Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    16 buldu bende baslangic icin iyi secim bmmde ilk motorum vites degistirme lambasi yeni baslayanlar icin guzel bir ozellik

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

O zaman en iyi secenek motolizin sundugu korumaa takozu dogrumudur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şöyle baktımda sayfalara genelde hep mavi.. Siyahında asaleti var ama kirleniyor diyorlar çok çabuk.. Birde yeni başlayanlar için irc lastikler çok tehlikeli diyorlar virajda direk kayıyormuş.. Öncelik o zaman kask mont lastik demi ?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Öncelik full ekipman ve lastik arkadaşlar. Baslangic icin asla ama asla olmaz. 125cc ile başlıyıp buna geçin rahat edin.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Beyler benim koruma takozlarım geldi ve montajını kendim yaptım. detaylıca buraya yazmak zor olur diye farklı bir başlık açtım ve montajını resimli anlattım.

Takozun markası Pro nix. Motoliz.com dan aldım.

umarım işinize yarar. Buyrun link de şu : http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post3613982
    YouSuffer, Panther38 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Super paylasim tesekkurler

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Aynı marka koruma takozundan ben de aldım, dün taktırdım. Çok kaliteli duruyor, beğendim.

Süleyman sana bir şey soracağım, motora tepeden baktığında sağ taraftaki takoz soldakine göre daha dışarıda duruyor mu?

Motosikleti
    Espaniole hocam açıkçası dediğin gibi üstten dikkatli hiç bakmadım. Ama söylediğin doğru olabilir. Takozları yanyana koyunca boyları eşitti ama bağlandığı yerler grenaja göre simetrik değil sanki. Sanırım sağ taraftaki civata yuvası biraz daha grenaja yakın olabilir. Yarın üstten bakıp sonucu yazarım hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super paylasim tesekkurler
    Rica ederim hocam.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Espaniole hocam açıkçası dediğin gibi üstten dikkatli hiç bakmadım. Ama söylediğin doğru olabilir. Takozları yanyana koyunca boyları eşitti ama bağlandığı yerler grenaja göre simetrik değil sanki. Sanırım sağ taraftaki civata yuvası biraz daha grenaja yakın olabilir. Yarın üstten bakıp sonucu yazarım hocam
    Sağ tarafta ki grenaj dışarıya doğru çıkık sol tarafa göre.Çünkü sağ taraftan egzoz borusu geçer.Bendede öyle.
    Birde motor bloğunun çoğu sağ tarafta oluyor motorun hava alması içinde olabilir.

Motosikleti
    Bilgilendirme için sağolasın yiğit hocam. Takoz boyları eşitti. montaj sonrası bir takozun biraz daha uzun gibi durması doğal o zaman.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için sağolasın yiğit hocam. Takoz boyları eşitti. montaj sonrası bir takozun biraz daha uzun gibi durması doğal o zaman.
    Rica ederim.Aynen normal bir şey bana da tuhaf geldi benim motorda ilk başta sağ grenajın çıkık olması egzoz borusu eritir plastiği yoksa birde bloğun hava alması gerekiyor ondan.

AArtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 grenajları baştan aşağı sökmek konusunda tecrübesi olan var mı? (Modifiye deneyeceğim)

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar 30 dk önce garaja giderken hafif bayır inerken pat diye bi ses geldi 2 inci vitesdeyken, 10 metre otede durdum yerde cam kırıkları vardı kilometre 992/ %70 75 zorladım motoru bu akşam 140 130 gördüm, boşta çalışıyor 1 e attıgında duruyor + boştayken yağ işaretimi su işaretimi öyle bir şey çıkıyor anlamadım ya yardımcı olurmusunuz yarın sabahda kardeşler yamahaya randevu almıştım rodaj için :(

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı aykmalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 30 dk önce garaja giderken hafif bayır inerken pat diye bi ses geldi 2 inci vitesdeyken, 10 metre otede durdum yerde cam kırıkları vardı kilometre 992/ %70 75 zorladım motoru bu akşam 140 130 gördüm, boşta çalışıyor 1 e attıgında duruyor + boştayken yağ işaretimi su işaretimi öyle bir şey çıkıyor anlamadım ya yardımcı olurmusunuz yarın sabahda kardeşler yamahaya randevu almıştım rodaj için :(
    Sanırım yan sehpa musurunuz sıkıntı çıkardı.

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    arkadaslar merhaba r25 ile top speed denemesi yapan oldumu aranizda yani son hiz olarak kac yaptiniz nekadar hiza ulastiniz

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bitane yerli Apaçi kardeşimiz rodajdaki makineye top Speed denemesi yapmıştı bayada heyecanlı anlatmıştı YouTube de videosu var, hiz olarak 179 yapmıştı. Rodaji düzgün yapıp denese 180 ni az bir miktar geçebilirdi.

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba r25 ile top speed denemesi yapan oldumu aranizda yani son hiz olarak kac yaptiniz nekadar hiza ulastiniz
    187 ki gazı kapadım 190'a kadar çıkabiliceğini düşünmekteyim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yokuş aşşağıya 196 da 70 kilo arkadaşım kesiciye girdi. ben 1.82 85 kiloyum 189 da kaldı makina. Km 1850 bu arada motorumun.

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 buldu bende baslangic icin iyi secim bmmde ilk motorum vites degistirme lambasi yeni baslayanlar icin guzel bir ozellik

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

O zaman en iyi secenek motolizin sundugu korumaa takozu dogrumudur
    Hocam ilk vitesli motorunuz mu?

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz Yol Rüzgara karşı 173
    Düz yol rüzgarsız hava 180 -183
    Bayır aşağı 196 197 de kesiciye giriyor.
    Motor 2300 Km'de. Rodaj kurallara uygun yapıldı.
    Boy 1,71 Ağırlığım ise 68 Kg.
    Safety First ve nexus7 bunu beğendiler.

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    https://www.youtube.com/watch?v=H7VNdEqgtJE şu tarz küçük bir çalışma yaptık, yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)