Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı Sopotymer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Bursa da bir tane gördüm sadece, şimdi nerede olduğunu söylemeyeyim nazar değmesin, kent meydanı yakınlarında park edilmiş bir r25 var. Aşağı yukarı birkaç gündür hep orada görüyorum. Sürücüsü de bana yol verdi hatta, sonra ileride fark ettim park etmiş r25. Sizin motor mu bu? Yoksa bir arkadaş daha vardı bu konuda.
    Kent Meydanında Otel önünde park eden siyah motor ise benimdir hocam o. Hatta yanında honda dn01 duruyordur.

Bu arada benim motorun sigortası Ergo sigortaya yaptırılmış ve sadece 84,87 tl imiş. Ve Motor markası yamaha yzf r25 olarak Yazıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Balıkesir yollarında yavaş yavaş görmeye başladık R25'leri

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Arkadaşlar bu gece yol bilgisayarım sapitti. 36 saattir marsa basmamistim. Bu gece eve gelirken anlık tüketimi 17 25 lt aralığında, boşta iken 40 lt. Göstermeye başladı. Durunca ortalamaya baktım 25 küsür. Bu konuda bilgisi olan varmi acaba.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar
    Bende motorumu cumartesi gunu teslim aldim.İzmir'deym ama Aydin-Nazilli bayisinde alabildim ve ehliyetim olmadigi icin arabayla getirdim.1-2 gecedir alisma surusune cikiyorum.İlk motorum ve hakikatten nefis bir motor.Frenler mukemmel,gosterge mukemmel,goruntu mukemmel.CBR250 ile arasinda cok gidip geldim ama beklemeyi goze alip R25 sirasina girmistim.Gercekten mantikli bir hareket yapmisim.

Uzerinde hala IRC lastik var benim.Herhangi bir sikinti yasamadim ama kisa sure icinde degistirmeyi dusunuyorum.Guvenemedim

Ben bulamadim sanirimda dortluleri nasil yakiyoruz? Birde motoru ilk aldiginizda ve ilk 10 kilometresinde burnunuza yanik kokusu gibi bir koku geldi mi?

@stanly:
    Hayırlı olsun öncelikle, kazasız belasız inşallah.
    R25'te malesef dörtlü sinyal yok. Eksik yanlarından biri de bu bence. O yanık kokusu da normal, makina sıfır olduğu için. Daha gelecek o koku. Çok severim ayrıca o kokuyu yav hoşuma gidiyor nedense. )

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar sigorta için firma ve fiyat bilgisi paylasabilirmi herkes.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    İzmirde olan varsa bi görelim motoru canlı merak ettim

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Tesekkur ederim @Yossi45 amin insallah

Axa oyak sigorta 245 ₺ yaptirdim.YZF R125 olarak geciyor sonra duzelttirecegim.

İzmir Ucyol'dayim gormek isteyen varsa beklerim.

Motosikleti
    Ara verdi :(
    Sigortamı Ergo'dan 71tl ye yaptırdım. Kaskonun firmasını hatirlamiyorum ama 798tl di. Dün biraz daha binme fırsatı yakaladım. Gayet güzel ama alışkın olduğum gibi direksiyonu çevirdiğimde farların dönmemesi garip geliyor Artçılı bir test yaptım hızlanması çok güzel arkadaşım rahat olduğunu söyledi. Kendisi biraz iri.. ama sanırım yan tutacaklar olmadığından direk bana yüklendi. Tost oldum Bayan artçıyla sıkıntı olacağını sanmıyorum

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam senin de r25 in hayırlı olsun. Cbr 250 lim 2012 model 13.000 km idi. 2000 km kadar kullandım. suan r25 400 km de ve rodajda oldugu için performansını yol tutusunu vs tam olarak kiyaslayamiyorum.

Tasarim olarak R25 cbr a göre daha bir zarif daha bir detaylı tasarlanmış. farlarin arasinda hava girisi, aynalarin köşeli oluşu, r6 gibi sipsivri kuyruk vs derken kalite algisi da yukseliyor tabi.

Stop lambası led ve mt07 ile aynı parca kullanilmis. Hicbir de rakibinde sandart led stop yok. Hatta cbr 500 de bile halen ampul stop lambasi var.

kontrol düğmeleri kesinlikle daha kaliteli.
    arka sele nin kilit mekanizmasi yine inceleyince daha iyi geldi.

Ayakliklar tam metal. belki de direk r6 dan alınmıştır. Bu da daha yuksek cc ve daha racing tarzı bir motora bindiginiz hissini veriyor.

Elciklerde titresim vardı ancak bugün ku 50 km lik surusumden sonra o titresimi hissedemedim. Sanırım rodajdandi suan da kalmadı o da.

Oturus pozisyonu aynı diyebilirim.

Açıkçası r25 daha hafif hissettiriyor. Neden bilmiyorum. Belki de ağırlık merkezi daha düşüktür. Cbr250 1. Viteste kalkarken daha korkutucuydu r25 ise daha sakin. Sanırım çift silindirin etkisi.

farlari kesinlikle daha iyi. hakkaten araba fari gibi

Aynalara güzel bir ayar veremedim. Cbr inkiler daha basitti ama yolu daha iyi goruyordum. Bunda sanirim daha yatik bir sürüş pozisyonu icin tasarlamislar.

Artcinin tutunabilicegi yer var, yok değil. Selenin üzerinde ekstradan deri kayış gecirmisler. Ancak cbr da ki tutamaklar kadar kullanisli olucagini düşünmüyorum. tabi bunu sürekli artciyla binicek olan dert etsin.

Arka ayakliklarda cbr daki gibi kanca takmak icin yerler var.

Bir de cbr da grenaj daki sticker larin uzerinde cila gibi birsey vardi. R25 de sticker i tirnaklarsaniz kenari elinize takılıyor.

R25 suan ki durumuyla (rrodaj), cbr dan daha çok ısınıyor.

Yol bilgisayarı dersek, r25 te cbr250 ye artı olarak; vites gostergesi, +1 adet tripmetre, yedek depoya geçince yedek depoyla kaç km gidildigi bilgisi, yağ değişim zamani uyarısı, anlık yakit tuketimi, ortalama yakıt tüketimi, ve shift light var.

r25 in deposu plastik dolayisiyla miknatisli depo üstü çanta takilamaz. Ancak zarar gormesi durumunda fiyat olarakta metal depoya gore heralde daha ucuz olacaktir.

Fren olarak cbr da 3-4 kez freni kitleyip motoru kaydirdim. R25 te henuz oyle bisi yasamadim.

R25, cbr250r ye göre oturus pozisyonu dışında daha spor bir motosiklet. Cbr250r daha sport touring.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herkese kazasiz belasiz surusler.

Not: kiyaladigim motorlar cbr250r 2- 2,5 yaşında 13.000 km deydi. Fabrika çıkışı ayarlar eksoz lastik vs. R25 400 km de ve rodajda.
    Teşekkürler yorumların için. Rodajdan sonrada yorumalarini bekliyoruz unutma.
    Bu arada 1000 km yapan arkadaşımızın serviste yaşadığı hiç hoşuma gitmedi. İstediği yağı bulamaması ve yağ filtresinin daha geomediğinin söylenmesi yakışıksız olmuş. Biz antakyada inş yaşamayız böyle durumlar. Gıcık olurum kesin.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı uowarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortamı Ergo'dan 71tl ye yaptırdım.
    Merhaba hocam, Ergo gerçekten çok iyi fiyat vermiş, Poliçe de Motosikletiniz marka ve modeli tam olarak ne geçiyor?
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    ozan dur bakalım burda castrol seçeneği varmı ben yanlış hatırlamıyosam yamalube vardı sadece :/ bu arada kuzenim sigortacı 115 liraya baska bi motor gosteriyolar kaza olursa hemen arıyosun sıgortacıyı degiştiriyo farkını veriyosun kazan olmazsada kar oluyo cunku normalde 190 220 lira arası bi fiyat cıkıyomus r25 e

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan dur bakalım burda castrol seçeneği varmı ben yanlış hatırlamıyosam yamalube vardı sadece :/ bu arada kuzenim sigortacı 115 liraya baska bi motor gosteriyolar kaza olursa hemen arıyosun sıgortacıyı degiştiriyo farkını veriyosun kazan olmazsada kar oluyo cunku normalde 190 220 lira arası bi fiyat cıkıyomus r25 e
    Bence hiç uğraşma 60-70 lira için neredeyse 15 bin lira para verip motor almışşın onumu veremeyeceksin.Kaza olur arayamacak durumda olursun sıkıntı çıkar.
    yama a bunu beğendi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr dan r25 e geçtiğine memnun musun, yoksa yetersiz gelmeye başladığı anlar oldu mu?
    Basta yazdigim gibi, motor rodajda ve kitabına uygun rodaj yapiyorum kafama göre değil. Dolayisiyla performans kiyaslamasi henuz yapamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler yorumların için. Rodajdan sonrada yorumalarini bekliyoruz unutma.
    Bu arada 1000 km yapan arkadaşımızın serviste yaşadığı hiç hoşuma gitmedi. İstediği yağı bulamaması ve yağ filtresinin daha geomediğinin söylenmesi yakışıksız olmuş. Biz antakyada inş yaşamayız böyle durumlar. Gıcık olurum kesin.
    Inşallah . Bende o günleri bekliyorum. Ancak Burda yagmurlar başladı 4 gun motosiklete ara

Bu arada ben yamalube u iyi bir marka olarak biliyorum. Neden yamalube dan cekinmis arkadas anlayamadim
    My bike, my world, my rules. . .

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç uğraşma 60-70 lira için neredeyse 15 bin lira para verip motor almışşın onumu veremeyeceksin.Kaza olur arayamacak durumda olursun sıkıntı çıkar.
    uğraşmam gerek çünkü param kalmadı motor 13.500 den 14.500 e fırladı benim param fırlamadı

Selam arkadaşlar r25 almaya niyetlendim ama mavi yokmuş siyah var ellerinde siyah nasıl duruyor

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar r25 almaya niyetlendim ama mavi yokmuş siyah var ellerinde siyah nasıl duruyor
    oncekı yazısmalarda fotograf var bakabilirsin

Motosikleti
    Ara verdi :(
    Poliçede motor 2015 Yzf R125 50.yıl olarak geçiyor. Alta not düşüldü. Aracın Yzf R25 olduğu ile ilgili.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Benim poliçe Ergo dan ve direk motorun kendi markası yani yzf r25 yazıyor. Fiyat 85 tl. Bu arada yol bilgisayari sapitmamis, 100 km de yaktığı litre yerine 1 litre ile yapacağı km. yi göstermeye başlamış. Tekrar eski haline cevirmesini öğrenince degistirecegim. Şu andaki ortalama yakıt 28 km 1 litre ile.

arkadaşlar acil cevap lütfen
    plaka işlemlerini kendimiz yaptırırsak ne kadar tutuyor? aldığım bayi bu işlemler için benden 450 TL talep ediyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)