Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajla 300 km yol yapmış biri olarak ve çok memnun kalarak derim ki makine 150 fln görüyor gayet iyi bajajı al biraz kullan üstünü biriktir,hatta yakıt sarfıyatınında üstünü biriktir 600 lüğe yatırıma başla...
    bunun bile yakıt sarfiyatı bu derecedeyken, bütçesi dar olan bir arkadaş 2-3 yıl sonra bile olsa 600 lük aldığında onun yakıt sarfiyatı ile baş edebileceğini, yada şöyle diyim bütçesini etkilemeyeceğini zannetmiyorum
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle hayırlı olsun,allah kaza bela vermesin.Bende rosso aldım muhtemelen yarın elimde olacak nerde taktırıyim diye düşünüyorum?sen nerde taktırdın istanbuldasın sanırım.
    Yada anadolu yakasında önereceğiniz moto lastik ile uğraşan bir yer varsa önerilerinizi alırım...

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    ya ben R25 alma arifesindeyimde inşallah aksilik çıkmaz ise alıcam . Fakat arkadaş bi tane kaza video su attı grenajı falan çok kalitesiz çok dayanıksız dedi . İşte mt25 al masraf olmaz dedi . Kaza 60 Km hızla önceki motora toslayan bir r25 ile ilgili. Yani far takımı falan çıkıyor yan grenajlar kırılıyor yamahada biraz tuzlu biliyorsunuz .

Sizler ne tavsiyede bulunursunuz .?

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben R25 alma arifesindeyimde inşallah aksilik çıkmaz ise alıcam . Fakat arkadaş bi tane kaza video su attı grenajı falan çok kalitesiz çok dayanıksız dedi . İşte mt25 al masraf olmaz dedi . Kaza 60 Km hızla önceki motora toslayan bir r25 ile ilgili. Yani far takımı falan çıkıyor yan grenajlar kırılıyor yamahada biraz tuzlu biliyorsunuz .

Kaza düşünerek motosiklet almak mantıklı gelmiyor bunlara çok kafa yorma derim. Gönlünde ne varsa ona yönel başkasını dinleme bence.

Motosikleti
    YZF R25
    dün servise gittiğimde yana yatan bir mt25 geldi.soldaki radyatör muhafazası kırılmış, radyatör su kaçırıyor yani hasar görmüş.
    arkadaşın da dediği gibi kaza düşünülerek motosiklet alınmaz, amatörseniz ben kesin düşürürüm bunu diyorsanız o ayrı.gider paşa paşa kaskosunu yaptırırsınız kafanız rahat olur.

Bnde arkadaslara katılıyorum r25 ile pulsar kıyaslanmaz. Daha r25 almadım bikac ayim kaldı. Forumu sıkılmadan tamamını okudum gerek videolarını izledim motor kendine hayran bırakıyo. Sinifinin 1. Si. İmkanın varsa hiç düşünme derim ama yoksa pulsar 200ns yerine 200rs almanı tavsiye ederim. Herkese kazasız sürüşler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş git yavaş o ne öyle fişek gibi

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş git yavaş o ne öyle fişek gibi

Çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    10 ayda kazasız belesız 15 bin km yi devirdik kamerama takılan bazı heyecanlı ve aksiyon lu anları birleştirip video yaptım. daha iyileri oluyor ama kamera hep kapalı oluyor ozamanlarda :D kısa bi top speed denemesi felan var izlemek isteyenler buyursun.
    numan ve AsmOnc bunu beğendiler.

Ekipman olarak kask arai rx7 gp mat siyah ceket olarak dainese super Rider pelle siyah aldım motorum race blue siyah her motorla uyumlu olur diye düşünüyorum ekipmanların kalite bakımından + ları - leri nedir yorum yapabilir misiniz daha motor üzerinde deneme fırsatım olmadı ama en kaliteleri ve en yakışıklıları olduğunu söylediler.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Arkadaşlar bende genel bir yorum yazayım. 7500 km Pulsar kullandım fiyatına göre güzel alet fakat ufak tefek sorunları da yok değil ülkeye ilk girdiğinde fiyatına göre tek seçenekti, şuan R25 sahibiyim. Eğer paranız varsa tabi ki japon makineye binin Pulsar fiyatının hakkıdır fazlası değil. Eğer paranız kısıtlıysa birde Benelli TNT25 i değerlendirmenizi öneririm Pulsar'a göre baya artıları var. Ön amörtisörler, çelik fren hortumları, vites ve sıcaklık göstergesi, yüksek tork, güzel ses vs aklıma gelenler.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    1-2 ay sonra R25 almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem şimdiden her bayiye adını yazdırsın. Piyasada motor yok. 1 ay önce kaporayı yatırmama ve ilk sırada olmama rağmen ortada motor yok. Bilginize.

R25 sahibiyim boyum 1.87 kilom 79 çevrem üzerinde güzel durduğumu söylüyor ancak bi r6 veya 600rr a geçiş yapsam Nasıl durur sizce daha yatık pozisyonda ve seleside daha yüksek sizce Nasıl olur

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı yzfr25yzfr25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 sahibiyim boyum 1.87 kilom 79 çevrem üzerinde güzel durduğumu söylüyor ancak bi r6 veya 600rr a geçiş yapsam Nasıl durur sizce daha yatık pozisyonda ve seleside daha yüksek sizce Nasıl olur
    Önemli olan senin üzerinde nasıl durduğun değil kardeş, motor senin altında durabiliyorsa problem yok.

gençler selamu aleyküm. ben afyondan benim birkaç sorum var. yzf r25 alacağız inşallah peşin fiyatına taksit yapan en yakın yer denizli var. motoru oradan getirecek gibiyim. ama bu rodaj için tehlikeli olabilir mi yol boyu 7.5 devri aşmam(yol yaklaşık 290 km) ıldır ıldır tabiri caizse.
    bir diğer sorum bakım ücretleri nasıl?
    bir diğer sorum ilk bakım ücretsiz mi? rks titanic 150 kullandım bundan önce başlangıç moturumdu sattım onu şimdi yzf alacağım kusura bakmayın sayfanın hepsini okumaya çalıştım ama aynı sohbetler tekerrür ettiğinden dolayı bana yardımcı bir kardeş vardır diye düşündüm. şimdiden cevaplayan herkesten Allah razı olsun dua buyrunda kazasız belasız alalım.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı sırlıtorunu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler selamu aleyküm. ben afyondan benim birkaç sorum var. yzf r25 alacağız inşallah peşin fiyatına taksit yapan en yakın yer denizli var. motoru oradan getirecek gibiyim. ama bu rodaj için tehlikeli olabilir mi yol boyu 7.5 devri aşmam(yol yaklaşık 290 km) ıldır ıldır tabiri caizse.
    bir diğer sorum bakım ücretleri nasıl?
    bir diğer sorum ilk bakım ücretsiz mi? rks titanic 150 kullandım bundan önce başlangıç moturumdu sattım onu şimdi yzf alacağım kusura bakmayın sayfanın hepsini okumaya çalıştım ama aynı sohbetler tekerrür ettiğinden dolayı bana yardımcı bir kardeş vardır diye düşündüm. şimdiden cevaplayan herkesten Allah razı olsun dua buyrunda kazasız belasız alalım.
    aleyküm selam.
    şahsen çok bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, düşük devirde yola dayanmanız en büyük sıkıntı olabilir
    ilk bakımına 170 lira ücret ödedim, hemen üstte yazıyor.

Ahmetsusamaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr
    Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,
    Benim bi sorum olacaktı belki 100kere sorulmuş cevaplanmış bir konu olabilir ama,
    Kısmetse bu hafta içinde R25i bayiiden teslim alacağım. Aklıma takılan tek şey lastikler, Evet IRC belkide kötü herkesin dediği gibi (deneme fırsatım olmadı), ama ısındığında idare edilebilecek bir lastik midir?
    Yoksa derhal değiştirmeli miyim?
    Uçan kaçan deli viraj yapan biri değilim sadece hafif yatmalarda (sıcakken) ve fren konusunda üzer mi sıkıntı cıkarır mı sizce ?
    [ 7-8 ay sonra yurt dışına çıkacağım için motoru tam kullanamadan satacağım o yüzden lastik değiştirmek istemiyorum pek]
    Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaş cevap yorum yapabilirse sevinirim..

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

MT serisi ile ilgili en büyük yanılgı da bu işte. karenajsız çıplak motor diyorlar. yok ya sadece tasarım biraz farklı. az daha ince görünebilir ama aynı plastik bunda da var. ben mt125in yan hava kanalına 280 lira para ödedim zar zor pazarlıkla. mt25 nasıl masrafsız oluyormuş? mt25 i tekrar incelemenizde fayda var. bir sürü karenajı var. ve iki motor da endonezyada aynı fabrikadan çıkıyor. ikisinin de plastiği yamaha ortalamasına göre kalitesiz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Peymane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 ay sonra R25 almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem şimdiden her bayiye adını yazdırsın. Piyasada motor yok. 1 ay önce kaporayı yatırmama ve ilk sırada olmama rağmen ortada motor yok. Bilginize.
    Ankara Baydar da 5 tane beyaz vardı dün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)