Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Efos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı Yossi45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ozzzzz80
    50 TL işçilik + litresi 20 liradan da 2 litre Castrol Yağ = 90 TL ödedim.
    Ozzz80 kardeşim filtre değişimi olmadımı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Kardeş benim daha 500 küsür km de. Diğer arkadaş yaptırmış bakımı ve dangalak servis filtre yok gelmedi demiş. O yüzden de filtreyi temizleyip tekrar taktıklarını yazmış. Ben böyle bişeyi kabul etmem. Gitsin kalsın serviste getirtsin filtreyi ama değiştirsin. Gerçi bugün uğradım servise herşeyi var abi sen merat etme dediler. Rahatım şu an.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçma bir olay.. İlk bakımın amacı zaten motor bloğundaki hareketli parçaların birbirine alışırken çıkartmış olduğu metal tortuların motordan yağ ve filitre ile atılmasıdır.. Servis yok diyipte nasıl filitreyi temizlemiş acaba ? İstenildiği kadar temizlendiği söylenilsin o filitre yeni olması gerekiyordu.. O zaman rodaj bakımı yapılmasının bi önemi yok.. Ben uğraşıcam 1000 km 7000 devir geçmicem rodaj yapıcam servis filitre yok diyecek.. Büyük eksiklik..

Bu arada AEA 2 bakımda 1 değişebilir diyordu videoda.. Zaten ucuz bir parça bence her bakımda değişilse daha yararlı olur düşüncesindeyim..
    Safety First bunu beğendi.

coolregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200
    Değerli arkadaşlarım öncelikli herkese selamlar.Silifke Kadıoğlu Motor'dan Alp Bey iki gün önce aradı ve daha önceden konuşmuz olduğumuz mavi-beyaz 2015 r25 in kendilerine iki gün içinde geleceğini söyledi.Öncelikle şunu söyleyeyim Alp Bey'e samimi ve yardım sever tavrından dolayı teşekkür ederim.Kendimi değerli bir müşteri olarak hissettim.Örneğin kapora konusunda bile hiçbir ısrar göstermedi.Kararı bana bıraktı.Cumartesi günü Allah izin verirse Silifke'ye gidip teslim alacağım.İnşallah ertesi gün ilk izlenimlerimi paylaşacağım.Bu arada Alp Bey sağ olsun montajdan sonra ilk fotoyu çekip gönderdi.Ben de sizlerle paylaşıyorum.Herkese kazasız sürüşler.
    mgokhan57 bunu beğendi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı coolregal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım öncelikli herkese selamlar.Silifke Kadıoğlu Motor'dan Alp Bey iki gün önce aradı ve daha önceden konuşmuz olduğumuz mavi-beyaz 2015 r25 in kendilerine iki gün içinde geleceğini söyledi.Öncelikle şunu söyleyeyim Alp Bey'e samimi ve yardım sever tavrından dolayı teşekkür ederim.Kendimi değerli bir müşteri olarak hissettim.Örneğin kapora konusunda bile hiçbir ısrar göstermedi.Kararı bana bıraktı.Cumartesi günü Allah izin verirse Silifke'ye gidip teslim alacağım.İnşallah ertesi gün ilk izlenimlerimi paylaşacağım.Bu arada Alp Bey sağ olsun montajdan sonra ilk fotoyu çekip gönderdi.Ben de sizlerle paylaşıyorum.Herkese kazasız sürüşler. https://imageshack.com/i/ipO2sIkzj
    Hayırlı olsun hocam Allah kaza bela vermesin. R25 ailesine hoş geldin
    My bike, my world, my rules. . .

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı coolregal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım öncelikli herkese selamlar.Silifke Kadıoğlu Motor'dan Alp Bey iki gün önce aradı ve daha önceden konuşmuz olduğumuz mavi-beyaz 2015 r25 in kendilerine iki gün içinde geleceğini söyledi.Öncelikle şunu söyleyeyim Alp Bey'e samimi ve yardım sever tavrından dolayı teşekkür ederim.Kendimi değerli bir müşteri olarak hissettim.Örneğin kapora konusunda bile hiçbir ısrar göstermedi.Kararı bana bıraktı.Cumartesi günü Allah izin verirse Silifke'ye gidip teslim alacağım.İnşallah ertesi gün ilk izlenimlerimi paylaşacağım.Bu arada Alp Bey sağ olsun montajdan sonra ilk fotoyu çekip gönderdi.Ben de sizlerle paylaşıyorum.Herkese kazasız sürüşler. https://imageshack.com/i/ipO2sIkzj
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.dikkat edinde 2014 olmasın

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    coolregal
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim. hoşgeldin aramıza. Allah kaza bela vermesin.

bu arada rodaj yapacaz diye benzinin anasını ağlatıyoz varya
    1000/100=10
    10x3.7=37 lt benzin(ortalama aldım)
    37x 4.4=162 lira benzin parası
    rodaj bitene kadar bi 600 km daha var. 100 lirada orda gitse ortalama 250 lira benzin. birde bakımı var: 300-350

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj bitene kadar bi 600 km daha var. 100 lirada orda gitse ortalama 250 lira benzin. birde bakımı var: 300-350
    Harbiden Rodaj da pahalı bir işmiş, Benzine tekrar zam gelmese bari

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbiden Rodaj da pahalı bir işmiş, Benzine tekrar zam gelmese bari
    Hehhh bak adamlar boşuna 15-16'ya ilan koymamış.Rodajı, plakası,ruhsatı herşeyi tammış Hatta öyle bir sigortası var ki motoru üstüne alınca adamın yaptığı sigorta düşmüyor
    mstfyldrm bunu beğendi.

arkadaşlar bende almayı düşünüyorum param hazır ama birisi 14250 veriyor ama motorun 13500 luk olanlardan olup olmadıgını nerden anlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı mstfyldrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende almayı düşünüyorum param hazır ama birisi 14250 veriyor ama motorun 13500 luk olanlardan olup olmadıgını nerden anlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim..
    ruhsatta 2014 veya 2015 yazar (sanırım)

Ruhsatı aldıktan sonra geri dönüşüm olmaz ki ruhsatı çıkarmadan noterden önce nasıl öğrenebilirim

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Ruhsatı aldıktan sonra geri dönüşüm olmaz ki ruhsatı çıkarmadan noterden önce nasıl öğrenebilirim
    motoru almadan ruhsatına bakabilirmiyim desen adam hayır demez heralde ordan bakarsın model yılına 2014 mü 2015 mi diye

batubudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r25
    arkadaşım, 2014 ler 13.500 lük 2015 ler 14.500 lük diye bir şey yok öncelikle. 2014 modeller aralık ayı çıkışlı, 2015 ler ocak ayı çıkışlı. tek farkı 1 ay yani. zaten bayi yasal zorunluluk nedeniyle sana 2014 olup olmadığını söylemek zorunda. farz edelim o söylemedi unuttu. motorun faturasında zaten model yazıyor. senin adına fatura kesecek bayi ve faturada model, model yılı, motor-şasi numaraları vs yazıyor.
    ben 2014 model aldım mavi renk için.

bu arada noter falan demişsin ama bayiden alınan araçlarda notere gidilmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çok şekil tamam da şu tek far olayına ayar oluyorum arkadaş, ikisi birden yansa ya, bi tarafa kısa bi tarafa uzun koymak yerine en azından kısaları ikisine de koysalar önden daha iyi görünür diye düşünüyorum.
    böyle sanki bi farı patlamış gibi duruyo
    aynen. benimde hoşuma gitmiyor o tek far. sanayide çift yaptıracam onu. araba farı gibi yani

Hım anladım arkadaşlar teşekkür ederim.ya 2014 2015 olması önemli degil,önemli olan tongaya gelmeyelim diye sormak istedim yardımcı olduğunuz için teşekkürler 😄

batubudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı celalmeral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor lansman fıyatı oldugunda dolar 2.30 cıvarını yenı gormustu su anda bakar ısek dolar 2.60 cıvarı be kardesım adamlar ne yapsın ben bu motru almak ıcın bır sene dolar altın al sat yaptım az cok pıyasa ekomısını anladım 1000 lıra zaten gelmesı gerekırdı rc 200 cbr 250 o parayı verene kadar bunu alırım hem sekil hem tip hemde performans
    motorlar euro fiyatıyla satıldığı için fiyatlarında değişiklik olmadı dolar yükseldikten sonra. ninja 250sl küçücük, lise öğrencisine uyar ancak. rc200 şekil ama taş gibi sele var adamı basur eder. cbr 250 sıradan. içlerinde en heybetli duran r25

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Hım anladım arkadaşlar teşekkür ederim.ya 2014 2015 olması önemli degil,önemli olan tongaya gelmeyelim diye sormak istedim yardımcı olduğunuz için teşekkürler 😄
    2014 ve 2015 arasında donanımsal bir fark bulunmadığı için ikinci el de düşük kilometreli olanı makbul. o yüzden kaybın olmaz.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    beyler motora kaliteli branda önerebilcek varmı egzoz sıcakken yapışmıycak ve yağmur geçirmiycek cinsten ?

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    abi bi insan rüyasında r25 görürmü ya valla gördüm ne olacak benim bu halim? Allahım eğer hayırlı olacaksa banada nasip et en kısa zamanda

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bi insan rüyasında r25 görürmü ya valla gördüm ne olacak benim bu halim? Allahım eğer hayırlı olacaksa banada nasip et en kısa zamanda
    amiiiiiiiiiiiiinnnnnn

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    merhaba arkadaşlar en sonunda bir fırsatını bulup incelemeye gittim r25 i. Haftasonu alan arkadaşımdan da alıp bir test sürüşü yapacağım. Şimdilik ilk izlenimlerimşu doğrultu da olacak. Fakat öncelikle bazı arkadaşlar hemen laf yetiştirmeye çalışacaklardır ama tarafsız bir şekilde belirtmek istediğim hususlar var. Tamam motor şekil olarak gerçekten başarılı hatta bayi arkadaş tanıdık sayılır o yüzden sağını solunu iyice incelememe müsade etti. Yarım saat kadar durdum ve incelememin yaklaşık 20 dk si motorun üstünde oturur vaziyette baktım. Dedim ya motor 600 cc den hallice hatta o sırada 4-5 kişi de 600 lük mü diye sordu. Oturuş poziyonu oldukça rahat fakat aynı şeyi sele için söylemek zor. Çok mu konforsuz tabi hayır ama tahminimce yarım saat kadar bir süre de rahatsızlık verecektir. Dizlerden gidonu kavramak oldukça kolay fakat depo olmamış bence üst tarafa doğru bir den inceliyor çok mu sıkıntı tabiki de değil bu kısım görünüşle alakalı kimi sever kimi sevmez Şasi kısmına yerleik parçalar kaliteli iken malesef karenaj ve özellikle kumanda düğmeleri içler acısı karenaj bir nebze ama arkadaş o kadar para say o düğmeler nedir yahu çinli motorlarla kıyasıya bir yarışa girmiş yamaha. Elcik kısmı da aynı daha yumuşak ve hisli bir malzeme kullanılsa başarılı olurmuş. Lastik konusuna değinmek istemiyor zira herkesin bildiği bir konu fakar irc kullanmayan bilmez şu an için motor+lastik+sigorta plaka 16000 tl yi rahat buluyor. O sırada da hocam bu kadar para verdikten sonra 1000 daha koyar 2. el az km de mt 07 almak daha mantıklı değil mi diyorum tatlı bir tebessüm ile gülümsüyor bakalım bu haftasonu bakamaya fırsat bulamadığım 250sl yi de inceleyeceğim zira bu arayış beni deli edecek
    Xavosa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)