Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bir şey soracağım; Benim gibi 1.75 boyundaki uzun boylu sürücüler için uygun bir motor bu di mi?
    Mesela ninja 250sl'e sığmadım, çok uzun kaldım ona. R25 bizim gibi uzunlar için daha mı konforlu bir motor.

Bazen durup isyan ediyorum neden boyum bu kadar uzun diye. İstediğim motora binemiyorum.
    tam oturur sana r25 çünkü ben orta boyluyum boyum 1.35 ayaklarım tam değmiyo yere ama sürebiliyorum allah vergisi sanırım
    sebzelicorba bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    250 cc klasmanında yarışa katilsak, en kötümüz bile sıralamaya girer en yakin rakibimiz eski çift silindir ninja olurdu.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    yalnız arkadaşlar sanırım bu baktığımız çamurluk tek başına yeterli olmayabilir. kuyruğun üstüne doğru arkadan yine gelir bence. bu enduroların çamurlukları varya mesela yeni ducati scrembler ın gibi bişey daha iyi olurdu.
    http://www.trbimg.com/img-54298a7f/turbine/la-fi-hy-ducati-2015-scrambler-20140924

brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    son 1.5 yıldır aklımda hep r25 almak vardı son anda kararımı degıstırıp fz6 fazer aldım , r25i hiç yakından görme şansım olmadı takıp ettıgım kadarıyla herkes memnun , ayrıca yol bılgısayarı türünde verılerın olmasıda cok cok ıyı , sormak ıstedıgım sadece 100km/lt cinsındenmı ölcum yapıyor yoksa anlık yakıt degerlerını de gösterıyormu ? mesela 10 bın devır uzerı anlık yakıt olarak ne gösterıyor ?
    bu arada herkese kazsız belasız surusler dılerım , gule gule kullanın arkadaslar

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Arkadaslar az once 50 km kadar bir surus yaptim, (havada sogukmus dondum valla), sormak istedigim eve gelip motoru durdurdugumda hararetin 4. Kademeye yukseldigini gordum, genelde 7000 devri gecmeden hatta 25 km kadarini 5 ve 6. Viteslerde otobanda kullandim, motor daha 90 kmde , bu hararet yukselmesi normal mi?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor anlık tüketimi gösterdiği için 120/100/80 km sabit hızda anlık tüketime bakıp yazabilir mi biri?

Tabi yolun egimsiz olduğuna emin olmalı çünkü aynı yolun ters istikametinde yarım litre oynar + / - olarak. Ve abartı rüzgar varsa da yanıltabilir

rodajı bitmeyenler 120 yi es geçebilir

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar az once 50 km kadar bir surus yaptim, (havada sogukmus dondum valla), sormak istedigim eve gelip motoru durdurdugumda hararetin 4. Kademeye yukseldigini gordum, genelde 7000 devri gecmeden hatta 25 km kadarini 5 ve 6. Viteslerde otobanda kullandim, motor daha 90 kmde , bu hararet yukselmesi normal mi?
    Fan açmamış olabilir. Bence sıkıştır bidaha dene sorun olabilir.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan açmamış olabilir. Bence sıkıştır bidaha dene sorun olabilir.
    Eve geldigimde fan calisiyordu, yada durdurunca calisti emin degilim, bende pek normal karsilamadim, bu havada hararet yaparsa yazin ne yapmaz...

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    siyah ile mavi arasında gidip geliyorum ne zormuş renk seçmek.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal değil bence

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah ile mavi arasında gidip geliyorum ne zormuş renk seçmek.
    İkiside güzel, biraz zevk meselesi, mavisi biraz Jan janli duruyor. Siyah ise sade ve asil. ikisinide canlı görüp karar verin bence.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor anlık tüketimi gösterdiği için 120/100/80 km sabit hızda anlık tüketime bakıp yazabilir mi biri?

Tabi yolun egimsiz olduğuna emin olmalı çünkü aynı yolun ters istikametinde yarım litre oynar + / - olarak. Ve abartı rüzgar varsa da yanıltabilir

rodajı bitmeyenler 120 yi es geçebilir
    80 Km sabit hız 2,7 - 2,9 arası dik otoruş,
    96 Km sabit hız 3,2 - 3,5 arası dik oturuş,
    120 Km sabit hız 3,8 - 4,2 arası dik oturuş,
    150 Km sabit hız 5,1 - 5,5 arası kapanmış pozisyon
    170 Km sabit hız 6,9 - 7,2 arası kapanmış pozisyon.
    150 ve 170 de dik oturuş pozisyonunda yaklaşık 0,5 litre daha fazla yakıyor.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    R25 kullanıp da samimi olarak frenlerden memnun olmayan var mı?
    Özellikle cbr250 de kullanmış ya da denemiş olanlar da cevaplarsa sevinirim.
    Videolarda ve forumda bazı arkadaşlar frensen şikayetçi.
    Almadan önce deneme şansım yok açıkçası. Cbr den sonra haydaa Noluyoruz olmak istemiyorum. Neticede daha seri bir motora geçiş yapacağım.

Selamun aleykum oncelikle herkese merhaba r25 sevdali kardeslerim size bikac sorum olacak
    1.si benim 3000km scooter 8000 km vitesli motor tecrubem var bu motoru alirsam sikinti cekermiyim bu konuda
    2.si cok erken bunu soylemek icin ama temmuzun ortasinda ehliyeti aldigim gun gidip motoru ekipmanlari felan alicam asil sorum sizce kirmizisinin gelme ihtimali varmi
    3.su bu motor yeni oldugu icin camurluktur artci tutunacagidir sehpasidir onlari bulmaz cok zor bu sorunu halledebilmis olan varmi
    Bu arada Hatay/iskenderundanim simdiden herkese tesekkur ederim

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Metin427 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum oncelikle herkese merhaba r25 sevdali kardeslerim size bikac sorum olacak
    1.si benim 3000km scooter 8000 km vitesli motor tecrubem var bu motoru alirsam sikinti cekermiyim bu konuda
    2.si cok erken bunu soylemek icin ama temmuzun ortasinda ehliyeti aldigim gun gidip motoru ekipmanlari felan alicam asil sorum sizce kirmizisinin gelme ihtimali varmi
    3.su bu motor yeni oldugu icin camurluktur artci tutunacagidir sehpasidir onlari bulmaz cok zor bu sorunu halledebilmis olan varmi
    Bu arada Hatay/iskenderundanim simdiden herkese tesekkur ederim
    Ehliyetini daha almadıysan 8.000 km vitesli motor tecrübesini nerde,nasıl yaptın?

Pardon yalnislik olmus scooter 3000vitesli 5000 toplam 8000 km ben vitesliye drek 8000 yazmisim kusura bakmayin Babamin koyunde trafik skntisi yok daha dogrusu trafik yok bizde meraktan basladik 6 senedir orda gelistirdim kkendimi

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 Km sabit hız 2,7 - 2,9 arası dik otoruş,
    96 Km sabit hız 3,2 - 3,5 arası dik oturuş,
    120 Km sabit hız 3,8 - 4,2 arası dik oturuş,
    150 Km sabit hız 5,1 - 5,5 arası kapanmış pozisyon
    170 Km sabit hız 6,9 - 7,2 arası kapanmış pozisyon.
    150 ve 170 de dik oturuş pozisyonunda yaklaşık 0,5 litre daha fazla yakıyor.
    Eyvallah hocam bu kadar ayrıntılı cevap beklemiyordum. Demekki hafif tatlı sürüşte 3.8-4.5 arası, gazı açarak sürüncede 5 lt üstü yakacak.

Benzin hesabı yapılırsa her 1000 km de cbr 250 ye göre 30-40 tl kacacak. yıllık bazda max 10.000 km de 400 tl yapar.

Ama geniş devir bandı ve üst devirlerde coşan çift silindir için değer, pek bişey değil
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar rodajlarınız hemen hemen bitti sayılır..

Sormak istediğim soru şu..

Motorlarınızı kullanırken titreşim hissetme gibi şikayeti olan var mıdır ? Özellikle üst devirlerde..
    Daha önce cbr250 kullandığım için soruyorum, üst devirlerde özellikle 6000-7000 devir üzerinde titreşim oluyordu.. Tek silindirden kaynaklı.. R25'te durum nedir ?

Kawasaki ninja 300 kısa bir sürüş yapmış birisi olarak söylüyorum sıfır titreşim hissetmiştim..
    R25'te de durum böyle midir ? Sonuçta çift silindir..

Bu arada kırmızı renk ile ilgili bilgisi olan var mıdır ? Bayii'ler bu konuda ne söylüyor..

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Kırmızı gelsede alsak ilerleyen zamanlarda

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetini daha almadıysan 8.000 km vitesli motor tecrübesini nerde,nasıl yaptın?
    A2 ehliyeti olmadan binlerce km motor kullanan biçok arkadaş vardır forumda
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)