Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını cbr250'nin de yaptığı oluyordu.. Bazen ışıklarda beklerken debriyaja basıldığı anda stop eder kalırdı.. Sorunun depo tam dolu olduğu için yaptığını söyleyenler olmuştu.. Ayda 1-2 sefer yapardı böyle.. Siz yinede bir servisinize sorun derim hocam.. Yalnız çok büyük bir arıza olacağını düşünmüyorum.. İçiniz rahat olsun..
    Deponun tam dolu olmasıyla nasıl bi bağlantı kuruyolar ki, ilginç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam olarak bende bilmiyorum hocam.. Geçmiş zaman unuttum açıkcası.. Ama benzin hava vs. bunlarla alakalıydı sanırım.. Pek sorun olmuyordu benim için, sürekli olan birşey değildi.. Ama kronik olarak kullanıcıların en az 1-2 defa başlarına geliyordu bu durum..

MertE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR '15
    En iyisi ben servise götüriyim detaylıca bir baksınlar, sorunun ne olduğunu buradada paylaşırım ki başına aynı olay gelen/gelecek olan arkadaşlara ön ayak olsun.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Onemli bir sorun yoktur merak etmeyin.Rolanti deviri dusuk gibi geldi bana.Tam isinmadan stop ediyor.

Mumkun mertebe calistirdiktan sonra 3-5 dk bekleyin.Motosiklette ilk calistirmada ideal isi icin beklemek onemlidir.Performansa ve yakit tuketimine etkendir.

Birde yakita dikkat etmek lazim.Ben olsam R25 e 97 oktan alirdim.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    97 oktan artık yok hocam Türkiyede

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam motoru ilk aldığımda servise özellikle yakıtı sordum, 95 oktan kurşunsuz benzin kullanımı tavsiye ettiler.
    Gerçek 97 oktan satan bayi var mı bilemiyorum fakat performans katkılı yakıtlardan bence uzak durmak gerek.
    Ben 95 oktan kullanıyorum,motor gayet stabil çalışıyor ve çok memnunum.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı MertE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gece gece bütün tadım tuzum kaçtı, 48 saat boyunca motorun kontağını çevirmedim şehir dışındaydım. (motorumu kapalı garajda muhafaza ediyorum)Motorumu çalıştırıp 1.vitese attığım anda istop etti ve bunu hararet göstergesi 2.cizgiye gelene kadar yineledi. Bu motor ilk motorum olduğundan cahilliğimi göz ardı edin, moturu uzun zaman çalıştırmadıktan sonra direk çalıştırıp vitese atmak böyle bir sorun yaratır mı ? Rölantide 30-40sn beklemem mi lazım ? Yoksa sadece bana mahsus bir durum mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler, iyi forumlar.
    hiç canını sıkma ben senin gibi yapsam bendede olabilir bu durum sanırım hararet 2 çizgi olmadan kalkışa geçme düzelir ben daha 2 çizgi olmadan üstüne bile oturmadım zaten 2-3 dakika sürmüyo bile bi sigara yakıyorum bitene kadar ısınıyo bende ısınıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

ayrıca dün akşam bende ufak bir gezi yaptım arkadaşımla kitapçıkta sürekli 7000 devirde kullanmaktan kaçının yazmış o yüzden ara ara 9500 -10000 e falan çıktım motor resmen şahlanıyor bide ona nasıl bir ses allahım esirgesin
    MertE bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Hararet 2. dereceye gelmeden ben üzerine bile binmiyorum
    rabi bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    arkadaşlar bugün farkettim benimde 5. vitese geçerken geçip geçmediğinden emin olamıyorum diğer viteslerde sıkıntı yok. sadece 5de geçtimi geçmedimi tam anlaşılmıyor.aynı sıkıntısı olan varmı?

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün farkettim benimde 5. vitese geçerken geçip geçmediğinden emin olamıyorum diğer viteslerde sıkıntı yok. sadece 5de geçtimi geçmedimi tam anlaşılmıyor.aynı sıkıntısı olan varmı?
    valla bende yok farketmedım oyle bısey

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kapanmış halde aletin canı burnunda ancak 145 görebilmişken mustafa abi senin arkandan ağzım sulanmadı değil hani kazasız belasız bin inşallah
    Teşekür ederim. Zaten sen önde gözden kaybolunca merak ettim bu alet acaba gidiyormu diye. Harbiden gidiyormuş.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende böyle bir durum yok. Bence zamanla vites geçişleri netleşecektir dişlilerin birbirine alıştıkça. Biraz zaman tanı ve bol vites değişimi yaparak rodajına devam et derim.
    spinachristi bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende bazen vites göstergesi '' -- '' oluyor. Bu tam geçmediğine mi delalettir? Bir de ilk sağanak yağmur altı sürüşümüzü de bugün yaptık mecburiyetten dolayı. Çok şükür rahatça gelebildim eve. Silmesi vs yapamadan direk brandayı çektik yağmur tam gaz devam ettiğinden artık yarın sabah açar temizleriz Bugün yeni r6 mı bu abi dediler yok dedimkardeşi
    Bu sırada mitoqondri hocam, dediğin gibi sürdüm hafif debriyaj sonra dönüşü tamamlayınca bırakıp gaz, hafif bir vınlama çok seri oldu dönüşler vs.

Motosikleti
    yamaha r25
    teşekkür ederim gerçi henüz 40 kmdeyim bunları konuşmak için çok erken ama insanın ilk motoru bu olunca en ufak şeyde canı sıkılıyor.

loko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25
    Yeni motor alan arkadaşlar hayırlı olsun
    Burda okuduğum yorumlardan sonra motorun sesi hakkında beklentim yükseldi ve 2 saat önce yamaha bayisinde idim.motorun sesini canlı olarak duyma fırsatım oldu gerçekten çok güzel ve gür sesi var arkadaşlar
    Bu arada cbr 250r sesini de dinlemistim bu da öyledir diyordum ama çok farklı. .
    Altın elbiseli adam in dediği gibi. .yamaha yzf ismini vermekle doğru yapmış
    Sağlıcakla kalın
    JayJay_001 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç canını sıkma ben senin gibi yapsam bendede olabilir bu durum sanırım hararet 2 çizgi olmadan kalkışa geçme düzelir ben daha 2 çizgi olmadan üstüne bile oturmadım zaten 2-3 dakika sürmüyo bile bi sigara yakıyorum bitene kadar ısınıyo bende ısınıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

ayrıca dün akşam bende ufak bir gezi yaptım arkadaşımla kitapçıkta sürekli 7000 devirde kullanmaktan kaçının yazmış o yüzden ara ara 9500 -10000 e falan çıktım motor resmen şahlanıyor bide ona nasıl bir ses allahım esirgesin
    Açıkcası bende aynısını yapıyorum, düşük viteslerde abanmıyorum makineye ama her sürüşte 1-2 kez 6. viteste 120-130 km ye doğru bir uzatıp 15-20 sn sonra düşüyorum rodaj devrime. Bu rodaj mereti bitsin diye de yolumu 20 km uzatıp otobandan gidiyorum işe . Benzin ziyanlığı ,bitmiyor arkadaş rodaj , kafayı kırıp Bursa-İzmir falan yapacağım günü birlik o derece canıma yetti yani . Hayır insan 7000 devrin üzerinde motorun tepkisini de görünce rodaj daha büyük zulüm oluyor...
    rabi bunu beğendi.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Rodajın şehir içinde olanı makbul diye duydum yani sürekli 6.vites 7000 devirde gitmekten ziyade mümkün mertebe tüm vitesleri her devirde kullanmak daha sağlıklı diye okudum ki bana da mantıklı geldi sonuçta düşük devirlerde motorda daha yüksek basınç olacaktır torku karşılayabilmek için bu da parçaların yerlesmesinde en az üst devirler kadar gerekli durumlardan biridir diye tahmin ediyorum. İşin mekaniğini bilen bu konuda uzman kişiler bu konu hakkında bilgilerini paylaşabilirlerse müteşekkir olurum.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    valla bir arkadaş demişti ya bu rödaj da tam bir şehir efsanesi diye gerçekten öyle illahlah ettirir adamı.
    -kaç para ulan bir rödaj
    (bu arada bunada bir arkadaş yamaha servisinde cevap vermişti ver 1000 lira diyo rödajı ben yapıyım istanbula gidip gelcem diyo hahah
    StayAway bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajın şehir içinde olanı makbul diye duydum yani sürekli 6.vites 7000 devirde gitmekten ziyade mümkün mertebe tüm vitesleri her devirde kullanmak daha sağlıklı diye okudum ki bana da mantıklı geldi sonuçta düşük devirlerde motorda daha yüksek basınç olacaktır torku karşılayabilmek için bu da parçaların yerlesmesinde en az üst devirler kadar gerekli durumlardan biridir diye tahmin ediyorum. İşin mekaniğini bilen bu konuda uzman kişiler bu konu hakkında bilgilerini paylaşabilirlerse müteşekkir olurum.
    Sırf bu yüzden de dönüşü şehir içinden geliyorum . Gidiş otoban, dönüş şehir içinde çile. Ama canıma yetti parası neyse verelim arkadaş
    rabi bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07 Abs
    Merhabalar

Benim şöyle bir sıkıntım var... 10 gün kadar oldu motorumu alalı ve 3-4 defa başıma geldi. Bilirsiniz vites göstergesi normal koşullarda boşta iken - (tire) olarak görünür. Vites değiştirirken hangi aralıkta oluyor hatırlayamıyorum. Göstergede ne tire işareti var ne de rakam. Gösterge bomboş bekliyor ve sıkıntı bundan sonra başlıyor. Vites pedalı kilitleniyor. Ne vites artıyor ne azalıyor ne de boşa alabiliyorum. Yaklaşık 10-15 saniye boyunca bomboş göstergeyle bakışıp bekleşiyoruz. (Boş derken sadece vites göstergesi boş diğer bütün herşey normal, motor çalışmaya devam ediyor) Derken göstergede vites durumu beliriyor ve pedaldaki kilitlenme açılarak herşey normale dönüyor. Bu durum bir keresinde yoğun trafikte araçlar içinde oldu ve beni zor durumda bıraktı. Yarın servise soracağım bu durumu. Bunun sebebi ne olabilir, daha önce başına gelmiş olan var mıdır, yada bir hata yapıyorumda mı bu şekilde oluyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)