Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri en kisa surede degistiriyorum.İRC kuru zeminde iyi ama yagmurda vasat.Az once dustum malesef.
    Geçmiş olsun hocam.. Sizde birşey olmaması sevindirici haber..
    Irc'lerin bu motorda gelenlerine biraz daha yumuşak vs. Diyen arkadaş vardı.. Umarım bunu okur.. IRC'ler ÇÖPTÜR arkadaşlar güvenmeyin ıslak veya kuru farketmiyor.. Kullanmak zorunda olanlar ise bunu düşünerek gaz açsın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar mavi renk te ısrar ettiğim için biraz geç oldu ama bu gün benim motorum da geldi. Henüz teslim almadım pazartesi ruhsat plaka işlemlerini yapıcam salı günü binerim herhalde. Bu kadar beklediğim için iki motoruda yan yana koyup karar verme şansım oldu. Uzun uzun seyrettim motorları ama yine mavi dedim . Bunlar da yan yana fotoları.
    http://i.hizliresim.com/kjRGpA.jpg
    http://i.hizliresim.com/N5JlN5.jpg
    http://i.hizliresim.com/aoRdp5.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun Maşallah hocam.. Allah kazasız belasız cezasız kullanmayı nasip etsin İnşallah..
    ozzzzz80 bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora aşık oldum ağalar

sorun şu, örneğin cbr250 nin 1 yıllık bakımı ile r25 in 1 yıllık bakımı arasında maliyet ne kadar fark eder (kazasız belasız)
    yani çift silindirli olması öğrenci adama çok koyar mı; yoksa tasarıma ve performansa değer mi
    son olarak 2.el satışı nasıl olur rahatlıkla satabilir miyim makul fiyatlara

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı osurgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora aşık oldum ağalar

sorun şu, örneğin cbr250 nin 1 yıllık bakımı ile r25 in 1 yıllık bakımı arasında maliyet ne kadar fark eder (kazasız belasız)
    yani çift silindirli olması öğrenci adama çok koyar mı; yoksa tasarıma ve performansa değer mi
    son olarak 2.el satışı nasıl olur rahatlıkla satabilir miyim makul fiyatlara
    Kardeş daha hiç birimiz uzun km ler yapmadık. O yüzden bujiydi hava filtresiydi, fren balatasiydı kaç para bilemem. Ancak şu belli ilk bakımında yağ ve filtre değişimi var. 2 lt yağ (yağına göre fiyat) bide filtre(25 tl). Herhangi bir servisi arayarak ya da bir yetkili servise uğrayarak en doğru ve kesin bilgiye ulaşabilirsin.

sağol ağam

konuyu sürekli takip edecek gibiyim üyeler müthiş Allah razı olsun

bi sorum var, neden ninja250sl ya da cbr250r yerine bunu aldınız? az öz net cevap bekliyorum

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kardeş. Sevindim almana gerçekten. Antakyaya gelirsen beklerim. Hatta rabi nin mekanında oturur laflarız.
    pazar günü kismetse rabinin mekanına gelicem, orada görüselim iyi olur bencede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlara havada karada denizde heryerde Dünya laf söyledin sonunda gittin r25 aldın
    evet söyledim ama benim sorunum makine ile değildi distribütör ile ilgiliydi aslında başka bisey olsa almazdim, motosiklet başka bisey, nasıl bir hastaliksa artik.

@Yiğit_:
    Bildiğim kadarıyla 150 ebat sadece Bridgestone'da vardı. Daha önce CBR kullanan bir arkadaş taktırmıştı ve ebat büyük olduğu için motorunun torktan ve son hızdan düştüğünü söylemişti. Bu sebepten ötürü düşünmedim 150 ebat. Bir de motoru orijinal lastik ebatlarında kullanmak ve ön ile arkayı aynı takım olarak kullanmak daha sağlıklı olur bence. Açıkçası Rosso 2'yi taktırdığımdan beri hiç 150 ebat takmadığıma veya farklı bir lastik kullanmadığıma pişman olmadım.

@osurgan:
    Aga o nasıl bir nickname öyle yav. :D
    Bakım maliyeti konusunda kayda değer bir fark olmaz. Ama R25'in parça fiyatları konusunda birşey diyemeyeceğim çünkü belli değil henüz ama tahminimce CBR'dan biraz daha pahalı olur. Sadece R25 çift silindir olduğu için biraz daha fazla yakar, o da 3 - 5 kuruş birşey yani ölçtük CBR kullanan arkadaşlarla. değer yani bence. 2. el olarak satma konusunda da Honda ve Yamaha gibi motorlarda sorun yaşamazsın, ikisini de kolay çıkarabilirsin elinden ama CBR'ın 2. el piyasası biraz daha iyi olduğu için o biraz daha kolay olabilir. Benim R25'i tercih etmemin sebebi ise sınıfının en güçlüsü ve en yakışıklısı olması. ayrıca fiyatı da rakiplerine göre uygun bence. Şimdi alacak olsam 14.000 TL'yi CBR'a vereceğime 500 lira daha koyup yine R25 alırdım. Bu tabii ki herkesin kullanım amacına ve ihtiyacına göre, tarzına göre değişir. Bu yüzden sen de ihtiyacına göre düşün bence.

@Blindfire:
    Hayırlı uğurlu olsun hocam kazasız belasız inşallah...

loko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25
    Selamu aleyküm
    Adım haluk urfa da görev yapıyorum.
    R25 siyah aldım bende ancak koyacak yer ayarlayana kadar motor yamaha da kalacak.muhtemelen haftaya binmek nasip olacak.urfa merkeze 8 motor geldi 8 ide q benim olmak üzere satıldı.urfadan alan arkadaslara ve diğerlerine hayırlı olsun.insallah sizlerde organizasyonlar da tanışmak nasip.olur.iskenderunda oturuyorum bu arada.
    150 ve 125 cc motor kullandım 3-5 ay kadar ama inşallah sorun yaşamam
    Motor alan arkadaslara yeniden hayırlı olsun
    Tekeriniz düz bassin

@loko:
    Aleykümselam hocam hoşgeldin. hayırlı olsun motorun.

GaziAntep'te r25olan arkadaşımız var mı ?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı loko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iskenderunda oturuyorum bu arada.
    Hayırlı olsun, aldığınızda antakya ya gelin birşeyler ayarlariz.

Süper cevap ağam motora ilgim fena artmış durumda nasip olursa alırız inşallah herkese iyi geceler kazasız belasız sürüşler eyvallah

Motosikleti
    Yamaha R25
    Lastik konusunda çoğu kişi değişmesi gerektiğini söylüyor, ben lastiği inceledim yumuşak bir yapısı var, iyi olmasa da kötüde değil yani. hani ıslak zeminde ve yanlama merakı olmayan kişilerin değiştirmesine gerek olmadığı düşünüyorum.

Motosikleti
    yzf r25
    Eyv blindfire inşallah antakya da görüşürüz

Bn zaten büğün İskender'un taşyürekten aldım şuanda payastayım inşlh pazar günü antebe Üni.ye Götürecem pazar dan önce İskenderun'da görüşebiliriz.uygun olursa

Motosikleti
    yzf r25
    Hosbulduk yossi

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    R 25 sahiplerinin artması mutluluk verici. Biz de sizlerden güzel detaylar öğreniyor, daha yakından tanıyoruz.
    Rodaj dönemini her arkadaşımızın sabırla atlatmasını ve kazasız belasız geçirmesini diliyorum.
    Sonrası için ne diyelim, kızdırmayın r 25 i !

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Beyler ilk seri aldığım motorumun plakasını yeni çıkardım gece gece gazlaması muhteşem, hele ki Alanya sokaklarında ;D

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı loko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamu aleyküm
    Adım haluk urfa da görev yapıyorum.
    R25 siyah aldım bende ancak koyacak yer ayarlayana kadar motor yamaha da kalacak.muhtemelen haftaya binmek nasip olacak.urfa merkeze 8 motor geldi 8 ide q benim olmak üzere satıldı.urfadan alan arkadaslara ve diğerlerine hayırlı olsun.insallah sizlerde organizasyonlar da tanışmak nasip.olur.iskenderunda oturuyorum bu arada.
    150 ve 125 cc motor kullandım 3-5 ay kadar ama inşallah sorun yaşamam
    Motor alan arkadaslara yeniden hayırlı olsun
    Tekeriniz düz bassin
    Hayırlı olsun hocam allah kaza bela vermesin. rodaj donemini kitapciga uygun yaparsan hem kendine hemde motora zaman tanımış olursun
    My bike, my world, my rules. . .

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ilk seri aldığım motorumun plakasını yeni çıkardım gece gece gazlaması muhteşem, hele ki Alanya sokaklarında ;D
    sağolsun arkadaş üşenmedi ve beni kırmadı hiç tanımamasına rağmen , plakası çıkar çıkmaz beni aradı evin adresini aldı ve kapıya kadar geldi, al motoru merak ediyordun bak incele diye. Daha 54 km deki motorunu emanet etti bi tur attım Allah senden razı olsun kardeşim, eğer banada nasip olursa beraber gazlarız Alanya sokaklarında
    r25 forum unda çok sıcak dostluklar kurulacak bunu hissediyorum
    kardeşim dikkat et gece gece bi sakatlık çıkarma

yeni alanlara hayırlı olsun, motordan düşen arkadaşım sanada geçmiş olsun, Allah bundan büyüğünü göstermesin
    hardmusty ve hakaninanç bunu beğendiler.

Motosikleti
    Henüz Yok :)
    Motor cok guzel almayi dusunuyorum ilerde forumu ilk yorumdan son yoruma hic kacirmadan gunde 4 5 defa bakip yeni yorumlari okurum kawasaki sl250 de ayni sekilde ama orda burdaki gibi degil herkes motorun iyi yaninda kotu yanina gozlemlerini aktariyor gecen yorumlarda arkadas baya tepki gostermis bi kac ay once cin mali motorumu sattim pek fazla bilgim yok ama r25te hakikatten cin mali dugmeler elcikler takilmis resmen ha bu motoru kotulemek anlamina gelmez eger ki birileri bu motoru almadan bu yorumlari okuyorsa eksilerinide ogrenmeli eksisi almicagimiz anlamina gelmez ama ne alacagimizida ayrintisina kadar ogrenmek istememiz bu forumun uyesi olmamizdan hakkimizdir diye dusunuyorum.Alan herkese kazasiz belasiz surusler dilerim tekeriniz duz bassin saygilar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)