Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Benim ilk degil ama ilk vitesli motorum, su an 850km deyim ankara sehir ici disi kullandim, viteslere alismam cok uzun surmedi, ilk zamanlar rampada kalkislarda biraz zorlaniyordum simdi gayet rahat kaldiriyorum, yas 30 12 senedir aktif arac kullaniyorum, 200bin km uzerinde arac tecrubesi olunca trafik cok zor gelmiyor.

Simdide biraz motordan bahsedersem, onceki motorlarim cin mali skuterdi onun icin kiyas yapamayacagim, motor hafifligini hissettiriyor, trafikte aralardan gecerken falan zorlanmiyorum, lastikler berbat hemen kayma egiliminde, motor 7000 devire kadar sakin 7000den sonra pisikopata bagliyor, gerci henuz rodajim bitmedi 7000devri pek gecmedim ama bir iki zorunlu denemelerim oldu, bir defa hararetin 4cizgiye ciktigini gordum bir dahada olmadi(aslinda eminde degilim aceba diyorum hararet diye yakit gostergesinemi baktim, cunku daha agir sartlarda yogun trafiktede kullandim 3 cizgiyi hic gecmedi), uzun yolda ayaklarimda bolca titresim hissediyorum, normalmi bilmiyorum ama cokta rahatsiz etmiyor, virajlar falan gayet rahat aliniyor, ortalama yakit tuketimim su an icin 3.3lt gosteriyor, sakin kullanim (malum rodaj bitmedi).

Simdilik aklima gelenler bunlar, herkese kazasiz surusler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    rosso 2 leri takmadan önce frenlerin nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok ancak rosso2 ler ile yol tutuşu ve frenlemesi gayet iyi

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Frenlemeler iyi, fakat bu lastiğe göre bile iyi diyebiliyoruz lastikler resmen naylon. Değiştirmeden kullanılmamalı. Titreşim bende hissediyorum bi 5 10 bine gelsin yağ bi iyice alışsın motora bide motul yağ koyuldumu daha iyi olur. Hararet en yogun trafikte 3 çizgiyi geçmedi sizdede geçmemesi lazım

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yaklaşık 2 aydır bu motosikleti kullanıyorum, Şuan 1500 km'deyim. ve her geçen gün performansı daha çok hoşuma gidiyor. ilk günlerde lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum fakat lastikler bana çok ta kötü gelmedi, zaten çok agresif kullanan biri değilim ve kötü havalarda kullanmıyorum. Bir arkadaşımızın dediği bir şey vardı en iyi lastik ile kötü lastik arasında %10 kaza kurtarma payı vardır. Yani işin %90 lık kısmı sürücüde, Mümkün olduğunca risk almıyorum. Bu arada eğitim almakta fayda var, ben 15 yıllık motosiklet kullanıcısıyım gittim eğitim aldım, ve ne kadar çok şeyi yanlış yapıyormuşum anladım. Fren konusunda ise çok iyi diyemeyeceğim ama kesinlikle kötü de değil. orta karar bir şey Lastik değiştirirseniz belki %5-10 civarı daha iyi bir tutuş elde edebilirsiniz. Malzeme kalitesi bazı noktalarda gerçekten vasat kalmış. Sanki dersin ki motor bloğunu ve kasayı farklı markalar üretmiş gibi. Motor aksamı ve performansı çok iyi. Yakıt konusunda ise 8000 devirleri çok geçmez iseniz şehir dışı 3,5lt/100, şehir içi 4,5 lt gibi bir sarfiyat söz konusu.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 (ilk alın terim)
    Teşekkürler arkadaşlar..

Motosikleti
    arıyorumm
    Alıntı handsome_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasipse bende bu motordan almak istiyorum 2.el. nelere dikkat etmeliyim? kronik sorunu varmı motorun?
    dün bi soru sordum ama kimse ciddiye alıp cevap vermedi. bende mavi r25 ile Alanyadan aranıza katıldım. motoru çok beğendim 116 km yol yaptım hiç durmadan. yolda bazı kısımlar ıslaktı ama ne lastikler nede frenler beni tedirğin etmedi. özellikle frenlerin nerede tutacağı belli tam kararında. ben beğendim. hızlanması çok iyi. hiç gitmiyor gibi ama bi bakıyorum hızım 170 lerde, buda motorun aerodinamiğinin nekadar iyi olduğunu gösteriyor.. bir kez hız denemesi yaptım 180 gördüm dahada giderdi gaz kestim. motor 2000 km de ve 1000 bakımı servisinde yapılmış. almayı düşünenler hiç tereddüt etmesin bence. ktm duke 200, cbr 250r. sym wolf 250 kullandım ama hepsinden çok farklı .safkan 250 cc racing bence. izlenmimlerimi paylaşırım

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    dün bi soru sordum ama kimse ciddiye alıp cevap vermedi. bende mavi r25 ile Alanyadan aranıza katıldım. motoru çok beğendim 116 km yol yaptım hiç durmadan. yolda bazı kısımlar ıslaktı ama ne lastikler nede frenler beni tedirğin etmedi. özellikle frenlerin nerede tutacağı belli tam kararında. ben beğendim. hızlanması çok iyi. hiç gitmiyor gibi ama bi bakıyorum hızım 170 lerde, buda motorun aerodinamiğinin nekadar iyi olduğunu gösteriyor.. bir kez hız denemesi yaptım 180 gördüm dahada giderdi gaz kestim. motor 2000 km de ve 1000 bakımı servisinde yapılmış. almayı düşünenler hiç tereddüt etmesin bence. ktm duke 200, cbr 250r. sym wolf 250 kullandım ama hepsinden çok farklı .safkan 250 cc racing bence. izlenmimlerimi paylaşırım
    dostum çok genel bir soru sormuşsun motorlar daha yeni herhangi kronik bir sorun varsa bile kimsenin bildiğini sanmıyorum deneyip göreceğiz.

Motosikleti
    arıyorumm
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum çok genel bir soru sormuşsun motorlar daha yeni herhangi kronik bir sorun varsa bile kimsenin bildiğini sanmıyorum deneyip göreceğiz.
    kardeşim sen şuan kaç km desin? son hız denemesi yaptınmı kaç yaptınmı? ve ilk bakımı nekadara yaptırdın?
    buda bizim motorun yapım ve montajı

Motosikleti
    kardeşim sen şuan kaç km desin? son hız denemesi yaptınmı kaç yaptınmı? ve ilk bakımı nekadara yaptırdın?
    buda bizim motorun yapım ve montajı
    https://www.youtube.com/watch?v=_5T410sOJVQ
    1650 km deyim hız denemesi yapmadım, bakımı yamaha etkinden 120 liraya yaptırdım

Motosikleti
    arıyorumm
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1650 km deyim hız denemesi yapmadım, bakımı yamaha etkinden 120 liraya yaptırdım
    yağ filtreside değiştimi?

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Şu gevurlarla konuşalım da pirelli yada michelin lastik takıp yollasınlar bize motosikletleri
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

Motosikleti
    yağ filtreside değiştimi?
    ilk bakımda değişti.

Abilerim alırsam benim ilk vitesli motorum olacak bana bir akıl verin bazı kişilere danıştım 125 ten başla diyorlar benim boyum 1.80 kilo 70 zor tutarsın motoru diyorlar... Bende almışken bir defa almak istiyorum yamaha 125 almak doğrumu sizce yorumları bekliyorum teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Müthiş bir modifikasyon, bunu yaptırmak ne kadara mal olur acaba fikri olan varmı?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim görebildiklerim Jant ve lastik set olarak değişmiş, öne de ilave bir disk daha takılmış. Birde plakalık iptali var ama o masrafsız bir işlem. Resimdeki orjinal boyası ancak sende kırmızıya boyatırsan elbet fiyat artacaktır.

Jantlar suzuki GSR600 jantlarına benziyor sanki ama emin olamadım...

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim görebildiklerim Jant ve lastik set olarak değişmiş, öne de ilave bir disk daha takılmış. Birde plakalık iptali var ama o masrafsız bir işlem. Resimdeki orjinal boyası ancak sende kırmızıya boyatırsan elbet fiyat artacaktır.

Jantlar suzuki GSR600 jantlarına benziyor sanki ama emin olamadım...
    jant kalınlaştırmak ne kadar tutar lastik hariç?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant kalınlaştırmak ne kadar tutar lastik hariç?
    3 kollu resimdeki janta çok benzeyen (2007-2012 model) cbr600rr jant seti alsan 1000 TL tutar en az. Birde Bu jantları alınca eski fren disklerinin bağlantı noktaları janta uymazsa diskler de değişecek komple, Çift disk fren masrafı daha ekle. Jantlar da kalınlaşacağından ön çatal ve arka maşa genişlikleriyle oynamak gerekecek büyük ihtimalle. Bunlar da hep işçilik ve malzeme masrafı... Tüm işçiliği kendin yapacaksan malzeme masrafı biryere kadar hesaplanabilir. Ancak tüm bu işlemleri bir ustaya yaptıracaksan onun da işçilik ve emeğini ekledin mi... Baya çok tutar hocam.

Ben bu motoru evadiyelik aldım, param da çok, sırf zevk için yapacağım diyen bu zahmete girebilir elbet. Açıkçası ben tam rakam çıkaramadım. İyice oturup hesap kitap yapmak lazım net rakam için...

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kollu resimdeki janta çok benzeyen (2007-2012 model) cbr600rr jant seti alsan 1000 TL tutar en az. Birde Bu jantları alınca eski fren disklerinin bağlantı noktaları janta uymazsa diskler de değişecek komple, Çift disk fren masrafı daha ekle. Jantlar da kalınlaşacağından ön çatal ve arka maşa genişlikleriyle oynamak gerekecek büyük ihtimalle. Bunlar da hep işçilik ve malzeme masrafı... Tüm işçiliği kendin yapacaksan malzeme masrafı biryere kadar hesaplanabilir. Ancak tüm bu işlemleri bir ustaya yaptıracaksan onun da işçilik ve emeğini ekledin mi... Baya çok tutar hocam.

Ben bu motoru evadiyelik aldım, param da çok, sırf zevk için yapacağım diyen bu zahmete girebilir elbet. Açıkçası ben tam rakam çıkaramadım. İyice oturup hesap kitap yapmak lazım net rakam için...
    Cbr600rr fazla gelir hocam zaten 180'lik o.Ben 160'lık bir jant düşündüm,bu şekilde çatal ve maşa genişliğiyle oynamaya gerek kalmaz bence.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun bekleyişin ardından ben de geçen hafta motoruma kavuştum. 5 gündür keyifle sürüyorum. Km 500 e yaklaştı ve zincire bakım yapmak istiyorum. motul c4 zincir yağı ve c1 temizleyici aldım ama arka sehpaya ihtiyacım var, o olmadan çok zor oluyor. Bizim motorlara hangi tip sehpa uyuyor? Maşadan kaldıranlar mı yoksa takoz veya pim dediğimiz parçaya ihtiyaç duyanlar mı?

Bu arada bir kaç da foto atmadan olmaz

CompanERROR bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    arkadaşlar dün r25 almak üzereydim fakat ararştırmalarımda özellikle parça fiyatlarının çok pahalı ve parça sıkıntısının çok olduğunu gördüm. cbr 250 2015 modelde çokça parça varken r25 de yok fakat cbr'ı da beğenmiyorum. bu yüzden 1 sene daha bekleyip r25'in parçasının bollaşmasını bekleyeceğim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)