövme

Uzun lafın kısası: IRC yazın sakin kullanımda idare eder mi? evet eder.
    Fakat değiştirmek daha iyi olur mu? Evet kesinlikle daha iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CieM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    Haftaya kredi çekiyorum yinede bugün aradım yazıldım sıraya mat gri r25 için adam en erken 1 aya sıra gelir dedi :D

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Benim bi sorum olacaktı belki 100kere sorulmuş cevaplanmış bir konu olabilir ama,
    Kısmetse bu hafta içinde R25i bayiiden teslim alacağım. Aklıma takılan tek şey lastikler, Evet IRC belkide kötü herkesin dediği gibi (deneme fırsatım olmadı), ama ısındığında idare edilebilecek bir lastik midir?
    Uçan kaçan deli viraj yapan biri değilim sadece hafif yatmalarda (sıcakken) ve fren konusunda üzer mi sıkıntı cıkarır mı sizce ?
    [ 7-8 ay sonra yurt dışına çıkacağım için motoru tam kullanamadan satacağım o yüzden lastik değiştirmek istemiyorum pek]
    Ben motosikletimi 5 bin km de aldım kötü diye hemen lastik değişmeye kalktım ancak tanıdığım lastikçim; En azından 10 bin olmasını bekle öyle gel dedi şimdi 6 bindeyim,4 bin daha devam dikkatli dikkatli...
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik konusundaki şahsi düşüncem, hiçbirimiz her gün sağda solda viraj yapmıyoruz, şehir kullanıcılarıyız.pilot street tarzı orta lastikler daha uygun olur diye düşünüyorum.
    Bu rosso yorumum.
    İllaki değiştirmek isteyip ikilemde kalanlar için ise en kötü 1 sezon geçirilmesi kanaatindeyim.
    Nedeni ise, irc eski motorum cbr125 de hakikaten çok kötüydü, fakat bunda sınırları aşırı derecede zorlamadığınız sürece her türlü kullanıma gelir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    25bin kullanırsınız ircleri zorlarsanız 30 olur ardından degısım gerekır
    25de degısmıstım ben

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25bin kullanırsınız ircleri zorlarsanız 30 olur ardından degısım gerekır
    25de degısmıstım ben
    Bende irc'leri değişmeden teslim alacağım sanırım.Diz değdirmeyecem.Max hızım 90 olur.Benim için önemli olan sollamalarda ani hızlanma

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bencee İrc yi test etmeden lastik değiştirmeyin. Yoksa bilmeden kötü bileceksiniz, en azından ilk bakıma kadar deneyin...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben son noktaya kadar yatiyordum irc Ile. Dikkate bagli birazda

Dediğin gibi arkadaşım forumu nekadar omudun bilmiyorum ama aynı konu üzerine defalarca yazıldı. Irc ile kullananlar da var imkani olup hic kullanmadan degistirenlerde. Dikkatli kullanmak gerekir. Herkezin kendine gore farkli fikri var. Bu hafta aliyormusun motorunu hayirli olsun kardes Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin. İnkanin varsa 700-900 arasi daha para ver degistir. Yoksa kullan sana göre iyi veya kötü gelebilir ona göre hareket edersin.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ben 1 yıldır IRC lastik kullanıyorum, gayet memnunum, denildiği kadar kötü olduğunu düşünmüyorum, çok agresif kullanıp keskin viraj yapmayan biriyseniz bence IRC de kalabilirsiniz, En iyi lastiğin sizi kötü bir durumdan kurtarma ihtimali artı olarak en fazla %10 dur, kalan %90 nı sizin bilgi, tecrübe ve refleksinize bağlıdır. O yüzden önceliğimizi lastiklerden ziyade eğitime vermek iyidir. Paranız varsa her ikisini yapmak tabi ki daha iyidir
    mtunc bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    irc kral ya ben 8 binde ırc leri 3 binde rosso ları değiştirdim.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Bizde sanki herkes bi o yana bir bu yana yatıyor gibi ne güzel demiş arkadas, %10 lastik %90 senin, bu kadar konusuyosunuz lastiği degistiren virajlara bir giriyor soluğu karşı seritte alıyor, rossolarda kol bacak yok yani kullanmasini bilmeyen adam ne takarsan tak düşer kalkar kaydırır, lastiklere bu kadar görev yuklemeyin bence

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrc lastiklerle 15bin yaptım.
    Bi 15 daha gidecek gibi duruyor
    Arkadaşların dediği gibi kuru zeminde ve lastikler sıcakken oldukça tatminkar.
    Rosso alıpta bu lastik süper yol tutuyomuş diye viraja yatarsanız sonu hüsran olabilir.
    Rossoyu ilahlaştırmış herkes nedense. İllaki bi fark vardır ama öyle bi izlenim varki çoğu kişide
    Rosso asla kaymaz. Gir viraja ak git
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    An itibari ile aranıza kırmızıyla katıldım.Kazasız belasız kullanırız inşallah.
    Ahmetcan45 ve r48 bunu beğendiler.

Hayırlı olsun hocam. Kazasiz belasiz surusler dilerim.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Herkese meraba arkadaşlar. Benimde değişik bi sorum olucak. İlk paragraf tecrübelerim 2. side sorum ;

2 yıl önce 2004 model 600 rr ve 4 yıl önce sıfır km hyo da dahil olmak üzere 10 dan fazla motor kullandım (alıp sattım). Son motorum bajaj pulsar 200 ns idi. Sıfır almıştım ve hayatımda kullandığım en sorunsuz motordu. Motor redlina girmeden tam sınırda 134-136 km hızlarda gidiyo ve ben İstanbuldan Ankaraya yolun düz kısımlarında hep 130-136 hızla gidip geldim. Saatlerce... ve her zaman da motoru bu şekilde kullandım, zaten kendi son hızına tek nefeste cıkıyodu cok ilginç bir şekilde. 17,5 bin km boyunca kullandım ve bu gün sattım.
    Kullandığım hyoların hepsinde ise şöyle bir sorun vardı (bir tanesi sıfır olmak üzere 3 farklı motor) Motor 180 basıyo ama 150 ye bile yırtınarak zorlana zorlana cıkıyodu, yani 140 tan sonra resmen 1 - 1 artıyodu hız, ve o hızlarda motoru sürerken icim rahat etmiyodu, resmen zorlanıyodu alet ve klasik krank korkusu...

Sorum ise şu, özellikle uzun yolda kullanan arkadaşlar;

Düz yolda motorun zorlanmadan kitlenip gidebileceği hızlar kaçla kaç arasıdır ? Uzul yol da 160-165 gibi hızlara kitleyip giden var mı ? motor bunu kaldırır mı ?

Biraz uzattım galiba, kusuruma bakmayın.

Motosikleti
    Bugün motorda ikinci günüm.Problem var sanki

Işıklarda durduktan sonra vites küçülteyim dedim.Küçültemedim.Vites ekranında hiçbir şey görünmüyor.Anca debriyaja basılı tutup ileri itekleyince zorla geçti.Bir kaç defa daha oldu.Sizde de oldu mu bu durum? Genelde ışığa gelene kadar bire düşmüş oluyorum ama bir kaç defa böyle olunca canımı sıktı.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı onursonat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun,allah kaza bela vermesin.Bende rosso aldım muhtemelen yarın elimde olacak nerde taktırıyim diye düşünüyorum?sen nerde taktırdın istanbuldasın sanırım.
    Yada anadolu yakasında önereceğiniz moto lastik ile uğraşan bir yer varsa önerilerinizi alırım...
    Teşekkür ederim, ben Kadıköy Hasanpaşada Zenn Motosiklet'ten aldım ve aldığım yere taktırdım sen de dışardan alıp ücreti karlığı taktırabilirsin lastiğini orada.

semihbalcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorda ikinci günüm.Problem var sanki

Işıklarda durduktan sonra vites küçülteyim dedim.Küçültemedim.Vites ekranında hiçbir şey görünmüyor.Anca debriyaja basılı tutup ileri itekleyince zorla geçti.Bir kaç defa daha oldu.Sizde de oldu mu bu durum? Genelde ışığa gelene kadar bire düşmüş oluyorum ama bir kaç defa böyle olunca canımı sıktı.
    vites ekranda gözükmediğinde hafif debriyajı bırakır gibi yap o zaman vites geçip ekrana geliyor vites numarası. zararı oluyor mu bilmiyorum. bilen cevaplasın

Motosikleti
    Alıntı semihbalcioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites ekranda gözükmediğinde hafif debriyajı bırakır gibi yap o zaman vites geçip ekrana geliyor vites numarası. zararı oluyor mu bilmiyorum. bilen cevaplasın
    Çok sağol.Bir çok kullanıcıda böyleymiş.Yani yarım debriyaj yapınca vites oturuyormuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)