Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben 1000 km yi geçtim oil yazdı yanıp sönüyo bi geçmedi ne yapcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    bende depoyu fulledim 7000 deviri ara ara geçtim 225 km oldu son çizgi yanıp sönmeye başladı daha ne kadar gitceğini bilmediğim için tekrar fulledim ne kadar yaktığını bilmiyorum beni yakıyor o yeter

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Akoklusoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1000 km yi geçtim oil yazdı yanıp sönüyo bi geçmedi ne yapcam
    servise gitçen kardeş. 1000 bakımı uyarısını veriyor. yağ+filtre..alet akıllı)
    bakımını acilen yaptır!!

Bakımı 950 de yaptırmıştım çok saol gideyim bi

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Sanırım r25 ve r3 aynı şasiye sahip görüntü itibariyle de fark gözlemleyemedim,bilen varsa sorayım r25 ile r3 arasında belirgin bir performans,ivmelenme farkı var mı ?

Yaşadığım ülkede sadece R3 satılıyor bizim para ile 14 bine denk geliyor

Kendi araştırmamı yaptım birşeyler buldum r25 ve r3 ile ilgili,

Sanırım en büyük fark hp oranlarında r3 42hp ile 6hp daha güçlü ve daha alt devirlerde bu gücü elde ediyor,tork olarak da daha iyi bir değere sahip ve alt devirlerde bunu size sunuyor,diğer önemli faktör ise R3 de abs standart geliyor,tabi kağıt üzerinde yazılanlar yolda lastiğe nasıl aktarır bu verileri bilinmez.Enteresan olan ise hemen hemen 2 motorda aynı kiloya sahip.
    CEM. ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07 Abs
    Alıntı Akoklusoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımı 950 de yaptırmıştım çok saol gideyim bi
    Bakımını yaptırdıysan gitmene gerek yok. Ustanın bunu yapmış olması lazımdı ama sen de yapabilirsin. Kitapçığında bakım uyarısının nasıl sıfırlanacağı yazıyor. Sonraki bakım zamanında tekrar uyaracaktır. Tabi hiç kurcalamayım ustam da yakınımda zaten dersen sen bilirsin ;)

Eyvallah ustam bakıyım yaparım heralde

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım r25 ve r3 aynı şasiye sahip görüntü itibariyle de fark gözlemleyemedim,bilen varsa sorayım r25 ile r3 arasında belirgin bir performans,ivmelenme farkı var mı ?

Yaşadığım ülkede sadece R3 satılıyor bizim para ile 14 bine denk geliyor

Kendi araştırmamı yaptım birşeyler buldum r25 ve r3 ile ilgili,

Sanırım en büyük fark hp oranlarında r3 42hp ile 6hp daha güçlü ve daha alt devirlerde bu gücü elde ediyor,tork olarak da daha iyi bir değere sahip ve alt devirlerde bunu size sunuyor,diğer önemli faktör ise R3 de abs standart geliyor,tabi kağıt üzerinde yazılanlar yolda lastiğe nasıl aktarır bu verileri bilinmez.Enteresan olan ise hemen hemen 2 motorda aynı kiloya sahip.
    Türkiyede de R3 yok. ÖTV den dolayı getirmiyorlar.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam.. Tekeriniz düz bassın.. Bu arada güzel virajlı yollara benziyor oralar.. Zamanla daha güzel ve keyifli gaz açarsınız İnşallah..

Ayrıca düşük hızlarda dönüşlerinizin düzelmesine sevindim..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Servisteyim şuan rosso 2 ler takılıyor gelirken bi gaz verdim üstündeki lastikler kıçı dağıttı bi sağa bi sola gidip bakalım Pirelli nasıl bi performans sağlayacak. Bu arada gelen lastikler şubat 2015 üretimli teşekkürler motolastik

Selamlar. Arkadaşlar, R25'imle yaşadığım sıkıntı hakkında bilgi istiyorum mümkünse. Aracı alalım 1,5 hafta oldu ve şu anda 84 km'de. Yaşadığım sıkıntı 3 defa oldu. Hareket halindeyken hız göstergesi sıfırlandı ve km sayacı olduğu yerde kaldı. Motoru kapattıktan sonra 1-2 saat sonra dönüyorum tekrar ve sıkıntı olmuyor. Dediğim gibi 3 defa yaşadım bu durumu. Hafta sonu servise gideceğim ama öncesinde bilgi alayım istedim. Sizce sıkıntı nedir? Ve benzer durumu yaşayan oldu mu? Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    Ankara R25 sürücüleri olarak toplanmasak mı artık arkadaşlar ? Çok ölüyüz

Motosikleti
    mt 09
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisteyim şuan rosso 2 ler takılıyor gelirken bi gaz verdim üstündeki lastikler kıçı dağıttı bi sağa bi sola gidip bakalım Pirelli nasıl bi performans sağlayacak. Bu arada gelen lastikler şubat 2015 üretimli teşekkürler motolastik
    Lastikleri istanbulda hangi serviste deiştirttiniz? Bende servis bakıyorum hepsi deiştirmiyor sanırım.

ankara kullanıcıları az daha bekleyin haftaya ben de katılayım
    bu arada ankarada baydar yüzünden aylarca beklemek istemeyen arkadaşlar ben afyonda bi bayiyle konuştum 250tl ye kapına kadar getiririz dediler.bu hafta yagmur yagmazsa gidip kendim alıcam yagarsa kargo getirecek inş.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Erinmore kardeş. Arıza var bence göstergende. Servise gitmen gerek diye düşünüyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Erinmore arkadaşım böyle bir sorunla karşılaşmadım. En doğru teşhisi servis koyacaktır.

Ama yorum istersen gösterge bozuk olabilir, göstergenin bağlı olduğu soketlerde temassızlık olabilir, hız ölçüm sisteminde çalışmayan bir aksam olabilir vs vs ...

Servise gitmende fayda var, umarım sorununu çözerler.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gece gece bütün tadım tuzum kaçtı, 48 saat boyunca motorun kontağını çevirmedim şehir dışındaydım. (motorumu kapalı garajda muhafaza ediyorum)Motorumu çalıştırıp 1.vitese attığım anda istop etti ve bunu hararet göstergesi 2.cizgiye gelene kadar yineledi. Bu motor ilk motorum olduğundan cahilliğimi göz ardı edin, moturu uzun zaman çalıştırmadıktan sonra direk çalıştırıp vitese atmak böyle bir sorun yaratır mı ? Rölantide 30-40sn beklemem mi lazım ? Yoksa sadece bana mahsus bir durum mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler, iyi forumlar.
    Af buyur belki dalginligina gelmistir.Vites degistirirken orta ayakligi kaldirmistin degil mi?

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam.. Tekeriniz düz bassın.. Bu arada güzel virajlı yollara benziyor oralar.. Zamanla daha güzel ve keyifli gaz açarsınız İnşallah..

Ayrıca düşük hızlarda dönüşlerinizin düzelmesine sevindim..
    Teşekkürler hocam. Evet, sürür halde debriyaj olayına alışmaya çalışıyorum ve dediğiniz gibi çok güzel iniş ve çıkış olarak kavisli yollar var burada. Git gel 25 km kadar bir sürüş gerçekleştirdim bugün bu civarda ancak lastiklerim malesef hiç güven vermedi, o nedenle dik pozisyonda, şeridi tamamen kullanarak ve oldukça yavaşlayarak sürmek zorunda kaldım. Motor yukarı eğimde son gazı vermeme rağmen 4 ve 5. viteste 70 km den sonra çok yavaş ivmeleniyor, hatta yanımda stabil giden bir transporter'ı elciğe tamamen yüklendiğim halde zoraki geçtim. Bir an bir sıkıntı mı var acaba diye düşündüm ama devirim de çok düşük değildi, ilginç geldi. Sonra düz yola dönünce motor bir süre bu şekilde devam etti ve dönüş yolunda sanki açıldı. Tabi çok tecrübem olmadığından tüm bunları sadece '' bana öyle geldi '' seviyesinde söyleyebiliyorum. Zaten sonra kendi kendime '' Yukarı eğimde 80 den sonra inleyerek canavar gibi hızlanmaması gayet normal. 250 lik bir motor sonuçta'' dedim :D

Dönüş yolum aşağı eğimde 120 ye çıktım bir ara 5. viteste sonra yavaşladım. Arka lastiğin yüksek hızlarda düz giderken bile sağlam durmadığını hissediyorum. Garip bir patırtı geliyor sanki. Siz belki fikir verebilirsiniz. Öyle biraz yatayım edeyim zaten şu aşamada hiç düşündüğüm şeyler değil. Hep yavaşlayarak çok az eğimle dönüyorum.

Motor henüz 130 km'de ancak tüm vitesleri şehir içi kullanamadığımdan 5,8km/100 gibi çok yüksek bir oranım var. Bunu düşürmeye çalışıyorum ancak evle iş arası sadece 4-5 km ve sokak aralarından, trafik içinden gidiyorum. Şöyle bir 5. vitese takıp bugünkü tarzdaki yollarda 3-5 bin arası gidemiyorum bir türlü. Bu konuyu halledersem daha iyi bir rodaj seyrine gireceğim inşallah.

R25 in guc/tirk devir bandi yuksek 70 lerde yokus uzerinde 4.vites dogru bir secenek hic olmaz.Digru vites 3 olmali.Butun kucuk cc yujsek devir urwten her motor yokuslarda atik olmaz.Aprilia RS125 te boyleydi duzde roket yokus yukari zayifti.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yüksek hızda seri sürüş istiyorsak sanırım dediğiniz gibi önce bulunduğunuz vitesin sınırlarını tüketmelisiniz. Zaten motor potansiyelini redlinea yakın gösteriyor ama dediğim gibi devirim çok düşük değildi diye hatırlıyorum da olabilir de tabi. 4. viteste hafif yukarı eğimle sollama bile yapamadım gibi bir şey. Bu konuda tecrübe devreye giriyor sanırım. Bir de rodaj ürkekliği var tabi. redline yakınına sokmamaya çalışıyorum yoksa 3'de sollamaya başlar 3 ü tüketip tak diye 4 e atar seri geçerdim gibi geliyor. Motorla ilgili değildir muhtemelen, devirim düşük olabilir siz böyle deyince tam emin olamadım şimdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)