Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızların sarılması için bi bahanemiz oldu desene
    Hahaha doğru söylüyorsun bak hiç bu açıdan bakmamıştım. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyeyim Allah bize de nasip eder inşallah
    Amin kardeşim inşallah isteyen herkese nasip olur...
    mgokhan57 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı taz1291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bugün İzmir bayiinden ödememi (13.500 TL) yaparak R25 almış bulunuyorum. Tabii alım sonrası hemen Motolastiğe giderek Pirelli Diablo Rosso II lerinde siparişini verdim yarın veya Ctesi motoru teslim alınca ilk deneyimlerimi paylaşırım. Alan herkese hayırlısı olsun.
    http://imageshack.com/a/img631/3541/1p4RO9.jpg
    http://imageshack.com/a/img909/3150/Im3iIp.jpg
    öncelikle motorunuz hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Benimde hayallerini kurduğum motor bu. Mart sonu gibi düşünüyorum Allah izin verirse. lastiklerin fiyatı nedir acaba?

alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın inşallah.
    Aldığınız yerde siyah var mıydı? Gördüğüm kadarıyla Türkiye'ye henüz siyah model gelmemiş.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Motoru alan arkadaşlara hayırlı olsun, zam olayına gelince, bir sene içinde 1000 lira zam gelir, o da tek seferde gelmez bence. 2000, 3000 lira zam bekleyenler var realist olsunlar lütfen
    overspeed bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alan arkadaşlara hayırlı olsun, zam olayına gelince, bir sene içinde 1000 lira zam gelir, o da tek seferde gelmez bence. 2000, 3000 lira zam bekleyenler var realist olsunlar lütfen
    Katılıyorum.
    Lansman fiyatı açıklanmadan önce bile 15500-16000 altına hayatta gelmez diyen bisürü arkadaş vardı.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yossi45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu bugün teslim aldım. Canlı görünce gerçekten bir daha aşık oldum motora, fotoğraflarda çirkin durduğunu fark ettim. iri ve müthiş bir tasarımı var. Renkleri de çok güzel duruyor (Race Blue). Plakayı henüz çıkaramadığım için şimdilik sadece 20 - 30 Km. kullanabildim ve ilk izlenimlerim gerçekten çok olumlu. Sele yüksekliği çok rahat, kullanım kolaylığı çok iyi. Vites geçişleri, debriyajı, kavraması, gaz ayarı gerçekten harika. Motor adeta akıyor aga... Göstergeler muhteşem. Henüz rodajı bile bitmemiş olmasına rağmen şimdiden gayet tok ve etkileyici bir ses veriyor. Özellikle rölanti sesi çok etkileyici geldi bana. Titreşimden falan eser yok... Farları, aydınlatması gayet iyi. Motordaki işçilik de genel olarak çok iyi. Bu arada arkada artçının tutunabilmesi için hiçbir yer yok. Beğenmediğim tek yanı aynalar... Yeterince geniş bir açıyı göstermiyor, mesela arkamı falan görebilmek için kollarımı şekilden şekile sokuyorum. aynaları biraz uzatmak şart gibi. Henüz rodajda olduğu için performans hakkında birşey diyemeyeceğim. Yakın arkadaşımda 2014 model CBR 250 R var onun motorunu birkaç kez kullanmışlığım var, şahsi fikrime göre R25, farlarının aydınlatmasından tutun, titreşimine kadar hemen hemen her konuda CBR'dan daha iyi bir motor. Eğer fiyatı 13.500 TL'de kalacak olsaydı, Yamaha bu motorla 250 CC klasmanında başta Honda olmak üzere tüm rakiplerine toz yuttururdu... Ki bence CBR'ın 13.500 TL'ye satıldığı bir ülkede bu motosiklet 15.000 TL'yi hak eder. R25'in bende bu kadar olumlu izlenim bırakmış olması belki de makinenin sıfır olmasından kaynaklı olabilir ama bakalım inşallah kilometre arttıkça ilerde üzmez.
    Hocam o makinenin sıfır olmasından kaynaklı değil, kaliteden kaynaklıdır.. Bende Cbr250'den inip arkadaşımın ninja 300'ünü kullandığımda aynen bu hislere kapılmıştım.. Ne titreşim ne başka birşey kaliteyi hissediyosunuz.. Motordan indiğimde dediğim tek şey, Cbr250 almadan önce ninja 300 kullandaydım Honda'nın önünden geçmezdim.. Şimdi fiyat avantajı ile ninja 300 yerine hemen hemen aynı ve kaliteli R25 almak daha mantıklı..

Bu arada Allah kaza bela ceza göstermeden iyi günlerde sağlıklı kullanmayı nasip etsin.. Tekeriniz düz bassın..
    Hayallerime Sürüyorum.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    2. parti Yamaha R25 ler için Yamaha Türkiyeyi sıkıştıralım fiyat artışına gitmesin diye.

taz1291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Teşekkür ederim Dolphin Star. inşallah sizde istediğiniz motora kavuşursunuz. Lastiklerin linki aşağıdadır.
    http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-54h-pmu26368
    http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu26392
    Toplam 658 TL + 50 TL montaj işçiliği verilmiştir. Ben izmir bayiinden bugün motorumu teslim aldım ve lastik değişimi yapıldı . Yapılan montaj işçiliği çok iyi ve profesyoneldi. Motolastik çalışanlarına teşekkür ederim.
    dolphin_star bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Bu gün arkadaşımın (taz1291) motorunu bayiden alıp garaja bıraktım, yaklaşık 20-21 km kullandım.
    Tek kelimeyle aşık oldum, hatta hala makine üstündeyim
    Değerlendirme yapacak yetenekte ve tecrübede değilim ama naçizane yorumlarım.
    *Görünüm: mükemmel ötesi, benzincide audi sürücü birisi arabasını bırakıp yanıma gelip bir sürü soru sordu, 15 bne aldım dedim, hemen bende alayım sudan ucuz dedi, yolda dönüp başını çevirmeyen olmadı, kuryeler yolumu kesti Kesinlikle çok kalıplı ve çok gösterişli.
    *Malzeme kalitesi: ayaklıklar, sele, gidon vs çok kaliteli, belki elcikler biraz daha düzgün olabilirdi, çok basit görünüyorlar, onun dışında detaylar vs çok iyi ufak motor sınıfında kesinlikle 1nci sırada.
    Gösterge tablosu: çok bilgilendirici, hız, , devir, vites vs çok okunaklı. ben bilmiyordum ama ortalama tüketim bilgisini falan da görebiliyorsunuz. üstte vites değişştirme ışığı var ama ayarlayamadık sınıfında KTM birinci belki, ama KTM dekiler okunmuyor bunda her şey okunaklı
    Vites: geçişler sorunsuz ve anlaşılır
    süratlenme: mükemmel kullanıcı dostu bir gaz var. alt devirler bisiklet kolaylığında, üzerine oturun ilk defa gaza basın, 50 yıldır kullanıyormussunuz gibi kolay. üst devirlere doğru ivlenme inanılmaz artıyor.
    Ses: güzel bir ses var 2 silindir için orta-üst devirlerdeki hızlanma sesi ise kendinden geçiriyor adamı
    lastikler: alır almaz diablo rosso 2 ile değiştirdik(700 TL) motolastik inanılmaz ilgi gösterdi, 3 kişi tüm bağlantıları en ufak detayına
    tork ayarına kadar dikkatle yaptı. bu arada motoru servisten aldıktan sonra motolastikte lastik havalarına baktık inanılmaz şişirilmiş idi :( normali 29 ön,33 arka olması lazımken, ön 36 idi arka daha da yüksekti. Dikkat edin lastik havalarına adamın başına iş açar o havalar, servis bu detaylara bakmaz.
    Oturuş pozisyonu ve sele: oturuş pozisyonu çok rahat, dizler depoya kolayca yapışıyor. Sele çok konforlu
    süspansiyon: orta- orta/sert . cbr 125 ve 250 daha konforlu . R25 daha sert, ama daha iyi yol tutuyor, ayarlara bakmadık gerçi 7 ayrı ayar imkanı var
    Genel: ben bayıldım, 13.500 bu motor için para değil ülkemiz koşullarını değerlendirdiğinizde. Bence esas müşteriyi kawasaki ninja300 den calacak. Fiyat nereye çıkar bilemem, bayi fiyatı artacak, tavan yapacak deyip pis pis gülüyordu
    Bence almayı düşünenler, imkanı olanlar bu fiyata kaçırmasınlar
    taz1291 kardeşime hayırlı, kazasız belasız sürüşler diliyorum bu vesileyle, sayesinde kıçımız motor gördü
    ardacik bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Motoru aldım ama kar kış daha siftah yapamadık.
    Lastik şimdilik değişmeyeceğim. HHavayı iyi hatırlattınız. Kontrol ederim.
    Seleye ince bir kaplama yapma düşüncesindeyim. Fikrim değişmezse olabilir.
    Crf den buna büyük değişiklik ama motor kendini aldırıyor. Çok güzel.
    Ins pişman olmam.
    Herkese hayırlı olsun.
    Fiyatın 500 tl artacağı kanaatindeyim o da 2015 olmasına değer diye düşünüyorum. Alamayan arkadaşlar üzülmesinler. Biz de bınemıyoruz zaten Havadan dolayı.
    ardacik bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Benim de alma imkanım vardı, fakat siyahı istediğimden sıramı başkasına verdim, mart başında 2. parti gelecek, bayii de 500 tl civarı artacağını düşünüyor ama garanti vermiyor. Hayırlısı artık bekleyip göreceğiz. 13500+500 tlye kadar alma niyetindeyim. Zaten 15 Marttan önce havalar düzelmez. Lastik konusuna gelince bence hemen değiştirmeyin. Nisan-Mayısa kadar eski lastikleri kullanın, havalar iyice düzelince gelsin yeni lastikler

Motosikleti
    mt 09
    Beyler motoru istanbulda teslim alabilen varmı?

Alıntı snapontools adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alan arkadaşlara hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın inşallah.
    Aldığınız yerde siyah var mıydı? Gördüğüm kadarıyla Türkiye'ye henüz siyah model gelmemiş.
    Lansman fiyatıyla satılan ilk partide siyah renk yoktu hocam bildiğim kadarıyla hepsi mavi - beyazdı. Siyah rengi muhtemelen mart ayında gelecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

İyi dileklerini ileten herkese çok teşekkürler arkadaşlar. motor yeni olduğu için gerçekten inanılmaz bir ilgi görüyor, herkes merak edip gelip görüyorlar falan... Korkmaya başladım Allah korusun nazar değecek diye.

Bu arada dün gece geç saatlerde şehirlerarası yola çıkıp birkaç kilometre yol yapayım dedim, yolda aydınlatmanın hiç olmaması sayesinde fark ettim ki R25'in uzun farları gerçekten mükemmel olmuş, görüş açısını ve mesafeyi acayip artırıyor. Tek kelimeyle müthişti... Bir otomobil farından hiç eksiği yoktu resmen. Bu bence önemli bir detay.
    ardacik bunu beğendi.

şu ülkedeki ticaret mantığını anlamış değilim.Tutulunca zam olur,tutulmaz yine zam olur.Yahu motor daha yollara çıkmadan zam gelecek deniyor ya ayar oluyorum.Honda dan şikayet ederdik,diğer markalarda aynı yolda ilerliyorlar.Eğer çok yüksek bi zam gelmez ise mart sonunda almayı düşünüyorum

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldım ama kar kış daha siftah yapamadık.
    Lastik şimdilik değişmeyeceğim. HHavayı iyi hatırlattınız. Kontrol ederim.
    Seleye ince bir kaplama yapma düşüncesindeyim. Fikrim değişmezse olabilir.
    Crf den buna büyük değişiklik ama motor kendini aldırıyor. Çok güzel.
    Ins pişman olmam.
    Herkese hayırlı olsun.
    Fiyatın 500 tl artacağı kanaatindeyim o da 2015 olmasına değer diye düşünüyorum. Alamayan arkadaşlar üzülmesinler. Biz de bınemıyoruz zaten Havadan dolayı.
    ruhsatta 2014 model mi yazıyor?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rosso ları takacaklar, bu lastikler kaliteli ve ömrü 10-12 bin olduğundan 1000km rodajı üstündekilerle yapıp sonra takmak daha iyi

aklınızda bulunsun
    EmirŞengezer ve leidenfrost bunu beğendiler.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alamadık ama hayali bile güzel,yamaha durdu durdu benim istediğimi yaptı alan kişilere de hayırlı olsun,Kuşadası'na gelirseniz beklerim :D

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alan arkadaslara hayirli olsun kazasiz belasiz neseli bol gezmeli surusler olsun benim en cok merak ettigim fren mesafesi acaba nasillar takipteyim

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Merabalar. Ben ödemeyi yaptim. Artik iş trafiğe kaldı. Pazartesi imzayı atıp sürmeye başlıycam nasip olursa. Fren mesafesini aslında bende merak ediyorum çünkü ben son hızın sidik yarışına dönmesini anlamsız ve gereksiz buluyorum. Kullanmaya başlayınca izlenimlerimi aktarmaya çalışırım. Bu arada lastikleri michelin pilot la değiştirdim.
    ardacik bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso ları takacaklar, bu lastikler kaliteli ve ömrü 10-12 bin olduğundan 1000km rodajı üstündekilerle yapıp sonra takmak daha iyi

aklınızda bulunsun
    Hocam ben söylediğinize katılmıyorum.. Lastik bence herşeyden önemli.. Bayii'den çıkar çıkmaz soluğu lastikçide almak en doğrusu bence.. Bunun rodajı, yazı, kışı yoktur.. Tabi ki bu dediğim maddi imkanla olan birşey olduğu için imkanı olan herkesin ilk yapacağı iş lastik olsun arkadaşlar..

Motolastik'in instagram hesabını takip edenleriniz varsa sanırım kendiside bu formdadır.. Bayii'den çıkar çıkmaz 4 km sonra lastik değişimi yapmış olan bir arkadaş olucak.. Kendisini tebrik ederim.. Başarılı bir hareket.. Önce yere sağlam basmak gerek, rodajı beklemenin bir manası yok her halukarda motoru kullanan olacağı için..
    Hayallerime Sürüyorum.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)