Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön fren diskini degisecegim yakinda ve diski sabitleyen civataları 23nm tork ile sıkacağım fakat
    buraya loctite sürmek lazım civatalari takmadan önce loctite ın sertlik seviyeleri var
    hangisinden kullanmam lazım?

https://i.hizliresim.com/9aLQvk.jpg
    243 yazan locktite olanı alın işinizi görür ilerde tekrar sökme yaparsanız sıkıntı olmadan işlem yapabilirsiniz.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    243 yazan locktite olanı alın işinizi görür ilerde tekrar sökme yaparsanız sıkıntı olmadan işlem yapabilirsiniz.
    +1.

243, el aletleri ile yeniden sökülebiliyor iken 270 gibi daha yüksek numaraya sahip loctitelar yeniden sökülmeyecek işlemler için öneriliyor.
    Farkı şu şekilde görebilirsin:
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar r25'e takılan bu winglet ne işe yarıyor ? araştırmama rağmen bulamadım. Herkeste aynı terane var sinirlerim bozuluyor bu iki farın arasında ki hava giriş yerini kapatıyor bu motorun aerodinamiğini bozmuyor mu ? Eğer çok yararlı bir şeyse bende alayım kaç beygir ekliyorsa

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar r25'e takılan bu winglet ne işe yarıyor ? araştırmama rağmen bulamadım. Herkeste aynı terane var sinirlerim bozuluyor bu iki farın arasında ki hava giriş yerini kapatıyor bu motorun aerodinamiğini bozmuyor mu ? Eğer çok yararlı bir şeyse bende alayım kaç beygir ekliyorsa
    inan bana hiçbir işe yaramıyor güzel durması dışında.
    hatta uzun süre winglet kullanıp wingletsiz r25 imi kullanan arkadaşım "bu bendeki winglet motoru yüksek hızda yavaşlatıyor sokecegim' demişti.
    o aradaki üçgen ram air girişine benzeri yeri kapatıyor winglet ordaki hava girişini kapatması mantıken saçma o Ufak üçgen yer ise yarıyor eminim.

bu arada loctite için cevap yazan arkadaşlar çok teşekkürler yardımcı oldunuz.
    yağızkoç05 ve valeros46 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF R25
    inan bana hiçbir işe yaramıyor güzel durması dışında.
    hatta uzun süre winglet kullanıp wingletsiz r25 imi kullanan arkadaşım "bu bendeki winglet motoru yüksek hızda yavaşlatıyor sokecegim' demişti.
    o aradaki üçgen ram air girişine benzeri yeri kapatıyor winglet ordaki hava girişini kapatması mantıken saçma o Ufak üçgen yer ise yarıyor eminim.

bu arada loctite için cevap yazan arkadaşlar çok teşekkürler yardımcı oldunuz.
    Sırf güzel duruyor diye 200 TL'ye yakın bir para vermek, kusura bakmasınlar ama aptal olmak gerekir. Üstüne birde farın arasında ki o hava giriş çıkışını engelliyor çok aşırı saçma...
    Bazıları da fara kedi gözü gibi bir şeyler yapıyor yine yüksek fiyatlara o da çok aşırı saçma bir şey herhalde millet parayı sıvamak için yer arıyor.

Sırf güzel duruyor diye 200 TL'ye yakın bir para vermek, kusura bakmasınlar ama aptal olmak gerekir. Üstüne birde farın arasında ki o hava giriş çıkışını engelliyor çok aşırı saçma...
    Bazıları da fara kedi gözü gibi bir şeyler yapıyor yine yüksek fiyatlara o da çok aşırı saçma bir şey herhalde millet parayı sıvamak için yer arıyor.
    motoruma yaptığım ekstralar
    akrapovic slip on egzoz
    pronix koruma takozu(zorunlu)
    üçgen led far
    spor kısa manet
    led beyaz farlar
    kısa cnc kesim plakalık
    krom radyatör koruması ızgara tipli

sticker decals vinil yazı kaplama bu motoru çok saçma gösteriyor en güzel hali orjinali
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    motoruma yaptığım ekstralar
    akrapovic slip on egzoz
    pronix koruma takozu(zorunlu)
    üçgen led far
    spor kısa manet
    led beyaz farlar
    kısa cnc kesim plakalık
    krom radyatör koruması ızgara tipli

sticker decals vinil yazı kaplama bu motoru çok saçma gösteriyor en güzel hali orjinali
    Diğerlerini saçma olarak nitelendirmemiştim reis, üstüne alınma sadece winglet garibime gitti. LED beyaz far olarak ne kullanıyorsun ? yakında bende alcam ama kararsızım...

Diğerlerini saçma olarak nitelendirmemiştim reis, üstüne alınma sadece winglet garibime gitti. LED beyaz far olarak ne kullanıyorsun ? yakında bende alcam ama kararsızım...
    https://m.tr.aliexpress.com/item/327...Q1547337825109

ucuz yollu c6 h7 LED kullanıyorum
    fiyatına göre çok iyi aydınlatıyor
    1 yıldır aktif kullanıyorum herhangi bir sorun çıkarmadı yağmurda çamurda fakat montajı biraz zahmetli

r25 in ön farlar 55W orjinal halojen ampul vardır
    ledler 36W aküyü daha az yorar bilgisini de vereyim
    ve en güzel özelliği şimşek efekti var.
    ledlerden sonra farkedilirlik %30 arttı gece sürüşünde emniyet şeridinden makam arabası geliyor sanıyorlar 😂

Motosikleti
    yamaha mt-25
    farkedilirlik led ışığının odaksız dağılmasından olabilir mi.?
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farkedilirlik led ışığının odaksız dağılmasından olabilir mi.?
    motosiklete gece önden 30-40 metre uzaktan baktığımda dediğiniz gibi patlak bir hüzme veriyor led farlar orantisiz dagildigi aşikar fakat sari halojen lambalara göre asfaltı sanki çok daha detaylı gösteriyor yolu
    bu arada r25 in far hüzmesinin yukarı aşağı ayar vidasindanda isteğime göre ayarlıyorum.
    gecenin bir vakti uzun yola çıkıp şehirlerarası yolculuk yaptım ledleri taktiktan sonra gerçekten çok işe yarıyor
    lakin bu ledleri arkasında soğutucu var montajı için far kapaklarını biraz kesip biçmek gerekiyor.
    daha kalitelilerinde ufak boyutlu sogutucululari var onlarda far kapağının içinde duruyor tek seferde montaj yapılıyor.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Farları aşağı yukarı ayarlayabiliyor muyuz sanki çok yukarıyı gösteriyor.Ayarı nerden yapılıyor ?
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farları aşağı yukarı ayarlayabiliyor muyuz sanki çok yukarıyı gösteriyor.Ayarı nerden yapılıyor ?
    hocam sol far için gidonu tam sola kırın vida ayarlama vidasi şurada

bunun için kısa tornavida lazım

elinizde bundan yoksa
    biraz uzunu varsa hafif zorlama ile de zarar vermeden yapabilirsiniz.

sağ far içinde ayni şekilde gidonu sağa kırın sağ far içinde yeri aynı görürsünüz orada

motosiklet başında olsam kendim çekerdim resim

sağa çevirirseniz yukarı sola cevirirseniz aşağı inmesi gerek (yada tam tersi şimdi hatırlayamadım çok önemli degil)

bunun için gece bir duvar bulun motosikleti 7 8 metre geri alın ustune binin farları ayarlayın
    sonra yola çıkın tornavidayi cebinize yada çantanıza atın
    yolda tekrar tekrar durup kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
    sorunuz varsa cevaplarım.
    yağızkoç05, numan ve valeros46 bunu beğendiler.

Merhabalar R25 almaya karar verdim. ABSli R25 ile ABSsiz R25 arasında ABS kendini belli ediyor mu aradaki fiyat farkını ödeyip ABSli R25 almaya değer mi?

Motosikleti
    MT-07
    Belli ediyor. Farkına değer. Ayrıca Abs'li olanda bluecore motor var. O bile başlı başına değişiklik zaten. Abs'siz modeline hiç bulaşma.

Bluecore 2017 abs’li modelde var mı ?

Motosikleti
    MT-07
    Bilemiyorumki. Onu satıcıya danışın. Yada gidip kendin bak. Üstünde bluecore die yazıyor zaten. Bluecore olmadan almayın bu motoru. Şuursuz gaz tepkileri var. Hem açarken şuursuz hem de gazı saldığında şuursuz. Mecburen gazlarken ki gibi yavaş yavaş gaz kesiyorum birden yığılmasın die.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Nedir bu buluecore

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    bluecore dedikleri raceblue'da bulunan sticker olmasın

Motosikleti
    yamaha mt-25
    numan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    scooterlarda olan bir sistem.benim bildiğim hiç bir motor da yok bu olay varsa söyleyin.sizin bahsettiğiniz euro 3 4 farkı.2 motoruda süren biri anca bu farkı anlayabilir.tabi şuda gerçek euro 3 olan bir motor doğal olarak euro 4 den daha canlı çalışıcaktır.sesi ve yakıtı kısmak için kemeri sıkılan motor var bide öbürü var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)