Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bir arkadaşın da belirttiği 3. viteste gelen uğultu bende de geliyor. Hani evdesinizdir dışarıda fırtına vardır uğultu gelir camdan hava girer, öyle bir ses. Düşük devirde vibrasyonla beraber artan yüksek devirde kesilen bir ses. 4 de yok diye biliyorum ama daha pek üst viteslerde kullanmadım. Benim ilk vitesli motorum olduğundan sizler gibi pek rodaj odaklı takılamıyorum, vites yükseltsem hızlıca inemiyorum vs o yüzden hep 7 bin sınırlarında, 2 veya 3. viteste şehir içi kullanıyorum. Vites tecrübem olmadığından araç geçeceğim zaman vites yükseltmek yerine bulunduğum vitesle hız yükseltiyorum. Şöyle bir anlık 10-11 atıyor motor sonra hemen 5 lere düşüyorum. Alışmak gerekiyor. 9 saatim işte geçtiğimden bugün yaklaşık 2 saat kullanabildim. bu 3. kullanışım oldu. Şimdi brandası örtülü uyuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşın da belirttiği 3. viteste gelen uğultu bende de geliyor. Hani evdesinizdir dışarıda fırtına vardır uğultu gelir camdan hava girer, öyle bir ses. Düşük devirde vibrasyonla beraber artan yüksek devirde kesilen bir ses. 4 de yok diye biliyorum ama daha pek üst viteslerde kullanmadım. Benim ilk vitesli motorum olduğundan sizler gibi pek rodaj odaklı takılamıyorum, vites yükseltsem hızlıca inemiyorum vs o yüzden hep 7 bin sınırlarında, 2 veya 3. viteste şehir içi kullanıyorum. Vites tecrübem olmadığından araç geçeceğim zaman vites yükseltmek yerine bulunduğum vitesle hız yükseltiyorum. Şöyle bir anlık 10-11 atıyor motor sonra hemen 5 lere düşüyorum. Alışmak gerekiyor. 9 saatim işte geçtiğimden bugün yaklaşık 2 saat kullanabildim. bu 3. kullanışım oldu. Şimdi brandası örtülü uyuyor
    Rodajı yaparken 5.6.vitesleride kullanmanı tavsiye ederim hayırlı olsun
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    yamaha r 25
    Merhaba Arkadaşlar
    10 gün kadar önce bende aranıza katıldım, çokta iyi ettim. (siyah benim ve yoldan geçenlerinde bakmaya doyamadığı bir r25 sahibi oldum) Gecen sene başlarında rks150(Alışma dönemi) ile iki teker bağımlılığım başladı. tabi uzun yıllardır hevesim sürekli vardı. Şu an 500 km deyim. forumu başından beri takipteyim bir iki kelam etmek bu güne nasip oldu.
    Niyetim rks150 den sonra mt07 almaktı kafamda: (mt 07 fazla güçlümü gelirdi, daha rks150 ile bi yıl daha geçirsemmi,150cc den sonra 250 gereksizmi güçsüzmü öyle mi böyle mi ) düşünceler içerisinde R25 Cuk oturdu, Tam oldu, Çokta iyi oldu
    benim gibi olan arkadaşlar varsa maddi durumlarıda elveriyosa gitsinler r25 alsınlar, Tedavi tamamdır. Arkalarına da sadece aynadan baksın yola devam etsinler. Zaten diğer insanlar dönüp dönüp bakacaklardır.
    Diğer 250cc motorların hiç birini sürerek test etme fırsatım olmadı. Fakat görsel inceleme ve teknik verilerini forumları vs hepsi tamam.
    R25 ile ilgili nacizhane fikirlerim;
    rks150 de rodajı sevmemiştim, R25 te nefret ettim ( ön sevişme gibi en güzel yerinde bekle bekle bekle sabretmek cok zor )
    Soğuk havalarda binilmemeli ihtiyacınızdan fazla km yaptırıyor zatürre riski fazla
    Çalışanlar için büyük problem yada bu güzel şeyi iş yerinizde bulundurmayın araya mesafe koyun
    İyiki almışım herşeyi çok güzel (mavide çok güzel fakat siyah bi başka güzel modifiye imkanı da sanki )
    Alan kişilerin yazılarından hissettiğim kadarıyla tam memnuniyet ve heyecan (diğer 250 forumlarında inanın bu yok )
    Aynalar evet sıkıntı fakat belki extra kontrol hissi veriyor buda bi bakıma iyi bişey
    Bana göre gisişi duruşu verdiği keyif nefis tabi adı batasıca rodaj
    Seven Sevmeyen herkezin tekeri düz bassın, ALLAH kazadan beladan dertten sıkıntıdan hepinizi korusun.
    rabi, Safety First ve CraCheR bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bugün motorun sol tarafına yeşil bi sıvı aktığını gördüm servisi aradım antifiriz tahliye hortumunun o tarafa doğru sıkıştığını ve alttan atacağına yan tarafa atmış olabileceğini önemli olmadığını söylediler var mı başka böyle bişey yaşayan?

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajı yaparken 5.6.vitesleride kullanmanı tavsiye ederim hayırlı olsun
    Valla 6'yı bırakın hiç 5. vitese çıkmadım sanırım en fazla 4 le 80-90 yaptığımı hatırlıyorum bir defa o da. Şehir içi trafik, ışıklar çok yoğun olduğundan ve bahsettiğim nedenlerden dolayı yüksek devirde ama düşük hızda kullanıyorum. Bir de vites geçişlerim henüz yumuşak değil motoru çok sarsmayayım diye idare eder tarzda bulunduğum viteste 40-60 arası sürüşüm var. Vakit bulsam farklı şekillerde süreceğim ama vakit problemi var biraz. Bir de en önemlisi güvenlik. Kendimi ya da bir başkasını henüz motora hakim değilken riske atma şansım yok.

Motosikleti
    2teker
    Valla 6'yı bırakın hiç 5. vitese çıkmadım sanırım en fazla 4 le 80-90 yaptığımı hatırlıyorum bir defa o da. Şehir içi trafik, ışıklar çok yoğun olduğundan ve bahsettiğim nedenlerden dolayı yüksek devirde ama düşük hızda kullanıyorum. Bir de vites geçişlerim henüz yumuşak değil motoru çok sarsmayayım diye idare eder tarzda bulunduğum viteste 40-60 arası sürüşüm var. Vakit bulsam farklı şekillerde süreceğim ama vakit problemi var biraz. Bir de en önemlisi güvenlik. Kendimi ya da bir başkasını henüz motora hakim değilken riske atma şansım yok.
    5.6vitesleri alıştırmalar yapmalısın illaki yüksek hızlara çıkmak gerekmez gerçi siz bilirsiniz motor sizin benimki tavsiye
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende de 3 ve 4 te uğultu geliyor, deviri yükselince kesiliyor. Umarım rodajdan sonra geçer.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bütün vitesleri kullanmaya özen gösterin.. Ayrıca AEA'nın nasıl vites değiştirilir diye videosu var youtube'da onu izleyin işinize yarayacaktır.. Boşca pratik yapın alışırsınız..

Ben video linkini vereyim..

http://youtu.be/tPTNTZk9JfQ

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Bu gün Antalya'da işim vardı sabah 8:30 da Alanya'dan yola çıktım (Antalya - Alanya arası 140 Km civarı) Manavgat'ı hemen çıkışında yedek depoya geçince 5.1 km den sonra benzin aldım trip 1 i sıfırladım Antalya'ya rahat bir şekilde vardım. 7000 devri geçmeden biraz uzun sürdü haliyle, cbr125 ile 1:27 dakika da Antalya'ya girmişliğim var ama titreşimden ellerimde hep çınlama vardı ensem desen hiç o konuya girmiyorum. Bu gün R25 ile ensemde ağrı ve elimde çınlama yoktu. motosiklet oldukça rahat saat 14:00 gibi Antalya'dan ayrıldım. 16:00 da Alanya dinek giriş kavşağındaydım yine 7000 i geçmeden Alanya'ya vardığımda ensemde biraz ağrı vardı ama elimde hiç çınlama yoktu bu beni bayağı memnun etti. 2. memnun eden şey ise Antalya' ya gidişte aldığım 50 liralık benzin ile Alanya ya vardığımda 220 km civarı yol yapmıştım ve depo yarıdaydı yani 45 - 50 lira benzin harcamam oldu cbr125 ile 50 lira ile 400 km rahat gidiyordum, büyük ihtimal 9000 devirlerde kullanırsam 300 km yol yapabilirim.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bütün vitesleri kullanmaya özen gösterin.. Ayrıca AEA'nın nasıl vites değiştirilir diye videosu var youtube'da onu izleyin işinize yarayacaktır.. Boşca pratik yapın alışırsınız..

Ben video linkini vereyim..

http://youtu.be/tPTNTZk9JfQ

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Rodajı biten arkadaşlar ile bir gün otobana çıkalım gücünü merak ediyorum aletin

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajı biten arkadaşlar ile bir gün otobana çıkalım gücünü merak ediyorum aletin
    Vay vaay. Rodaj bitsinde bi ifadesini alıyım diyosun yani sizin gibi yarışçı gençleri pistlerde görmek isteriz...

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay vaay. Rodaj bitsinde bi ifadesini alıyım diyosun yani sizin gibi yarışçı gençleri pistlerde görmek isteriz...
    300 cc ve 250 cc pek hakkaniyetli olmaz ama neyse.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Bende katılırım ama beni geçiceğiniz kesin :D

Motosikleti
    2teker
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vuuu bende varım reis

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ışıklardaki kalkısta ninja 300 e karsı fena ezilir gibi bu alet.

cbr250 ye karsi kalkista baya zorlanan r25 cbr 250 yi tork ve guc ustunluguyle rahat gecebilecek ninja300 den fark yiyebilir. cbr250 yi yakaladigi gibi geriden gelip yakalama sansida yok.

Simdi r25 sahipleri alinacak ama ben zamla 14.500 u gorunce keske ninja gibi 17 ye R3 gelsydi dedim.

30 nm tork 42 beygir. gercek bir orta siklet motosiklet.

R3 un ilk kalkis ve son suratine ulasma istegi R25 ten hissedilir derecede iyi olacaktir.

Yinede R25 acik yolda fena olmicaktir.
    TOTEMONS bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    250 cc üzeri motosikletlerde ÖTV %37 ama eminim ki bunu indirseler bile reelde fiyatlar inmez. Bizim ülkemizde fiyatlar maalesef rakiplere göre belirleniyor. Artik emin oldum. O yüzden çok fazla ötvye takilmamak gerekiyor sevdiğiniz motoru alıp tadını çıkarın.
    spinachristi bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Ne oldu birden birbirini geçmeler başladı. Ne kadar yarışçı varmış aramızda. Şahsen benim kalkışta toz yutturmak son hızda çok koymak filan dertlerim yok allahtan. Benim için keyifle bineyim, gideceğim yere nazlanmadan gitsin, sollamada- rampada gazı açınca nefesi kesilmesin yeter...
    rabi ve Bune bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kardeş ego tatmin ediyorsun heralde
    altı ustu gücü merak ediyorum dedim ne var bunda
    alırım ezerim demedik ya
    bu ne alınganlık

zaten siz 90ı geçmiyorsunuz motorla eminim
    bu moda girenlere çok gülüyorum.
    Karalı bunu beğendi.

Arka lastik ince, depo cılız, gidon dar, alçak bunlar dışında ses ve görüntünün maşallahı var. Köpek balığı gibi
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)