Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlık tüketim bilgisi değil, 100 kmde ortalama tüketim demek istediniz sanırım.
    Daha iyi olur evet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 (ilk alın terim)
    Alıntı AArtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç motoru 125lik almak sizin bazı noktalarda eksik kalmanıza sebep olur. Forumda almayın diyen çok var iyi niyetten söylüyorlar fakat bilinçli kullanıcı olduktan sonra 250cc eksi değil artıdır. 125 alıp kısa zaman sonra değiştirmektense 250 alıp büyüğe geçene kadar 2,3,4 sene kullanın. Çünkü 125 çok kısıtlı bir motor gücü fakat 250de acemiyken daha pasif kullanıp öğrendikçe ve tecrübe ettikçe orta hızlarda da (100-200) yavaş yavaş kendinizi geliştirebilirsiniz. Tabi bu uzun zaman içinde olmalı. Motorsiklet kaçlık olursa olsun taviz verilmemesi gereken bir alet olduğundan dolayı tedbiri elden bırakmayıp siz kaza yapmazsanız sıkıntı yok hacmin büyük cc olmasında. Size vurma ihtimali zaten dış etken olduğundan her motorda aynı değişmez. Fakat 250 sizin sıkıştırmalardan ve diğer dış etkenlerden kaçabilmeniz için olanak sağlar. 125 her gazı yemez, istediğiniz kaçışı sağlayamayıp el mahkum beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yazdıklarım bilinçli kullanıcı biri için faydalı olabilir. Fakat gaza gelen ve tedbiri elden bırakanlar profta olsa riski göze almış demektir. Kendi görüşümdür kimsenin fikrine karşı çıkmak değil amacım. Herkese sağlıklı sürüşler dilerim.
    Ben mesela ybr125 kullanıyom bi tanıdığımın motoru vakit buldukça yol yapıyom kardeşim ama benimde ilk motorum r25 olacak 1 seviye eğitime gitmeyi düşünüyorum yamahanın rodaj bittikten sonra seninde eğitime gitmen tavsi ederim motor deli bişey

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı fabutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar.. Ben il başlangıç motoru olarak r25 düşünüyordum ama çoğu kişi başlama dedi bende yzf 125 istiyorum tasarımı felan hoşuma gitti ama parası 12.900 ne olacak bu durum bi fikri olan düşermi acaba fiyatı yorumları bekliyorum arkadaşlar lütfen
    bak ynalışlıkla AARTANa yazıdm beee

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı AArtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç motoru 125lik almak sizin bazı noktalarda eksik kalmanıza sebep olur. Forumda almayın diyen çok var iyi niyetten söylüyorlar fakat bilinçli kullanıcı olduktan sonra 250cc eksi değil artıdır. 125 alıp kısa zaman sonra değiştirmektense 250 alıp büyüğe geçene kadar 2,3,4 sene kullanın. Çünkü 125 çok kısıtlı bir motor gücü fakat 250de acemiyken daha pasif kullanıp öğrendikçe ve tecrübe ettikçe orta hızlarda da (100-200) yavaş yavaş kendinizi geliştirebilirsiniz. Tabi bu uzun zaman içinde olmalı. Motorsiklet kaçlık olursa olsun taviz verilmemesi gereken bir alet olduğundan dolayı tedbiri elden bırakmayıp siz kaza yapmazsanız sıkıntı yok hacmin büyük cc olmasında. Size vurma ihtimali zaten dış etken olduğundan her motorda aynı değişmez. Fakat 250 sizin sıkıştırmalardan ve diğer dış etkenlerden kaçabilmeniz için olanak sağlar. 125 her gazı yemez, istediğiniz kaçışı sağlayamayıp el mahkum beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yazdıklarım bilinçli kullanıcı biri için faydalı olabilir. Fakat gaza gelen ve tedbiri elden bırakanlar profta olsa riski göze almış demektir. Kendi görüşümdür kimsenin fikrine karşı çıkmak değil amacım. Herkese sağlıklı sürüşler dilerim.
    İşte budur

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Tamam onayı da aldığınıza göre gönül rahatlığı ile alıp gazlayabilirsiniz Biz de şu başlangıç sorularından kurtulmuş oluruz inşallah
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    sizce kask modeli olarak hangisi tercih edilmelidir . AGV nin termoplastik ama isim olarak sağlam bi mark.İCON da polikarbon ve çok duymadığım bir isim.Fİyatları hemen hemen aynı ve icon şekil olarakta biraz daha güzel.yorumlarınızı bekliyorum

AGV http://www.motosikletaksesuarlari.com/AGV-Kask-K-3-Mugello-2001-Mavi-Kapali-Kask_8729.html

İCON http://www.motosikletaksesuarlari.com/icon-Kask-Alliance-Nikova-Mavi-Kapali-Motosiklet-Kaski_13190.html

Motosikleti
    arıyorumm
    Alıntı RidetoLive. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce kask modeli olarak hangisi tercih edilmelidir . AGV nin termoplastik ama isim olarak sağlam bi mark.İCON da polikarbon ve çok duymadığım bir isim.Fİyatları hemen hemen aynı ve icon şekil olarakta biraz daha güzel.yorumlarınızı bekliyorum

AGV http://www.motosikletaksesuarlari.com/AGV-Kask-K-3-Mugello-2001-Mavi-Kapali-Kask_8729.html

İCON http://www.motosikletaksesuarlari.com/icon-Kask-Alliance-Nikova-Mavi-Kapali-Motosiklet-Kaski_13190.html
    favori kaskım bu

http://www.n11.com/shark-raw-mat-siy...FWP3wgods60AEQ

Motosikleti
    Kardeşim öncelikle güvenlik sertifikalrına bi bak AGVyi çok duydun diye alma kaskı sonuçta isim yapmış bilmem kaç liralık kaskını almıyosun İcon yurt dışında duyulmu bi marka Tr pazarına yeni yeni giriyo kask kafa yapıları biraz değişik internetten sipariş vereceksen önceden kullandığın bi kaskın modellerinden seç yada mağazadan git tak öle bir bak derim . bende kaskımı almaya giderken İcon kask alıcamtım
    http://www.motosella.com/U623,52,icon-airframe-ghost-carbon-kask-kapali-kasklar-icon.htm baktım
    bu daha cazip feldi
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Scorpion-EXO-2000-Air-Poleman-Siyah-Mat-Siyah_13468.html

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Çanakkale Çan'da mavi r25 gördüm burda mı kendisi

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    İnegöl-Bozüyük arası yolda fiorino ile taşınan r25 sahibi burda mı?

İçimi rahatlattın vallaha kardeş

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    hocam valla çok güzel kasklar arkadaşın attığı shark ta çok güzel.Ama malum ekonomik durum biraz kısıtlı.en fazla 600 liraya kadar alabilir ki daha motor gelmedi bile 1 aydır bekliyorum.Birde 600 liraya kadar önerebilceğiniz mont varsa sevinirim.

Kütahya çevresinde yakın zamanda motor teslim alan varsa yazarsa iyi olur beklemedktten çıldırcam

Motosikleti
    R25
    Merhaba bi sorum var, sizdede gazı ani bırakıncı tık diye bi ses geliyomu veya on frene sert sıktıgınızda, bide 500-1000 arası onerebılecegınız egsoz varmıdır ?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı aykmalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bi sorum var, sizdede gazı ani bırakıncı tık diye bi ses geliyomu veya on frene sert sıktıgınızda, bide 500-1000 arası onerebılecegınız egsoz varmıdır ?
    O ses benim motordan da geliyor tahminime göre ön freni sert sıktığınız da balatalar aniden firen disklerine çarpmasıyla ortaya çıkan bir ses diye düşünüyorum normal bir şey bence.
    Gazı açtığınızda şanzımanın içindeki herhangi dişli önündeki veya üstünde ki dişliye ileriye doğru bir itiş kuvveti uygular.Gazı ani bırakınca bu itiş kuvveti olmadığı için dişli geriye yaslanır ve arkaya tokar ses oluşur bir nevi motor frenine benzer.Gazı ani bırakmanızı pek önermem.siz yine bir servise danışırsınız.Bunlar normal sesler bence.

Bu egzoz bence ideal http://www.n11.com/yzf-r25-akrapovic...gzoz-P50473733sadece tüp olduğu için iyi ses vermez diye düşünebilirler akrapovic Yamahanın anlaşmalı olduğu bir ürün markası r25 için yapmışlar bu egzozu motorun orjinal boğazı bu egzoza uygunmuş.Tok,patlamasız ve iyi ses veriyormuş.

Motosikleti
    Alıntı RidetoLive. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam valla çok güzel kasklar arkadaşın attığı shark ta çok güzel.Ama malum ekonomik durum biraz kısıtlı.en fazla 600 liraya kadar alabilir ki daha motor gelmedi bile 1 aydır bekliyorum.Birde 600 liraya kadar önerebilceğiniz mont varsa sevinirim.

Kütahya çevresinde yakın zamanda motor teslim alan varsa yazarsa iyi olur beklemedktten çıldırcam

http://www.motomaxonlineshop.com/bering-aero-yazlik-ceket-pmu566
    kardeşim ben bu Fransızın farklı modelini kullanıyom korumaları çok hoşuma gitti darbe emici ve asla şeklini bozmuyo ve havayı çok iyi içine alıyo vücudunu tam anlamıyla sardığı için Allah korusun düştüğün zaman üstünde sıyrılma gibi bi sıkıntı yok daha denemedim tahmin olarak

Motosikleti
    Yamaha R25
    S.a Arkadaslar Motorum 500 km geldi bildiginiz gibi 1000 km rodaj bakimi var benim sormak istedigim forumda bir arkadasimis yazmisti her 500 kmde zincir yaglanmasi gerek diye..Ben simdi zinciri yaglatayimmmi yada 1000 km rodaj bakimina kadar beklemem mi gerek tesekkurler R25...

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a Arkadaslar Motorum 500 km geldi bildiginiz gibi 1000 km rodaj bakimi var benim sormak istedigim forumda bir arkadasimis yazmisti her 500 kmde zincir yaglanmasi gerek diye..Ben simdi zinciri yaglatayimmmi yada 1000 km rodaj bakimina kadar beklemem mi gerek tesekkurler R25...
    bro aldığından beri yağlamadıysan şimdiden yağla, 500 km de yağlanacak diye birşey yok zincirini kontrol et yağsız kalmış ise 500 ü beklemeden yağla ben 300 km de bir kontrol ediyorum zincir yağı çamurlaşmaya başlamışsa arka sehpamı alıp gaz yağı ile temizledikten sonra zincir yağı ile yağlıyorum.
    Happy birthday to you gangsta. (sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)

Motosikleti
    Yamaha R25
    simdi baktim yag var donmus gibi zincirde duruyor yada anlamiorus acikcasi bi motorcuya gostericem tesekkurler

Motosikleti
    arıyorumm
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bro aldığından beri yağlamadıysan şimdiden yağla, 500 km de yağlanacak diye birşey yok zincirini kontrol et yağsız kalmış ise 500 ü beklemeden yağla ben 300 km de bir kontrol ediyorum zincir yağı çamurlaşmaya başlamışsa arka sehpamı alıp gaz yağı ile temizledikten sonra zincir yağı ile yağlıyorum.
    kardeşim arka sehpayı nereden ne kadara aldın acaba? bende zincir bakımı yapacağım yakın zamanda

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı handsome_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim arka sehpayı nereden ne kadara aldın acaba? bende zincir bakımı yapacağım yakın zamanda
    endüstri mesleğin yanında camgöz motor var ordan aldım 95 liraya 15 lira da kaldırma takozu, yalnız 6mm lik alyan vida pelitoğlundan alman gerekiyor, takozund yanında 8 mm lik veriyor uymuyor bize
    Happy birthday to you gangsta. (sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Eğer zincir tozlu vs değilse yağ varsa 1000 bakımında yağlatabılırsınız 10 tle ben öyle yapmıştım. Ama 300 500 kmde bir yağlamak gerçekten sağlıklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)