Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun hocam keyifli sürüşler.Detaylı fotoğraflar bekliyoruz. 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuardan sonra 100% zam gelecek dostlar. Saka yapmiyorum, kicimdan uydurmuyorum. Bu mesaji hatirlayin. Alacaksaniz alin 1 ay icinde. Sonra sacmalayacak fiyat.

Gezicilerin deyimiyle "teyitli bilgi"

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha acikladigi fiyati uymayip zam yapicak en az 14.500 olucak

ve bu motordan 1000 tane satmak istiyor?

litle sezarla anlasti veya kafasi dominosa gitti bunlarin heralde

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    14500 olunca, eğer getirirlerse Inazuma'nın F modeli ile aynı yere gelir ve benim için kaybeden olur.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bu motor devirli kullanımda en az 5-6 lt yakar

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alanların sonraki muhabbeti de çok yakıyor bu diyerekten fıtı fıtı dolaşacaklar. Ya da benim gibi ayda bir iki çıkacak tam çıkacak.

smokaliptus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Selam arkadaşlar, biraz önce kardeşleri aradım. ilk 20 de olmama rağmen (herhangi bir ödeme yapmadım, fakat nakit alacağım) motor teslimi mart deniliyor. Kesin rakam da mart ayında belli olacakmış. Lansman fiyatı yamahanın oyunundan başka bir şey değil. Dediklerine göre lansman fiyatından anca 1-2 kişi yararlanabilirmiş. Üstüne fiyatı 15 bin olsa da millet şimdiden deli gibi sipariş veriyormuş. , anlaşılan o ki bizden 250cc bir makine için ~17 bin (makine+lastik+kağıt kürek) vermemizi bekliyorlar, yaptıkları terbiesizlikten başka birşey değil. Unutmadan yedek parçada öpmeye hazır birileri var.
    agrasiwe ve kuroscu bunu beğendiler.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Acikcasi cbr icin 13500 verecegime 14 yada 14500 u R25 e vermeyi yeglerim aradaki guc ve cift silindirin sesi gidisi kalitesi tasarimi buna deger zaten hep dedigim gibi yurtdisinda da R25 dah pahali, ama tabi ikisinide almayip ikinci el pulsarda alinabilir

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuardan sonra 100% zam gelecek dostlar. Saka yapmiyorum, kicimdan uydurmuyorum. Bu mesaji hatirlayin. Alacaksaniz alin 1 ay icinde. Sonra sacmalayacak fiyat.

Gezicilerin deyimiyle "teyitli bilgi"

hangi motoru alalım kardeş ? aradık bayileri zam zaten yapıldı kabul et ama 1000 lira ama 1500 lira, kapora vermeye bayi aradık herkesin tuzu kuru. lansman fiyatından satış mı var ki alalım. Fuarda da satış olmayacak kesin bir fiyattan, senden kapora alıyorlar ama 13500 14000 demiyorlar zam geleceğini zaten herkes biliyor. dalga geçiyorlar başka bişi değil.
    kuroscu ve Sj's bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alanların sonraki muhabbeti de çok yakıyor bu diyerekten fıtı fıtı dolaşacaklar. Ya da benim gibi ayda bir iki çıkacak tam çıkacak.
    Haklısın hocam

Bu motorla 14 bin devir civvv civvv dolanmak isteyenler 100km/6 Lt yakıtı göze alsınlar.

mesela ER-6F i Versys 650 yi düşünün motor 6-7 binde verdiği çekişi torku R25 ten kat kat üstün olduğundan, 650cc motorla seri ivmelenmeli tatlı sürüşlerde bu 250cc motordan az yakar, hızlı gider.

Bu motor

Yüksek fiyat

Fazla yakıt

Yamahanın servis kalitesi

yüksek grenaj fiyatları

Bayilerin ilgisiz tok satıcı halleri ve sanki marifetmiş gibi yüssüz yüssüz zam gelicek demeleri

tasarım ve devirli motor ilgi çekici

kalkışta değil ama açık yolda 250cc için hızlı

Heyecanlı bir şekilde gözünün karartanlar için bişey diyemem de biraz daha olgun, motor görmüş insanlar için - leri + larından daha fazla

Motoru tartmaya kalksanız bariz elde kalıyor şuan
    kuroscu ve zulu bunu beğendiler.

smokaliptus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Sırf bu açgözlülükleri nedeniyle geçen sene cbr250 almadım. Değeri satış fiyatı kadar etmeyen motoru sen 8000 den 13000'e çıkar sonra da alıcı bekle, kusura bakmayın fakat bu alenen bizleri aptal yerine koymaktan başka bir şey değildi. Şu an aynısını yamaha yapıyor, madem 15000'e satacaksın (ki bence etmez) ne dalga geçer gibi 13500 rakamını telaffuz ediyorsunuz. Neymiş lansman fiyatıymış. Gösterip vermeyenlerden bunlar da. Evet motor çok güzel,evet güçlü,cezb edici fakat ben ve benim gibiler baba parası yemiyoruz o parayı kazanmak için sabah 6da işe gidip akşam 11'de dönüyoruz. Bu yüzden arkadaşlar 500 tl dahi zam yaparlarsa ALMAYCAĞIM değeri ile ederi bir olana para veririm. R25 defterini kapatıp %80 ihtimalle NS200 alacağım en azından değeri ve ederi bir. Para olmadığından değil bu ince hesaplar, çakallıklar bana göre değil bakarsın fuarda gaza gelip ilerisi için şimdiden bir de BMW R Nine T de iyi gidebilir.
    TOTEMONS ve Bune bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motor Pulsar'ın satışlarını patlatacak galiba

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı smokaliptus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bu açgözlülükleri nedeniyle geçen sene cbr250 almadım. Değeri satış fiyatı kadar etmeyen motoru sen 8000 den 13000'e çıkar sonra da alıcı bekle, kusura bakmayın fakat bu alenen bizleri aptal yerine koymaktan başka bir şey değildi. Şu an aynısını yamaha yapıyor, madem 15000'e satacaksın (ki bence etmez) ne dalga geçer gibi 13500 rakamını telaffuz ediyorsunuz. Neymiş lansman fiyatıymış. Gösterip vermeyenlerden bunlar da. Evet motor çok güzel,evet güçlü,cezb edici fakat ben ve benim gibiler baba parası yemiyoruz o parayı kazanmak için sabah 6da işe gidip akşam 11'de dönüyoruz. Bu yüzden arkadaşlar 500 tl dahi zam yaparlarsa ALMAYCAĞIM değeri ile ederi bir olana para veririm. R25 defterini kapatıp %80 ihtimalle NS200 alacağım en azından değeri ve ederi bir. Para olmadığından değil bu ince hesaplar, çakallıklar bana göre değil bakarsın fuarda gaza gelip ilerisi için şimdiden bir de BMW R Nine T de iyi gidebilir.
    Aynen katılıyorum size.
    Daha dokunmadığınız ve çalıştırıp üzerine bile binmediğiniz ,gazını dahi açmadığınız bir motor için kapora verip sanki iphone7 çıkıyormuş gibi sıraya dizilip karaborsa yaratıp bayileri bile şaşırtan bir talep yaratmak ,sonrada şikayet etmek!!! Sorgulamak bana düşmez ama ben parayı yerden toplamıyorum.Testini yapmadığım iyi ve kötü yanlarını bilmediğim ve üzerinde orijinal olmayan Kalitesiz malzemeler ile değiştirilerek GÜYA ucuza Türkiye pazarına sunulmaya çalışılan ve kısılan maliyeti tüketiciden çıkarmaya çalışan çakal zihniyetli yamahaya ve distribütorlarine bayilerine yedirecek param yok.Son olarak "Bu ülkede gerçekten bilinçli Tüketici olmayı başarabilseydik Üretici ve satıcılar peşimizden koşardı" diyorum.
    smokaliptus bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın hocam

Bu motorla 14 bin devir civvv civvv dolanmak isteyenler 100km/6 Lt yakıtı göze alsınlar.

mesela ER-6F i Versys 650 yi düşünün motor 6-7 binde verdiği çekişi torku R25 ten kat kat üstün olduğundan, 650cc motorla seri ivmelenmeli tatlı sürüşlerde bu 250cc motordan az yakar, hızlı gider.

Bu motor

Yüksek fiyat

Fazla yakıt

Yamahanın servis kalitesi

yüksek grenaj fiyatları

Bayilerin ilgisiz tok satıcı halleri ve sanki marifetmiş gibi yüssüz yüssüz zam gelicek demeleri

tasarım ve devirli motor ilgi çekici

kalkışta değil ama açık yolda 250cc için hızlı

Heyecanlı bir şekilde gözünün karartanlar için bişey diyemem de biraz daha olgun, motor görmüş insanlar için - leri + larından daha fazla

Motoru tartmaya kalksanız bariz elde kalıyor şuan
    Yakıt verisi henüz bilinmiyor ki yani eğer 10bin devir üstü gidilirse tabi yakar ama 7bin de 100 ile veya 6 kusur devirlerde 90 ile gidilirse ben çok yakacağını sanmıyorum kaldıki yarım litre fazladan yaksa ne olur.

servis kaliteside bütün markalarda olduğu gibi servisine göre değişir önemli olan iyi ustayı bulmak.

Grenajlar belli değil..

Zam gelicek demeleri normal zira 13500 den satılanlar 2014 model eğerki 2015 alınmak isteniyorsa bir miktar fazla olması normal aynı durum pulsar içinde oldu 2014 modeller 7300 lirayken 2015 modeller 8000 denildi. Dolayısıyla 2015 alınmak isteniyorsa bir miktar fazla olabilir kaldıki 13500 den almak isteyenler bayileri arasınlar illaki elinde motor olan bayii vardır.

https://www.youtube.com/watch?v=jGKrCIX4GaY

Burdaki hugger çok hoş bişeye benziyor ne zaman gelir acaba yada yapanlar olur diye merak ediyorum.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    7bin devire fıtı fıtı diyoruz
    10dan aşağı inmeden kullanınca zevki alınıyor

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt verisi henüz bilinmiyor ki yani eğer 10bin devir üstü gidilirse tabi yakar ama 7bin de 100 ile veya 6 kusur devirlerde 90 ile gidilirse ben çok yakacağını sanmıyorum kaldıki yarım litre fazladan yaksa ne olur.

servis kaliteside bütün markalarda olduğu gibi servisine göre değişir önemli olan iyi ustayı bulmak.

Grenajlar belli değil..

Zam gelicek demeleri normal zira 13500 den satılanlar 2014 model eğerki 2015 alınmak isteniyorsa bir miktar fazla olması normal aynı durum pulsar içinde oldu 2014 modeller 7300 lirayken 2015 modeller 8000 denildi. Dolayısıyla 2015 alınmak isteniyorsa bir miktar fazla olabilir kaldıki 13500 den almak isteyenler bayileri arasınlar illaki elinde motor olan bayii vardır.

Burdaki hugger çok hoş bişeye benziyor ne zaman gelir acaba yada yapanlar olur diye merak ediyorum.
    Arkadaşım bayilerin fiyatlarına bak.2014 tüm modellere zammı yansıtmışlar.Bu ne demek?Ellerindeki motor satılmıyordu.Şimdi hiç satılmaz veya nah satarlar.

Şöyle kabaca mesajları okuyunca, yazmadan edemedim. Geçen yıl honda ya kızdım, gittim pulsar aldım iyiki de almışım. Birilerinin benim beynimi küçümsemesi çok hoşuma giden bir durum değil. Tamam bu adamlar zeki olabilir ama bende fena sayılmam. Resmen dalga geçerek 'zam gelecekmiş' ne gelecekmiş 'zam'... bak sen Allah'ın işine. Piyasada olmayan motora ne zammı yada niye hemen zam diye sormaz mı insan. Yok 2014 müş , O zaman 0 km 2012 model getirsin 10000tl ye satsın o zaman alırım.
    Sizlere tavsiyem nefsinizin bu kadar kölesi olmayın. Almayın, binmeyin. Ölür müsünüz bu motorlara binmeyince, görsün bu arkadaşlar. Unutmayın siz onlara değil, onlar size muhtaç. Kendinizle dalga geçilmesine izin vermeyin, soydurtmayın rızkınızı.
    007semihbond bunu beğendi.

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    bence 250 cc hiçbi makina 10000 etmez. al ikinci el pulsar 7000 e misss...yamaha alana kadar 2 tane pulsar alır tepetepe binersin. yamaha mt 07 alınır o paraya ikinci el..yamahayla gideceğin heryere pulsarlada gidersin...haa paran çoktur. zorlanmadan düşünmeden verirsin 15 000 gayme.. zevk meselesi alanada saygı duyarım..baharda ak koun kara koyun çıkar meydana. nisan mayıs gibi bakılır fiyatlara...kim ne getirmiş. kaça getirmiş. geçen sene nasıl pulsar piyasayı salladı. bu senede bi karamurat çıkar elbet.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi motoru alalım kardeş ? aradık bayileri zam zaten yapıldı kabul et ama 1000 lira ama 1500 lira, kapora vermeye bayi aradık herkesin tuzu kuru. lansman fiyatından satış mı var ki alalım. Fuarda da satış olmayacak kesin bir fiyattan, senden kapora alıyorlar ama 13500 14000 demiyorlar zam geleceğini zaten herkes biliyor. dalga geçiyorlar başka bişi değil.
    Ben kendi motorumu ikinci el alirken (MT-07) ilk sahibi bana lansman fiyatindan kapora verdigini, sonra bayinin zam geldi o lansman fiyatindan veremeyiz deyince resmi mercilerle hakkimi soke soke alirim, lansman fiyatindan vereceksin diyince o fiyattan aldigini biliyorum.

Dolayisiyla bu ay icinde kapora vererek siparis ederseniz, bayi de size bunu resmi belgeyle imzalar kaselerse korkacak hic bir sey yok

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Grenajlar belli değil..

siyahı da ayrı bi güzelmiş yav

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)