Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Benim yakıt averajı 1 aydır 4.8 litrenin altına inmiyor en son 4.9'daydı çok devirlide kullanmıyorum bu normal mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İnşallah YZF R25
    Arkadaslar cookk acil fikirlerinize ihtiyacim var nolur su kardesine ses verin 2015 model 4000 km de motoru 13.500 e hayirlastik fiyat nasil sizce iyimi ??? Sifirlarda gelmeye basladi :( Yardimmm lutfenn fikirlerimize ihtiyacim var siz olsaniz naparsiniz ??

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    baya mdevirli kullanıyorum 260 km yolda yarı devirli yarıo devirsiz gittim 3.8 sehir içinde 100 km kullandım bunu ustune 4.2 oldu sabit

Boluda yazdrdm daha gelmedi düzceyide ariyordm biri vazgeçmis onu aldm şansıma iskonto falan yok dostum ya direk 150 tl koruma takozu taktirdm 400 tl yede bi kask aldm zaten havalar sogudu boluda şurda 15 gün anca güzel gider diger ekipmanlarida artik Allah izin verirse seneye yavaş yavaş alacam şunu söyliyim makina manyak darisi senin başına

Motosikleti
    R25
    arkadaşlar tank pad olmuyormuş bu makinaya tankın üzerindeki çıkıntıdan dolayı bikaç günde düşüyormuş.. bi çözüm bulabilen varmı ?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abs ile ilgili bilgi alan var mı beyler?

Motosikleti
    İnşallah YZF R25
    Umut 14 Eyw kardesim insallah ruyamda geliyodu bugun az kaldi galiba hissediyorum Valla sende olmasan sallayan yok bizi :( herkes kendi halinde biseyler Sen sifirmi tavsiye edersin? Kask ne aldin bu arada memnunmusun?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı cgds4rkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tank pad olmuyormuş bu makinaya tankın üzerindeki çıkıntıdan dolayı bikaç günde düşüyormuş.. bi çözüm bulabilen varmı ?
    miş miş miş de mış mış mış... Yahu kim uyduruyor bu garip garip rivayetleri anlamıyorum ki? Ortada böyle bir sorun yok ki çözüm üretelim?

10TL ye yapışkanı bitmiş tankpad alırsan veya yapıştıracağın yüzeyi önce güzelce temizleyip kurutmadan tankpad yapıştırmaya çalışırsan 2 günde düşer elbet. Ama her motorda düşer R25 e özel bir durum değil bu güzel kardeşim...

Tanıdığım 15 tane R25li var ve neredeyse hepsinde farklı marka tankpad var bitanesinde böyle bir sorun duymadım ??

Bak buda benim tankpad, ufak parçaları da var ve düşse ilk bendeki düşerdi :

Maşallah aylardır kullanıyorum hiçbir sorunum yok...

Diyeceğim o ki her duyduğunuz şeye itibar etmeyiniz. O tankpadi düşenlere de söyle doğru dürüst güzel bir tankpad alsınlar, yapıştırmadan önce de depolarını temizleyip kurumasını beklesinler

Motosikleti
    R25
    @SuleymanE eyvallah dostum yeterince açıklayıcı oldu yamaha bayisindeki çalışan eleman bunu söyledi bana daha motorumu teslim almadım yarın alacam inş. ön bilgi topluyorum çok sağol

Motosikleti
    Alıntı cgds4rkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SuleymanE eyvallah dostum yeterince açıklayıcı oldu yamaha bayisindeki çalışan eleman bunu söyledi bana daha motorumu teslim almadım yarın alacam inş. ön bilgi topluyorum çok sağol
    Bayideki eleman sallamış biraz, sen boşver onu. Yeni motorunda hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

Hatta sana bir güzellik daha yapayım; eğer tankpad konusu kafana takıldıysa şu aşağıda resmini paylaştığım tankpadin aynısını bulup al, aynı şekilde yapıştır. Düzgün yapıştırırsan düşmesine yada sökülmesine imkan yok.

Yeter ki yapıştıracağın yüzey temiz olsun...

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Benim tankpad 1 hafta da düştü. Maalesef tankpad olayı biraz sakat. Belki benim aldığım kötüdür. Tekrar farkı marka almayı dusunuyorum.

Motosikleti
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tankpad 1 hafta da düştü. Maalesef tankpad olayı biraz sakat. Belki benim aldığım kötüdür. Tekrar farkı marka almayı dusunuyorum.
    Hocam bu işlerde önemli olan kullanılan malzemenin kalitesi ve kullanılacak yere olan uyumu. Körü körüne savunuyor gibi görünüyorum belki ama size başımdan geçen bir olayı anlatayım örnek olarak :

Benim bir arkadaşımın YBR motoruna kırmızı jant şeridi çekelim dedik. Aldığımız yerde satan adam en iyisi bu diyerek bi jant şeridi sattı bize(sözde alman malıymış).Yanında aparatı da vardı ve kaliteli gibi duruyordu. Aldık jantı bir güzel temizledik kuruttuk başladık işleme. İnanır mısınız hiç kuvvet uygulamasak da, ne kadar narin davranırsak davranalım 10 dan fazla kere şerit koptu. Zar zor işlemi tamamladık bir sürü ek ve yama yaparak.
    Aynı hafta başka bir ybr li arkadaş ise daha ucuza aldığı bir şeridi tek kopma olmaksızın uygulamış motoruna ve harika duruyordu.

Şimdi ben çıksam desem ki YBR motorlara jant şeridi çekilmiyor arkadaşlar bu soruna bir çare var mı diye... garip olur değil mi?

R25 deposu metal değil plastik. Ayrıca yekpare değil gri kısımda 2 adet ufak ek yerlerinde boşluk var (gri kısım). Bu yüzden her tankpad modeli bu depoya tam uyumlu olmaya bilir kabul ediyorum.

Ancak şekli yapıştırılacak bölgeye uygun olan ve yapıştırıcısı sağlam olan bir tankpad neden yapışmasın ki?

Plastik temiz bir yüzeye iyi bir yapışkanı olan bir cisim neden yapışmasın? Bu sorunu motorun deposunda aramak bana garip geldi sadece.

Birde tank padi yapıştırmadan öne arka yapışkanlı kısmı saç kurutmayla güzelce ısıtırsanız çok daha sağlam bir yapışma elde edebilirsiniz.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xenon takan varmı bizim bu motorlara?
    Hoş durcağını sanıyorum ama elektrik aksamında sıkıntı olurmu?

Motosikleti
    Yamaha R25
    R25 parça fiyatlarına %500 e varan zamlar yapılmış, doğru mudur acaba?

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon takan varmı bizim bu motorlara?
    Hoş durcağını sanıyorum ama elektrik aksamında sıkıntı olurmu?
    zenon a gerek yok philips H7 diamond vision 5k ampulleri al servisine degiştirt 1 tanede philips yada osram beyaz led park ampulu al uyumlu olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Benim motorumdada sülaymanın tankpedin markasından ( calibrex ) var 3 ay oldu alalı haftada bir yıkarım motoru hiç bir sıkıntı olmadı.
    Bunlarda R25 için yapılan tank pedler.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Doğrudur %500 deilde büyük bi zam yaptılar parcalara motorlarınıza koruma takozu takın düzgün lastik alın dikkatli kullanın yoksa işin içinden cıkamassınız kawa ya yaklasamasakta onun parcalarının yarı fiyatına ulastı bizimkilerde.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Parcalara Zam konusu canımı sıktı, koruma takozu şart oldu. Durumları düzeltelim bir cift lastikte alicam.:(

Motosikleti
    Beyler hangi yedek parça ne fiyat nasıl öğrenebiliriz? İnternette bir süre aradım ama bulamadım. Komple grenaj setinden tutun da egzoza varana kadar tüm parçaların fiyatlarının bulunduğu bir liste var mı acaba?

Yoksa illa servisi arayıp servislerden mi fiyat soracağız? Hangi parça ne fiyat oldu merak ediyorum da, yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler hangi yedek parça ne fiyat nasıl öğrenebiliriz? İnternette bir süre aradım ama bulamadım. Komple grenaj setinden tutun da egzoza varana kadar tüm parçaların fiyatlarının bulunduğu bir liste var mı acaba?

Yoksa illa servisi arayıp servislerden mi fiyat soracağız? Hangi parça ne fiyat oldu merak ediyorum da, yardımcı olursanız sevinirim.

Direk servise sor ancak dikkat et işçilik Hariç fiyat veriyorlar. Benim motorun sağ krenajı otoparkta çizildi. Tadilat sırasında vatandaş elindeki fayans kutusunu taşırken dengesini kaybediyor. Otopark zararı karşılamayı kabul etti bende krenajı değiştirmek için Aradım. Verilen fiyat 265 lira idi. Gittim 325 lira ödedim toplam. Tabi arızanın büyüğünü çıkardım. Dalga mı geçiyorsunuz diye. 1 saat kem küm ettiler Haklısınız diye diye. Tabi ben otoparka 265 lira bildirdiğim için üstünü kendim tamamladım, adamlara yansıtmadım. Laf ağızdan bir kere çıkar diyerek.

Değişen parçayı halen saklıyorum ki kimse Kalkıp kaza mı yaptın diye soramasın diye.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon a gerek yok philips H7 diamond vision 5k ampulleri al servisine degiştirt 1 tanede philips yada osram beyaz led park ampulu al uyumlu olsun[COLOR="Silver"]
    Sizdeki bu ampülden sanırım. Güzelde görünüyor. Aydınlatma konusunda nasıl acaba?
    Orjinallerden kötü olmasın yeter bana.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeşler motor un sahibinden.com sayfasından belli başlı parçaların fiyatlarını bulabilirsiniz.

http://motoliz.sahibinden.com/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Ayrıca parçalara ciddi zam yaptılar, bazılarını 2-3 katı fiyata çıkarmışlar, bazıları 5 katından da fazla. Örneğin ben sol ayak basamağı almıştım bir süre önce 21tl gibi bişeydi, şimdi aynı ürün aynı yerde 138tl.
    bknz. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...25024878/detay

İşin özeti yamaha tr bol bol sattı motordan, parçası da çok ucuz diye de pazarladı, belli satış rakamlarına ulaştıktan sonra da parça fiytlarını uçurdu. Aslında kendilerinden beklenen bir hareketti, çok şaşırmamak lazım geçmiş tecrübelere dayanarak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)