Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Ve arkadaşlar sonunda 1000 bakımı...

Tam 2 lt yağ aldı ve yağ filtresi değişti. Fren ve debriyaj kontrol edildi girişleri temizlendi. Kontak yuvası spreyle temizlendi. Zincir spreyle yağlandı. Hepsi bu...
    rabi, SuleymanE ve mgokhan57 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve arkadaşlar sonunda 1000 bakımı...
    http://i.hizliresim.com/vgv9aR.jpg
    Tam 2 lt yağ aldı ve yağ filtresi değişti. Fren ve debriyaj kontrol edildi girişleri temizlendi. Kontak yuvası spreyle temizlendi. Zincir spreyle yağlandı. Hepsi bu...
    Maliyet ?..............

Motosikleti
    Dominar D400
    2lt Yağ 10/40 yamalub 50
    Filtre yzf serisi tümü aynısını kullanıyomuş. Orjinal yamaha filtre 40
    100 tl bıraktım.

Ben 26 kuruşda yaktırdım 20 kuruşta yani sizin elinizde basarsanız alet yakıyo ama hakkını harbi veriyo 3 e kadar arkam durmuyo deli makine valla alacaklar gram düşünmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Ben konya yamaha serviste yaptırdım bakımı 150 aldılar sadece yağ ve yağ filtresi sprey felan sıkmadı 1 hafta sonra sıktırdım anahtar girmiyodu
    ozzzzz80 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Akoklusoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 26 kuruşda yaktırdım 20 kuruşta yani sizin elinizde basarsanız alet yakıyo ama hakkını harbi veriyo 3 e kadar arkam durmuyo deli makine valla alacaklar gram düşünmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Ben konya yamaha serviste yaptırdım bakımı 150 aldılar sadece yağ ve yağ filtresi sprey felan sıkmadı 1 hafta sonra sıktırdım anahtar girmiyodu
    Kardeş antakya da muhabbetler gerçekten güzel. Burda dostluklar önemli. İşin bedeli 100 liran fazla aslında ama dediğim gibi ilişkiler samimi. Cüzi kârlarla iş yaparlar sağolsunlar işleri güçleri rast gitsin...
    Bu arada motor bekleyen arkadaşlar, eğer hemen almayı düşünürseniz antakya şahinoğlunda siyah ta mavi de stokta var. Şehir dışına da satabiliyorlar. Kargoda pek tutmuyor. İsterseniz arayıp görüşün mutlaka yardımcı olurlar.
    rabi bunu beğendi.

batubudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r25
    bakımda benim 110 km falan oldu 3 gündür biniyorum. kontağı açınca yağ ışığı yanıyor. marşa basınca ışık sönüyor. normal mi bu?
    bugün arka teker iki kez kaydırdı. biri kalkışta biri de 2 den 3 e geçerken. ki lastikler ısınmıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

bu arada bakıma gidince istediğimiz yağı alabiliyor muyuz? yoksa serviste olan yamalube mu kullanmak zorundayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayak switch'ine baktır kardeş.
    yan ayak açıkken vites atarsan kapatıyor motor kendini. ondan olmuştur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

Alıntı osurgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler r25 alacağım kesinleşti, sonunda ikna ettim ailemi

rodaj olayından kısaca bahseder misiniz, ilk moturum olacağı için bi hata yapmak istemem
    rodaj olayına iki farklı görüş var. birisi 7 bin deviri geçme, motoru sıkıştırma vs diyenler. ikincisi ise motoru açmazsan kısır kalır. basa bas git açılsın motor diyenler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hızda seri sürüş istiyorsak sanırım dediğiniz gibi önce bulunduğunuz vitesin sınırlarını tüketmelisiniz. Zaten motor potansiyelini redlinea yakın gösteriyor ama dediğim gibi devirim çok düşük değildi diye hatırlıyorum da olabilir de tabi. 4. viteste hafif yukarı eğimle sollama bile yapamadım gibi bir şey. Bu konuda tecrübe devreye giriyor sanırım. Bir de rodaj ürkekliği var tabi. redline yakınına sokmamaya çalışıyorum yoksa 3'de sollamaya başlar 3 ü tüketip tak diye 4 e atar seri geçerdim gibi geliyor. Motorla ilgili değildir muhtemelen, devirim düşük olabilir siz böyle deyince tam emin olamadım şimdi.
    merak ettiğim bir husus ta şu ki, motorda devir kesici olduğu için redline olmuyor mantıken. motorla redline yapmak nasıl oluyor?

Motosikleti
    Dominar D400
    ilk 1000km bakımı fiyatına bir açıklık getirmek isterim:
    biliyosunuz ki ben ilk parti yani 13500 den motosikleti alan şanslılardanım. alırken pazarlık etmeye çalıştım ama kâr marjlarının ilk partide az olduğunu öğrendim ve iskonto alamadım. sonrasında sana yardımcı oluruz servis yedek parça vs. demişlerdi. nitekim ilk bakımda 50 lira gibi bir iskonto almış bulunmaktayım.
    yoksa yamahanın 65 tl gibi bir servis işçilik ücreti var gerçekten. yani 150 lira servis ücreti ilk bakım için normaldir arkadaşlar.
    SuleymanE bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    14.500 motor
    1000 banka kredisi faizi
    760 lastik lastik ve edeğişimi
    800 trafik, sigorta, ruhsat, vekalet işlemleri
    200 koruma topuz ve branda
    100 alarmlı disk kilidi
    500 yeni kask
    750 kasko

Şansıma lastiği taktırdıktan bi gün sonra arka lastiğe cam girip çıkmış derin biraz ne olur ne olmaz diye yama yaptıracağım 100 lira da nereden baksan o tutacak. Kısaca R25' in bana olan maaliyeti emin adımlarla 19 bin liraya doğru gidiyor hadi bakalım hayırlısı.

Rodaj piston ve piston gömleklerinin belirli bir süre doğru ölçülerde asinarak alışma evresidir.Bu alınmasın saglinki olabilmesi için ilk 1000 km önemlidir ancak tam alışma dediğimiz şey 3 bin km lerden sonra olur.Motorunu daha tatlı gaz yemeye başlar ve bu aşınma kompresör düşürecek hale örn. 100 bin km.gelene kadar performans düşmez. Bu aşamadan sonra motor revizyon ister.Rodaj önemlidir ilk 3 bin km com zorlayacak iyidir.

Devir kesici olsada redline gerçekleşir ama makul seviyede üstüne cikmaya izin vermez.Örn. R25 12 bin dk da max güç üretiyor 14 binde daha çok güç üretmez sadece motosiklet daha hızlı yol alır.

Ilk viteslErde debriyaj yumuşak bırakırsanız arka lastik patinaj cekmez.
    batubudak bunu beğendi.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14.500 motor
    1000 banka kredisi faizi
    100 alarmlı disk kilidi
    500 yeni kask
    750 kasko

Şansıma lastiği taktırdıktan bi gün sonra arka lastiğe cam girip çıkmış derin biraz ne olur ne olmaz diye yama yaptıracağım 100 lira da nereden baksan o tutacak. Kısaca R25' in bana olan maaliyeti emin adımlarla 19 bin liraya doğru gidiyor hadi bakalım hayırlısı.
    Hocam sen naptın. 300 400 liraya hallediliyor plaka ve ruhsat işlemi. Bayiiye hallettirsen bile en fazla 500 tutar.
    bir de 750 lira kasko hangi kasko şirketi merak ettim?
    muafiyet var muhtemelen değil mi?

Motosikleti
    yamaha r25
    14.300 motor
    365 sigorta, ruhsat, plaka
    38 branda
    56 alarmlı disk klidi
    38 halat kilit
    300 nitro aikido kask
    450 4riders deri mont
    38 dizlik
    6 şifreli kask kilidi
    14 wd-40 pas giderici
    3 kask buğu önleyici
    45 castrol zincir temizleyici + castrol zincir yağı
    30 17*12 app plaka

toplam 15.683

beklemede : motobot 159
    lastik 800
    tekstil mont 200-250

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14.500 motor
    1000 banka kredisi faizi
    100 alarmlı disk kilidi
    500 yeni kask
    750 kasko

Kalem kalem yazdığın fiyatların az yada çok yazıldığını hiç sorgulamıyorum.
    Tek diyeceğim lastiğe giren cam dışında hepsi motoru almadan önce öngörülen masraflar.
    gulay_nt bunu beğendi.
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen naptın. 300 400 liraya hallediliyor plaka ve ruhsat işlemi. Bayiiye hallettirsen bile en fazla 500 tutar.
    bir de 750 lira kasko hangi kasko şirketi merak ettim?
    muafiyet var muhtemelen değil mi?

Alıntı karamankolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalem kalem yazdığın fiyatların az yada çok yazıldığını hiç sorgulamıyorum.
    Tek diyeceğim lastiğe giren cam dışında hepsi motoru almadan önce öngörülen masraflar.
    Yok zaten bende sorgulamıyorum az çok tahmin etmiştim ama bu sigorta ve ruhsat işi cidden çok pahalıya geldi bana bayi de başkasını kullanıyor bu işleri yaptırabilmek için vaktim olsa ben yapardım elbet ama yine topu topu 300 lira az tutardı.

Groupama' dan yaptırdım kaskoyu herhangi bi muafiyet yok full kasko ama ben ekipmanları katmadım kaskoya. 500 liralık kask yada 150 liralık takoz için kaskoya hasar vermeye gerek yok diye düşündüm.

Bu arada bi not daha, servise gittim bugün abi bi sıkıntı vermez bu kesik hava kaçırmadığı sürece dediler test ettiler cidden hava kaçırmıyordu öyle kaldı yama işi hiç değilse üç beş masraftan kurtul, ama dönüşte oto şampuanı ve motoru yıkayacak lif aldım gitti yine para

Seviyorum ya makinaya masraf yapmayı ne içki içerim ne sigara bi motorum var işte onunla ilgileniyoruz naapalım
    JayJay_001 bunu beğendi.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok zaten bende sorgulamıyorum az çok tahmin etmiştim ama bu sigorta ve ruhsat işi cidden çok pahalıya geldi bana bayi de başkasını kullanıyor bu işleri yaptırabilmek için vaktim olsa ben yapardım elbet ama yine topu topu 300 lira az tutardı.

Groupama' dan yaptırdım kaskoyu herhangi bi muafiyet yok full kasko ama ben ekipmanları katmadım kaskoya. 500 liralık kask yada 150 liralık takoz için kaskoya hasar vermeye gerek yok diye düşündüm.

Bu arada bi not daha, servise gittim bugün abi bi sıkıntı vermez bu kesik hava kaçırmadığı sürece dediler test ettiler cidden hava kaçırmıyordu öyle kaldı yama işi hiç değilse üç beş masraftan kurtul, ama dönüşte oto şampuanı ve motoru yıkayacak lif aldım gitti yine para

Seviyorum ya makinaya masraf yapmayı ne içki içerim ne sigara bi motorum var işte onunla ilgileniyoruz naapalım
    Tek kötü alışkanlığın motor olsun olsun kardeş.
    "500 liralık kask yada 150 liralık takoz için kaskoya hasar vermeye gerek yok diye düşündüm."
    bu yazdığını anlamadım ben
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Tek kötü alışkanlığın motor olsun olsun kardeş.
    "500 liralık kask yada 150 liralık takoz için kaskoya hasar vermeye gerek yok diye düşündüm."
    bu yazdığını anlamadım ben
    Kaskoya istersen ekipmanları da katabiliyormuşsun tam fiyat bilemiyorum ama tahminnen 750 tutacaksa 770 verip kaskını motor üstündeki tüm ekipmanları lastiğe kadar kaskolatabiliyorsun ama malum kaskoyu bi kere kullanırsan bi sonraki sene 750 ye yaptırdığın kaskonun fiyatı 3750 olabiliyor. Bende o yüzden kask, lastik, takoz vs. hiç bişeyi katmadım poliçeye tek korkum çalınması kapalı depoda olmasına rağmen bundan korkuyorum o yüzden kasko yaptırdım.
    karamankolik bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    170 km deyim ve tek, yalnız başına kalan benzin çizgim yanıp sönüyor. '' Biraz '' fazla devirli sürüyorum sanırım :D
    3,5- 4,0 lerde nasıl sürüyorsunuz ya hu. Bu sırada motor git gide açılıyor ilginç bir agresiflik hissettim bugün.
    Yarın izinliyim. Hava güzel olursa depoyu fulleyip çevre bir ilçe ye 5 e takıp 3-5 arası yol almayı düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak. Şehir içi düşük devir sürmeyi henüz beceremiyorum malesef.

Motosikleti
    Dominar D400
    170 km deyim ve tek, yalnız başına kalan benzin çizgim yanıp sönüyor. '' Biraz '' fazla devirli sürüyorum sanırım :D
    3,5- 4,0 lerde nasıl sürüyorsunuz ya hu. Bu sırada motor git gide açılıyor ilginç bir agresiflik hissettim bugün.
    Yarın izinliyim. Hava güzel olursa depoyu fulleyip çevre bir ilçe ye 5 e takıp 3-5 arası yol almayı düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak. Şehir içi düşük devir sürmeyi henüz beceremiyorum malesef.
    Vitesi mutlaka 7000 devirde atmak zorunda değilsin. Çekişe göre daha aşağılarda vitesleri at. Gazı hart diye köküne kadar açma yedikçe ver. Emin ol yakıtın düşecek.
    Motorun km yaptıkça güçlenecektir sabırlı olmakta fayda var. Şöyle düşün: sadece 1600 km uslu süreceksin sonrasında mal senin. İstediğin gibi üst devirlerde keyif yapabilirsin;)

Sevgili Ozzzzz80 hocam makinayi satmaya karar verirsen Bigun. bana haber veririr misin unutmazsan ) .

Motosikleti
    yamaha r25
    12 km deyken depoyu fulledim. şu an 187 km de depo tek çizgide şimdi. bende uslu sürmedim. awe 20.4 km/L gösteriyor. otomobildeki gibi 100 km de 20 litre mi demek? öyle ise depo zaten 14 lt, tek depo ile nasıl 20 litre oluyor? anlık yakıt göstergesi gibi çalışan bir mod daha var sanırım onda baktım 3.vites 4bin devirde giderken 20-21 arası değişen rakamlar geliyor km/L yazıyor yanında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:54 ----------

Arkadaşlar henüz R25 im olmadığı için bilmiyorum. orjinal kuyrukta bu palakanın üstünde reflektör mü var lamba mı? ben kuyruk değiştirirken boşta kalan soketi arka stop lambasının diye düşünüp, arka stopu iptal etti diye atladım hemen
    o boşta kalan soket plakanın üstünde lamba varda oraya mı ait
    plakayı aydınlatan lamba var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

O video'yu bayağı izledim hocam da işte alışacağız inşallah. Yüksek viteste düşük devirde stop edersem 10-15 km le düşerim diye korkuyorum. Bir de ışıklarda bulunduğunuz vites yüksek olsa dahi zaman varsa debriyaja basıp, o viteste durup bulunduğumuz yerde 1 e düşerek kalkış yapmak mı daha iyi yoksa ışıklara gelirken henüz durmadan 1 e düşüp o şekilde beklemek mi? Bir de aynalar çok problem ya yanımdan scooter çıktı sola geçerken aynada hiçbirşey yoktu neyseki sesden fark ettim tekrar sağa konumlandım. Ayna başlığı yukarı aşağı oynamıyor gibi el yordamıyla nasıl ayarlamak gerekir bu işi?
    tekerlekler döndüğü sürece motor stop etmez diye biliyorum.
    kırmızı ışığı gördük, 4.vitesteyiz. debriyajı sıkıp frenleme yaparak durduk diyelim. sonra 1 atmak için vitese bastık, vites 3 e düştü, debriyajı bırakmadık tekrar bastık vites düşmüyor. motosikletin arabadan farkı bu. tekrar vitesin düşmesi için tekerin dönmesi lazım ya da debriyajı az bırakıp alt vitese düşmesini sağlayacağız, sonra bunu 1 e düşene kadar tekrar tekrar yapacağız, bu zor yol. debriyaj sıkılı 4.viteste geldik ışığa, tam duracağız sarı yandı. o sırada 4 vites birden aşağıya nasıl düşeceğiz. arkadan gelen araba mı çarpar, korna mı çalar bilmem. o yüzden frenleme yaparken hıza göre vitesi düşürerek gelmek lazım ki olası manevra anında hızımıza uygun viteste bulunalım ki gaz verince gidebilelim. arabada da bunu tavsiye ederler zaten. bir hatırlatma daha, uzun süreli beklemelerde debriyaj sıkılı beklemeyelim, boşa atıp bekleyelim çünkü o sırada hafif hafif balatayı yiyor (en azından arabalarda böyle, motorda da böyle olduğunu tahmin ediyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

tank pad alan var mı motoruna? veya jant şeridi çektiren?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar merhabalar.Tüm YZF-R25 sahiplerine kazasız belasız kullanmak dileğiyle.
    Birşey sormak istiyorum.Yaza doğru zam gelmesi konusunda bir bilginiz var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)