Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rossodan başka lastik kullanan varmı?
    Pilot takan mesela. Yada şu lastiği taktım memnunum diyen?
    Kış geliyor malum. Yazın iyi kötü idare ettik ama kışın yağmurda ırc ile yol katetmek büyük risk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ışığı sönme süresi sanırım yazılımıyla alakalı bir durum. Motor çalıştıktan sonra 1-2 sn içinde mutlaka sönüyor. Sanırım sensör yağlama yapıldığını anlayıp ikaz kapatma süresi bu. Bizim motorlar biraz aptal galiba, kafası geç basıyor sanırsam, "aaaa, yağlama varmış" deyip kapatana kadar 1-2sn geçiyor aradan
    Eğer 4 - 5sn sonra sönüyorsa servise götürüp baktırmakta fayda var, normal bir durum değil.

Ayrıca ben motorumu çalıştırdıktan sonra ekipman giymeye vakit harcıyorum, buda 2-3dk durduğu yerde motorun ısınmasını ve bir güzel yağlanmasına vakit sağlıyor. Motor ısınmadan yola çıkmıyorum bu yüzden kafam bu konuda rahat.

Sizlere de tavsiyem motorunuzun uzun ömürlü olmasını istiyorsanız çalıştırdığınız gibi yola çıkmayın, hararet çizgisi en az 2 veya 3 çizgi olana kadar motorunuzun ısınmasını bekleyin arkadaşlar.
    Teşekkürler hocam cevap için..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rossodan başka lastik kullanan varmı?
    Pilot takan mesela. Yada şu lastiği taktım memnunum diyen?
    Kış geliyor malum. Yazın iyi kötü idare ettik ama kışın yağmurda ırc ile yol katetmek büyük risk.
    rosso 2 iyidir fantezi aramayın, bu motorun - yönü olarak Süleyman hariç diyeceğim tabikide küçük ve tutulmayan deposu, cbr 250r bile daha geniş depoda

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rosso 2 iyidir fantezi aramayın, bu motorun - yönü olarak Süleyman hariç diyeceğim tabikide küçük ve tutulmayan deposu, cbr 250r bile daha geniş depoda
    Zaten bütün oklar rossoyu gösteriyor. Seçenekte pek kısıtlı.
    Continental var attack 2 idi galiba. Yabancı forumlarda çok övmüşler.
    Onda da 140 yok ebtta. 150 var.
    Sanıyorum rosso alacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsn daha önce bahsettigim gibi r 25 ilk motorum birkac sorum olmustu arkadaslar yardimci olmustu cok teşekkür ediyorum ilgilenen yardimci olan herkese motordu ekipmandi derken lastiklere sıra gelmemişti bu ay rosso 2 alip irc lerden kurtulmak istiyorum motolastikten baktim 800 tl fiyati sorum şu ki lastikleri aldiktan sonra servistemi takrirmaliyim ? Taktirma ücreti nekadar? Yada istanbulda surasi var git al hemde taksinlar fiyati sukadar memnun kalirsin dediginiz bir yer varmidir ? Şimdiden teşekkür ediyorum

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    pilot street var olurmu

Herkeze selam 50 tl ye katlanır pilakalık var motosikletparcalari.net sayfasında alan veya bilen var mı nasıldır?kazasız belasız keyifli sürüşler benzininiz hiç bitmesin

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsn daha önce bahsettigim gibi r 25 ilk motorum birkac sorum olmustu arkadaslar yardimci olmustu cok teşekkür ediyorum ilgilenen yardimci olan herkese motordu ekipmandi derken lastiklere sıra gelmemişti bu ay rosso 2 alip irc lerden kurtulmak istiyorum motolastikten baktim 800 tl fiyati sorum şu ki lastikleri aldiktan sonra servistemi takrirmaliyim ? Taktirma ücreti nekadar? Yada istanbulda surasi var git al hemde taksinlar fiyati sukadar memnun kalirsin dediginiz bir yer varmidir ? Şimdiden teşekkür ediyorum

50 TL civarı işçilik alıyorlardı. Pek değişmemiştir diye tahmin ediyorum

Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pilot street var olurmu
    Daha önceki motorumda bende kullandım pilot serisini. Memnunda kaldım ama fiyat olarak rossoyla hemen hemen aynı.
    Rossonunda nam'ı var bu konuda. Rossoyu deneyeceğim

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar merhaba,

yeni aranıza katılıyorum. Gözüm gibi bakıyorum motora hepinizin yaptığı gibi. Montum birazcık depoyu çizdi, kılcal şekilde. Bu canımı sıkıyor çözümü olan? Tank pad istemiyorum.

Motor canavar gibi dikkatli olalım arkadaşlar dün akşam rosso 2 ile bile arkayı kaydırdım bişey olmadı ama olmayacağı anlamına gelmez.

Hepinize saygılar sevgiler..

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı 06racing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

yeni aranıza katılıyorum. Gözüm gibi bakıyorum motora hepinizin yaptığı gibi. Montum birazcık depoyu çizdi, kılcal şekilde. Bu canımı sıkıyor çözümü olan? Tank pad istemiyorum.

Motor canavar gibi dikkatli olalım arkadaşlar dün akşam rosso 2 ile bile arkayı kaydırdım bişey olmadı ama olmayacağı anlamına gelmez.

Hepinize saygılar sevgiler..
    Motul E8 ürünü ile çizikleri yok edersin. Denemeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Siparişini şimdi verdim CNERGİZ çok teşekkür ederim.

Bu arada bilgi için koruma takozlarına dün itibariyle 50 TL zam gelmiş bulunmakta . Ben böle bişi görmedim 50 tl zam inanılmaz bir rakam.

Yine bilgilendirme amaçlı olarak 191 cm 99 kiloyum. Motor biraz küçük kalmakta, boyu bana yakın olup tecrübesi olanlar küçük geliyor bilginize.

Saygılar

merhaba arkadaşlar motoru stop ettiğim zaman fanda duruyor kontağı açınca çalışıyor bu normal mi ?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı umut14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar motoru stop ettiğim zaman fanda duruyor kontağı açınca çalışıyor bu normal mi ?
    Evet normaldir. Stop edip evinize gidebilirsiniz.
    Motoru stop ettikten sonra tekrar kontağı açıp fanın durmasını beklemeyin. Akünüz zarar görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ümraniye servisinde 60 TL'ye taktırdım rosso2 lastikleri.
    120 liraya koruma takozu aldım, onun için ek bir işçilik ücreti almadılar.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Bir buçuk aydır r25 sahibiyim. benim motosikletle ilgili eleştirebileceğim en önemli nokta kesinlikle malzeme kalitesi. Plastik aksam gerçekten kalite açısından üst düzey değil. ya bende kişisel bir kullanım hatası var ya da genel böyle; motosiklete ne kadar iyi bakarsam bakayım plastik aksamda yer yer ufak çizikler meydana geliyor.

Ya bazılarîda fan çalışmazsa devim daim yapmaz motor soğumaz zarar verir faln diyorlarda kafam karıştı biraz .s yinede tavsiyen ićon teşekkürler

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı umut14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bazılarîda fan çalışmazsa devim daim yapmaz motor soğumaz zarar verir faln diyorlarda kafam karıştı biraz .s yinede tavsiyen ićon teşekkürler
    Motoru stop ettikten sonra motoru ısıtacak bir faktör kalmıyor. Sadece önceki sıcaklıktan ötürü belki 1-2 derece daha durduğu yerde artabilir. O da problem edilecek birşey değil.

Daha önceden yeni ve titiz bir motosiklet kullanıcısının fan çalışırken motoru stop edip, fan durana kadar kontak açık şekilde beklediğine şahit oldum. Fakat bu hareket aküyü yer bitirir. Yaptığı yanlış. İnanmayan deneyebilir.

Yine de içim rahat değil diyorsanız, motoru stop etmeden fanın durmasını bekleyebilirsiniz. Bu seferde motor durduğu yerde çalıştığı için bir yandan ısınacak, bir yandan fanla soğumaya çalışacak. Pek bir esprisi yok yani.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Ersin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retro-R25-600rr
    Yamaha Kardeşlere ve Düzce Yamaha Dadaş Motora yeni parti gelmiş arkadaşlar

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Heryerde yeni parti var bulamayan varsa hatayda 3 bayide var

Merhabalar öncelikle bütcem çok kısıtlı en fazla kredi ile 10bin lira alabiliyorum.
    Megelli 250R düşünüyorum.Ancak aklım bir taraftan r25'de
    Sizce hangisi bana sıkıntı çıkarmaz.
    Başlangıç motorum olucak bunlarıda hesaba katalım.
    Paramı biriktirip üstüne katıp r25 mi alayım :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)