Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Toprak17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 2100 küsür kilometrede rodajım bitti makinanın ısınması ve sıkıştırmaya kaç kilometre sonra başlamalıyım bikere uzun yolda düz yolda 180 gördüm şuan 165-170 arasını gibi geçmiyo 6 ya atamıyorum 5 te deviri bitiremiyor motoru açabilmem için yardımcı olursanız sevinirim tekeriniz düz bassın
    Motoru açma ne ya rodajı bitirmişsin işte hocam bas istediğin gibi. Gidebileceği max hızda gider rüzgara yola e size bağlı olarak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle herkese kazasız belasız bol virajlı sürüşler dilerim.
    yeni R25 aldım. 1000 km ye geldi sayılır. Konunun tamamını okuyamadım ama okuduğum kadarı ile servis te problem yaşayanlar da var , çok iyi servislere denk gelen de. Ben İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. 1000 km bakımı için servise götüreceğim. İlk servis te işçilik alınmaz diyenler var, 180 tl civarı tutar diyenler var, koydukları yağa dikkat et diyenler var, yağ filtresi ve hava filtresi değiştirirler diyenler var... Bunlar kafamı kurcalıyor. Sizin kullanım ve başınıza gelenlerden tecrübenize dayanarak bana önerebileceğiniz bir tevsiyeniz var mıdır ??? Birde günlük kullanım olarak 40 km gidiş 40 km dönüş toplam 80 km yol yapmaktayım. 45 dk sürüyor ortalama (gidiş veya dönüş) . Motosikletten indiğimde titreme oluyor. Titreşimden ellerim uyuşmuş gibi oluyor. Az ama yinede bir titreşim var. Yüksek devirlerde kullanmıyorum. Agresif sürmüyorum. Bu titreşim normal midir ? Yorumlarınızı bekliyorum...

tekeriniz daima yere bassın )

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı shoqper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni R25 aldım. 1000 km ye geldi sayılır. Konunun tamamını okuyamadım ama okuduğum kadarı ile servis te problem yaşayanlar da var , çok iyi servislere denk gelen de. Ben İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. 1000 km bakımı için servise götüreceğim. İlk servis te işçilik alınmaz diyenler var, 180 tl civarı tutar diyenler var, koydukları yağa dikkat et diyenler var, yağ filtresi ve hava filtresi değiştirirler diyenler var... Bunlar kafamı kurcalıyor. Sizin kullanım ve başınıza gelenlerden tecrübenize dayanarak bana önerebileceğiniz bir tevsiyeniz var mıdır ??? Birde günlük kullanım olarak 40 km gidiş 40 km dönüş toplam 80 km yol yapmaktayım. 45 dk sürüyor ortalama (gidiş veya dönüş) . Motosikletten indiğimde titreme oluyor. Titreşimden ellerim uyuşmuş gibi oluyor. Az ama yinede bir titreşim var. Yüksek devirlerde kullanmıyorum. Agresif sürmüyorum. Bu titreşim normal midir ? Yorumlarınızı bekliyorum...

1000 bakımda yağ yağ filtresi değişir, motoland zeytinburnu servisine giderseniz çok iyi ve ucuzdurlar memnun kalırsınız. Motosiklet kullanırken relax olup elcikleri yumuşak ve hafif tutarsanız büyük ihtimal kendinizi kasmaktan titreme oluyor

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımda yağ yağ filtresi değişir, motoland zeytinburnu servisine giderseniz çok iyi ve ucuzdurlar memnun kalırsınız. Motosiklet kullanırken relax olup elcikleri yumuşak ve hafif tutarsanız büyük ihtimal kendinizi kasmaktan titreme oluyor

Mesela sizin, bakım ücreti ne kadar tutmuştu

Motosikleti
    R25
    Selam beyler motorum 4950 kmde. 3700 de motul 10 40 koydum şimdik ne yapmalıyım yamhaya gotırıyımmı ? yardımm

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Selam Arkadaşlar,

Geçen hafta 1600 km'de 2.el olarak R 25 imi aldım. Zorunlu trafik sigorta konusunda sıkıntı yaşıyorum 2. 6 aylık dönemde müthiş zamların yapıldığı konuşuluyor. Benim gibi 2. 6 aylık dönemde motor alıp sigorta yaptıran veya fiyatlar hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim. Yaş:26 Plaka: istanbul, daha önce 1 motorum vardı ve hasar kaydı bulunmuyor ve aldığım fiyatlar aşağıdaki gibi

HDI sigorta: 896-TL.
    Anadolu Sigorta: 543,59-TL.
    AXA :643 TL
    MAPFRE : 1027 TL
    AK SİGRTA: 1143 TL
    SOMPO : 1356 TL
    Ege :914,48 TL
    HALK : 1334 TL
    DOğa : 562 TL
    Demir : 389 TL
    Groupama: 1.071,76 TL

Şu an için demir sigorta mantıklı gelsede daha uygun fiyat bilgisine sahip olan var mı?

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6000km de götürün hocam zaten 2. bakım sanılanın aksine 5000 değil 6000km'de dir

Motosikleti
    Ara verdi :(

Bakım ücreti koydurduğunuz yağa göre değişiyor. Tam ismini hatırlamıyorum ama r6 ve r1 e konulan yağdan koydurdum. 2lt yağ + yağ filitresi değişti 180tl ödedim. Titreşim konusu sanırım belli bir devir aralığında düşük devirlerde var. ama yanlış anlaşılmasın şuana kadar bindiğim titreşim yok denen tüm tek silindir makinelerdan az, ilk yağ değişiminden sonra vites geçişleri kolaylaşıyor ve titreşim dahada azalıyor.

Motosikleti
    XJ6N
    Mesela sizin, bakım ücreti ne kadar tutmuştu
    120 tl tuttu

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar her modelde titreşim belli devir aralıklarında olur. Bence üst devirlerde titreşim artarak devam eden motosikletler uzun süreli sürüşlerde rahatsızlık verir. Bizim motorlarda üst devirlerde titreşim kayboluyor. Konfor kaybı olmuyor. Ama motosiklet nihayetinde biraz titreyecek tabiki. Bmw f650 gibi tek silindir yüksek cc motosikletlerle millet dünyayı geziyor ki o biçim titreşim var...

Motosikleti
    yamaha r25
    5000 kmde oil yazısı çıkıyor beyler. 2. bakım 5000de haberiniz olsun.

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    1.000 bakımına hangi km'de girdiyseniz tam 4.000 km sonra OIL yazısı yanmakta.Yani sanılanın aksine tam 5.000'de OIL yazısı çıkmıyor.

Sonraki bakımda 5.000 ara bakımına hangi km'de girdiyseniz onun üzerine 5000km sonra OIL yazısı yanıyor.

Yani 5.000 bakıma 5.162 km de girdiysen 10.000 bakımına 10.162 de yanıyor.
    spinachristi bunu beğendi.

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Alıntı orhngolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Geçen hafta 1600 km'de 2.el olarak R 25 imi aldım. Zorunlu trafik sigorta konusunda sıkıntı yaşıyorum 2. 6 aylık dönemde müthiş zamların yapıldığı konuşuluyor. Benim gibi 2. 6 aylık dönemde motor alıp sigorta yaptıran veya fiyatlar hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim. Yaş:26 Plaka: istanbul, daha önce 1 motorum vardı ve hasar kaydı bulunmuyor ve aldığım fiyatlar aşağıdaki gibi

HDI sigorta: 896-TL.
    Anadolu Sigorta: 543,59-TL.
    AXA :643 TL
    MAPFRE : 1027 TL
    AK SİGRTA: 1143 TL
    SOMPO : 1356 TL
    Ege :914,48 TL
    HALK : 1334 TL
    DOğa : 562 TL
    Demir : 389 TL
    Groupama: 1.071,76 TL

Şu an için demir sigorta mantıklı gelsede daha uygun fiyat bilgisine sahip olan var mı?
    ERGO Sigorta'dan da fiyat alın.
    "Power is nothing without control"

Fotograf nasıl paylaşılıyo??

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

[IMG]20150731_195339[/IMG] selam millet 600km'yi keçtik bugün biraz gazladım ilk defa bu kadar zorladım 175'i gördüm daha ne kadar yapardı bilemiyorum yol bittiği için yavaşladım.dönüş yolunda 10dk mola verdim tekrar bindiğimde farkettimki motorum artık eskisi gibi deildi(kötü olan bişiy yok yanlış anlaşılmasın)kalkışta bile gaz tepkisi hissi dahada serii oldu motor kendini buldu resmen rodajdan sonra tahmin edemiyorum şunuda tekrar dile getirmek istedim rodaj bitene kadar 7.00 devri geçmem hadi 8.00, 9.00 olabilir diyen arkadaşlar ara ara motorunuzu zorlayın her viteste devir kesiciye kadar tabi müsait bi yolda.bu söylediklerim bana göre doğru yanlış söylediğimi düşünen,yanlış söylediğime emin olan varsa dile getirsin ki yanlış yönlendirme olmasın. Rodaj zamanında benim gibi ilk defa gaza yüklenenler sizin motorunuz kaç km hıza ulaştı yazarsanız sevinirim herkeze hayırlı geceler motorunuza nazar değmesin hep parlasın henüz alamayanlarada ALLAH nasip eder inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Hızlı resim.coma yükleyip forum yazan linki kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    2015'in sonlarına doğru yeni bir parti gelecek mi?
    yoksa 2016'yı mı beklemek zorunda alacak olanlar?

Coorculook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Antalyadan herkeze merhaba R25 Sahibiyim daha 500 km oldu ilk motorum dogru secim yaptigimi dusuniyorum sakin kullanan biriyim herkeze iyi paylasimlar antalyadaki arladaslar ile gorusmek umidi ile saygilar

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Hayırlı olsun kardeşim. Kazasız belasız...

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07

dedim ama kimsenin bir fikri yok sanırım.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dedim ama kimsenin bir fikri yok sanırım.
    Çoğu markanın yaptığı gibi Yamaha da yeni model konusunda hiç bir kesin bilgi vermiyor.

Temmuz'da gelecek dedikleri Nmax piyasada yok, Mt-25 gelir mi gelmez mi belli değil.

Şubattaki fuarda Haziran'da bayilerde olacak denilen karenajlı Pulsar da bir muamma.

Hani desem ki ülkede satılmıyor, ulan piyasanın içinden geçmişsin binlerce r25 satmışsın, Xmax satışı dünyada rekor kırmış, Mt-7 peynir ekmek gibi gitmiş, hala neyin hesabını yapıyorlar / yapamıyorlar bilemiyorum.

Lanet olası Japonlar, alacam bir Mondial senede 10 model garanti ake
    Lightning bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)