Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Değiştirmek istersen servise ayağı götüre bilirsin arayıp bilgi alabilirsiñiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    r25
    Geçtiğimiz hafta 1000bakımı yaptırdım. 250lira yağ değişim ve filtre masrafı çıkardılar. Onun dışında eniştem geçen hafta küçük bir kaza geçirmiş motorla. Ön taraftaki etiket sökülmüş, hatta bir iki çizik vardı. 300küsür liralık far üstü ön grenaj komple 90lira tutuyor denince siparişi verdim direkt. Adamlar da şaşırdı o fiyatı görünce. İndirim varmış sanırım. Ama stoklara göre indirim uygulanmış. Her renk farklı fiyattaydı. (benimki siyahtı)

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zenmonk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta 1000bakımı yaptırdım. 250lira yağ değişim ve filtre masrafı çıkardılar. Onun dışında eniştem geçen hafta küçük bir kaza geçirmiş motorla. Ön taraftaki etiket sökülmüş, hatta bir iki çizik vardı. 300küsür liralık far üstü ön grenaj komple 90lira tutuyor denince siparişi verdim direkt. Adamlar da şaşırdı o fiyatı görünce. İndirim varmış sanırım. Ama stoklara göre indirim uygulanmış. Her renk farklı fiyattaydı. (benimki siyahtı)
    ben servise küstüm herşeyi kendim yapıyorum artık iyiki kendim yapıyorum kafam rahat.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zenmonk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hangi bayi acaba? İndirim var ise tüm bayilerdedir ama merakımdan sordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtesi zaten değişicek havafiltresi senin kullamana bağlı benim çıkarttılar baktılar temizdi havayla temizlenip tekrar takıldı.görünce bende gerek görmedim 10 bnde değişir ama tabiki
    Hava filtresine hangi servis hava tutarak temizlik yapıyor? Hava filtresine hava TUTULMAZ, temizlik YAPILMAZ. Filtrenin gözenekleri yamulmuştur ve büyük ihtimalle motora rijit bir hava akışı olmayacaktır. Yağ filtresi de her iki yağ değişiminde bir öneriliyor. Servis kitapçığında bunlar yazıyor zaten bi okusanız herşeyi öğrenirsiniz. Ama her yağ değişiminde değişiyorum ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu serviste tam sentetik mi kullanıyorlar yoksa yarı sentetik mi. Bana bin bakımında hiç bir şey söylemediler. Bazılarına yarı sentetik koyuyorlarmış. Açık yağ olduğu için bilemiyoruz nereden anlıyacağız ne yağı koyduklarını ?

Acaba servisten çıkar çıkmaz, başka bir ustada motul ile değiştirsem mi ?
    Servis kağıdına ya da faturanıza bakın. FS yazıyor ise full sentetiktir ki garantisi devam eden motora YAMALUBE kullanıyorlar zaten. Büyük ihtimalle FS' dir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hangi bayi acaba? İndirim var ise tüm bayilerdedir ama merakımdan sordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Hava filtresine hangi servis hava tutarak temizlik yapıyor? Hava filtresine hava TUTULMAZ, temizlik YAPILMAZ. Filtrenin gözenekleri yamulmuştur ve büyük ihtimalle motora rijit bir hava akışı olmayacaktır. Yağ filtresi de her iki yağ değişiminde bir öneriliyor. Servis kitapçığında bunlar yazıyor zaten bi okusanız herşeyi öğrenirsiniz. Ama her yağ değişiminde değişiyorum ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Servis kağıdına ya da faturanıza bakın. FS yazıyor ise full sentetiktir ki garantisi devam eden motora YAMALUBE kullanıyorlar zaten. Büyük ihtimalle FS' dir.
    aydınlandım sağol hep cahillikten işte.zaten bi tek sen değiştiriyorsun yağ değişiminde yağ filtresini.bu arada çok okuyan arkadaş sen niye değiştiriyorsun filtresini ?? yamaha mühendisleri söyledi 2 yağ değişimine 1 yağ filtresi değişir diye ?? yoksa mühendislere güveninmi yok ? yada okuduğunumu anlamıyorsun ? bir tek sen okumuşsun servis kitapçığını çünkü burda belli.ha bu arada hangi servis yağ değişiminde yağ filtresi değiştirmeyelim abi kalsın diyor ?

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydınlandım sağol hep cahillikten işte.zaten bi tek sen değiştiriyorsun yağ değişiminde yağ filtresini.bu arada çok okuyan arkadaş sen niye değiştiriyorsun filtresini ?? yamaha mühendisleri söyledi 2 yağ değişimine 1 yağ filtresi değişir diye ?? yoksa mühendislere güveninmi yok ? yada okuduğunumu anlamıyorsun ? bir tek sen okumuşsun servis kitapçığını çünkü burda belli.ha bu arada hangi servis yağ değişiminde yağ filtresi değiştirmeyelim abi kalsın diyor ?
    Yok estağfurullah aydınlatmak benim görevim değil. Hani servis kitapçığını okumuşsun ya, periyodik bakım bölümünde 6-7 sayfada da yazıyor ya "hava filtresi temizlenmez" diye,okuduğunu anlama konusunda önce kendini değerlendirmeni öneririm. Mühendislere inanıp inanmama konusunda ise: 6 yıl önce YÖK ' ün verdiği bir belgem var ve kendime inanma konusunda bi şüphem yok En son olarak yağ filtresi değişimi için seni tatmin eder mi bilmiyorum ama cevabım şu: Param bol ondan değiştiriyorum.

ne çekti şu ar 25 çiler ya )

Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne çekti şu ar 25 çiler ya )
    Ne manada hocam?

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Dainese D-Tail bag aldım kuyruk çantası olarak. Bu çantayı nasıl bağlamalıyım daha önce kuyruk çantası kullanan var mı?

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese D-Tail bag aldım kuyruk çantası olarak. Bu çantayı nasıl bağlamalıyım daha önce kuyruk çantası kullanan var mı?
    ben r25 de kullandım şimdi tracer 700 de kullanıyorum
    şöyle bir şey yapmıştım, 4 tane bağlantı kayışını kapalı olan taraflarından bir tane cırtla birbirine tutturdum. sonra artçı selesini kaldırıp hepsinin birleştiği yeri ortasına denk getirip seleyi kapattım. selenin 4 tarafından uçlar sarkmış oldu.
    sonra çantayı takıp geriyorsun kayışlardan
    çok kolay ve şık oldu.
    bu arada çok çok güzel bir çanta ve r25 e en yakışan bu bence.
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben r25 de kullandım şimdi tracer 700 de kullanıyorum
    şöyle bir şey yapmıştım, 4 tane bağlantı kayışını kapalı olan taraflarından bir tane cırtla birbirine tutturdum. sonra artçı selesini kaldırıp hepsinin birleştiği yeri ortasına denk getirip seleyi kapattım. selenin 4 tarafından uçlar sarkmış oldu.
    sonra çantayı takıp geriyorsun kayışlardan
    çok kolay ve şık oldu.
    bu arada çok çok güzel bir çanta ve r25 e en yakışan bu bence.
    Evet çanta çok güzel ve şık duruyor. Yanlış anlamadıysam eğer, kapalı olan taraf dediğiniz kancaların olduğu tarafların arka tarafındaki yuvarlak kapalı yerler. Buraları cırt kelepçe ile birbirine sabitleyip o şekilde mi artçı selesinin altına taktınız? Mantıklı. Takması çıkarması da çok kolay olur.

Motosikleti
    xsr 900
    aynen öyle, sonra o cırtı hiç çıkartmadım zaten, takacağım zaman artçı selesini kaldır altına at , boyunu da 1 kere ayarladın mı her seferinde uğraşmıyorsun.
    tracer 700 de artçı selesi ayrı olmadığı için öndekileri artçı ayaklıklarına, arkadakileri de plakayı tutan demire taktım, yine çok kolay oldu ama bu sefer kayışlara çok çamur geliyor kötü havada, kullandıktan sonra kayışlar leş oldu. r25 de tertemiz kalıyordu.
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle, sonra o cırtı hiç çıkartmadım zaten, takacağım zaman artçı selesini kaldır altına at , boyunu da 1 kere ayarladın mı her seferinde uğraşmıyorsun.
    tracer 700 de artçı selesi ayrı olmadığı için öndekileri artçı ayaklıklarına, arkadakileri de plakayı tutan demire taktım, yine çok kolay oldu ama bu sefer kayışlara çok çamur geliyor kötü havada, kullandıktan sonra kayışlar leş oldu. r25 de tertemiz kalıyordu.
    Haklısınız, çok yardımcı oldunuz sağ olun.
    khaledome bunu beğendi.

MYSTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RaceBlue ''16,,
    Arkadaşlar herkese iyi günler. 2016 R25 kullanıcısıyım. Motorum 11.000 km de ve tüm bakımları serviste yapılmıştır. Motosikletimde hiç bir sıkıntı yoktu ta ki 10 gün önce binmek için çalıştırayım dedim ve marşa bastım ama motosikletten hiç bir tepki gelmedi. 5 dk falan denedim marşa basılı tutuyorum vs. yöntemler denedim yine çalışmadı. Sonra bir anda çalıştı motosiklet, ısıttım 20 dk falan kullandım stop ettim tekrar denedim yine aynı sorun oldu. Marşa basınca çalışmıyor hiç bir tepki vermiyor 2-3 dk denerken bir anda çalışıyor. Sorun nedir bilgisi olan var mıdır..

Alıntı MYSTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler. 2016 R25 kullanıcısıyım. Motorum 11.000 km de ve tüm bakımları serviste yapılmıştır. Motosikletimde hiç bir sıkıntı yoktu ta ki 10 gün önce binmek için çalıştırayım dedim ve marşa bastım ama motosikletten hiç bir tepki gelmedi. 5 dk falan denedim marşa basılı tutuyorum vs. yöntemler denedim yine çalışmadı. Sonra bir anda çalıştı motosiklet, ısıttım 20 dk falan kullandım stop ettim tekrar denedim yine aynı sorun oldu. Marşa basınca çalışmıyor hiç bir tepki vermiyor 2-3 dk denerken bir anda çalışıyor. Sorun nedir bilgisi olan var mıdır..
    Aküler kullanıma bağlı olarak genellikle 3 yıl sonunda ölüyor. Fakat sizdeki durum nedir? Kontağı çevirdiğinizde ekranda hiçbirsey yok mu yoksa herşey tamam sadece marş mı basmıyor? Benim daha yeni başıma geldi, 3.5 yılı tammalayan akü bi kerede gitti. Son marş aldığında ilk günkü gibi 1 saniyede marşı alabilmişti.

uğuR25can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

Uzun süredir forumu misafir olarak takip ediyordum değerli bilgilerinizi,yorumlarınızı keyifle okuyordum artık üye olmanın zamanının geldiği düşündüm ve üye oldum. Tabi birkaç soru ve sorun ile geldim yardımcı olursanız sevinirim.

22 Haziran 2018 'de '2017 model 0 km Yamaha R25 Race Blue' satın aldım.İlk motorum ve sıfır olduğundan dolayı şu an 3500 km'de olan motorumu resmen gözüm gibi sakındım rodajda kesinlikle 1000 km 'ye kadar belirtilen devirin üstüne çıkmadım ve her şeyi usulüne göre uyguladım. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Motosiklet sıcakta havalarda güneş altında kaldığı zaman 1-2 damla alttaki tahliye borusundan benzin mi yağ mı katımsı bir sıvı damlatmış oluyordu ve borunun ucunda kalmış oluyordu kaç kişiye sorduysam 1-2 servise sorduysam doğal olur dediler sizlerde de böyle bir sıkıntı oluyor mu oldu mu ? Gerçi pek sıcak havalar kalmadı şu an kesildi bu dediğim hemen hemen.

İkinci sıkıntım da bugün başıma geldi yaklaşık 1 hafta önce benzin aldığımda depo kilidinde sıkıntı yoktu bugün benzin alacaktım depoya anahtarı soktum zor girdi anlam veremedim döndürürken çok zor döndü bastırdım açtım baktım anahtar bu sefer zor çıktı her neyse en sonunda anahtarı çevirdiğimizde kapaktaki dil takılı kaldı normalde otomatik olarak anahtar kapak açıkken ilk konuma geliyordu artık gelmiyor o dil içeride kalıyor kapayıp anahtarı çeviriyorum kilitliyorum depoyu.Büyük ihtimal mekanizma bozuldu canım sıkıldı hiç zorlamamıştım durduk yere nasıl bozulur kilit anlamadım.

Depo kilidi değişimi garantiye giriyor mu ? Ne yapmam lazım.

Biraz uzun ve karmaşık olabilir ne demek istediğimi anlatmışımdır umarım.

İnşallah bundan sonra bol bol yorumlarım ve paylaşımlarım ile aranızda olacağım. Herkese iyi geceler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Alıntı uğuR25can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

Uzun süredir forumu misafir olarak takip ediyordum değerli bilgilerinizi,yorumlarınızı keyifle okuyordum artık üye olmanın zamanının geldiği düşündüm ve üye oldum. Tabi birkaç soru ve sorun ile geldim yardımcı olursanız sevinirim.

22 Haziran 2018 'de '2017 model 0 km Yamaha R25 Race Blue' satın aldım.İlk motorum ve sıfır olduğundan dolayı şu an 3500 km'de olan motorumu resmen gözüm gibi sakındım rodajda kesinlikle 1000 km 'ye kadar belirtilen devirin üstüne çıkmadım ve her şeyi usulüne göre uyguladım. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Motosiklet sıcakta havalarda güneş altında kaldığı zaman 1-2 damla alttaki tahliye borusundan benzin mi yağ mı katımsı bir sıvı damlatmış oluyordu ve borunun ucunda kalmış oluyordu kaç kişiye sorduysam 1-2 servise sorduysam doğal olur dediler sizlerde de böyle bir sıkıntı oluyor mu oldu mu ? Gerçi pek sıcak havalar kalmadı şu an kesildi bu dediğim hemen hemen.

İkinci sıkıntım da bugün başıma geldi yaklaşık 1 hafta önce benzin aldığımda depo kilidinde sıkıntı yoktu bugün benzin alacaktım depoya anahtarı soktum zor girdi anlam veremedim döndürürken çok zor döndü bastırdım açtım baktım anahtar bu sefer zor çıktı her neyse en sonunda anahtarı çevirdiğimizde kapaktaki dil takılı kaldı normalde otomatik olarak anahtar kapak açıkken ilk konuma geliyordu artık gelmiyor o dil içeride kalıyor kapayıp anahtarı çeviriyorum kilitliyorum depoyu.Büyük ihtimal mekanizma bozuldu canım sıkıldı hiç zorlamamıştım durduk yere nasıl bozulur kilit anlamadım.

Depo kilidi değişimi garantiye giriyor mu ? Ne yapmam lazım.

Biraz uzun ve karmaşık olabilir ne demek istediğimi anlatmışımdır umarım.

İnşallah bundan sonra bol bol yorumlarım ve paylaşımlarım ile aranızda olacağım. Herkese iyi geceler.
    wd 40 deneyin muhtemelen geçer

MYSTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RaceBlue ''16,,
    Kontağı açtığımda göstergelerin hepsi yanıyor ve kornaya bastığımda hiç bir sıkıntı çıkarmıyor. Ben de ki olay marşa bastığım da hiç bir tepki vermemesi 5-6 denemem sonucunda çalışması. Akü bitik olsa marş hiç basmaz diye düşünüyorum. Benim ki marş basıyor ama 5-6 kere deniyorum ve ya marşa basılı tutuyorum sonra bir anda çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküler kullanıma bağlı olarak genellikle 3 yıl sonunda ölüyor. Fakat sizdeki durum nedir? Kontağı çevirdiğinizde ekranda hiçbirsey yok mu yoksa herşey tamam sadece marş mı basmıyor? Benim daha yeni başıma geldi, 3.5 yılı tammalayan akü bi kerede gitti. Son marş aldığında ilk günkü gibi 1 saniyede marşı alabilmişti.
    Kontağı açtığımda göstergelerin hepsi yanıyor ve kornaya bastığımda hiç bir sıkıntı çıkarmıyor. Ben de ki olay marşa bastığım da hiç bir tepki vermemesi 5-6 denemem sonucunda çalışması. Akü bitik olsa marş hiç basmaz diye düşünüyorum. Benim ki marş basıyor ama 5-6 kere deniyorum ve ya marşa basılı tutuyorum sonra bir anda çalışıyor.
    You Are Not Good and You Are Not Bad..!

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı MYSTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......

Marş düğmeniz oksitlenmiş olabilir, ilk sefer marş basmadığı zaman peş peşe marş anahtarına bastığınızda çalışıyorsa oksitlenmedir.
    Dışarıdan veya o kısmı sökerek "kontak-sprey", VD-40 gibi ince bir yağlayıcı sorunu giderir.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    19 Ekim günü teslim aldım 710 km'ye geldi daha ıslak zeminde test edemedim ama irc lastikler sanki abarttiklari kadar kötü değilmiş. Eski motorum Xt660r daki continental contitrail2 lastiklerden daha çok güven veriyor. Tabi ısındıktan sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)