Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-city 250 - Yzf R25 - X-max 400 Abs
    Alıntı hsyr25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİZCE BELL KASK MI YOKSA HJC Mİ
    Bell in M5x modelini kullanıyorum.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9907...-KIRMIZI-BEYAZ

Sorun olarak söyleyebileceğim pinlock takılamıyor dolayısıyla kışın her koşulda buğu yapıyor. Ağız Havalandırma girişi haricinde havalandırma kanallarını kapatamıyorsunuz. Bu yüzden rüzgar sesi alıyor ve soğuk havada kullanımı zor. Onun dışında görüntü ve kalite olarak güzel bir kask olduğunu düşünüyorum. Ancak kullanışlılık maalesef iyi değil. HJC modellerini denemedim ancak tavsiye olarak yukarıdaki eksiklerin olmadığı bir kaska yönelmeniz daha tatmin edici olur sanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı ZRN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell in M5x modelini kullanıyorum.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9907...-KIRMIZI-BEYAZ

Sorun olarak söyleyebileceğim pinlock takılamıyor dolayısıyla kışın her koşulda buğu yapıyor. Ağız Havalandırma girişi haricinde havalandırma kanallarını kapatamıyorsunuz. Bu yüzden rüzgar sesi alıyor ve soğuk havada kullanımı zor. Onun dışında görüntü ve kalite olarak güzel bir kask olduğunu düşünüyorum. Ancak kullanışlılık maalesef iyi değil. HJC modellerini denemedim ancak tavsiye olarak yukarıdaki eksiklerin olmadığı bir kaska yönelmeniz daha tatmin edici olur sanıyorum.
    teşekkürler ama fiyatı yüksek senin kaskın ben 500 tl ile 750 tl arası bişey bakıyorum

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Lastik konusunda acele etmeyeceğim. Bir müddet orjinallerle kontrollü bir şekilde devam ederim. Çok hz meraklısı değilim zaten. Arkada bırakacağımız çoluk çocuk var. O yüzden mümkün mertebe dikkatli kullanmayı düşünüyorum.

Bu motorun yakıt tüketiminin diğer markalara göre fazla olduğunu duydum. Düşük yakıt tüketimi için önerisi olan var mı?

Bu arada motor sanırım herşeyiyle 13.500 TL civarına gelecek bana. Devir vs. dahil.
    Fiyatı iyi hiç sıkıntısızsa

Motosikleti
    Yamaha r25
    Arkadaslar cok teker deniyorum debriyaji birakirken(teker icin degil) arada tak diye ses geliyo sanzimani cok zorladigim icin midir elimde patlicak diye korkuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

O banada oluyor cok teker yaptigim icin oluyor saniyorum ben

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lastik konusunda acele etmeyeceğim. Bir müddet orjinallerle kontrollü bir şekilde devam ederim. Çok hz meraklısı değilim zaten. Arkada bırakacağımız çoluk çocuk var. O yüzden mümkün mertebe dikkatli kullanmayı düşünüyorum.
    Lastik ıslak nemli özellikle çiy düşmüş zeminde direk bırakıyor , bunu aklınızdan çıkarmayın. Lastik soğukken veya zemin ıslakken mümkün olduğunca ayaklıklara baskı uygulayın. Virajda dış ayaklığa basarak geniş bir açıyla çok fazla yatırmadan dönmeye çalışın.

Bu motorun yakıt tüketiminin diğer markalara göre fazla olduğunu duydum. Düşük yakıt tüketimi için önerisi olan var mı?
    4 ile 5 litre arasında bir değer ortalaması ile sürüleceğini düşünüyorum ısıtarak çıkıp 8-9bin devirden önce vites atarak kullanırsanız.

Çift silindir İnazuma , eski kasa Ninja gibi makinelerde 4 lt üzerinde yakıyor, 6 litre üzeri yakan arkadaşlar zaten yorumlarda çok tempolu bir sürüş yaptıklarını belirtiyorlar.

Kazasız belasız sürüşler.

Ekipmanınız tam, önsezi ve planlama yaparak sürüş yaparsanız uzun yıllar kullanırsanız inşallah.
    Aquarist bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı ziya6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cok teker deniyorum debriyaji birakirken(teker icin degil) arada tak diye ses geliyo sanzimani cok zorladigim icin midir elimde patlicak diye korkuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

O banada oluyor cok teker yaptigim icin oluyor saniyorum ben
    Normal teker yapmadığım halde bende de var hem yağ ile hemde yamahanin karakteriyle alakalı r6 r1 de o ses olur. Vitese geciyorum ben der.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP

Bu arada motor sanırım herşeyiyle 13.500 TL civarına gelecek bana. Devir vs. dahil.
    Fiyat konusunda cok iyi almışsınız iyice baktırın bayiye, kaza vs var mı diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Arkadaslar ses konusunu bana tam anlamıyla anlatabilecek birisi var mi?
    Elimden geldigince yardimci olmak isterim

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik ıslak nemli özellikle çiy düşmüş zeminde direk bırakıyor , bunu aklınızdan çıkarmayın. Lastik soğukken veya zemin ıslakken mümkün olduğunca ayaklıklara baskı uygulayın. Virajda dış ayaklığa basarak geniş bir açıyla çok fazla yatırmadan dönmeye çalışın.

4 ile 5 litre arasında bir değer ortalaması ile sürüleceğini düşünüyorum ısıtarak çıkıp 8-9bin devirden önce vites atarak kullanırsanız.

Çift silindir İnazuma , eski kasa Ninja gibi makinelerde 4 lt üzerinde yakıyor, 6 litre üzeri yakan arkadaşlar zaten yorumlarda çok tempolu bir sürüş yaptıklarını belirtiyorlar.

Kazasız belasız sürüşler.

Ekipmanınız tam, önsezi ve planlama yaparak sürüş yaparsanız uzun yıllar kullanırsanız inşallah.

Herkese teşekkür ederim. İnşallah hepimiz kazasız belasız bu hobimizi sürdürmek dileğiyle.

Makinede kaza, boya arıza vs.birşey yok. 6-7 aylık motor zaten. Kullanıcısı da tanış. Ancak şu anda alışamadığım iki husus var:

1-Vites geçişleri biraz sert gibi. Özellikle 2.vitese geçerken eski Bajaj Boxer motorumda olan vites geçiş sesi (şılak diye bir ses) sizde de var mı?
    2-Ateşleme yaparken bazen 1 sn. tutunca motor çalışmıyor, ekstra 1 sn. gibi bir süre basılı tutmam gerekiyor. Bu sizde de var mı. Özellikle motor sıcakken stop ettiğimde çalıştırırken oluyor bu durum.

Son olarak 400 TL gibi bir sigorta ücreti çıkardılar. Son zamanlarda sigorta yaptıran arkadaşlarda bu tutar ne kadar? Çok zam geldiğini biliyorum arabadan dolayı ama motorda açıkcası 400 TL biraz abartmışlar gibime geldi.
    peacemaker_ bunu beğendi.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Herkese teşekkür ederim. İnşallah hepimiz kazasız belasız bu hobimizi sürdürmek dileğiyle.

Makinede kaza, boya arıza vs.birşey yok. 6-7 aylık motor zaten. Kullanıcısı da tanış. Ancak şu anda alışamadığım iki husus var:

1-Vites geçişleri biraz sert gibi. Özellikle 2.vitese geçerken eski Bajaj Boxer motorumda olan vites geçiş sesi (şılak diye bir ses) sizde de var mı?
    2-Ateşleme yaparken bazen 1 sn. tutunca motor çalışmıyor, ekstra 1 sn. gibi bir süre basılı tutmam gerekiyor. Bu sizde de var mı. Özellikle motor sıcakken stop ettiğimde çalıştırırken oluyor bu durum.

Son olarak 400 TL gibi bir sigorta ücreti çıkardılar. Son zamanlarda sigorta yaptıran arkadaşlarda bu tutar ne kadar? Çok zam geldiğini biliyorum arabadan dolayı ama motorda açıkcası 400 TL biraz abartmışlar gibime geldi.

Vites olayı normal motul yağ kullanırsan biraz daha yumuşuyor. Ateşleme işini de kırmızı düğmeden kapayıp açarsan o dediğin olmuyor denenmiştir. Sigortan az bile çıkmış şükret bence
    Aquarist bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25

Babamın üzerine yaptırdım.yılların araç sahibi, kazası yok 543 lira çıktı :s
    Aquarist bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla bulunduğum şehirde hakimiyeti cbr dan devraldik desem abartmis olmam. Her yer r-25 oldu. Yalnız kimi gorsem hızlı ve tek tekerde gidiyor özellikle rica ediyorum şehir içinde bu işlere girmeyelim ve sakin surelim. Haftada bir r-25 kazası haberi alıyorum, çok şükür hayatını kaybeden yok ama fethiye'de mimlendik, dikkatli surelim.
    r48 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abs getirmiyorlar mı şu merete ya?

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs getirmiyorlar mı şu merete ya?
    Abs büyük cc motor olmadığı icin gerekli görmüyorum getirmelerine de gerek yok hic arka fren kullanmam, sevmemde cok sukur bi sıkıntı yasamadim 150km/h ile gidrken on freni koklemek zaten akıl işi değil temkinli ve dikkatli kullanım olduğu sürece sıkıntı yoh yoh:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bulunduğum şehirde hakimiyeti cbr dan devraldik desem abartmis olmam. Her yer r-25 oldu. Yalnız kimi gorsem hızlı ve tek tekerde gidiyor özellikle rica ediyorum şehir içinde bu işlere girmeyelim ve sakin surelim. Haftada bir r-25 kazası haberi alıyorum, çok şükür hayatını kaybeden yok ama fethiye'de mimlendik, dikkatli surelim.
    Fethiyeden neredensin hocam bende fethiyeliyim
    Cok sukur öyle hareketlerde bulunmuyorum tek zaafım motorlarımizın sesi kesici hariç ara gazlamalar accük fazla

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba ,
    Motorlarınız kimin üstüne yaşlar kaç ve ne kadar sigorta çıkıyor söyleyebilir misiniz ?
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar motosiklet arka sehpası alıp kullanana tavsiye edebilecek olan varmıdır ? Birde sehpayı aldıgımızda yanında kaldırma takozlarınıda veriyorlarmı ?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Nuansiyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Motorlarınız kimin üstüne yaşlar kaç ve ne kadar sigorta çıkıyor söyleyebilir misiniz ?
    Yaş 28, il Aydın, 370 tl sigorta çıktı.
    Nuansiyen bunu beğendi.

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    İstanbul la aydın arasında çok fark varmıdır
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Aydın koreli ise İstanbul zencidir diyebiliriz.
    Nuansiyen bunu beğendi.

Bu çantalardan kim kullanıyo memnunmusunuz?fotograf paylaşır mısın?

Herkese iyi akşamlar.arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım Allahın izniyle yarın motorumu alıcam.sizden kask konusunda yardım almak istiyorum. Marushin 999rs ,hjc fg17,bell vortex,agv k3 sv yada k5 yani 1000 ₺ liraya kadar önerebileceğiniz kasklar nelerdir ? Gönlüm marushinden yana 1100 gr olması beni etkiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Trafik sigortası 1200₺ axa yaş 25 istanbul ilk araç çok mu sizce?
    Nuansiyen bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)