Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Sa beyler lastik ebatını büyütmeyi düşünen varmı?150'lik lastik taklırda o ebatta pek alternatif yokmuş heralde? 160 büyük olur zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mt-07
    Motosiklet orjinal ebatını değiştirmek yerine daha iyi bir lastik takmanız güvenliğiniz için çok daha iyi olur. Geniş lastik değil iyi hamurlu lastik yol tutar.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://youtu.be/cGjTvotb9Xo

Büyük ebat lastikle ilgili AEA videosu.. Ben bunu buraya koyayımda belki lazım olur..
    emreturgut, Carlos4873, barodi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Manisa Merkez de suanda siyah R25 mevcut vitrinde duruyor eger alıcaksanız bayiyi arayıp bi sorun isterseniz.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Bugün aradığım tüm bayiler yeni parti Mayıs sonuna kalır diyorlar. Sevkiyat gecikmiş. Mavi beyaz arıyorum , tam almaya karar verdik, hiçbir yerde yok... Çok can sıkıcı bir durum.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    İzmir bergamada ki paksoy yamaha da 1 tane siyah, bir tanede mavi beyaz var.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    r 25 in viraj kabiliyetini merak edenler için...

haftasonu izmirde yaptığımız gezinin bi kısmında kamerayı r 25 taktık sonuç harika

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    r25 grubunda biri mavi r25 satıyor ikinci el bi bakın isterseniz

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster

haftasonu izmirde yaptığımız gezinin bi kısmında kamerayı r 25 taktık sonuç harika

https://www.youtube.com/watch?v=jnrZaI4fajI
    Hocam virajları guzel makinanın evet açısı olsun dengesi olsun, ama bi eldiven takın low side olursanız ellere veda edebilirsiniz. Birde çoğu virajı içten dışa alıyorsunuz yanlış olmuş vırajın sonu gozukmuyor

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Viraj içinde gazla çok oynuyosunuz hocam.. Daha çok viraj önemli değil öndekilerden kopmamak adına gaz basmış gibisiniz.. Daha yatık bir virajda gaz kesip gaz açmanız viraj içinde savrulmanıza neden olabilir.. Sabit gazla girip gaz açarak çıkabilirsiniz.. Maşallah tekeriniz düz bassın..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraj içinde gazla çok oynuyosunuz hocam.. Daha çok viraj önemli değil öndekilerden kopmamak adına gaz basmış gibisiniz.. Daha yatık bir virajda gaz kesip gaz açmanız viraj içinde savrulmanıza neden olabilir.. Sabit gazla girip gaz açarak çıkabilirsiniz.. Maşallah tekeriniz düz bassın..
    Arkadaşımın daha ilk virajları diyebilirim. Zamanla eminim çok daha iyi olacaktır. Tavsiyeler için teşşkürler
    Mitoqondri bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Şirinevler aydın motor yamaha servisine giden var mı hiç? Bakıma goturucem motoru ama kötümüdür acaba

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Topic te R25 i olanlar dan ziyade motor bekleyenlerin maceralari cogalmis sanırım benim gibi şanslı olan r25 sahipleri motora binmekten foruma girmeye vakit bulamıyor ;)

Pazar günü dana-antep gezmiisi yaptık. Bir günde 475 km yol yapıldı. Gunubirlik en uzun yol tecrubemdi, evet yorucuydu fakat bu motor ile yapilamicak bir km de değil.
    Giderken son hız denemesi yaptigimda hafif yokuş aşağı 185 km/s hıza kadar çıktım, düzlüğe geldiğimde de 172 ye kadar düştü hızım sonra tekrar 173-175 km civarinda sabit hızda gidebildim.
    Ancak donus yolunda tekrar denedim. Birazda tempolu sürdük. Ve yine hafif eğimli yolda giderken gostergeye bir baktım 186 km/s gösteriyor, devam ettim gazı birakmadan ve bir bir 190 km/saati gördüm, ilerde kamyon vs oldugu icin ve birazda tatmin olduğum için gazı bıraktım

Netice, dinamotrede bu motor 196 km/ss görüyor ve kesiciye giriyor. Görünen o ki duzlukte olamasada ibrede bu hızı gerçek hayatta da gorebilicez.
    duzlukte de benim motorumla suan için son hızı 175 km/s civarında denebilir.
    Bundan once 2012 cbr250r kullaniyordum , duzlukte 155 km/s civarında yokuş aşağı ise sirtimda sirt çantası ile 167 km/s görmüştüm. K&n hava filtresi vardı.
    2. El almıştım ilk 1,5 yıl (12.000 km ) ını bilmiyorum.

merak edenler icin not ediyorum; Motorum suan 2000 km ye yaklaştı rodaji kitapciga uygun yapıldı ve rodaj bakimin da da 15w-50 yamalube 4r (motul 8100 serisine rakip) yağ koydurdum.
    snapontools ve SuleymanE bunu beğendiler.
    My bike, my world, my rules. . .

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar hiç depo üstü çanta araştıran var mı R 25 için...

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=jnrZaI4fajI
    üzerindeki lastikler ne?

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Depo üstü ben araştırdım ama bizim depo kapağına bir aparatlar sabitlenenlerden lazım. Onuda bulamadım. Fiyatının diğerlerinden yüksek olduğunu duydum. Fuarda yoktu mesela. Beklemedeyim şu an. Bulursak buradan paylaşalım arkadaşlar. Bu arada Yamaha r25 için arka taşıyıcı demiri yapmış.
    Carlos4873 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı snapontools adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerindeki lastikler ne?
    Fabrika çıkışı lastik var sanirim. IRC markası

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Arkadaslar aydin motorda bakimi tavsiye etmiyorum, hangi işlemi yaptiracak olursaniz olun sizi motorun yanina almiyorlar yani yaptigi hic bir islemi goremiyorsunuz, zeytinburnundaki yamaha yetkili servis motolandi tavsiye ederim zaten baba oğul beraber calisiyolar samimi bir ortam var .banada sahilde tanistigim mt125 li bir arkadas onermisti, iyikide dinlemisim tavsiyeyi eger giderseniz eminim hak vereceksiniz

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Sanki motor göstergesi GPS uyduya göre hızı fazla gösteriyor gibi.

Bu arada gezi yaparken rota, hız vb kaydedip paylaşmak isteyenler için de telefon destekli uygulamalar mevcut.
    Rota kaydettiğimde son sürat hep daha düşük çıkıyor.

Map My Ride GPS Cycling Riding
    MapMyFitness, Inc.

https://play.google.com/store/apps/d...android2&hl=tr
    nexus7 bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirinevler aydın motor yamaha servisine giden var mı hiç? Bakıma goturucem motoru ama kötümüdür acaba
    bende yarın oraya gidicem saat 2 de hidrolik yağı ve debriyaj teli değişecek. zamanı geldi çünkü.

önümüzdeki partide kaç adet gelecek acaba? çok enteresan bir durum var, motosiklet kapış kapış gidiyor. 2010'ların başındaki cbr250 bombardımanından bu yana yaşanan en büyük dalga bu motosiklet sanırım. Tabii bunda, 2015 cbr'ın 14.000 tl olmasının payı baya büyük.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)