Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Beyler ben R25 alırsan 160'lık arka teker taktıracam.Teknik konjulara girmeyim haberim var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    Alıntı hkn. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bugün ankara odtü teknokentte race blue bi r25 gördüm sahibi burdamı aceba ?
    Burdayım dostum

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı taz1291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk 2 ay önce arkadasım CBR125 ile ilk defa motor kullandım. Oda 2-3 defa 15 dk falan sonra hosuma gitti ve almaya karar verdim. Arkadasım tavsiyesi üzerine 250 lik ile baslamaya karar verdim. Kendisinin 125 lik ile trafikte cok ezildiğini ve 125 lik ile uzun yol yapmanın sıkıntı olduğunu söyledi.
    Sonrasında arastirma uzerine R25 aldım. Eğitim hiç almadım ama mayıs ayında Honda GS2 ye kayıt olup gidicem. Arkadasımın gösterdikleri üzerine ve kendi okuduklarıma göre kullanıyorum. Hangi motoru alırsanız alın dikkat edip hız yapmadan kendi sınırlarınızı bilir iseniz cok sorun yasanacagını düşünmüyorum.
    cevap için teşekkürler,çok yardımcı oldunuz

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    1000 km bakimi gelip te yaptıran arkadaşlardan yapılan işlemler ve nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda yardim bekliyoruz.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler,çok yardımcı oldunuz
    O cbr125 sahibide benim
    Kendinizi bildikten sonra, bilinçli kullanıcı olduktan sonra ben de R25 in sorun olacağını düşünmüyorum. Ben CBR125 ile başladım (öncesinde kısa süre YBR125) açıkçası kısa süre sonra 125 lik sıkıcı oluyor.
    R25 i kullanma şansım da oldu. Başlangıç olarak iyi bir seçenek olabilir R25, ilk 6-7 bin devir gerçekten çok uysal. Alıştırma yapmayı ve eğitim almayı unutmayın tabiki. Şimdi başlangıç için uygundur derken, sürücüsüne göre demeyi de unutmayayım.
    Bu arada Eğitim için İzmir'i tercih etmeyin , gidin Honda gibi kurumsal bir yerden eğitim alın.
    Ein Hobby ist erst dann ein Hobby, wenn man es übertreibt !

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı apisto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O cbr125 sahibide benim
    Kendinizi bildikten sonra, bilinçli kullanıcı olduktan sonra ben de R25 in sorun olacağını düşünmüyorum. Ben CBR125 ile başladım (öncesinde kısa süre YBR125) açıkçası kısa süre sonra 125 lik sıkıcı oluyor.
    R25 i kullanma şansım da oldu. Başlangıç olarak iyi bir seçenek olabilir R25, ilk 6-7 bin devir gerçekten çok uysal. Alıştırma yapmayı ve eğitim almayı unutmayın tabiki. Şimdi başlangıç için uygundur derken, sürücüsüne göre demeyi de unutmayayım.
    Bu arada Eğitim için İzmir'i tercih etmeyin , gidin Honda gibi kurumsal bir yerden eğitim alın.
    Hocam size de teşekkürler cevap icin. Açıkçası izmir dışından eğitim alabilcek durumda değilim. Go moto training'i araştırdım,kurumsal ve profesyonel eğitim veriyolar honda kadar olmasa da. Sakin kullanırım zaten rodaj dönemi diye iyice dikkat ederim. Kafam şeye takıldı herkes r25 piskopat motor başlangıç motoru olmaz diyolar ondan sorayım dedim.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hocam size de teşekkürler cevap icin. Açıkçası izmir dışından eğitim alabilcek durumda değilim. Go moto training'i araştırdım,kurumsal ve profesyonel eğitim veriyolar honda kadar olmasa da. Sakin kullanırım zaten rodaj dönemi diye iyice dikkat ederim. Kafam şeye takıldı herkes r25 piskopat motor başlangıç motoru olmaz diyolar ondan sorayım dedim.
    Başlangıç mevzusu tamamen sürücünün özelliklerine bağlı bir durum aslında. Yeni başlayan adam sakin sakin binerse 5-10bin km isterse 600lükle başlasın sorun olmaz. Ama özellikle bu klasmandaki motorların talipleri pek bu kategoride olmadığı için böyle bi genelleme yapılıyor ki ben de o genellemenin içindeyim. Ilk zamanlar hız fren ve viraj algım tam oturmamış olduğu için 3 yerde kazanın ucundan döndüm ve dedim ki: "iyiki 125likle başlamışım yoksa kesin patlamıştım" ben kendimi biliyorum hocam çok gaza gelmem ama kendimden gazlı bi insanım altımda makina varsa basma ihtimalim çok yüksek. Siz de kendinizi bilin ona göre alın derim. Allah korusun kimsenin başına kötü bir şey gelsin istemem. Ha bunlar benim tecrübelerim herkeste böyle olacak diye bir şey yok
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    R25 psikopat bir motor değil, Mondial Destro 250 kullandım, oda çift silindir. Gücü başlarda ve düzensiz veriyor, R25 ise gücü son derece ayarlı veriyor, bir anda sizi kendinden geçirmiyor. Gücü veren devir, 7-8 bin ve üzeri, ona gelene kadar da yol uzun
    Niye başlangıç motoru olur, sadece dengeli yükselen gücünden dolayı değil, oturuş konumu ve konforu, dönüş yeteneği, sele yüksekliği, ağırlık dengesi yeni başlayan için son derece uygun.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Daha önce tecrübeniz var mı ya da eğitim aldınız mı? Şu an motor seçme konusunda çok tereddütteyim de.İlk motorum olucak ve eğitim alıcam.Eğitimden sonra r-25 alsam sizce çok sıkıntı çeker miyim?
    Benimde ilk motorum r25. Hatta şöyle söyleyeyim, otomobil neredeyse hiç kullanmadığımdan ilk vitesli araç tecrübemde r25 üzerinde oluyor.
    Daha önce 3-5 defa scooter, 3 sene atv kullanmışlığım var. Motorsiklet almaya karar verdiğimde aslında oldukça ürkektim ve ciddi tereddütlerim vardı.
    Bu kendine güvenle ilgili bir şey değil. Bu Türkiye'de yaşamak, türkiye'nin yollarında sürmek, türk insanı ile trafikte mücadele etmek ve dört tekere saygı duyulan bir dünyaya iki tekerin sakat katılmak ile ilgiliydi. Ama benim için motorsiklet hep bir araç olmaktan öte bir tutku oldu. Bir işim vardı, bir araca ihtiyacım vardı ve belki biraz cesarete. Sonuncu konuyu yendiğim zaman yukarıdaki etkenlerin altından kalkabileceğime karar verdim. Ne bir tecrübem, ne teknik bilgim ne de etrafımda bana öğretebilecek biri vardı. Ama '' kendimi biliyordum. '' Bu konunun özellikle altını çizmek istiyorum. Kendini bilmek, sınırlarınızı çizmek ve en önemlisi eğitim ile ufkunuzu ileriye taşımak.

Ben ilk adımı uzun araştırmalar sonucu çok güzel olduğuna ilk görüşte inandığım, bu konuda destek aldığım, üzerine her oturduğumda daha bir tutkuyla bağlandığım r25 ile attım. Bende motor sahibi olmadan '' ben onu kullanamam abi '' mantığıyla düşünüyordum. Sonra r25 in üzerine ve tabii ki ilk motorumun üzerine oturduğumda iş '' ben bunu kullanırım '' a döndü. Inan ki bu kişisel bir şey değil. Aynı dinginliği, cahil cesareti ile arasında ince bir çizgi bulunan özgüveni sen ya da bir başka tecrübesiz kişi de sağlayabilir. Buradaki yorumlar ve tavsiyeler hep eğitime odaklıdır. '' Aman ha bu motor ilk motorun olmasın süremezsin ! '' tarzındadır. Ya da '' x civarlarında bilmemkaçyüz km yap ondan sonra hafif araç akışı olan bir yola çık vss '' tadındadır. Öyle olmalıdır. Çünkü ben ya da bir başkası seni tanımıyor. Biz sen bu soruyu soruduğunda en kötüsünü, o kasksız mobiletlerde son gaz sigara ağızda kırmızıda geçen, yarışan gençleri gözümüzün önüne getirmeliyiz. Belki sen onlardan değilsin ama bu gibi yorumları yine de dikkate almalısın. Bu yorumlara gücenme. Ben gücenmiyor ve hep öğrenmeye çalışıyorum. Ya hu adam bana ne demiş, ben kim motorla bunu yapacak kim diyorum ama sonra bunlar aklıma geliyor, haklı tabii diyorum.

Ben dediğim gibi kendini bildiğin sürece, gazı elinde tuttuğun sürece, bilinçli bir birey olduğun sürece herkesin her şeyi öğrenebileceğini ya da kullanabileceğini düşünüyorum. Bu düşmeyeceksin, kaza yapmayacaksın vs demek değil, yanlış anlamayın. Ben bunları diyorum ertesi gün kaza yapabilirim. Ama ihtimalleri minimuma düşürmek mutlaka kötü durumlardan kaçınmayı sağlayacaktır. Motoru alıp temel konuları öğren ve sonra sürdükçe tecrübe, öğrendikçe bilgi sahibi ol. O motor 125,250 hatta 600 bile olabilir. Benim bakış açım bu'dur. Herkese saygı duyuyorum. Tecrübe sahibi abilerime, kardeşlerime selamlar olsun. Her şeyi utanmadan, sıkılmadan sordukça, motora bindiğinde de kaç km ye çıkabilirse çıksın kendi sınırlarını geçmedikçe hiç bir şeyden korkmayın derim.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Cevap atan,yardımcı olan herkese teşekkür ederim.Kafamdaki soru işaretlerini sildiniz,sağolun var olun.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Şu an 970 km benim r25. Son 380 km nin yakıt ortalaması 3.4 lt. Yaklaşık 100 km si şehir içi. Gazı birden açmıyorum. Yedikçe veriyorum. 7 bini nadiren geçiyorum sollamalarda bazen. Ben bizim motorla isteyen ekonomide yapabilir diyorum.ama tapa gaz limitlerde gidince de baya yakıcağını düşünüyorum

Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdayım dostum
    ankara'dan mı aldın,suan stokta yok olarak goruyorum.. ben de odtu lojmanlardayım..

Motosikleti
    yamaha r 25
    Merhaba arkadaslar, benim motorum 800 km ye yaklasti bu gun sakarya gebze arasi bi surus yaptim (500km den sonra rodaj sabrim bitti )neyse son hiz 162 yi gecemedim, son hiz tecrubesi olan arkadaslar varsa paylasimda bulunabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Bu arada 5nci vites ve sonuna kadar cok iyi muthis ivmeleniyo 6 viteste kimse yok

Motosikleti
    mt 09
    Arkadaşlar bugun motordan ıslık sesi gibi bi ses duymaya başladım. Yada daha önce dikkatimi çekmedi bilmiyorum. Bu sesi başka duyan varmı aranızda?

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı emrhdrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, benim motorum 800 km ye yaklasti bu gun sakarya gebze arasi bi surus yaptim (500km den sonra rodaj sabrim bitti )neyse son hiz 162 yi gecemedim, son hiz tecrubesi olan arkadaslar varsa paylasimda bulunabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Bu arada 5nci vites ve sonuna kadar cok iyi muthis ivmeleniyo 6 viteste kimse yok
    Rodaj bitmemiş malesef kitapçığında yazana göre 1000km max 7000rpm sonraki 600km max 8400rpm limitlerini koymuşlar kitapçığa.
    Vites mevzuuna gelirsek genelde 6. vitesler öyle olur tork verisi düşüktür benim cbr125te de aynı şekilde. Yine hızlanırsınız ama ilk 5 vites gibi çekişi olmaz. Arabalarda da öyledir bu yüzden son vites genelde daha ekonomik sürüş sağlar. Benim bildiğim bu şekilde farklı bilgisi olanlar da paylaşırlarsa sevinirim
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı alpy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun motordan ıslık sesi gibi bi ses duymaya başladım. Yada daha önce dikkatimi çekmedi bilmiyorum. Bu sesi başka duyan varmı aranızda?
    o herkeste var hatta ben motorum ıslık çalarken şarkı söylemeye bile başladım korkma
    alpy83 bunu beğendi.

loko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o herkeste var hatta ben motorum ıslık çalarken şarkı söylemeye bile başladım korkma
    rabi sesin güzel demek ki
    Antakya ya gelirsem bize 2 çay söylersin artık 🚵
    yama a bunu beğendi.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı loko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rabi sesin güzel demek ki
    Antakya ya gelirsem bize 2 çay söylersin artık ��
    3 çay söylerim 2 tane sen iç

Alıntı emrhdrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklette rodaj ile verimli performans ayrı şeyler. Rodaj bitse bile ancak 3 bin km. sonraları akışkan verimlilik gözlemlenebilir. 5 bin km üzerinde de sağlıklı üst performans alınır. Bu kadar yüksek devir çeviren motoru 5 bin kmlere gelmeden top speed adına zorlamayın derim. 3 bin kmlere kadar çok devirsiz kullanmakta sakıncalıdır redline kıvamında kullanmakta. Bazı arkadaşlar sonra motorum sağır gitmiyor diye şikayet edecekler şimdiden belirteyim.

Motosikleti
    mt 09
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah braderim. 4. Viteste bi rüzgar sesi geliyodu zaten şimdide ıslık sesine alışıcaz ozaman desene ��

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)