Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Devirdayim etmesi onem tasir ama silediginiz kadar degil aksi takdirde motru stop ettigimiz zaman fan cakistigi esnada hararet yukselmeye devam ederdi ole bisey olmaz stabil kalir sonr durur ok kapat git

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    zam gelir daha çooook zam gelir arkadaşlar, zeytinburnu motoland e perşembe akşamı 7 de gıdıcem gelecek varsa tanışırız

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zam gelir daha çooook zam gelir arkadaşlar, zeytinburnu motoland e perşembe akşamı 7 de gıdıcem gelecek varsa tanışırız
    Biz arkadaşla bu akşam saat 17:30 - 18:00 civarı orada olacağız 2 adet birer litre motul 300v aldım. 7100' lere kıtlık girmiş yok piyasada bende madem öyle 20-30 daha fazla verir en iyisini alırım dedim. 2 litre yağa 125 lira ödedim bu arada inşallah değer de o çatır çatır vites atma sesi gider

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz arkadaşla bu akşam saat 17:30 - 18:00 civarı orada olacağız 2 adet birer litre motul 300v aldım. 7100' lere kıtlık girmiş yok piyasada bende madem öyle 20-30 daha fazla verir en iyisini alırım dedim. 2 litre yağa 125 lira ödedim bu arada inşallah değer de o çatır çatır vites atma sesi gider
    yarın akşam gitseymişsiniz keşke gorusurduk ben yarın 7 de ordayım, motul candır!

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    yarın akşam gitseymişsiniz keşke gorusurduk ben yarın 7 de ordayım, motul candır!
    Yarın spora gideceğim olmazdı, hali hazırda da 5055 km oldu, eve git gel sonrasında servise git daha fazla uzamasın diye en erken bugün gidebiliyorum, yoksa bana kalsa 4950 dedi mi servise çekerdim

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yağı koyduktan sonra izlenimini paylaşırsan sevinirim.
    Ben 5100 aldım öyle övüldüğü kadar pamuk gibi değil. 7100 düşünüyorum ama o da aynı olur diye düşünüyorum.
    Şu tak sesi gitsin 125 lira sorun değil.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    o ses asla gitmeyecek
    hangi yağı kullanırsanız kullanın

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    5000 bakımı, Motoland Zeytinburnu.

Yağ Filtresi: 24 TL
    Hava Filtresi 31 TL
    Yağ: - (Dışarıdan kendim aldım Motul 300V tanesi 60 TL 2x1 Litre 120 TL)
    Komple İşçilik 60 TL

Yağ ve hava filtrelerinin değişmesini ben istedim. Zincir yağlandı filtreler değişti lastiklere hava basıldı. Yağ filtresi de değiştiği için 2 Litre yağ yeterli gelmedi kendi ellerinde de bulunan aynı model 300V yağdan biraz ilave yaptılar.

Servisten memnun kaldım öneririm.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 - 25km civarı kullandıktan sonraki deneyimlerim şöyle, motor çok güzelleşti Özellikle vites geçişleri artık daha bir tok. ama yüksek viteste çalışıp yağ ısındıktan sonra 4-3-2-1 yaptığınızda o 2 ve 1 arası hala bir takırdama sesi geliyor. Yağ değiştirmeden önceki gibi balyoz vuruşu kayboldu ama yine de 1 ve 2. viteslerdeki geçişler hala sesli. 3-4-5-6 ise mükemmel zaten daha usta sürer sürmez anladım motorun sesinin değiştiğini. Ayrıca hava filtresi ve yağ değişiminden sonra olduğunu düşünüyorum makina bi açıldı daha da istekli basmaya sanki imkan verseniz 200' ü devirecek gibi ben e5' te eve dönerken aralara girerken bi ara baktım ibre 150 diyordu sakinleştim hemen. Bakımdan önce çok zorlanıyormuş meğerse alet.

Bu arada bugün bakıma motoland' e gideceğimi öğrenip beni bekleyen ve tüm bakım boyunca yanlız bırakmayan giderken de e5 yoluna kadar refakat eden 000000' a da ayrıca teşekkür ederim.

Yamalube ten baska yag koyarsaniz garanti disi yapilir ariza olursa motrda doyorlar noldu o mesele motuly koyup garanti bakim kitabini doldurum mujur imza attolarmi

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamalube ten baska yag koyarsaniz garanti disi yapilir ariza olursa motrda doyorlar noldu o mesele motuly koyup garanti bakim kitabini doldurum mujur imza attolarmi
    Tabii ki atacaklar, yamaha Türkiye garanti dışı kalır demedi daha önceki sayfalarda açıklamıştım geçmişe giderseniz görürsünüz, sadece motor aksamıyla lgili bir sorun çıkarsa garanti dışı kalma ihtimali var eğer sorunun yağ olduğu anlaşılırsa demişti. Servis garanti anlamında hiç bişey olmaz bu da güzel yağ dedi.

Beyler artık birisi yazsın arka sehpa alan yok mu?bi adres verin.

Motosikleti
    XJ6N
    arka sehpayı sahıbındende ben almıstım takozla birlikte satılan sehpa bakın işinizi gorur, motul yağ garanti dışı bırakmaz. Yamahanın kendi yapısından dolayı vitesleri kemiklidir o yuzden sakinleşir ama o kemikli vites geçişi geçmez r25 te böyle xj6n de böyle

Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Arkadaşlar motorunda egzoz değiştiren varmı varsa egzozun bi faydası varmı birde izmir tireli avcrom halil ustadan özel yaptıran varmı halil ustanın işçiliğini bilen varmı

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    arka sehpayı sahıbındende ben almıstım takozla birlikte satılan sehpa bakın işinizi gorur, motul yağ garanti dışı bırakmaz. Yamahanın kendi yapısından dolayı vitesleri kemiklidir o yuzden sakinleşir ama o kemikli vites geçişi geçmez r25 te böyle xj6n de böyle
    Hocam bugün arka sehpalara baktımda 2 çeşit var sanırım birisi şu şekil sanırım bunlar için takoz şart.

Diğeri de bu şekil bunlarda takoza gerek yok sanırım ama ön tarafı tutmuyor herhalde bunlar da.

Bilgin var mı bu sehpalar konusunda? Sen hangisinden aldın?

Hocam bugün arka sehpalara baktımda 2 çeşit var sanırım birisi şu şekil sanırım bunlar için takoz şart.

http://www.motomaxonlineshop.com/pic...Arka_530_1.jpg

Diğeri de bu şekil bunlarda takoza gerek yok sanırım ama ön tarafı tutmuyor herhalde bunlar da.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...eh_16237_1.jpg

Sanki alttaki daha sağlam gibi görünüyo ama motora nasıl sabitleyip kaldırıcaz onu çözemedim.bilen var mı?bide bazı arkadaşlardan motoru indirirken plakalığa çarpıyo gibi şeyler duydum bunlarda da çarpar mı acaba?alıp kullanan bilen duyan bilgi verirse sevinirim iyi geceler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Uzun zamandir bu forumun takipcisiyim aktif olarak konulari takip ediyorum fakat motorum olmadigindan aktif katilim gostermedm bugün kirklarelinden yamaha r25 aldim istanbula döndüm ama motorun teknik anlaminda pek bilgim yok yag nasil eklenmeli hangi durumda eklenmeli ? Zincir kac km de yaglanmali ? Sagdan soldan duyma bilgilerle hareket etmek istemedm sizlere danisayim istedim bilgilendirebilirsenz cok mutesekkur kalirim.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1

http://www.motomaxonlineshop.com/pic...Arka_530_1.jpg

http://www.motosikletaksesuarlari.co...eh_16237_1.jpg

[IMG][/IMG]
    80 tl ye aldım facede Ömer Mumcu die bi arkadas var.( profil fotosunda sarı tulum giymiş motorda sarı suzuki ) bizim motorlar için yapmıstı ondan aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandir bu forumun takipcisiyim aktif olarak konulari takip ediyorum fakat motorum olmadigindan aktif katilim gostermedm bugün kirklarelinden yamaha r25 aldim istanbula döndüm ama motorun teknik anlaminda pek bilgim yok yag nasil eklenmeli hangi durumda eklenmeli ? Zincir kac km de yaglanmali ? Sagdan soldan duyma bilgilerle hareket etmek istemedm sizlere danisayim istedim bilgilendirebilirsenz cok mutesekkur kalirim.
    Öncelikle motorun hayırlı olsun dostum kazasız belasız kllnrsn işllh. yag eklemeni gerektirecek bi durum yok motorlar yag eksiltmiyor sen yeterki bakımları aksatma 1000 km de rodaj bakımın olucak daha sonra 5 bin km de bi gitmen gerekiyor ben 3 bn km sonra degiştirdim yani 4.000 km de 2. bakıma soktum bidaki bakımımı 8 binde yapıcam sana kalms bişy en geç 5 bin km de bir gitmen lazım servis söyler zaten ne zaman geliceni. Zincir konusuna gelirsek Yag olarak motul c4 ü öneririm 500 km de bir yaglasan yeterli. her 1000 km de birde temizlersen iyi olur ben temizlemek içinde motul c1 kullandm 2 seferde 1 tüpü bitirdim bundan sonra kullanım kitapcıgındada yazan gaz yagı ile temizleme yapıcam. ilk temizleme işlemini 1000 bakımından sonra yapmstım arka sehba yoktu arkadas yardım etti zor oldu arka sehba aldım motoru yıkarken zincir yaglama temizlemede cok rahat oluyor bilgine .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://hizliresim.c...z7.jpg</a></a>
    80 tl ye aldım facede Ömer Mumcu die bi arkadas var.( profil fotosunda sarı tulum giymiş motorda sarı suzuki ) bizim motorlar için yapmıstı ondan aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Öncelikle motorun hayırlı olsun dostum kazasız belasız kllnrsn işllh. yag eklemeni gerektirecek bi durum yok motorlar yag eksiltmiyor sen yeterki bakımları aksatma 1000 km de rodaj bakımın olucak daha sonra 5 bin km de bi gitmen gerekiyor ben 3 bn km sonra degiştirdim yani 4.000 km de 2. bakıma soktum bidaki bakımımı 8 binde yapıcam sana kalms bişy en geç 5 bin km de bir gitmen lazım servis söyler zaten ne zaman geliceni. Zincir konusuna gelirsek Yag olarak motul c4 ü öneririm 500 km de bir yaglasan yeterli. her 1000 km de birde temizlersen iyi olur ben temizlemek içinde motul c1 kullandm 2 seferde 1 tüpü bitirdim bundan sonra kullanım kitapcıgındada yazan gaz yagı ile temizleme yapıcam. ilk temizleme işlemini 1000 bakımından sonra yapmstım arka sehba yoktu arkadas yardım etti zor oldu arka sehba aldım motoru yıkarken zincir yaglama temizlemede cok rahat oluyor bilgine .
    Cok tesekkur ediyorum bilgiler icin gercekten cok yardimci oldu 😊 hayirli geceler

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Arkadaşlar bakım 5000 de mi 6000 de mi
    Ankara baydar 6000 diyor

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı diş_dr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakım 5000 de mi 6000 de mi
    Ankara baydar 6000 diyor
    5000 km de elinizde kitapçık var açın okuyun birazcık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)