Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Cbr250r 2014 kullanıcısıydım. Kasım ayında çalındı. Kaskodan paramı aldım vs şimdi r25 için bayiiye ismimi yazdırdım. SoRmak isteyeceğim bir iki soru var.
    Birincisi yakıt! Tabii ki cbr250r gibi olmasını beklemiyorum ama yine de yakıt olayına bir açıklık getirebilir mi kullanıcılar.
    ikincisi ön fren.
    son olarak mavi mi siyah mı? Ben her zaman siyah motordan yanayım ama r25te sanki siuah olmamış mavi daha iyi olmuş gibi siz ne dersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

Bir de ses. Tatmin edici mi? Tabii cbrcbr250r ile kıyaslayarak soruyorum.
    Son olarak torktan memnun kalmamış kimse. Resmi verilerde de maksimum tork düşük gözüküyor cbr a göre. Hakikaten daha mı ağır kalkıyor?
    kesinlikle siyah diyorum. alırken içimde küçükte olsa bir tereddüt vardı ama kendisini görünce doğru karar verdiğimi anladım ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam.

dün maltepe sahilden kartal istikametinde siyah üzerine kırmızı yazılı r25 e binen bir arkadaş gördüm. ışıklarda da selam verdim. buradaysa tekrar selam olsun.

motorun görünümünü ben de çok beğendim sınıfında gayet iyi. yalnız tek beğenmediğim renkler oldu. mavi ve siyah renk kombinasyonları çok çok canlı gelmedi. yalnız yurtdışı videolarında çok canlı bir kırmızı beyaz var. o renk türkiye ye gelecekse tavsiye ederim motoru daha çok gösteriyor sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

ses sınıfına göre gayet iyi. ışıklarda dururken dinledim beğendim.
    Copycat dün mü önceki gün mü? önceki gün oralardaydım ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Cbr250r 2014 kullanıcısıydım. Kasım ayında çalındı. Kaskodan paramı aldım vs şimdi r25 için bayiiye ismimi yazdırdım. SoRmak isteyeceğim bir iki soru var.
    Birincisi yakıt! Tabii ki cbr250r gibi olmasını beklemiyorum ama yine de yakıt olayına bir açıklık getirebilir mi kullanıcılar.
    ikincisi ön fren.
    son olarak mavi mi siyah mı? Ben her zaman siyah motordan yanayım ama r25te sanki siuah olmamış mavi daha iyi olmuş gibi siz ne dersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

Bir de ses. Tatmin edici mi? Tabii cbrcbr250r ile kıyaslayarak soruyorum.
    Son olarak torktan memnun kalmamış kimse. Resmi verilerde de maksimum tork düşük gözüküyor cbr a göre. Hakikaten daha mı ağır kalkıyor?
    yakıt cbr250 den biraz fazla olabilir daha tam ortalamayı bilen sanırım yoktur ön fren tam anlamıyla test etme imkanım olmadı çok hızlı gidemediğim için ama kötü bi taraf gözüme çarmpadı daha ön frende bide balatalar yeni yeni açılıyor şuan bişey demek doğru olmaz ses daha önce hiçbir 250 lilikte duymadığın bir ses ona kefil bile olurum özellikle 7000 devirden sonra bi kaç kez 9500 devire çıktım inanılmaz tatmin edici tork 7000 devire kadar aynı bir cbr 125 ama 7000 den sonra bir 7000 daha var orayı daha göremedik ama kullanmadığım için.bi kaç seferde 9500 e çıktığım için tahmin edebiliyorum uzarrr giderrr

osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler r25 alacağım kesinleşti, sonunda ikna ettim ailemi

rodaj olayından kısaca bahseder misiniz, ilk moturum olacağı için bi hata yapmak istemem

gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Bende sasirdim gorunce. Dun r25 i gordukten sonra ktm duke 200 gordum. Gelisme var karamanda r25 i 30 metrelik yoldaki isiklarda gordum plakasizdi. Gercekten cusseli duruyor en azindan cbr den daha gosterisli. Fuar hazirliklari varken malesef dedem vefat etti gidemedim. Bakiniyorum suan motor yok. Listede bajaj 200 SS, R25, zorlarsam belki bi ihtimal ktm rc 390 Allahtan bi mani gelmezse bu yaza kadar almayi dusunuyorum

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gökhan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sasirdim gorunce. Dun r25 i gordukten sonra ktm duke 200 gordum. Gelisme var karamanda r25 i 30 metrelik yoldaki isiklarda gordum plakasizdi. Gercekten cusseli duruyor en azindan cbr den daha gosterisli. Fuar hazirliklari varken malesef dedem vefat etti gidemedim. Bakiniyorum suan motor yok. Listede bajaj 200 SS, R25, zorlarsam belki bi ihtimal ktm rc 390 Allahtan bi mani gelmezse bu yaza kadar almayi dusunuyorum
    Başın sağolsun kardeş.
    Ben de yakın zamanda alacam gibi inşallah R25 i
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Eyvallah hocam sagolasin. Hangi okuldasiniz

Ben öğretmenlik yapmıyorum şuan. başka bi kurumda memurum.

Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Anladim hocam. Biz 2 kisi r25 e yesilleniyoruzda sizde alacaksaniz 3 motora belki indirim yapabilirler. İrtibatta olalim

Alıntı gökhan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladim hocam. Biz 2 kisi r25 e yesilleniyoruzda sizde alacaksaniz 3 motora belki indirim yapabilirler. İrtibatta olalim
    Biz özelden irtibata gecelim en iyisi, forumu kirletmeyelim kişisel işlerimiz için

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bayilerde motor var mıdır? Ayın başında almayı planlıyorum kısmetse.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bayilerde fiyat 13500 lira iken motor yoktu, şimdi 14500 liradan çoğunda var. aramanız gerekebilir merak etmeyin arayan motoru bulur yani. fakat mavi alırken dikkat edin 2014 model lansman motoru olmasın, Malum 156 adet gelmiş, 15-20 tanesine forumdan ulaşabildik haydi alan 50-60 kişi olsun. 100 tane hala kayıp

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırmızı beyaz gelseydi onu alacaktım ama siyah almayı düşünüyorum, artık tozuna toprağına katlanıcaz

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı dedektif5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı beyaz gelseydi onu alacaktım ama siyah almayı düşünüyorum, artık tozuna toprağına katlanıcaz
    siyah daha asil ve bir başka duruyor, güzel bir toz bezi alın kullanın, ben çinden çizmeyen fiber toz bezi, eldiveni ve sünger siparişi verdim hepsi 5 dolar civarı gelince çizip çizmediğini test ederim hatta resimlerini de atarım

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar ilk bakımı yaptırıcam. Yokmu 1000 bakımını yaptıran? Yamalube dışında yağ tavsiye eden varmı?

Motosikleti
    R25 Race Blue
    Öncelikle herkese selamlar;

Bende ön ödemeyi yapıp bekleyenler kervanına katılmış bulunmaktayım. İstanbul Avrupa yakasında ikamet etmekteyim. Bu bölümde motor hakkında bilgilerini ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Sizin sayenizde motorumuzu beklerken bilgilenmiş olmaktayız. Motoruma kavustuktan sonra İstanbul içindeki siz degerli dostlarımla egerki gezi, toplanma ve bulusma yapıyorsanız katılmak isterim.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın..

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar şu an servisteyim. Burda bi r6 var ve elciklerine baktım. Bizim motorun o kadar eleştirdiğimiz elcikleri r6 ile aynıymış işe bakın hemde 2014 model

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    [/QUOTE]Copycat dün mü önceki gün mü? önceki gün oralardaydım ;)[/QUOTE]

Dündü ve sen olsan kesin hatırlardın çünkü ışıklarda arkadaşın tamamen yanında durdum ve baş parmak yukarıda motor iyiymiş işareti yaptım.

Motosikleti
    Yamaha R 25
    ben varımm bennnn ilk alanlardanım 13500 den lakin hala 40 km de okul yuzunden memlekette bıraktım yakında kavusacam

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gece gece bütün tadım tuzum kaçtı, 48 saat boyunca motorun kontağını çevirmedim şehir dışındaydım. (motorumu kapalı garajda muhafaza ediyorum)Motorumu çalıştırıp 1.vitese attığım anda istop etti ve bunu hararet göstergesi 2.cizgiye gelene kadar yineledi. Bu motor ilk motorum olduğundan cahilliğimi göz ardı edin, moturu uzun zaman çalıştırmadıktan sonra direk çalıştırıp vitese atmak böyle bir sorun yaratır mı ? Rölantide 30-40sn beklemem mi lazım ? Yoksa sadece bana mahsus bir durum mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler, iyi forumlar.
    Yan ayak switch'ine baktır kardeş.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    tarafsızca sizlerle incelememi paylaşmak istiyorum;arkadaşım 23 martta siyah bi r25 almış,beni çağırdı kendisi galerici,galeriye gittim bi de ne göreyim simsiyah pırıl pırıl r25,dedi çık bi gez bak bakalım nasıl;atladım üstüne kontağı açtım hayvanı ateşleyip yola çıktım,hali hazırda kullandığım motor pulsardır,malum tek silindir,öncelikle süspansiyonlar bi harika,pulsardan sonra mercedes gibi geldi bana,yön vermek daha kolay pulsara göre,iki silindir alet ve güç lineer geliyor,apaci ruhlu gencelere göre değil,yani ilk 7000 devire kadar gerçekten ben pulsarı aradım,birden gelen bi güç yok yani yeni başlayan arkadaşlar bu makinayı kafalarına geçiremez,ilk başta 7000 devire kadar benim için bi hayal kırıklığı oldu,sonra tanıtımını hatırlayıp aklıma birden bu makinanın 14000 devir çevirebildiği geldi,düzgün bi asfalt bulunca yüklendim hayvana,ikinci viteste 90 gördüm dedim hee bu buymuş,benim kullandığım r25in debriyajı çok yukarıda kavrıyordu,ayar somununa baktım o da bi hayli açıktı,yani daha altta kavrar mı bilmem ama olur heralde tadından yenmez,ilk 7000 devire kadar gerçekten hem devirlenmesi hemde gidişi,çekişi benim için hayal kırıklığı,belkide tek silindire alıştığım içindir,6 vitesli olduğunu düşünürsek 180-190 km gibi hızları görmesi olağan çünkü ikinci viteste 90 gördüm,sıra geldi fren incelmeme,frenler bana göre değil,frenlere asıldığımda yavaşça tekerleri kilitlemeden yavaşlıyor ve duruyor,gerçekten buda benim için hayal kırıklığı oldu,ben daha sert bi fren sistemi bekliyordum açıkçası,özellikle ön freni kodummu alnımda damarlarımda akan kanın hissedilebilmesi gibi,ancak ben beğenmedim diye frenler kötü demek değil sadece bana göre deil,benim için hiç bi zaman ön freni kullanırken teker kilitlenir kayarım düşerim korkusu olmadı herhangi bi motosiklette o yüzden daha sert bi fren bekliyordum belkide ben,belkide bu ilerleyen zamanlarda farklı firmaların geliştireceği fren balatalarıyla düzelebilir,bence en güzel özelliklerinden biri r25 in çok dengeli olması,kullanırken hiç ama hiç tedirginlik yaşamadım,bi ara aynalarla uğraştım baya bi ama ne yaptıysam kendime göre ayarlayamadım,birde alışkın değilim ön grenajda aynaya;yani arkadan geleni gideni göremedim,yaklaşık 5 kilometrelik denemeden sonra geri dönüp motosikleti arkadaşa tesslim edip hayırlı olsun dedikten sonra başladım malzeme kalitesini incelemeye;grenajlar yumuşak plastik kolay kolay ufak tefek darbelerden dolayı kırılıp çatlamaz,gösterge muhteşem,ne ararsan var,vites,hararet aklına ne geliyosa dolu bi gösterge tablosu,manetlerin malzemesi çok iyi,ve manet yaylanması bi harika,farlar on numara gerçi gece kullanmadım ama görsellik olarak süper,malzemelerin birleştirilmesi,işçilik çok çok iyi ben incelemem esnasında plastiklerde herhangi bi kayma yada açıklık görmedim,boya gerçekten çok güzel,tek beğenmediğim arka yolcu selesinin sallanması,kilit sistemi yeterli olmamış arka sele için yerine avadanlığı inceleyip yerine koyup seleyi taktıktan sonra selenin titremesi sabit bi şekilde kalmaması hoşuma gitmedi,birde irc lastikler ben kullanım esnasında pek lastik performansını anlayamadım ama bu makinaya irc yakışmamış,gidondaki fren hidrolik göstergesi gayet görülebilir şekilde net,pulsarla arasında malzeme kalitesi olarak baya bi fark var,açıkçası 250cc piyasasında paraya kıyılıp alınacak tek makina bence ama keşke alt devirler daha agresif ve canlı olsaydı frenler de daha sert olsaydı,pulsarı verip r25 almak için 10 dakika düşünmezdim,benim fikirlerim böyle,umarım düşünen alacak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim,sağlıcakla kalın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)