Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Benim motorda da var o pat pat. Ama sanırım normalmiş. Varsa bilgisi olan öğrenmek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    ne yapsam gidip ninja 250SL in yanına bir tane de bundan mı alsak?? siyah olanı çok hoş duruyor.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben koltuk altından bakıyorum aynalara

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

5000 bakım ütopik olmuş yanlış duydun sanırım. Kitapçıkta da 1000 km yazıyor. Kaldı ki benim 1000 km olur olmaz service oil uyarısı ekranda çıkıyor.

Fakat motosiklet satıp bakım yapamadıkları için kalakalmış durumdayız. Hiçbir bayide motor yağı ve motor yağı filtresi henüz gelmemiş. Saçmalığın daniskası
    Bugün yamaha kardeşleri aradım böyle böyle bi sorun varmış insanlar bakım yaptıramıyormuş bayilerde malzeme yokmuş sizde durum nedir dedim, hangi bayiler onlar söyleyin elimizdeki filtreleri malzemeleri satalım dediler eğer 1000 bakımını yaptıramıyorsanız yamaha kardeşleri arayın bi de.

Bu arada parayı vereli iki hafta oldu benim motorun evrak işleri hala bitmedi kafayı yemek üzereyim

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu gün farkettim vites geçişlerinde gazı kestiğim anda egsozdan hafif hafif patlama geliyor, normalde sabah ilk çalıştırdığımda hafif hafif gazı açınca yapıyordu ama şimdi 1 den 6 vitese kadar patlama oluyor, vitesi 7000 ile 5000 devir arası kullanıyorum????
    benzinde su karışıklığı olabilir. Bujilierini kontrol et uçları siyah renkse sulu benzin demektir.. Hafif patlamalarsa motor açıldığı içinde olur daha sonra düzelir

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinde su karışıklığı olabilir. Bujilierini kontrol et uçları siyah renkse sulu benzin demektir.. Hafif patlamalarsa motor açıldığı içinde olur daha sonra düzelir
    Aynı durum bende de var ben patlama sesini sevdim güzel. Arka freni sıkıp anında bırakınca tak diye bi ses geliyor lastikler kilitlenmeden sizde de var mı

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şef, benzine su karıştırılmış olsaydu giderken stop ederdi daha önceden başıma geldi, ama 2. söylediğin rodaj süresince mantıklı gibi

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Aslında bu patırtı yüksek cc tek silindirlerde çok oluyor. Mesela tenere. Alet patır kütür. İnşallah bizimkiler rodajdan sonra düzelir.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Eksoz dan gelen patlama bende de var. Gazı bırakınca bu durum oluşuyor. Yani motora benzin puskurtulurken birden gazi bırakınca motora giden son benzin zerrecikleri yanmaya vakit bulamadan atık gazlarla birlikte dışarı atilirken manifold ve eksozun ısısından dolayı oralarda biyerde yanıyor ve patlama meydana geliyor. Güzel bir eksoz sistemiyle daha çok patirti duyulabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yol bilgisayarında 30 lt 40 lt yazıyor 15 lt yazıyor anlık yakıt tüketiminde sözde böyle bir şey oldu mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Mustafa bey aynı durum başıma geldi caresini buldunuz mu düzeldi mi
    Anlık yazabilir bu normaldir. Siz ortalamaya bakın. Ortalama tuketim de de anormal degerler varsa
    Bir ihtimal şu olabilir; iki farkli ayar var yakıt gostergesinde, litre/100km - km/litre.
    siz istemeden ayarı km/litre ye getirmiş olabilirsiniz. Yani bir litre ile kac km gidebiliceginizi görüyorsunuz orada. 15-30-40 km/litre olası değerler.
    My bike, my world, my rules. . .

Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksoz dan gelen patlama bende de var. Gazı bırakınca bu durum oluşuyor. Yani motora benzin puskurtulurken birden gazi bırakınca motora giden son benzin zerrecikleri yanmaya vakit bulamadan atık gazlarla birlikte dışarı atilirken manifold ve eksozun ısısından dolayı oralarda biyerde yanıyor ve patlama meydana geliyor. Güzel bir eksoz sistemiyle daha çok patirti duyulabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Anlık yazabilir bu normaldir. Siz ortalamaya bakın. Ortalama tuketim de de anormal degerler varsa
    Bir ihtimal şu olabilir; iki farkli ayar var yakıt gostergesinde, litre/100km - km/litre.
    siz istemeden ayarı km/litre ye getirmiş olabilirsiniz. Yani bir litre ile kac km gidebiliceginizi görüyorsunuz orada. 15-30-40 km/litre olası değerler.
    Dediginiz gibi ayarı bozduk sanırım.

Sa arkadaşlar bi süredir forumu takip ediyorum bende yakın bi zamanda nasip olursa motor almayı düşünüyorum ancak ninja düşünürken bu yavru çıktı karşıma yakıt konusunda nasıl rodajı bitiren okuduğum kadarıyla yok yada yazmayı unutmuş bende görememiş olabilirim kusura bakmayın bütçem biraz kısıtlı ancak zorlayıp almayı düşünüyorum düşük bütçeli kişiler için sıkıntı çıkarırmı tavsiye edermisiniz ? Ama çok tatlı bu makine ankarada görmek nasip olmadı henüz ama bayiye gidim görmeyi planlıyorum

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Tiger R25 için ateş çıkaran egzoz yapmış.
    manofsteel bunu beğendi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı hkn. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar bi süredir forumu takip ediyorum bende yakın bi zamanda nasip olursa motor almayı düşünüyorum ancak ninja düşünürken bu yavru çıktı karşıma yakıt konusunda nasıl rodajı bitiren okuduğum kadarıyla yok yada yazmayı unutmuş bende görememiş olabilirim kusura bakmayın bütçem biraz kısıtlı ancak zorlayıp almayı düşünüyorum düşük bütçeli kişiler için sıkıntı çıkarırmı tavsiye edermisiniz ? Ama çok tatlı bu makine ankarada görmek nasip olmadı henüz ama bayiye gidim görmeyi planlıyorum
    Rodajda 4 lt civarı yakıyor. Rodaj bittikten km ler artmaya devam ettikce sakin kullanilirsa bu değer düşebilir, yok ben gazlicam ivmeyi hissedicem 3-5 fazla yaksin sorun degil derseniz yakit tuketimi artabilir.
    yakit haricinde de ne masraf cikaricak ki? Bakim aralıkları 1000-5000-10000-15000 şeklinde. Motor yağ haznesi biraz büyük o da olsun sana 0,5 lt. Misal veriyorum 15-20 tl fark eder her bakımda. Sene de 10.000 km yapsan = 40 tl lastigi pek begenilmiyor. ama ben suan degismeyi düşünmüyorum. Benim için kötü değil. onceki motorumunda lastigi aynisiydi ve bi kazam vs olmadi çok şükür. Sıfır km henuz yeni yola çıkmış yumuşak bir lastik. motorun başka da bir masrafı yok. 13-15 bin tl verip 250 cc motor almayi dusunuyosan kesinlikle tavsiye ediyorum. Yalnız sunu belirteyim benim ilk motorum r25 değil.
    Bu ara da ninja derken ,250sl mi yoksa eski 250r mi?
    My bike, my world, my rules. . .

Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajda 4 lt civarı yakıyor. Rodaj bittikten km ler artmaya devam ettikce sakin kullanilirsa bu değer düşebilir, yok ben gazlicam ivmeyi hissedicem 3-5 fazla yaksin sorun degil derseniz yakit tuketimi artabilir.
    yakit haricinde de ne masraf cikaricak ki? Bakim aralıkları 1000-5000-10000-15000 şeklinde. Motor yağ haznesi biraz büyük o da olsun sana 0,5 lt. Misal veriyorum 15-20 tl fark eder her bakımda. Sene de 10.000 km yapsan = 40 tl lastigi pek begenilmiyor. ama ben suan degismeyi düşünmüyorum. Benim için kötü değil. onceki motorumunda lastigi aynisiydi ve bi kazam vs olmadi çok şükür. Sıfır km henuz yeni yola çıkmış yumuşak bir lastik. motorun başka da bir masrafı yok. 13-15 bin tl verip 250 cc motor almayi dusunuyosan kesinlikle tavsiye ediyorum. Yalnız sunu belirteyim benim ilk motorum r25 değil.
    Bu ara da ninja derken ,250sl mi yoksa eski 250r mi?

hocam ninja 250sl diyodum ama oda bana göre çok oyuncak gibi duruyor tabi resimlerden gördüğüm kadarıyla benim görüşüm bu daha önce MZ 251 kullanmışlığımda oldu bide motoru kredi çekip alıcağım için tırsıyorum açıkcası bi sıkıntı olduğunda satmak zorunda kaldığımda sorun çıkarırmı diye nede olsa daha yeni bi makine bide baksanıza arkadaşlar bakım bile yaptıramıyor biraz daha bekleyip yedek parçalar gelene kadar mesela ona göremi alsam diyorum bilemedim ki almaya kalksam zaten sıra var :(

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapsam gidip ninja 250SL in yanına bir tane de bundan mı alsak?? siyah olanı çok hoş duruyor.
    Bende 250sl bakarken, madem ABSli olsun demeye başladım. sonra da arada 1000 lira kalıyor zaten madem abs siz olsun varsın R25 olsun, güçse güç, torksa tork, süratsa sürat, şekilse şekil demeye başladım. bakalım sonumuz ne olacak.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende inşallah yarın R25'i alıyorum arkadaşlar. Ekim'de ktm rc 200 sevdası ile baslayan daldan dala konduğumuz, bayiden bayiye mekik dokuduğumuz dönem r25 ile son buluyor Hayalim yeşil dev ninja idi ve çocukluğumdan beri onu istedim ama büyüdük ve dedim ki önce servis ağı, kaliteli hizmet, bulunduğum lokasyona uygun hizmet desteği. Evime 1 km uzakta yamaha varken şehrime yüzlerce km uzakta olan kawasaki'yi tercih edemezdim. Kaldı ki sınıfın en performanslı motorunu da yamaha sundu. e fazla düşünmeye gerek yoktu

Üstüne üstlük şimdiden güzel bir dostluk kurduğum yamaha bayisinin en ufak bir sıkıntımda yardımını esirgemeyeceğinden şüphem yok. Yarın bayağı bir işimiz var ve bir an önce işlemleri bitirmek için elimi çabuk tutmalıyım. Ama bu güzel heyecan uykuyu alıp götürüyor

Şimdi bir kask işim kaldı.. Açıkçası elimde fazla bir bütçe kalmadı ve sharp 4 bir kaska bile tav olabilirim. Ls2 olmasa da Mt ya da nitro'ya yöneleceğim gibi.
    Kask konusunda paradan kısılmaması gerektiğinin farkındayım ama şu aşamada kasksız da dolaşamayacağımdan pek bir seçenek yok.
    JayJay_001 bunu beğendi.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hkn. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ninja 250sl diyodum ama oda bana göre çok oyuncak gibi duruyor tabi resimlerden gördüğüm kadarıyla benim görüşüm bu daha önce MZ 251 kullanmışlığımda oldu bide motoru kredi çekip alıcağım için tırsıyorum açıkcası bi sıkıntı olduğunda satmak zorunda kaldığımda sorun çıkarırmı diye nede olsa daha yeni bi makine bide baksanıza arkadaşlar bakım bile yaptıramıyor biraz daha bekleyip yedek parçalar gelene kadar mesela ona göremi alsam diyorum bilemedim ki almaya kalksam zaten sıra var :(
    bende 250sl düşünürken R25 e kaymaya başladım. imkan varsa aradaki 2000 lira farkı kesinlikle hakedeceğini düşünüyorum R25 in. hem performans olarak, hem şekil olarak.

Alıntı karamankolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 250sl düşünürken R25 e kaymaya başladım. imkan varsa aradaki 2000 lira farkı kesinlikle hakedeceğini düşünüyorum R25 in. hem performans olarak, hem şekil olarak.
    haklısın hocam r25 hakediyo gibi geliyo banada hiç görmedim canlı bi görseydim makineyi ozaman kararımı vercem

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir kask işim kaldı.. Açıkçası elimde fazla bir bütçe kalmadı ve sharp 4 bir kaska bile tav olabilirim. Ls2 olmasa da Mt ya da nitro'ya yöneleceğim gibi.
    Kask konusunda paradan kısılmaması gerektiğinin farkındayım ama şu aşamada kasksız da dolaşamayacağımdan pek bir seçenek yok.
    Bayiinin tavsiye ettiği motorla da rengi uyar dediği kask ; 4 yıldız ;
    LS2 FF396 FT2 FORZA MAVİ

https://www.youtube.com/watch?v=THAfpVjRsfA

Barkının incelemesi ;
    https://www.youtube.com/watch?v=CEK1ljSWuvw
    "Power is nothing without control"

5 yildizli gunes vizorlu ve seyehat ederken konforlu orta sinif kask olarak CABERG tavsiye ederim.İtalyan malidir eger schubert arai shoei vs alinamiyorsa fiyat performas ve guvenlik acisindan en verimli kasklardan biridir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Herkese günaydin. Bu gun r25 e vurucam kirbaci ins :D Evrak islerini kendim hallediyorum. Halam sigortaci 97 tl sigorta cikti bayii toplamda 400 tl istemisti kendim yapmaya karar verdim. İlerleyen saatlerde burdayim foto hatta video atabilirim sony hdr as100v action cam im var. Bol bol video paylasicam.
    karamankolik, Xavosa, rabi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)