Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide 3 lt yağ kullanılacak sizin motorlara yağ deposu 2.4 litre sırf 3 tane yağ 100 lira yapar.Yağ filtresi 30 lira desen işçilik filan 200 bulur bence.Benim r125 100 lirayı buluyor.
    3 değil 2 lt yağ kullanılıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 değil 2 lt yağ kullanılıyor.
    İyide kardeşim yağ deposu 2.4 litre ilk bakımda 3 tane yağ açıcak yarısınıda saklarsın ikinci bakımda 2 tane yağ alısın.Eğer siz bakımı 120 liraya yaptırıyorsanız çok ucuz bence 3 tane yağ 100 lira zaten 120'den fazla tutar bence ben 1 lt yağ alıyorum 100 lira tutuyor benim bakım.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide kardeşim yağ deposu 2.4 litre ilk bakımda 3 tane yağ açıcak yarısınıda saklarsın ikinci bakımda 2 tane yağ alısın.Eğer siz bakımı 120 liraya yaptırıyorsanız çok ucuz bence 3 tane yağ 100 lira zaten 120'den fazla tutar bence ben 1 lt yağ alıyorum 100 lira tutuyor benim bakım.
    bende "ama nasıl olur heryerde 2400 ml yazıyor" demiştim sağolsun usta, sağ tarafda yağ göstergesinin olduğu yerin hemen yanında 1800 ml yazısını gösterene kadar yağ filtresi ile 2000 ml almış ve toplamda 130 lira ödedim.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bilmiyorum yamahanın sitesinde de yazıyor özelliklerinde niye oraya 2.4 yazmışlar ki?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ben 120 tl yaptırdım arıyıp kardeşler motosiklet yada motolandi ararsanız sizede r25 için aynı fiyatı verir. İlla 200tl bayılmak gerekmiyor yani. Full yağ doldugunu bende takip ettim sıkıntı yok.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    bizim motosiklet tam olarak 2lt yağ alıyor arkadaşlar.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar merhaba bayağıdır yoktum, malum düşünce motorun eksiklerine yoğunlaştım Yarın takoz takılıyor. Aydın kardeşlerden aldım, 1 günde elime ulaştı. Malzemesi güzel.

Ayrıca rosso 2 siparişini de veriyorum ancak bu konuda yardımcı olmanızı rica edeceğim. Moto lastikten alıp, kargo adresini montajı yapacak olan yamaha bayii olarak göstermeyi düşünüyorum. Şu model değil mi;

http://www.motolastik.com/yzf-r25-pmk17383

Bu şekilde bir yol izlesem sıkıntı olmaz sanırım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Beyler bayiye gittim ayrıntılı fatura istedim. şu aşağıda gördüğünüz faturayı verdiler:

Baya baya fiyatları şişirmişler. Fiyatlar neden bu kadar yüksek? başka bayilerde fiyatlar daha uygun diye sorunca: "fiyatlar normal, bizim servisimizdeki malzeme fiyatları bu" dendi.
    Bir kez daha esnafımızın 3 kuruş fazla para için girdiği kılık ve attığı taklalar midemi bulandırdı. Hani 30-40 tl fazla para vermek beni fakir yapmaz, ama esnaflık ve dürüstlük bu değil arkadaş.
    Nihayetinde 190 TL ücret ödedim. Fazladan 3 kuruş para kazandılar ama bir müşteri kaybettiler.
    Açıkçası en büyük hatayı motoru baştan servise bırakarak ben yapmışım onu da anladım.

Kısa bir hesap yaptım, kullanılan yağ 2lt si 90tl olsun + yağ filtresi 30tl + 50 de işçilik olsun = Maksimum 170 TL eder.

Bu arada merakımdan istanbuldaki meşhur bir yamaha bayiini aradım ve bakım için servisinden net fiyat istedim. 160 TL dediler.
    Bence olabilecek makul fiyat buydu.

Siz siz olun benim yaptığım hatayı yapmayın arkadaşlar, önce net bir pazarlık yapıp öyle bırakın motorunuzu.
    Sokollu ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam siz paranızı vermişsiniz, onu haklı kazancı olarak gören adam düşünsün. Yağ filtresini bilemem ama en kral yağın litresi 40 TL, kaldı ki Yamablue . Çok takılmayın hocam Allah kaza bela vermesin ellerine düşmeyin de, bu bakım orda olur, diğer bakım başka bir yerde.
    SuleymanE ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu firmalar servisler bayiiler acaba hiç mi forum sayfalarını takip etmiyorlar.. Adam müşteri kaybettiğini ve yaptığı hataları anlaması ve kendini düzeltmesi için forumlara bir baksalar belki akıllanırlar.. Gerçi yazılı şikayeti geçtim Türkiye distiribütörlerini arasan şikayet etsen bile pek değişen birşey olmuyor.. Bu servis bayii vs. her neyse yüklü miktarda her sezon mal çekiyorsa distiribütörde ağzını açmıyor olan kullanıcıya oluyor..

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bugün bende bakimi yaptirdim. 2lt yamalube 10-40 yağ, yağ filtresi, zincir yağlaması ve kontak yuvası yağlaması yapıldı. İşçilik ve parçada ℅15 bahar indirimi vardı. Benden 15 TL işçilik aldılar. İscilikte baya bir iskonto yaptılar. Parçalar 85 TL falan tutuyor. 100 tlye yirttik valla. İşçilikte çoğu yerde 40-50 TL ona göre pazarliginizi yapın derim. İşçilik için Yamaha bir yaptırım yapamaz ama parçalar konusunda kesinlikle fiyatlar yüksekse durumu yamahaya bildirim derim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Blindfire hocam işin parasında da değilim aslında. Göz göre göre insanın enayi yerine konması hoşuma gitmiyor. Ortada bir emek olsa ve adamlar normalden fazla ücret istese, derim ki okadar uğraştılar, el emeği var haklarıdır tamam ...

Ancak bu çok basit standart bir bakım. Yani yağ boşaltmak için 1 civata, filtre içinde 3 civata söküp takıyorlar yerine. Toplasan 15 - 20 dk lık bir iş.

Motosikletin garantiden çıkmaması için götürdüm servise yoksa civata sıkma özürlü insan değilim yani elim anahtar tutar, kendimde yapardım bu bakımı.

Birde şikayet etsem pek bir şeyin değişeceğine de inanmıyorum. Ama yinede vatandaşlık görevimi yapıp bu durumu Yamaha Türkiyeye bildireceğim.
    Ben paramı geri istemiyorum zaten, yeter ki benden sonra o bayiye gidecek başka arkadaşlarımız kazıklanmasın bana yeter...

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 e maalesef ayarlanmıyor en asagı 8500 ilk cubugu 8000 yap ikincisini 8500 kazasız sürüşler[COLOR="Silver"]
    7000E ayarlanıyor hocam benim isik 7000de yanmaya başlıyor.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Tvs' nin gözünü seveyim ne yağ dayatması vardı ne böyle periyodik bakımda servis ücreti vardı, herşeyi garanti karşılıyordu. 50 tl yağ filtresi nedir yahu? 10 lira arkadaş 10 lira! Eğer olurda ilerde bir gün r25' imi satarsam bi sonraki motorumu almadan servislerini araştıracağım hangisi periyodik bakım gibi görevlerini üstüne alıp fiyatlarını efendi gibi makul tutarsa motoru ordan alacağım kesin kararlıyım.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Yamaha özünde pahalı değil demek ki, servisler şişiriyor işi. Start motor bunu hep yapıyor, kaç kişiden duydum böyle fiyatları.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bayağıdır yoktum, malum düşünce motorun eksiklerine yoğunlaştım Yarın takoz takılıyor. Aydın kardeşlerden aldım, 1 günde elime ulaştı. Malzemesi güzel.

Ayrıca rosso 2 siparişini de veriyorum ancak bu konuda yardımcı olmanızı rica edeceğim. Moto lastikten alıp, kargo adresini montajı yapacak olan yamaha bayii olarak göstermeyi düşünüyorum. Şu model değil mi;

Ben ninja 300 için lastik aldığımda, yetkili servisin adresini yazmıştım. Servise de öncesinden lastiklerimin onlara ulaşacağını haber etmiştim.
    Ama kargo firması "adres yetersiz" diye 1 gün şube de bekletmişti. Motolastik.com'u aradım, telefon da gayet ilgiliydiler, kargoyu arayıp lastiğin servise ulaşmasını sağladılar. Siz de lastikleri direk servise kargolatabilirsiniz, bir problem olacağını sanmıyorum.
    .

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben motolastik.com' dan lastikleri yamaha bayisini adres göndererek sipariş ettim, bayiye de rosso 2 gelecek şu şu isme o benim gelince bi kenara kaldırın uğrar bi ara taktırırım dedim. Lastikler geldi ertesi gün gittim taktırdım o kadar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Kaç paraya taktırdınız acaba lastikleri ve hangi bayide?

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    lastikleri taktırdıktan sonra balans ayarı yaptırıyonuz mu?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Faturamı kaybettim tam hatırlamıyorum ama yalan olmasın 60 liraya taktırmıştım sanırım balans ayarlı bi şekilde kardeşler' de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)