Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    @burak burk

Yardımların için teşekkür ederim.
    Lastik fiyatları inanılmaz artmış. Eski Forum konularını okuyorum, eski dediğimde 6-7 ay civarı ve yorumlarda rosso 2 lerin 600-700tl olduğu filan yazıyor. 1200tlye motolastik.com dan battlaxlari sipariş ettim 2018 üretim tarihli.

Fiyat biraz canımı sıktı ama lastik konusunun motosiklette bir nevi kasko görevi gördüğünü biliyorum umarım verdiğim parayı hakkeder kolay kazanmiyoruz bu rakamları.

İrcler ile düşseydim 3-4bin lira civarı hasara yol acabilirdi neyse ki düşmedik o yüzden paraya çokta acımıyorum.

Lastiği taktırdığım zaman mutlaka yorumlarımı yazarım çünkü bu lastik hakkında sosyal mecralarda çok bilgi yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    09
    Bugün lastiği taktırdım, 60-70km civarı kullandım ve demek isterim ki motorun tüm kullanım hissiyatı, dönüşü, duruşu gidişi bir acayip oldu. Anlatilabilecek gibi değil bu kadar farkedecegini tahmin etmiyordum.

Lastiği motolastik.com dan aldım 1200tlye. İkiside 2018 4. Ve 6. Hafta üretim. Sökme takma ve balans için ayrıca 120tl verdim.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün lastiği taktırdım, 60-70km civarı kullandım ve demek isterim ki motorun tüm kullanım hissiyatı, dönüşü, duruşu gidişi bir acayip oldu. Anlatilabilecek gibi değil bu kadar farkedecegini tahmin etmiyordum.

Lastiği motolastik.com dan aldım 1200tlye. İkiside 2018 4. Ve 6. Hafta üretim. Sökme takma ve balans için ayrıca 120tl verdim.
    üzerindeki mum benzeri koruyucu malzeme soyulana gidene kadar virajlarda son yanaklari cok zorlamayin 500 km sonra lastigin rodaji bitecek daha da yola tutanacaktir

ircden sonra çok degisiyor motosiklet.

Motosikleti
    MT-07
    Bak kullan. Battlax'lardan aşırı memnun kalırsan bende bir sonraki sete battlax die bakayım. S20'leri hep merak etmişimdir.

Motosikleti
    09
    150km civarı şehir içinde kullandım hic viraja girmedim.
    sonrasında viraj denemesi yapmak için tamamen virajlı 45-50kmlik bir güzergah seçtim. ilk başlarda bildiğin kayıyordu (tahminim lastiğin üzerinde ki fabrika çıkışı tabakadan dolayı). 5-6km sonra tutuşu hissettirmeye başladı, ilk 30 km boyunca tam verim alamadım ufaktan bir kayma hissi vardı. Son 15km iyiydi. tam olarak üzerinde ki tabaka silinmedi sanırım ama arka lastiğin virajlarda tamamını tereddütsüz kullanabiliyorum irc de bu mümkün değildi.
    Yanlış bir tabir olur mu bilmem ama zamanla lastik açılacak, kendine gelecek gibi duruyor.

Şuan için çok memnunum. Fren manetine dokunur dokunmaz fren hissini vermeye başlıyor. Virajlarda çok iyi tereddüt yaşamıyorsunuz. Ben lastik yeni olduğu ve ircye göre hissi farklı olduğu için zorlamaya korktum. birde asfalta tam guvenemedim bildiğin kireç taşı ayarindaydi ama o dandik asfalta rağmen pegleri sürtmeye müsade edecek kapasitede bir lastik.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin mt25/r25 avadanlık denilen ufak bir takım çantası mevcut arka yolcu selesinın altında
    orda amortisör anahtarı var 2 parçalıdır birbirine geçirir takarsın arka tekeri askıya alırsın (arka kaldırma sehpası yada bir arkadaşın ayaklığa çekecek kendine arka tekeri boşta kalacak yerden yükseğe alması lazım)

şu resimden fikir alabilirsin
    https://i.imgyukle.com/2018/11/05/IPc7N.jpg

benim ayarım 5 te olması gerek
    fabrikadan çıkışta 3. seviye gelir kendi ağırlığına göre ayarla
    ben 62 kiloyum çok zayıfım sende 75 kilo olsan 6. yada 7. seviye olur sanırım yada hiç belli olmaz kendi ayarını bulursun

al burda videosu var r25 için ama mt25 içinde aynı zaten
    https://www.youtube.com/watch?v=WpsE6OimnHI
    ingilizcede pre load deniliyor ön yük demek.
    Ben de bu video ile 2 kademe sertleştirmiştim bi 6 ay önce. sırt çantamla birlikte genelde 90 kg civarı ağır bir yük ile kullandığımdan bi tık yumuşak kalıyordu. Biraz da sert süspansiyon seviyorum. 2 kademe sertleştirince virajlardaki tümseklere daha az tepki verir duruma geldi. Tam istediğim gibi oldu. Kolay ayarlama yapabilmek için zincir muhafazayı çıkarmak gerekiyor. Çıkarmışken de zincir ayarını kontrol etmek ve ya zincir yağlamak çok daha kolaylaşacağından bunları da aradan çıkarabilirsiniz. Avadanlıkta bulunan malzemeler işinizi görüyor.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Yamaha Endonezya'da R25 ve MT-25 modellerini geri çağırıyor. Geri çağırmanın konusu radyatör hortumu ve debriyaj yayı değişimini kapsıyor.
    kaynak

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Endonezya'da R25 ve MT-25 modellerini geri çağırıyor. Geri çağırmanın konusu radyatör hortumu ve debriyaj yayı değişimini kapsıyor.
    kaynak

https://7leopold7.files.wordpress.co...a71b81ab87.jpg
    https://racebikebitz.com/image/cache...px-800x800.jpg
    Hadi hayırlısı

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynak

https://7leopold7.files.wordpress.co...a71b81ab87.jpg
    https://racebikebitz.com/image/cache...px-800x800.jpg
    şimdi de bumu çıktı, burdaki modellerde de sıkıntı varsa yamaha halleder.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Arkadaşlar merhaba ilk defa motor aldım 1 haftadır biniyorum bugün şunu farkettim motorun bir yerinde kaçak var resmini aşağıya yükleyeceğim arkadaşıma sordum antifriz kaçırıyor dedi bir de size sorayım dedim bunun için ne yapmalıyım servise götürsem ne kadar tutar birde garantisinin devam edip etmediğini nereden öğrenebilirim?

Resim olmuştur umarım.
    Düzeltme:Olmadı herhalde https://hizliresim.com/bV4MbG resim adresi bu

Motosikleti
    MT-07
    Aldığıma pişman mı olsam bu haberden sonra bilemedimki

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Halilibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ilk defa motor aldım 1 haftadır biniyorum bugün şunu farkettim motorun bir yerinde kaçak var resmini aşağıya yükleyeceğim arkadaşıma sordum antifriz kaçırıyor dedi bir de size sorayım dedim bunun için ne yapmalıyım servise götürsem ne kadar tutar birde garantisinin devam edip etmediğini nereden öğrenebilirim?
    https://hizliresim.com/bV4MbG
    Resim olmuştur umarım.
    kelepçede sorun var gibi, çok bi masraf tutucağını sanmıyorum

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığıma pişman mı olsam bu haberden sonra bilemedimki
    o kadarda değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

https://hizliresim.com/bV4MbG
    Resim olmuştur umarım.
    elinizden geliyorsa antifirizi boşaltın kelepçeyi ve hortumu kontrol edin yırtık veya kelepçe tam sıkmıyor olabilir.
    Orkidor61

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadarda değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

elinizden geliyorsa antifirizi boşaltın kelepçeyi ve hortumu kontrol edin yırtık veya kelepçe tam sıkmıyor olabilir.
    içini boşaltırsa tekrar doldururken havasını alması gerekicek o biraz zorlar arkadaşı bence servise gitsin onlar halletsin

Peki ne kadar kaldığına bakmak için açsam ve ekleme yapsam kabloyu falan kontrol etsem kısacası söküp taksam garanti dışı kalma gibi bir şey olur mu çünkü servis bana bayağı uzak giderken sıkıntı çıkmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içini boşaltırsa tekrar doldururken havasını alması gerekicek o biraz zorlar arkadaşı bence servise gitsin onlar halletsin
    Peki ne kadar kaldığına bakmak için açsam ve ekleme yapsam kabloyu falan kontrol etsem kısacası söküp taksam garanti dışı kalma gibi bir şey olur mu çünkü servis bana bayağı uzak giderken sıkıntı çıkmasın

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı servis, ben kendi antifizimi değiştirip havasını da alıyorum kolay ve basit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

garantin varsa hiç uğraşma servise götür, o şekilde seni servise götürür zaten ve biraz o kısmı sar veya bant çek doğru servise.
    Orkidor61

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı servis, ben kendi antifizimi değiştirip havasını da alıyorum kolay ve basit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

garantin varsa hiç uğraşma servise götür, o şekilde seni servise götürür zaten ve biraz o kısmı sar veya bant çek doğru servise.
    Baktım bugün low çizgisinin hafif üzerinde artık bir şekilde gidecez servise havalarda buz Volkswagen Caddy'nin arkaya sığar mı ki bu deneyen var mı

Motosikleti
    Yamaha R25
    Aynı şekilde bende de sızıntı oluştu serviste kelepçeyi sıktılar, üstünden 2 yıl geçti sızıntı yok. Herhalde biraz gevşek kalmış standardına göre ya da titreşimden artık.

Ön koltuğu en öne çekip sırtlığını da mümkün olan en öne doğru katlayın, motosikletin aynalarını da öne doğru katlarsanız çaprazlama sığıyor, başka bir işleme gerek yok, ben 130km falan taşıdım Caddy ile bu şekilde.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bu geri çağırma muhabbetini 3-4 gün önce endonezya r25 sayfasında görmüştüm. Yamaha Türkiye sağolsun hiçbir zaman önem vermiyor böyle şeylere. 2 kez geri çağırma yapıldı. 3 farklı ilde servis kayıdım olmasına rağmen ne arayan ne soran oldu. Takip etmesek haberimiz olmayacak. Radyatör sıvısı kaçağı bende 5-6 ay önce oldu. Damlayan sıvı egzoz borularına düşüp dumanlar çıkarıyordu. Biraz kurcalayınca radyatör sıvısının pompa kısmına yakın yerdeki kelepçenin gevşediğini ve akıntının oradan kaynaklandığını farkettim. Zaten soğutma sıvısı ve fren hidroliğini değiştirecektim. Bana da bahane oldu. Değişimleri yapıp, hortumun kelepçesini sıktım ve sorun çözüldü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)