Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant şeritleri yakışmış baya. Siyaha nası olur acaba
    siyaha bizimki gibi parçalı şetirler olmaz düz kırmızı şerit varya o yüzden ama şunlar güzel durur
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavide şerit olmuyomu fabrikasyon olarak?
    Bizimkinde kırmızı varda adamlar düz kırmızı çekip göndermiş. İncecik ya.
    Şöyle sticker vari bişey bari olaydı: http://i.ebayimg.com/images/g/aP0AAO...cLq/s-l300.jpg
    sen alabilirsin türkiyede satılıyor
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar r25 le 3. ayımdaym.. 2 şeyini beğenmedim motorun, 1. si ön freni.. abi tutmuyo fazla basınca ön kayıyo , orantılı bi şekilde ön arka yapmak gerekiyor o da panik anlarında da o zor olabiliyor. bence frenleri yakısmamıs bu motora, 2. olarak motosikletimin arkadan görünüşünden nefret ediyorm bikaç tane foto video gördüm arkadan gelen arkadaşlarım çekmişler abi incecik kalıyo motosiklet. acaba diyorum kuyrugu sökmedim diye mi böyle kötü bi görüntü var. durdugu yerde kuyruk guzel duruyor sevıyorum ama hareket ederken zaten ınce ıyıce ınceltıyor gıbı geldı motoru. acaba kuyrugu söksem bi nevze de olsa istediğim görntüye kavuşurmuyum, az kald motoru satacam okadar sogudum.

Alıntı cgds4rkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar r25 le 3. ayımdaym.. 2 şeyini beğenmedim motorun, 1. si ön freni.. abi tutmuyo fazla basınca ön kayıyo , orantılı bi şekilde ön arka yapmak gerekiyor o da panik anlarında da o zor olabiliyor. bence frenleri yakısmamıs bu motora, 2. olarak motosikletimin arkadan görünüşünden nefret ediyorm bikaç tane foto video gördüm arkadan gelen arkadaşlarım çekmişler abi incecik kalıyo motosiklet. acaba diyorum kuyrugu sökmedim diye mi böyle kötü bi görüntü var. durdugu yerde kuyruk guzel duruyor sevıyorum ama hareket ederken zaten ınce ıyıce ınceltıyor gıbı geldı motoru. acaba kuyrugu söksem bi nevze de olsa istediğim görntüye kavuşurmuyum, az kald motoru satacam okadar sogudum.
    O kadar kafana takma nerdeyse bütün motorlar arkadan öyle görünür

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı cgds4rkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuyruğu sökersen daha kötü duruyor. İnce lastik daha çok meydana çıkıyor. Frenler konusunda haklısın. Arka fren ön frenden daha çok tutuyor
    Ducati 1198SP _ RedLove

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ön freni sevmeyen arkadaşlar kullandıkları lastiklerin markalarını da yazabilirler mi acaba? Ben rosso 2 kullanıcısı olarak ön frene bayılıyorum teker kitlese bile motor çizgisinden çıkıp hemen lowside olmuyor.
    Sokollu bunu beğendi.

arkadaşlar arkaya 160 öne 120 rosso takan varmı takarsak zararı olurmu?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön freni sevmeyen arkadaşlar kullandıkları lastiklerin markalarını da yazabilirler mi acaba? Ben rosso 2 kullanıcısı olarak ön frene bayılıyorum teker kitlese bile motor çizgisinden çıkıp hemen lowside olmuyor.
    Defalarca konusu gecmistir tabi ama yine Istanbul ici sorayim ;

Michelin Pilot Street- rosso 2 arasinda kaldim cogu 250cc kullancisi gibi.

Islak zemin performansi hangisinde iyidir ? Pilot street hava kanallari ve dis derinligi olan bir lastik ama Rosso 2`nin de cok cabuk isinip iyi yol tuttugunu biliyorum. Aslinda ikisinin de yeni takili oldugu farkli motosikletleri surdum ama alici gozuyle bakmadim, hava da iyi oldugundan ikisi de gayet iyi olarak kalmis hafizamda.

Tesekkurler simdiden
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Yamaha Yzf r6 için 165 boy sıkıntı olur mu

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Defalarca konusu gecmistir tabi ama yine Istanbul ici sorayim ;

Michelin Pilot Street- rosso 2 arasinda kaldim cogu 250cc kullancisi gibi.

Islak zemin performansi hangisinde iyidir ? Pilot street hava kanallari ve dis derinligi olan bir lastik ama Rosso 2`nin de cok cabuk isinip iyi yol tuttugunu biliyorum. Aslinda ikisinin de yeni takili oldugu farkli motosikletleri surdum ama alici gozuyle bakmadim, hava da iyi oldugundan ikisi de gayet iyi olarak kalmis hafizamda.

Tesekkurler simdiden
    Sakın sakın sakın ama sakın rosso 2 alma, yamaha r25 Türkiye grubu var facebookta oradaki arkadaşlarla whatsapp grubu aracılığıyla buluşup toplanıyoruz benim rossoları gören irc ye şükrediyor, 5000 km de biten, yoldaki tüm pislikleri toplayıp yarılan bir pist lastiği rosso 2 şehir içine gelmiyor.

Eski motorumda da michelin kullanmıştım, ıslak hava performansı efsaneydi o kadar diyeyim sana, ama street mi pilot 4 mü kesin bişey diyemem.
    Sokollu bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet paylastigin seritte cok iyiymis valla.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakın sakın sakın ama sakın rosso 2 alma, yamaha r25 Türkiye grubu var facebookta oradaki arkadaşlarla whatsapp grubu aracılığıyla buluşup toplanıyoruz benim rossoları gören irc ye şükrediyor, 5000 km de biten, yoldaki tüm pislikleri toplayıp yarılan bir pist lastiği rosso 2 şehir içine gelmiyor.

Eski motorumda da michelin kullanmıştım, ıslak hava performansı efsaneydi o kadar diyeyim sana, ama street mi pilot 4 mü kesin bişey diyemem.
    motul tek marşlık yağ, rosso 2 "pist" lastiği. Bakalım bu forum daha neler görecek

Supercorsa da uçak lastiği.

KellyKey bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul tek marşlık yağ, rosso 2 "pist" lastiği. Bakalım bu forum daha neler görecek

Supercorsa da uçak lastiği.

http://www.hsmotoracing.com/images/d...rcorsa_SP_.jpg

Cevap bile vermeye değmez bu yazdığın, cümle alem rosso 2 aldık 5000 km' de lastikleri erttik bi sen doğrusunu biliyorsun değil mi?

Avrupalının yolu nasıldır bilmem ama lastik bizim ülkemiz yolları için lüks, parası olan alıyor 5000 km sonra lastiğin üstü kabaklaşınca yeniliyor. Ben barkına uydum aldım diğerleri gibi, bundan sonra michelinden şaşmam pirellinin tadını aldık.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Arkadaşım ninja 250de 14bin kullandı. Daha da kullanirdi

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150

merhaba..
    Lastiklerinin kötü olduğunu gösteren resim atarmısın hocam? Neyle karşılaşacağımızı görelim kötü diyorsan..

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Cevap bile vermeye değmez bu yazdığın, cümle alem rosso 2 aldık 5000 km' de lastikleri erttik bi sen doğrusunu biliyorsun değil mi?

Avrupalının yolu nasıldır bilmem ama lastik bizim ülkemiz yolları için lüks, parası olan alıyor 5000 km sonra lastiğin üstü kabaklaşınca yeniliyor. Ben barkına uydum aldım diğerleri gibi, bundan sonra michelinden şaşmam pirellinin tadını aldık.
    Benim şuanki motorumda 13 bin km dir takılı olan rosso 2 mevcut aynı lastikler ile 3 defa da piste çıktım.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba..
    Lastiklerinin kötü olduğunu gösteren resim atarmısın hocam? Neyle karşılaşacağımızı görelim kötü diyorsan..
    Yarın fırsat bulabilirsem çekerim ama şunu söyleyeyim yolda bulduğu tüm pislikleri topluyor, çakıl taşı dahil, forumdan bi arkadaş görmüştü gözlerinin önünde anahtarın ucuyla alstiğe giren mercimek boyutundaki hiç bi tarafı kesin olmayan yuvarlak çakıl taşının gömülü olduğunu görünce şok olmuştu. Harita metod defteri gibi lastik yüzlerce çizik dolu, sürekli uzun yol yapmıyorsanız şehir içi dur kalklarda perişan oluyor lastik.

Motosikleti
    yamaha r25
    Beyler motor şuan 750 kmde ara sıra kendimi kaptırıp deviri biraz yükseltiyorum rodaj bakımından çok sıkıntı olurmu

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı abdullah2410 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motor şuan 750 kmde ara sıra kendimi kaptırıp deviri biraz yükseltiyorum rodaj bakımından çok sıkıntı olurmu
    750km deki motorda anlık 7bin devir üzerine çıkmak sorun olmaz. Bazen sollama yapman gerekir mecbur üst devirlere çıkarsın mesela. Bunlar olağan şeyler. Ancak devir kesiciye sokma(yani 13500 devre kadar çıkma)

Rodajdaki asıl amaç alışma sürecindeki motorun sürekli yüksek devir çevirmeden rahat bir alışma yaşaması. İhtiyaç anında anlıkta olsa 7bin devri geçmeyeceksin diye bir kural yok.

Ancak mümkün olduğunca yüksek devre çıkmamaya bak sen yine...

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    Arkadaşlar izmir sabah havasında motorun ısısı yolda 3 tıkta iken 2ye düştü.Soğuk denebilecek bir havadaydı.2300 kilometrede ilk defa böyle bişey başıma geldi.Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Arkadaşlar EICMA'da gösterimde olan R3 bu şekilde acaba özel bir versiyon mu?
    *plakalık değiştirilmiş R1 gibi olmuş.
    *akrapoviç egzoz giydirilmiş
    * ön grenajların altına Yamaha yazılmış
    * renk seçeneğinde kırmızı görülmemekte

4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)