Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    beyler lastik konusunda sizinle hem fikirim ama 2 sene boyunca cbr125 i sert hamur irc lastikle kullandım Allah'a şükür hiç düşmedim, r25 in lastikleri cbr125 e nazaran yumuşak hamur, o yüzden 2 ay daha irc ile takılıp para kasacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Bu bayilerin motordan kârları ne kadar acaba bugün bayiyle konuştum peşine paraya dedim 14.500 den aşşa düşemem falan diyo ikram falan yapmıyo hiç çevredeki bayileri araştırmaya devam edicem bakalım belki ikramda bulunan çıkar

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR R5 İLE BAŞLANMAZ, İLK MOTORUNUZ OLMAZ. SU SURDA DURSUN Bİ.

Sehpa arayan arkadaş eski mesajlara bakarsa pimli 75 tl lik bikaç kişinin kullandıgı sehpayı bende aldım pimleri vidaladım bu akşam sehpaya almayı deniycem.

@Bune

botlar süpermiş ama 45.5 giyen banada olmaz keşke 46 sı olsaymış ebayde bende bot bakıyorum
    R25 ile başlanmaz diye bir şey yok. Biliyorum iyi niyetle söylüyorsunuz fakat her şey kafada bitiyor. Eğitim alıp başlanabilcek bir motordur. Zaten ilk motoru r25 olan çok tanıdığım var sıkıntıları yok ve çok rahatlar.
    snapontools bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla lastikler irc , arkaya çanta takan arkadaş gerçekten guzelmiş ben sırt çantamı bağlıyamıyorum örümcek ağı ile. Bağlayabilen var mı arka tutamaç olmadıgından bağlanmıyor birtürlü :(
    Ben ağın kancalarını birbirine geçiyorum benim ağ bayaa geniş normalde bi de öyle deneyin.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Benim de çevremde arkadaşlar var ilk motorları hayabusa. Hiç sorunları yok gayet rahatlar. Eğitim aldılar önce hem de kendi motorlarıyla. Alim oldular bir eğitimle. Şimdi çok acaip sürüyolar. Virajda pegleri sürtüp ateş çıkarmazsa dönüp bi daha o viraja giriyorlar o biçim pilot oldular bir eğitimle. Biliyorum inanması güç ama var böyle yiğitler...
    vladimir ve CraCheR bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahey ahey ahey Ne eğitimiymiş o yahu ilk motoru Hayabusa olan adam , bırak virajda peg sürtmeyi , o motora doğru dürüst oturmayı bile beceremez. Tamam eğitim önemli ama bu kadar da abartmaya gerek yok. Valentino Rossi gelsin Istanbul'da motor sürmeye kalksın, yaşayamaz 1 hafta istediği kadar kafası yerde dönsün, Türk toplumunun trafik algısını öğrenmediği sürece yaşayamaz kimse.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar R25 başlangıç motoru.

2. viteste neredeyse 100 5. viteste 170 kusur yapıyor. ABS yok. frenlemeyi ve virajı bilmeden almak lazım. sesi de güzel devirli basasın geliyor.

50 km hızda kazada boynun kırılıp ölüyorsun 60-70 km hızda araca bariyere veya duvara vurduğunda kolun bacagın kopuyor.

gayette güzel alınır, kanı kaynayanlar için iyi seçim, iyi başlangıç
    vladimir, rabi ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Nerenizle anlıyosunuz gözünüzle okuyun bi yazdığımı. Hyabusa demiş biri aklınca dalga geçmiş aynı şey mi yahu? Sadece r25'le 50 ile kaza yapınca pekmezin akmıyor cbr125 ile'de 50 ile kaza yapınca da ölürsün ona bakarsan. Doğru eğitim sadece bu motor için degil genel olarak lazım Al motoru çık 100e demiyorum neyse her şeyin iyisini siz bilirsiniz zaten.

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arkadaşlar R25 bulamıyorum bulunduğu ilde olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi acaba ?

Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Alıntı kbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar R25 bakıyorum bulunduğu ilde olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi acaba ?
    Sahibinden.com da yeni ilan vermiş aydında bi bayide var sanırım bi bak ilanlara

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahey ahey ahey Ne eğitimiymiş o yahu ilk motoru Hayabusa olan adam , bırak virajda peg sürtmeyi , o motora doğru dürüst oturmayı bile beceremez. Tamam eğitim önemli ama bu kadar da abartmaya gerek yok. Valentino Rossi gelsin Istanbul'da motor sürmeye kalksın, yaşayamaz 1 hafta istediği kadar kafası yerde dönsün, Türk toplumunun trafik algısını öğrenmediği sürece yaşayamaz kimse.
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerenizle anlıyosunuz gözünüzle okuyun bi yazdığımı. Hyabusa demiş biri aklınca dalga geçmiş aynı şey mi yahu? Sadece r25'le 50 ile kaza yapınca pekmezin akmıyor cbr125 ile'de 50 ile kaza yapınca da ölürsün ona bakarsan. Doğru eğitim sadece bu motor için degil genel olarak lazım Al motoru çık 100e demiyorum neyse her şeyin iyisini siz bilirsiniz zaten.
    Şunu açıklamam gerek, önceki yorumlara bakmadığım için Hayabusa ile başlayan arkadaş dalgasını gerçek sandım

Ben şahsen (bazen Altın Elbiseli Adam da yapıyor) 500 cc altına başlangıç motoru diyen adamları anlamıyorum. Ninja 300'e de, CBF500'e de başlangıç motoru diyorlar. He anasını satayım herkes elinde para r1 alacak sanki. Memlekette bir dünya scooter, küçük hacimli vitesli motorlar var. r25 kullanan bir abi var bu forumda 30bin küsür km. Ninja 250 R kullanmış, şimdi R25 biniyor. Herkesi kendiniz sanmayın 5bin km. binip, 600cc'ye geçen adam muhabbeti baydı artık.

Eğitim ve insanın kendini bilmesi tabi ki iyi şeyler. Ama trafik deneyimi olmayan birisinin 250cc ile başlamasını çok doğru bulmuyorum. Adam trafik okumayı biliyordur,araç deneyimi vardır, bisiklet dengesini, kontra algısını biliyordur. Eğitim alır 250 cc tamam. Başka türlü bana göre fazla. Tabi alan adam isterse H2 ile başlasın, beni bağlamaz.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu açıklamam gerek, önceki yorumlara bakmadığım için Hayabusa ile başlayan arkadaş dalgasını gerçek sandım

Ben şahsen (bazen Altın Elbiseli Adam da yapıyor) 500 cc altına başlangıç motoru diyen adamları anlamıyorum. Ninja 300'e de, CBF500'e de başlangıç motoru diyorlar. He anasını satayım herkes elinde para r1 alacak sanki. Memlekette bir dünya scooter, küçük hacimli vitesli motorlar var. r25 kullanan bir abi var bu forumda 30bin küsür km. Ninja 250 R kullanmış, şimdi R25 biniyor. Herkesi kendiniz sanmayın 5bin km. binip, 600cc'ye geçen adam muhabbeti baydı artık.

Eğitim ve insanın kendini bilmesi tabi ki iyi şeyler. Ama trafik deneyimi olmayan birisinin 250cc ile başlamasını çok doğru bulmuyorum. Adam trafik okumayı biliyordur,araç deneyimi vardır, bisiklet dengesini, kontra algısını biliyordur. Eğitim alır 250 cc tamam. Başka türlü bana göre fazla. Tabi alan adam isterse H2 ile başlasın, beni bağlamaz.
    Hocam bende böyle düşünüyorum bunu demek istedim zaten. 125cc motorlada ağır kaza geçirebilirsin. Burda herkes yetişkin insan herkes fikrini söyler insan gibi tartışırız. Kendini çok bilgili,zeki sanıp ukalaca yok benim arkadaş hayabusa ile başladı falan filan tarzı küçük görerek konuşmaya gerek yok. R25 ilk motoru olan arkadaşlarda bu forumda zaten. Kimsede alıp bu motor 2.viteste 100 yapıyomus hadi ben de yapıyım tarzında sürmüyo zaten ha o kafada başlangıç motoru olarak seçerse zaten patlar. Neyse uzatmaya gerek yok konu kapansın. İyi forumlar.
    OnlySounD ve snapontools bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Toprak17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com da yeni ilan vermiş aydında bi bayide var sanırım bi bak ilanlara
    Hocam mavi beyaz olcak siyah var malesef 😔

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    yahu ne kadar alıngansınız? sadece siz mi yorum yapacaksınız? bizler fikirlerimizi yazamayacakmıyız? ya da şakalarımızı yapamayacak mıyız ne bu tripler? siz alınganlar kırlmayın diye şakayla birşeyleri anlatalım dedik o da yaramamış!
    başlangıç motoru almak diye başlıklar açıldı videolar çekildi büyükler ifade etti. bunu yapan kişileri de bir tarafa attınız kendi kafanıza göre o motor olur şu motor da olur aaaaaaaa hayabusa olmazzzzzz. niye? çünkü 360 yapıyo demi? hani senin kafanda bitiyodu herşey? hani sen aklı başındaysan basmazsın kaza da yapmazsın ya? bırakın bu muhabbetleri ve yeni başlayacak ve ilk kez motosiklet sahibi olacak kişileri de yanlış yönlendirmeyin. bırakın onlar 150 cc ve aşağısını alsınlar uzmanların söylediği gibi. iyi bir eğitimden geçsin ve sağlam motosikletiyle sağlam bir trafik tecrübesi edinsin sonra istiyorsa cc yükseltsin.
    şimdi bu söylediklerimden yine birşey anlamayan için basit bir sual:
    paran var ama hiç araba sürüş deneyimin yok. para çok olduğu için ferrari aldın ve düştün yollara. hep 1. viteste 30-40 lamı gidersin? yoksa biraz yokladın ve sürebildiğini gördün yavaş yavaş limitleri zorlamaya başlar mısın?
    rabi bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Beyler kırmızı rengınden haber varmı ? Ne zaman gelicek ?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Diğer renkleri bile yok sen kırmızı derdinemi düştün 😄

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Arkadaşlar burada tecrubelerimizi paylaşalım. Birakalim yersiz tartismalari. Yaşım 38. Hayabusa da dahil hemen hemen tüm racing motorları kullandım. Allaha Şükür maddi gücüm de 0 km 600 cc tüm r makineleri almaya yeter. Bu yaşıma kadarki motorsiklet tecrubem abartmiyorum 200 bin km. yi aşmıştır. Ben tercihim r25 ten yana kullandım. Çünki kullandığım motorların zaman zaman tüm limitini şehir içi trafiğinde kullanabiliyorum. Yapmamam gerektiğini bildiğim halde hata yaptığımı bildiğim halde yapıyorum. R25 te 3000 km ye yaklaştim. Bu km boyunca en az 10 kez ön veya arka lastigim zaman zaman kendini bıraktı. Hatta 2 defa beni oldukça korkuttu. Allaha Şükür tecrubeden kaynaklı refleks hareket ile herhangi bir üzücü durum yaşamadım. Ama bu yasamayacagim manasına gelmez. Bu motor eğitimsiz ve tecrübesiz arkadaşlar için özellikle 8000 devirden sonra gerçekten tehlikeli. Motorun ağırlık dengesi mükemmel. Fakat sürücü bu denge ile butunlesemiyor ise bu mukemmeliyet faydadan çok zarar getirecektir.
    Başınızı agritti isem lütfen kusuruma bakmayın. Tüm motorsiklet camiasına keyifli sürüsler diliyorum.
    vladimir, ozzzzz80, Safety First ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Çanakkale de r25 grubu var mı ?
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ne kadar alıngansınız? sadece siz mi yorum yapacaksınız? bizler fikirlerimizi yazamayacakmıyız? ya da şakalarımızı yapamayacak mıyız ne bu tripler? siz alınganlar kırlmayın diye şakayla birşeyleri anlatalım dedik o da yaramamış!
    başlangıç motoru almak diye başlıklar açıldı videolar çekildi büyükler ifade etti. bunu yapan kişileri de bir tarafa attınız kendi kafanıza göre o motor olur şu motor da olur aaaaaaaa hayabusa olmazzzzzz. niye? çünkü 360 yapıyo demi? hani senin kafanda bitiyodu herşey? hani sen aklı başındaysan basmazsın kaza da yapmazsın ya? bırakın bu muhabbetleri ve yeni başlayacak ve ilk kez motosiklet sahibi olacak kişileri de yanlış yönlendirmeyin. bırakın onlar 150 cc ve aşağısını alsınlar uzmanların söylediği gibi. iyi bir eğitimden geçsin ve sağlam motosikletiyle sağlam bir trafik tecrübesi edinsin sonra istiyorsa cc yükseltsin.
    şimdi bu söylediklerimden yine birşey anlamayan için basit bir sual:
    paran var ama hiç araba sürüş deneyimin yok. para çok olduğu için ferrari aldın ve düştün yollara. hep 1. viteste 30-40 lamı gidersin? yoksa biraz yokladın ve sürebildiğini gördün yavaş yavaş limitleri zorlamaya başlar mısın?
    Sadece biz mi yorum yapıcaz? Abi okuduğunuzu daha anlamıyosunuz ki. İki etti yahu Yukarda ne yazmışım herkes fikrini söyler yazmışım degil mi? Yok ya olmucak zaten.Evet param çok ferrari alıp 50'yi geçmicem problem kalmadı. İyi geceler.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    İstatistik bilimi boşuna çıkmamış. Gelişmiş ülkelerde boşuna ehliyetleri kategorilere ayırmamışlar , boşuna sigortacılar 18 yaşındaki adamla 28 yaşındaki 38 yaşındaki sürücüye farklı fiyat uygulaması yapmıyor. İstatistik diyor ki genç kanı kaynayan adamın kaza yapma ihtimali fazla , tecrübesi düşük ancak altındaki motor güçlü adamın kaza yapma ihtimali fazla, tecrübesiz adamın ilk 3000 km 'de sahte özgüven ile kaza yapma ihtimali fazla... R25'i kullanmadım tepkilerini bilmiyorum ancak forumdaki aklı başında motor tecrübesi olan insanlar ısrarla ilk motor için tehlikeli diyorlar dikkate alalım, hepimizin hayrına.
    ozzzzz80 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)