Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift
    Hocam çok sağol ilgin için çok yardımcı oldun bana gerçekten , ben bilmediğim için soruyorum yanlış anlama niye bayiiden almamı önerdin öğrenebilir miyim ? Edirne'de 1 tane r25 var oda arada geliyo bir kere yakından gördüm içim gitti fuarda görünce dayanamam alırım gibi geliyo ama hayırlısı bakalım 😄

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba arkadaşlar; aranıza yeni katıldım motorumu alalı 21 gün oldu ve yaklaşık 200 km civarında benim sormak istediğim motor sıcakken rolantide çalıştığı zaman rolantisinde 1500 devir civarında dalgalanma oluyor ve birde tam 6000 devir seviyesinde titreşim var acaba sizlerde de bu durumlar mevcut mu yoksa benim motorda mı bir sıkıntı var

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Nvzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; aranıza yeni katıldım motorumu alalı 21 gün oldu ve yaklaşık 200 km civarında benim sormak istediğim motor sıcakken rolantide çalıştığı zaman rolantisinde 1500 devir civarında dalgalanma oluyor ve birde tam 6000 devir seviyesinde titreşim var acaba sizlerde de bu durumlar mevcut mu yoksa benim motorda mı bir sıkıntı var

Herşey normal 1000 bakımına kadar tanıyın birbirinizi, biliyorum sıfır motor aldınız kusursuzluk bekliyorsunuz ama binlerce € verip ferrari alsaniz dahi mutlaka küçük sorunlar olacak. Sakın ha büyütüp kendinizi de motorunuzu da gucendirmeyin
    Tekeriniz düz bassın
    Nvzt bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motorun hayırlı olsun öncelikle.

Hocam ilk önce şunu sorayım bu ilk motorun mu acaba? Sormamın nedeni titreşim konusunda bazen ilk motoru olan arkadaşlar bu motorda titreşim var diyorlar, ardından tek silindir diğer 250liklere binice benim motorum meğersem hiç titremiyormuş diyorlar

Motorun rodajdayken titreşimin normalden biraz fazla olması normal. Ayrıca motor her devirde aynı oranda titreşim yapmaz, devre göre değişkenlik gösterir. İlk bin bakımdan sonra titreşim daha da azalıyor. O nedenle titreşim konusu biraz karmaşık bir konu, forum ortamında yardımcı olmamız zor.

Rolantideki dalgalanma ise sürekli oluyorsa mutlaka servise git. Arada sırada nadiren oluyorsa bu doğal bir durum. Bazen yakıt hava karışımını kısa süreli ayarlamaya çalışırken alet rolantide hafif dalgalanma yapabilir. Kafaya takılacak birşey değil.

Bence biraz zaman tanıyın, motorunuz daha çok yeni, yavaş yavaş huyunu suyunu öğrenin...

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Öncelikle güzel düşünceleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Aslında 11 yıldır motor kullanan bir insanım ancak ilk defa bu tarz bir motora sahibim sanırım bu tedirginlik diğer 250liklerle bir geçmişim yada bir deneyimim olmadığından kaynaklanıyor ileriye doğru sanırım daha iyi birbirimizi anlarız :

Rolantideki dalgalanma genelde var 1000 bakımına kadar aynı devam ederse dediğiniz gibi servise gittiğimde söylerim artık.

manet alıp takan var mı acaba, ebay den falan düzgün bir şey alıp taksak sıkıntı olur mu ki?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kırmızı R25 Türkiye'ye gelmiş diyorlar doğru mu?

Beyler yardım katlanır plakalık nerden aliyim
    CraCheR bunu beğendi.

Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı Sameeet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok sağol ilgin için çok yardımcı oldun bana gerçekten , ben bilmediğim için soruyorum yanlış anlama niye bayiiden almamı önerdin öğrenebilir miyim ? Edirne'de 1 tane r25 var oda arada geliyo bir kere yakından gördüm içim gitti fuarda görünce dayanamam alırım gibi geliyo ama hayırlısı bakalım ��
    Fuarlar yeni ünüleri insanlara tanıtmak için ürün sergilerler bildiğim. satış yapıyorlarmı bilemem.bir arkadaşım fuarda teşhir ürünleri indirimli satıyorlar diye bahsediyordu. yani kullanılmış ürünleri güzel fiyata malediyorlar ki buda ne kadar içine siner bilemem. git sana en yakın yamaha bayisine, gör yakından, ver parasını al. ilk binen sen ol. kafan rahat etsin aga fuarada motorunla git ;)

Iyi surusler beyler r 25 in yanina birde suzuki rdz 400 sm almak istiyorum ama kullanicisi az oldugu icin cvp almak ta zor oluyor belki icinizden kullanan olmustur diye buradada sorayim dedim kullanim amacim shir ici ve shir disi artcili uzun yol biri balansor yok cok fazla tutresim var dedi parca durumu hakki da da ne okur durum saygilar konus disi oldugu icin kusura bakmayin kendi forumu dan cvp alamadim her yere yaziyorum belki once kullanan cikar diye

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Eşimle beraber Chopper almaya karar verdiğimiz için hem Siyah R25 imi hemde SL250 mi satmaya karar verdim. Sahibinden sitesine daha ilan açmadım çünkü kısmet ise resimlerini bu hafta sonu çekeceğim. Kapalı garajda yatıyor iki motorda.

Siyah R25 te otoparkta işçilerin kusuru ile çizilmesi sonucunda sağ ön kranaj otopark tarafından karşılanarak değiştirildi. (değişen parça ispat amaçlı olarak saklanıyor ve yeni sahibine verilecek)
    1200 KM de olan Siyah R25 imde orjinal Akrapovic MotoGP egzosu bulunmaktadır ayrıca Koruma takozları ve Rosso 2 lastik bulunmaktadır. motor 100 KM hızın üzerine çıkmamıştır. Yanında 1 adet 3 kez kullanılmış M beden Nolan N64 mavi üzerine balık desenleri olan kask verilecektir. Kaskı fazla kullanmama sebebimiz eğitimlerimiz devam ederken eşimle bir örnek olması için Shoei GT Air kask almış olmamızdır. Lastiklerin üzerinde yan sakalları durmaktadır. Viraj vs yapılmamış daha rodajı bitmediği için 7000 devir üzerinde kullanılmamıştır. ayrıca tank pad mevcuttur. Bakımları Yamaha Kardeşlerde yapılmıştır. Ayrıca sürekli olarak Kawasaki Bayi Necat motor tarafından kontrol edilmiş, zincir yağlamaya kadar orada yapılmıştır. Ayrıca R25 için iridyum buji takılmıştır (orjinal bujileri verilecektir)

Sl250 üzerinde yeşil koruma takozları, orjinal Tiger Egzoz ve tank pad bulunmaktadır. yaklaşık olarak 1800 KM dedir. Gis akedemide eğitim sırasında durmayı becerilemeyince yana devrilmiş olaup kuyruk kısmında bir nazarlık oluşmuştur. Bu motorumuzda 100 km üzerine çıkmamış, eşim tarafından gayet sakin kullanılmıştır. Rodaj kurallarına uyulmuştur. Periyodik bakımları ve sürekli kontrolleri Kawasaki Bayi Necat Motor tarafından yapılmaktadır.

2 motorunda sürekli bakım ve kontrol altında tutulma sebebi fazla temkinli ve pimpirikli oluşumuzdur (nede olsa canımızı emanet ediyoruz motora). Motorların durumu ve kullanım şekilleri Necat motorun ustaları Osman ve Nihat Beylere de sorulabilir.

Şu anda kafamda net fiyat olmamakla beraber tekliflere açığız ancak acelemiz olmadığı için ölücülerden de uzak durmaya niyetliyiz. ÖZEL MESAJ yolu ile iletişim kurabilirsiniz....

*** her iki motorunda orjinal egzozları duruyor olup, motor ile beraber teslim edilecektir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar motorumun zincir sesi haddinden fazla gibi geliyor bana ancak bu ses gaz verdiğim zamanlarda çok fazla gazı kestiğim zamanlarda çok az bir miktarda zincirin gerliğinliğide normal seviyede bugün zinciri temizleyip yağladım ancak yine durum aynı bununla ilgili biraz araştırma yaptım ancak çok birşey bulduğum söylenemez durum sizde de bu şekilde mi yardımcı olursanız sevinirim

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    İnşallah kimsenin başına gelmez, kötü bir durum :(

http://www.motoetkinlik.com/bu-son-d...aslangic-olur/

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar motorumun zincir sesi haddinden fazla gibi geliyor bana ancak bu ses gaz verdiğim zamanlarda çok fazla gazı kestiğim zamanlarda çok az bir miktarda zincirin gerliğinliğide normal seviyede bugün zinciri temizleyip yağladım ancak yine durum aynı bununla ilgili biraz araştırma yaptım ancak çok birşey bulduğum söylenemez durum sizde de bu şekilde mi yardımcı olursanız sevinirim
    Hocam aynı durum bende de mevcut ama araştırdığım kadarıyla ve r25'i olan bir kaç arkadasa danışarak, r25 lerde zincir sesi olduğunu öğrendim. bu yüzden cok takıntı yapmamaya basladım. ;)
    Nvzt bunu beğendi.

Motoru çalınan arkadaşa geçmiş olsun inşallah daha güzellerini almak nasip olur.zincir konusu açılmışken bilgilenme açısından şu konuya tekrar deginsek noktayıda koysak iyi olurdu.sizce zincir temizliği nasıl olur siz nasıl yapıyosunuz?özellikle merak ettiğim zincir temizleyici sprey mi kullanıyosunuz sıcak sumu vs vs.. iyi geceler herkeze yolunuz hep açık olsun.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Zincir sesini takıntı yapmayın fazla genel herkezde var cbr lerdede var bizim motorlara özgü bişey deyil. Gecen ses cogalmıstı zincir yagım bitmişti en sonunda gittim aldm motul simdi ses baya azaldı yine sıkıntısız devam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Arkadaslar 9 bin kusur km oldu motor. zincir dilşileri güzelce bi temizlemek için sıvadım kolları giriştim . Gece 00.15 civarında basladım zevkle yavas yavas yaptıgım için 02.30-03.00 gibi bitti işim baya uzun süre ama jantı kapatmak yoruyo insanı .
    Daha önceki zincir tememlerimde 2 . temizlememde motul c1 spreyi bitirmem ile ( 2. temizlemem cok iyi olmadı Motul C1 kutu bitti . ) kullanım kitapcıgındada yazan gaz yagı almayı tercih ettim . Foto kalabalıgı yapıcam biraz ama bnm gibi böyle seylerden hoslanan arkadaslar varsa belki bi işe yarar .
    ilk önce ön dişli kapagını ve zincir korumalıgını söküyorum ön dişli kapagı için T anahtar denen zımpırtıyı aradım bütün gece :D
    [IMG][/IMG]

resimde cok net belli olmasada aşırı derecede fazla bi pislik birikmiş ön dişli kapagında burdan aşarılara felan taşmış .
    [IMG][/IMG]

bu resim bazı arkadaslara saçma gelebilir ama jant şeritlerini korumak amaçlı jantı kaplıyorum malum güzel bi para saydım ve temizlerken atma yapabilir jant şeritleri olmasa bu kdr ugrasmıcam :D
    [IMG][/IMG]

temizleme anının fotoları malesef yok tek basıma oldugum için o an foto cekmekle ugraşamadım Zinciri gaz yagıyla temizledikten sonra 10 dk kadar bi mola veriyorum ardından tanzikli su atan makinam olmadıgı için normal suyla tanzik yaparak zincire tutuyorum ve 5 dk daha bekledikten sonra güzelce silip kuruluyorum. ön dişli kapagını ve zincir korumalıgını temizledikten sonra ugrastıgıma değdi . ön dişli kapagını sökecek arkadaslar oradaki kablolara dikkat etsinler yerine takarken oturtması cok zor baya ugraştık biri içerde kalırsa dişli dönerken kopartma ihtimali yüksek buna dikkat edelim.
    [IMG][/IMG]

sabah saat 10 gibi kalkıp ilk işim temizledigim ön dişlinin orayı fotograf cekmek oldu sonuc muhteşem parıl parıl parlıyor. mutlu oluyor insan

Bunlarda bi önceki temizlikte cektigim fotolar. arkadas ıpone yag almıştı denemek istedim zaten ıpone mavi yagı sıktıktan 1 hafta sonra bu detaylı temizlik i yaptım ıpone cok fazla sıcratıyor güzel gözüküyor ama jant yag içinde kalıyor motula devam

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

zincir temizligi yapıcak arkadaslar motorları kirliyse ilk motoru temizlesinler hepsi bir aradan cıktımı rahat oluyor.
    Bi yanlışım varsa yorumlarını bekliyorum.
    mesmeyut ve SuleymanE bunu beğendiler.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah kimsenin başına gelmez, kötü bir durum :(

http://www.motoetkinlik.com/bu-son-d...aslangic-olur/

Arac takip sistemi takmak acaba bir işe yarar mı diye düşünmüyor değilim motoru kilitlemek gibi bir opsiyonu da var, ayrıca çalıntı seyleri calana da onu alanada soveceksin allahtan altlı üstlü bu dunya yoksa pehh halimiz yalandı

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı Fiery_boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarlar yeni ünüleri insanlara tanıtmak için ürün sergilerler bildiğim. satış yapıyorlarmı bilemem.bir arkadaşım fuarda teşhir ürünleri indirimli satıyorlar diye bahsediyordu. yani kullanılmış ürünleri güzel fiyata malediyorlar ki buda ne kadar içine siner bilemem. git sana en yakın yamaha bayisine, gör yakından, ver parasını al. ilk binen sen ol. kafan rahat etsin aga fuarada motorunla git ;)
    Çok güzel konuştun abi yaşını bilmiyorum ama abi diyorum benim yaş 19 sen büyük duruyosun neyse edirne'de yaşıyorum maalesef r25 yok bayiide zaten gidip görsem dayanamam gibi geliyor aşığım resmen motora yardımlarınız için teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler

selimm07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Dun itibari ile bende bir R 25 sahibi oldum ve araniza katildim. Herkeze slm lar tekeriniz duz bassin.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı selimm07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun itibari ile bende bir R 25 sahibi oldum ve araniza katildim. Herkeze slm lar tekeriniz duz bassin.
    H.o kazasız belasız kullanırsın işallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)