Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R 25
    koruma takozu vardı aydınlı kardeşler yapmış yakından görmedim fiyat 150 lira imiş

https://www.facebook.com/aydinkardesler09

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, kazasız binsinler insallah, fuarda gördüm kalıp olarak ince geldi içime sinmedi, zaten fiyattan dolayı soğumuştum, bende başka bir arkadaşımla fazer almaya karar verdik 250cc kovalarken 600 lük almak nasip olacakmı bakalım...

Alan herkese hayırlı olsun , bayadır takip ediyorum bu motoru inşallah ehliyet eğitim falan ilk motorum olarak düşünüyorum. Kısmetse tabi. Herkese hayırlı olsun tekrar

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar 500 km yi devirmiş bulunmaktayım. Her geçen km Alt devirlerdeki hayat; tork iyileşmeye devam ediyor.yakıt ortalamam 3.5 a kadar düştü. Yeni alan veya rodajda olan arkadaşlar sabredin diyorum tekrardan. Sürdükçe güçlendiğini ve alt devirlerin keyif vermeye başladığını göreceksiniz. Birilerinin gazına gelip rodajı bozmayın derim.
    GP500-1st bunu beğendi.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 500 km yi devirmiş bulunmaktayım. Her geçen km Alt devirlerdeki hayat; tork iyileşmeye devam ediyor.yakıt ortalamam 3.5 a kadar düştü.
    Keyifli sürüsler. Bursada hava şu an gayet serin olduğu için benimki fazla km. yapmadı. 180 km. de duruyor. Ortalama yakıt 3.9 litre fakat yakıt göstergesi 2 çizgi gösteriyor. Depo bitsin yol bilgisayarı ile gerçekleşen değerin karsilastirmasini paylasirim.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bugün 100 km daha yaptım.
    Ortalama yakıt yol bilgisayarında 4.0. Fulledım ve kendim de olcecegım bu defa.
    Havanın da harika olması etkiliydi belki, geçen günler her nekadar sınıfının en rahat oturusuna sahip olsa da beni zorlayan motosiklet bugün bana çok rahat geldi.
    Ara hızlanmalar ve guzel asfaltın tadına vardım belki de.
    Isıklarda kalkıslar biraz hantal gelmişti geçen, bu kez hatamı anladım. Daha güzel kalkıyoruz.
    Daha önceleri ne buluyorlar bu spor motosikletlerde diyordum bazen. Bugün ne bulduklarını anladım hatta ben de buldum az bucuk.
    Bundan sonra bir cb500f veya r almamam için bir sebep kalmadı sınıfsal olarak. Tabi yine tenere aşkımız içteN içe devam da ediyor.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bursadan alan arkadaşlar aman diyim dikkatli gezin bi kaç kere gördüm mavi beyaz bi arkadaşı nazar değdirecem diye korkuyorum ) hakikaten çok güzel bi motor valla rüyamda bile gördüm ama öğrenci olduğum için şimdilik para çıkışmıyor biraz daha hayallerde ve rüyalarda yaşayacak benim için. Tüm motorcu arkadaşları Rabbim kazalardan belalardan korusun. Keyifli keyifli sürün kendinizi tehlikeye atmayın esenle kalın )
    Xavosa ve StayAway bunu beğendiler.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Beyler motorun sesi nasıl egzoz takılsa güzel bir ses alabilirmiyiz?

Beklentin ne bilmiyorum tabi ama egzoz takilmadanda ust devirlerde bence gayet guzel ses aliniyor

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı yama a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sigortaya ne kadar odedin bide hayirli olsun bursada bizde sizleri yolda gormek icin can atiyoruz su para denklestirmeye calisanlar olarak kazasiz belasiz keyifli surusleriniz olur hep ins
    208 TL sigorta . YBR 125 diye işlemişler. Henüz R25 'ler sistemlere girmediği için.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu durumda herhangi bir kazada odeme yapilamiyor bilgine

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur mu öyle şey?

Herkese merhaba, bugün 1000 bakımına girdi benim motor arkadaşlar. Motorun beynini iyi programlamışlar herhalde ki KM. sayacı 1000 der demez göstergedeki OİL yazısı yanıp sönmeye başladı hemen. Bakımda yağ değişti, normalde 1000 bakımında yağ filtresinin de değişmesi gerekiyormuş ama motor yeni olduğu için yağ filtresi siparişi henüz gelmemiş bayiiye, o yüzden yağ filtresi bu seferlik temzilenmekle yetindi. 2 litre yağ konuldu. Motorun kitapçığında da yağ filtresi değişmezse 1.9 litre, yağ filtresi değişirse 2.10 litre yağ konulması yazıyordu. Serviste malesef Ipone veya Motul olmadığı için Yamalube ve Castrol arasında bir seçim yapmak zorunda kaldık. Yamalube'yi kullanan bir arkadaşım memnun kalmadığını söyleyince Castrol'ü tercih ettim. Bir sonraki bakım 5000 kilometredeymiş.
    Herkese kazasız belasız sürüşler...
    ozzzzz80 bunu beğendi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Ozellikle gazi kestiginde ufak bir patlama oluyor. Eksoz degisirse daha duyulur bir patirti olacaktır. yalnız eksozun sesi standart haliyle bile çok tatminkar. 250 cc olduğunu bilipte bir calistirsana diyenler motorun sesini duyunca oooo diyor
    Yiğit_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarı ile zorunlu trafik sigortasında motor,şasi no ve plaka bilgisi esas . Aksi durumda R25 'lerimiz gibi henüz listelere girmemiş motosikletlerin zorunlu sigortayı yaptırmasına imkan yok ,çünkü listede adı çıkmıyor. 1-2 ay sonra düzeltme yaptıracağım inşallah ,aklımda o iş. Ancak uyarınız için teşekkür ederim, acenteye telefon edip teyit edelim bilgiyi.

Marka/model bilgisi kasko yaparken çok önemli çünkü rayiç bedel marka/model üzerinden hesap ediliyor.
    GP500-1st bunu beğendi.

Benim sigortamda da model YZF R125 olarak yazıyor. Sebebi de R25'in henüz listelerde gözükmüyor olması. Mecburen böyle yani... Benim sigortayı yapan abimiz tanıdıktı, bu durumun kaza sonrasında bir sıkıntı olmayacağını söyledi. Düzelttiririz artık R25 gelince.

Motosikleti
    benim sigortamda da yzf r125 yazıyor. Sigortayi da tanidik birine yaptırdım. Hata yı görünce aradim sordum. Önemli olan motor ve Şase no dedi. R25 gorunmedigi için model adı farklı cikiyormus. ben 290 tl ödedim bu arada. Dost kazığı mı yedik nedir 208 nire 290 nire :/

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli sürüsler. Bursada hava şu an gayet serin olduğu için benimki fazla km. yapmadı. 180 km. de duruyor. Ortalama yakıt 3.9 litre fakat yakıt göstergesi 2 çizgi gösteriyor. Depo bitsin yol bilgisayarı ile gerçekleşen değerin karsilastirmasini paylasirim.
    Hocam Bursa da bir tane gördüm sadece, şimdi nerede olduğunu söylemeyeyim nazar değmesin, kent meydanı yakınlarında park edilmiş bir r25 var. Aşağı yukarı birkaç gündür hep orada görüyorum. Sürücüsü de bana yol verdi hatta, sonra ileride fark ettim park etmiş r25. Sizin motor mu bu? Yoksa bir arkadaş daha vardı bu konuda.

Motosikleti
    Eyvallah hocam senin de r25 in hayırlı olsun. Cbr 250 lim 2012 model 13.000 km idi. 2000 km kadar kullandım. suan r25 400 km de ve rodajda oldugu için performansını yol tutusunu vs tam olarak kiyaslayamiyorum.

Tasarim olarak R25 cbr a göre daha bir zarif daha bir detaylı tasarlanmış. farlarin arasinda hava girisi, aynalarin köşeli oluşu, r6 gibi sipsivri kuyruk vs derken kalite algisi da yukseliyor tabi.

Stop lambası led ve mt07 ile aynı parca kullanilmis. Hicbir de rakibinde sandart led stop yok. Hatta cbr 500 de bile halen ampul stop lambasi var.

kontrol düğmeleri kesinlikle daha kaliteli.
    arka sele nin kilit mekanizmasi yine inceleyince daha iyi geldi.

Ayakliklar tam metal. belki de direk r6 dan alınmıştır. Bu da daha yuksek cc ve daha racing tarzı bir motora bindiginiz hissini veriyor.

Elciklerde titresim vardı ancak bugün ku 50 km lik surusumden sonra o titresimi hissedemedim. Sanırım rodajdandi suan da kalmadı o da.

Oturus pozisyonu aynı diyebilirim.

Açıkçası r25 daha hafif hissettiriyor. Neden bilmiyorum. Belki de ağırlık merkezi daha düşüktür. Cbr250 1. Viteste kalkarken daha korkutucuydu r25 ise daha sakin. Sanırım çift silindirin etkisi.

farlari kesinlikle daha iyi. hakkaten araba fari gibi

Aynalara güzel bir ayar veremedim. Cbr inkiler daha basitti ama yolu daha iyi goruyordum. Bunda sanirim daha yatik bir sürüş pozisyonu icin tasarlamislar.

Artcinin tutunabilicegi yer var, yok değil. Selenin üzerinde ekstradan deri kayış gecirmisler. Ancak cbr da ki tutamaklar kadar kullanisli olucagini düşünmüyorum. tabi bunu sürekli artciyla binicek olan dert etsin.

Arka ayakliklarda cbr daki gibi kanca takmak icin yerler var.

Bir de cbr da grenaj daki sticker larin uzerinde cila gibi birsey vardi. R25 de sticker i tirnaklarsaniz kenari elinize takılıyor.

R25 suan ki durumuyla (rrodaj), cbr dan daha çok ısınıyor.

Yol bilgisayarı dersek, r25 te cbr250 ye artı olarak; vites gostergesi, +1 adet tripmetre, yedek depoya geçince yedek depoyla kaç km gidildigi bilgisi, yağ değişim zamani uyarısı, anlık yakit tuketimi, ortalama yakıt tüketimi, ve shift light var.

r25 in deposu plastik dolayisiyla miknatisli depo üstü çanta takilamaz. Ancak zarar gormesi durumunda fiyat olarakta metal depoya gore heralde daha ucuz olacaktir.

Fren olarak cbr da 3-4 kez freni kitleyip motoru kaydirdim. R25 te henuz oyle bisi yasamadim.

R25, cbr250r ye göre oturus pozisyonu dışında daha spor bir motosiklet. Cbr250r daha sport touring.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herkese kazasiz belasiz surusler.

Not: kiyaladigim motorlar cbr250r 2- 2,5 yaşında 13.000 km deydi. Fabrika çıkışı ayarlar eksoz lastik vs. R25 400 km de ve rodajda.
    ozzzzz80 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam senin de r25 in hayırlı olsun. Cbr 250 lim 2012 model 13.000 km idi. 2000 km kadar kullandım. suan r25 400 km de ve rodajda oldugu için performansını yol tutusunu vs tam olarak kiyaslayamiyorum.

Tasarim olarak R25 cbr a göre daha bir zarif daha bir detaylı tasarlanmış. farlarin arasinda hava girisi, aynalarin köşeli oluşu, r6 gibi sipsivri kuyruk vs derken kalite algisi da yukseliyor tabi.

Stop lambası led ve mt07 ile aynı parca kullanilmis. Hicbir de rakibinde sandart led stop yok. Hatta cbr 500 de bile halen ampul stop lambasi var.

kontrol düğmeleri kesinlikle daha kaliteli.
    arka sele nin kilit mekanizmasi yine inceleyince daha iyi geldi.

Ayakliklar tam metal. belki de direk r6 dan alınmıştır. Bu da daha yuksek cc ve daha racing tarzı bir motora bindiginiz hissini veriyor.

Elciklerde titresim vardı ancak bugün ku 50 km lik surusumden sonra o titresimi hissedemedim. Sanırım rodajdandi suan da kalmadı o da.

Oturus pozisyonu aynı diyebilirim.

Açıkçası r25 daha hafif hissettiriyor. Neden bilmiyorum. Belki de ağırlık merkezi daha düşüktür. Cbr250 1. Viteste kalkarken daha korkutucuydu r25 ise daha sakin. Sanırım çift silindirin etkisi.

farlari kesinlikle daha iyi. hakkaten araba fari gibi

Aynalara güzel bir ayar veremedim. Cbr inkiler daha basitti ama yolu daha iyi goruyordum. Bunda sanirim daha yatik bir sürüş pozisyonu icin tasarlamislar.

Artcinin tutunabilicegi yer var, yok değil. Selenin üzerinde ekstradan deri kayış gecirmisler. Ancak cbr da ki tutamaklar kadar kullanisli olucagini düşünmüyorum. tabi bunu sürekli artciyla binicek olan dert etsin.

Arka ayakliklarda cbr daki gibi kanca takmak icin yerler var.

Bir de cbr da grenaj daki sticker larin uzerinde cila gibi birsey vardi. R25 de sticker i tirnaklarsaniz kenari elinize takılıyor.

R25 suan ki durumuyla (rrodaj), cbr dan daha çok ısınıyor.

Yol bilgisayarı dersek, r25 te cbr250 ye artı olarak; vites gostergesi, +1 adet tripmetre, yedek depoya geçince yedek depoyla kaç km gidildigi bilgisi, yağ değişim zamani uyarısı, anlık yakit tuketimi, ortalama yakıt tüketimi, ve shift light var.

r25 in deposu plastik dolayisiyla miknatisli depo üstü çanta takilamaz. Ancak zarar gormesi durumunda fiyat olarakta metal depoya gore heralde daha ucuz olacaktir.

Fren olarak cbr da 3-4 kez freni kitleyip motoru kaydirdim. R25 te henuz oyle bisi yasamadim.

R25, cbr250r ye göre oturus pozisyonu dışında daha spor bir motosiklet. Cbr250r daha sport touring.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herkese kazasiz belasiz surusler.

Not: kiyaladigim motorlar cbr250r 2- 2,5 yaşında 13.000 km deydi. Fabrika çıkışı ayarlar eksoz lastik vs. R25 400 km de ve rodajda.
    cbr dan r25 e geçtiğine memnun musun, yoksa yetersiz gelmeye başladığı anlar oldu mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)