Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Bizim grenajlar sac mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim grenajlar sac mi?
    Saç değil plastik büyük bir önemle abs plastik olabilir.

Motosikleti
    YAMAHA YZFR25
    bugün r25 imii alarak aranıza katılmıs bulunuyorum sorucak çok sorum var aslında ama heyecandan unutum hepsini aklıma geldikce sorucam

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun flamer.

Ben iki hafta önce aldım motorumu su an 100 km de sigortayi geçen hafta yaptırdım babamın üzerine alliance sigorta dan 248 tl cikti. Söylediğiniz fiyatlar çok yüksek değil mi bi araştırın derim iyice.

Doohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynı zamanda her 10 binde bir yağ filtresi değişimi yani 2 yağ değişiminde bir yağ filtresini değiştirilmesi gerek yazıyor ama fiyatı uygun olduğu için çoğu r25 kullanıcısı her yağ değişiminde yağ filtresinide değiştiriyorlar.
    Bildiğim kadarıyla her 10 binde bir bujileri de değiştirmemiz gerekiyor

Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Nasipse yaz tatilinin sonlarına doğru r25 almayı düşünüyorum, ancak sormak istediğin bazı şeyler var. Öncelikle daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım sadece 540 km lik scooter deneyimim oldu markette çalışırken servis için. 35 günü aşmıştır hergün en az 7 8 saat bu motoru araştırıyorum ama siz deneyimli abilerimdemde yardım istiyorum. yaşım 17 boyum 177. önce CBR 250r ile araştırmaya başladım, kawasaki, megelli, yzf 125r, yuki falan derken kendime göre en doğru seçimin Yamaha r25 olduğunu düşünüp kendimi burda buldum. vitesli araba tecrübem var annemi pazara vs bırakıyorum ancak uzun yollar değil, sadece şehir içinde kısa mesafelerde araba kullanırken trafiği okuyabiliyorum ancak dediğim gibi saha önce vitesli motor kullanmadım. Ekipmanlar için 2500 tl bütçe ayordım şu anda kasada duruyor. Yardımlarınızı bekliyorum bu motoru kullanabilirmiyim? lütfen ybr falan önermeyin biliyorum haklısınız ama bende biraz şekilcilik var ayrıca o tip motorları beğenmiyorum. (kaliteli olsalarda hoşma gitmiyorlar işte ) eğer olmaz derseniz kawa 250 sl, cbr 250r, ktm rc 200 ve yzf r125 e de açığım. sizde ekliyebilirsiniz. Tekeriniz düz bassın abilerim iyi akşamlar sağlıcakla kalın..
    hayatımda sadece 540 km scooter kullanmış biri olarak r25 kullanabilirmiyim. eğer yok derseniz 2. önceliğimde ktm rc 200 bunuda gerçekten çok istiyorum r25 olmazsa. cevaplayacak herkeze teşekkür ederim selamlar saygılar ☺

Motosikleti
    R25
    düşük CC le başla 1ay 2ay kullan azda olsa tecrüben olsun illa r25 le başlayacağım diyorsan yazık edersin motora.

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı DOGUKAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Nasipse yaz tatilinin sonlarına doğru r25 almayı düşünüyorum, ancak sormak istediğin bazı şeyler var. Öncelikle daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım sadece 540 km lik scooter deneyimim oldu markette çalışırken servis için. 35 günü aşmıştır hergün en az 7 8 saat bu motoru araştırıyorum ama siz deneyimli abilerimdemde yardım istiyorum. yaşım 17 boyum 177. önce CBR 250r ile araştırmaya başladım, kawasaki, megelli, yzf 125r, yuki falan derken kendime göre en doğru seçimin Yamaha r25 olduğunu düşünüp kendimi burda buldum. vitesli araba tecrübem var annemi pazara vs bırakıyorum ancak uzun yollar değil, sadece şehir içinde kısa mesafelerde araba kullanırken trafiği okuyabiliyorum ancak dediğim gibi saha önce vitesli motor kullanmadım. Ekipmanlar için 2500 tl bütçe ayordım şu anda kasada duruyor. Yardımlarınızı bekliyorum bu motoru kullanabilirmiyim? lütfen ybr falan önermeyin biliyorum haklısınız ama bende biraz şekilcilik var ayrıca o tip motorları beğenmiyorum. (kaliteli olsalarda hoşma gitmiyorlar işte ) eğer olmaz derseniz kawa 250 sl, cbr 250r, ktm rc 200 ve yzf r125 e de açığım. sizde ekliyebilirsiniz. Tekeriniz düz bassın abilerim iyi akşamlar sağlıcakla kalın..
    hayatımda sadece 540 km scooter kullanmış biri olarak r25 kullanabilirmiyim. eğer yok derseniz 2. önceliğimde ktm rc 200 bunuda gerçekten çok istiyorum r25 olmazsa. cevaplayacak herkeze teşekkür ederim selamlar saygılar ☺
    Dostum bizim önerilik biseyimiz kalmamis pek sen ordan kes burdan kes bize birsey birakmamissin. 1 secenek var senin için R6.
    Aliyorsunuz bu motorları eyvallahta şekilde biyere kadar daha 540km yol yapmışsın ona da yol demiyorum servis, al Koçero ama bu icat pek hata affetmiyor gören arabalar 1000lik sanıp yarismaya kalkiyorlar bide üzerine araç surmeye kalkanlar, kubacilar vs var. Risk faktörüsun ama seni yolundan döndurmuyorum madem gözü kararttık bu kadar.
    R6 der susarım.
    Hatta yeni baslayan herkes R6 alsın.
    peacemaker_ bunu beğendi.

Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bizim önerilik biseyimiz kalmamis pek sen ordan kes burdan kes bize birsey birakmamissin. 1 secenek var senin için R6.
    Aliyorsunuz bu motorları eyvallahta şekilde biyere kadar daha 540km yol yapmışsın ona da yol demiyorum servis, al Koçero ama bu icat pek hata affetmiyor gören arabalar 1000lik sanıp yarismaya kalkiyorlar bide üzerine araç surmeye kalkanlar, kubacilar vs var. Risk faktörüsun ama seni yolundan döndurmuyorum madem gözü kararttık bu kadar.
    R6 der susarım.
    Hatta yeni baslayan herkes R6 alsın.
    valla abi öyle bi yazdın ki gözüm gerçekten korktu dedim ben farkında olmadan gözümü mü kararttım acaba. o kadar şeyse bunları hiç yazmadığımı farz et tecrübelerinle önerilerde bulun bana canını sıktıysamda gerçekten özür dilerim kusura bakma. ��

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı DOGUKAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi öyle bi yazdın ki gözüm gerçekten korktu dedim ben farkında olmadan gözümü mü kararttım acaba. o kadar şeyse bunları hiç yazmadığımı farz et tecrübelerinle önerilerde bulun bana canını sıktıysamda gerçekten özür dilerim kusura bakma. ��
    Hayir güzel kardeşim ne can sıkması, sadece bu tarz motorlar öyle hop atladim bindim sürdüm giderim motoru değil,
    Anlıyorum seni hevesini de ama sonra haberlerde duyup üzülmek istemeyiz babam bak bunun buyugunu alalim diyor 600lukler 1000likler ama bende onları kullanabilecek tecrube henüz yok, bu araci bile kullanırken tereddüt ediyorum ne heveslerle aldım 4 ay oldu alali daha 2000kmde. Bak sana basimdan gecen bir olayi anlaticam hak vereceksin bana.
    MOTOR tutkum cok kucuklukten var benim plastik motorumu annemden izin caddeye cikarir dayak yermisim cocukken.
    Sene 2011 nisan ayı cbr125 250ler ilk ciktigi sene. lise3um motor tutkum aşırı var neredeyse bütün arkadaşlarimda o motordan olmasa da var yani. Motorun fiyati 5.200tl. Yaz tatilinda sınıfı direk geçince (once hep kalirdim) babamdan yüz buldum, o koca yazi hergün aglayarak babamdan bana motor almasini isteyerek yalvara yalvaraa geçirdim. 5 ay dile kolay.
    Sonunda ikna oldu babam, honda bayiine gittik benim gönlümden geçen Cbr125, bi yandan korkuyorum, bi yandan sen gibi sekilciyim o olsun istiyorum. Neyse babam hangisi olsun diye sordu, ben onu gösterdim neyse bakti inceledi olmaz dedi, arkasindan honda bayii sahibi babamin arkadasi cikti; Emin abi ben bu motoru sana satmam,ölüyolar bununla asagiya in bak (servisi kast ediyor) hepsi kazalı ölür oğlun.
    Yok artik diktim bi kere seyimi o olacak. Basladim zirlamaya babamdan bi tokat hala acisi yuzumdedir. Ben seni ölsün diye almiyorum motor, dedi kalkti yerinden çıktı direk, döndü eve artik.
    Dedim motor isi geçecek, onun istediği bisey olsun, ertesi gün yine gittik cbf dediler alsin ogrensin sursun, madem dediler öğrenecek. Bizde aldik tam 3 sene kullandim. 27bin km yol yaptim. 3 tane küçük kaza atlattım, cok sukur bende birsey yok hep maddiydi ve şanstir ki karsi tarafin sucu hep. Zaten sadece birisinde motorun uzerindeydim, digeri hep duran motoruma vurdular. Ve benden sonra 2 arkadasimda cbr125 aldı bitanesi yarisirken kazada vefat etti, digeri ise 3 ay yogun bakimda yatti. Ben o arkadaşımın cenazesinde anladim babamin niye tokat attigini ve o tokatta ne kadar hakli oldugunu. Ilk baslarda cok kiziyordum almadi diye ama sonra cbfden aldığım rahatligi konforu yakit tuketimi konusunda ki cimriligi beni cok etkiledi. Ve ben sonra yzfR25 isterken de biraz tedirgin oldular ama onunla da hızlı gitmiyorum artik ve icleri rahat bu yüzden büyük cc isteyip istemedigimi soruyolar çünkü artik heves bitti, akılbali zamanı.
    Demem o ki güzel kardeşim gel hem sen üzülme, hemde söyle uzun yola bi cbf al, alış ss motor da rahatlik yokki uzun yola gidilmez yakit desen o da oylesine yedek parca bakim parası gel kötün ben olayım sen önce cbf150 al. 2 sene kadar bi kullan. Benden bu kadar geriye kalan takdir senin

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

Yakit kiyaslamami cbf ile yaptim bu arada arkadaşlar yanlış bilgi olmasin bizim motor cbf'ye göre biraz yakiyor

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    xj6 diversion f ile r25 i görsel açıdan karşılaştırsanız ne dersiniz?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tip olarak r25 daha güzeldir.
    Ama bütçe varsa xj6 tabiki.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Bütçe varda r25 imi görünce kapının önünde içim açılıyor ya. Mavisim benim bak gene özledimxj 6 diversion da aynı tadı alamazsam diye korkuyorum. R25 den sonra bana güzel gelen bir tek cbr 600 var. O motoru alirsam bir tek aklım kalmaz

İstanbulda yaşıyorum katlanır plaka yaptırmak istiyorum arka sehpa bide radyatör koruma almak istiyorum bunları nerelerde yaptırabilirim? Herkese iyi günler

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe varda r25 imi görünce kapının önünde içim açılıyor ya. Mavisim benim bak gene özledimxj 6 diversion da aynı tadı alamazsam diye korkuyorum. R25 den sonra bana güzel gelen bir tek cbr 600 var. O motoru alirsam bir tek aklım kalmaz
    Benimde aklımı kurcalıyor o motor. Malum yeni model ve fiyatlarıda uygun. 2005 600rr 20 bin. 2013-14 xj de o civarlarda.
    Tasarım olarak cbr daha güzel ama yaşlı ss ler alanı genelde pişman ediyor.
    Bütçe varsa gsxr 600 düşün bence

Bu arada ne cbr nede gsxr kullandım tamamen tipine göre yorum yapıyorum.
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımı kurcalıyor o motor. Malum yeni model ve fiyatlarıda uygun. 2005 600rr 20 bin. 2013-14 xj de o civarlarda.
    Tasarım olarak cbr daha güzel ama yaşlı ss ler alanı genelde pişman ediyor.
    Bütçe varsa gsxr 600 düşün bence

Bu arada ne cbr nede gsxr kullandım tamamen tipine göre yorum yapıyorum.
    ben 2014 diversion buldum 23 civarı km düşük ama tek şu şekil psikolojimi yenemiyorum. cbr için biraz daha beklemek lazım malum bütçe. ikici el de sıkıntılı bir tane begendim 7500 hasar kaydı var parça parça 4 tane. alsam cok uğraştıracak sanki.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı mad_vaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda yaşıyorum katlanır plaka yaptırmak istiyorum arka sehpa bide radyatör koruma almak istiyorum bunları nerelerde yaptırabilirim? Herkese iyi günler
    hepsi motomarketim fatih kılıçerde var

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Doğukan35 kardeşim, seni inan anlıyorum.hiç aklımda yokken R25 almak, hatta ss bile ilgimi çekmezken, bi arkadaşım R25 aldı ve sürekli fotoğraflar paylaştı faceten.o arkadaş da Dr.fatih neyse girdi Kanıma ve aldım R25 i. Bu arada ilk motorum ve almadan önce profesyonel eğitim alıp Hocamın da fikrini alarak karar verdim bu motorsiklet almaya.bu arada egitmenimin bu motoru almada mahsur gormemesinde yaşımın 33 olmasının etkisi büyük. Sana ilk tavsiyem de hangi motoru alırsan al, profesyonel bi egitmenden eğitim almandır. Şimdi gelelim motoru aldıktan sonraki sürece, manqa nin dediği tarzda olaylar o kadar çok başıma geldiki benim de. Yolda şeklini görüp kapışmak için el kol hareketi yapan gençlerden, makaslayana kadar türlü türlü sürücü var. Yaş faktörü burada devreye giriyor kanımca...25 yaşında olsam hepsinin gazina gelirdim.ama yas Kemale Erince işler değişiyor.maksimum gördüğüm hız 115 ibrede.o da saniyelik. Motor gitmiyomu? Hayvan gibi gidiyo.ama işte o gelinin altındaki gaz ile beyninin uyum içinde çalışması mühim olan. Ben gaza gelmem filan diyosan da motorun üstüne binmen büyük konuşma derim.çünkü alet seni büyülüyo...karar senin hayat senin...ama uzun yaşamak istiyosan bu işi ciddiye al...33 yaşındayım ve tek yaptığım serserilik ışıklardan 90 -100 km hıza ulaşma süremi minimuma tutmam o kadar da imtiyazımız olsun motorsiklet kullanıyoruz senin için en iyi kararı kenin verdiğin zaman içselleştirmen de kolay olur. O yüzden bizim alma o motoru dememi yerine neden almaman gerektiğine kendini ikna et. Uzun ömür ve keyifli yıllar için motorsiklet iyi bi araçtır.bu Tam tersi durum için de geçerli teker düz bassın.
    cece89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)