Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    1000 5000 ve 1000 km he geldiğinde yanım söner o gösterge. Motorunuzun garantisi varsa yetkili servise götürün bakımını yapsınlar eğer yoksa youtube den araştırıp bakımını kendiniz yapabilirsiniz. Yağ ve hava filtresi değişimi yağ değişimi (r25 için motul 10w40 5100 öneriliyor)yapabilirsiniz. tüm yağı boşaltıp motorun sağ tarafındaki göstergeden iki çizgi arasına kadar koymalısınız. Oil yazısını söndürmek için kullanım klavuzuna bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Merhaba arkadaşlar eski bi r25 kullanıcısı olarak bu aralar 2018 euro 4 r25 ler az yakıyor eskiler gibi değil diyorlar doğru mu bu acaba

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Dostlar telefon tutucu kullanan var mı link atarsanız memnun olurum .

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar motorum 4 bin km'de, servise en az beş kez gittim ama bir çözüm bulamadılar.İlk önce sağa ve sola direksiyonun çekmesinin sebebinin bilyalar olduğunu söylediler ama değişmesine gerek yok dediler.yaptılar ve beni gönderdiler ama ondan sonra amortisör'de bir türlü geçmeyen boşluk sorunu oluştu.
    Yaptık diyorlar gönderiyorlar tekrar tak tak ön amortisörden yine ses geliyor bıktım artık lütfen bilenler cevap versin

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi ram mount

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 4 bin km'de, servise en az beş kez gittim ama bir çözüm bulamadılar.İlk önce sağa ve sola direksiyonun çekmesinin sebebinin bilyalar olduğunu söylediler ama değişmesine gerek yok dediler.yaptılar ve beni gönderdiler ama ondan sonra amortisör'de bir türlü geçmeyen boşluk sorunu oluştu.
    Yaptık diyorlar gönderiyorlar tekrar tak tak ön amortisörden yine ses geliyor bıktım artık lütfen bilenler cevap versin
    Garanti varsa isted hocam ne gerekiyorsa.servis raporu iste yada sorunla ilgili.

1.64 boy ile R25 kullanabilir miyim?

Motosikleti
    simson
    Alıntı MahmutYaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceden motor kullandıysan olur.Ama sıfırdan başlarken 1-2 kere yatırman kaçınılmaz

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
    http://s.aliexpress.com/Zf6rya67

Kendim kullanıyorum gayet güzel sym servisine sorduğumda 250 tl demişlerdi. Aquaparka giderken su geçirmez kılıfımı unutmuştum evde motordan telefon tutacağını alıp kaydın video çektim atlayınca suya girip çıktı bi damla su yoktu içinde.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MahmutYaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 sele yüksekliği 78cm mt25 ile aynı yüksekliğe sahip ben mt25 i 1,63cm ile kullanıyordum bir sıkıntı da yaşamadım, gidon farkından dolayı sıkıntı yaşarmısınız onu da bilemeyeceğim.

Motosikleti
    simson
    LİNK

Dolar 5.5 olmasa bundan alırdım kesin.
    Full led far yapmışlar yan sanayi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LİNK

Dolar 5.5 olmasa bundan alırdım kesin.
    Full led far yapmışlar yan sanayi
    vay vay vayyy tracer900 tasarım fark yapmışlar.bence dehşet olmuş bu gidişle motor alamazsam böyle böyle değiştircez

Motosikleti
    R25
    Sağ ayna original kutuda 100 tl
    Arka mavi ledli stop lamba 70tl

https://www.manualslib.com/manual/13...a-Yzf-R25.html

Eli anahtar tutana lazım olur✌
    zekeriyaimam ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    simson
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kralsın kral ben sadece R3 için bulabilmiştim.Eyvallah, daha da servise gitmem parça almak dışında.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kralsın kral ben sadece R3 için bulabilmiştim.Eyvallah, daha da servise gitmem parça almak dışında.
    Facebook grubu yöneticileri gönderimi onaylamayıp muzur neşriyat muamelesi yapınca ben de buraya atayım dedim

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25, Honda PS150
    http://www.motorcudanmotorcuya.com/telefon-ve-gps-tasiyicilar

Ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum.. uygulamasını da did ataşehirde aldığım gibi yaptılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motorcudanmotorcuya.com/t...ps-tasiyicilar

Ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum.. uygulamasını da did ataşehirde aldığım gibi yaptılar..

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 5000km bakım ücreti nedir ? en son yaptıran bilen varmı?en son 1 sene önce bakıma soktum tabi o zaman dolar euro ek vergi yoktu şu an çok acayip fiyatlar söylüyorlar.4r yağı kullanmama rağmen 180tl falan ödemiştim tabi 1 sene önce tam.
    bende motoru 1 hafta önce 3650 de aldım. dün gece oil yazısının yanıp sönmeye başladığını gördüm. km ye baktım 4003 km idi.

Şimdi saçmalıkları açıklıyorum. Diyolar ki bu yazı yazılımsal olarak kmye bağlı yanıyor herhangi bir sensör yok. Motorun oil trip km si normalinden 15 km düşük. sanırım 15 km gidip sıfırlamışlar ve 1000 bakımında hiç sıfırlanmamış. km 4003 oil trip ise 3988 olması gerekiyor bu durumda bende oil yazısı yanıp sönmeye başladığında.

1) 1000 bakımında yağ değiştirilmiş. bu sayaç sıfırlanmamışsa bu oil yazısı neden yanıp sönmüyordu ben 350 km kullandıktan sonra yanıp sönmeye başladı.
    2) bunun 5000 de yanması gerekiyor diye düşünürken baktım yağ dğeişim ilk 1000 km sonra her oil yazısı yandığında diyor. o zaman bunun sabit bi kmsi yok motor yağın bşeyini ölçüyor. seviyesi normal. o zaman bu motor yağın yoğunluğunu mu beğenmedi eskidiğini mi anladı ?

oil trip km si ile oil yazısı aynı anda sıfırlanıyor. bu adamlar bunu sıfırlamadıysa bu yazı neden önceden yanıp sönmüyordu. Yamaha türkiye yi aradım servisede gittim. servis diyorki bakımı gelmiş. ya siz yamaha servisisiniz. Adamlar bana bi açıklma ayapamıyor bu yazı şuna göre yanıyor buna göre yanıyor. 5000 bin bakımı geldiği için 1000 km öncden yanıyor vs gibisinden bi açıklama yapamadılar. Sinirlendim ve bayiden ayrıldım öyle sürüyorum motoru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Bende pek çıkamadım içinden 1000 km erken nası yanıyor enteresan.benim 4980 kmde yandı servise girerken.1 seneyi geçmiş olabilir ondan dolayı yanmış olma ihtimali var.dicektim ama bende 1 seneyi geçirdim biraz

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motoru 1 hafta önce 3650 de aldım. dün gece oil yazısının yanıp sönmeye başladığını gördüm. km ye baktım 4003 km idi.

Şimdi saçmalıkları açıklıyorum. Diyolar ki bu yazı yazılımsal olarak kmye bağlı yanıyor herhangi bir sensör yok. Motorun oil trip km si normalinden 15 km düşük. sanırım 15 km gidip sıfırlamışlar ve 1000 bakımında hiç sıfırlanmamış. km 4003 oil trip ise 3988 olması gerekiyor bu durumda bende oil yazısı yanıp sönmeye başladığında.

1) 1000 bakımında yağ değiştirilmiş. bu sayaç sıfırlanmamışsa bu oil yazısı neden yanıp sönmüyordu ben 350 km kullandıktan sonra yanıp sönmeye başladı.
    2) bunun 5000 de yanması gerekiyor diye düşünürken baktım yağ dğeişim ilk 1000 km sonra her oil yazısı yandığında diyor. o zaman bunun sabit bi kmsi yok motor yağın bşeyini ölçüyor. seviyesi normal. o zaman bu motor yağın yoğunluğunu mu beğenmedi eskidiğini mi anladı ?

oil trip km si ile oil yazısı aynı anda sıfırlanıyor. bu adamlar bunu sıfırlamadıysa bu yazı neden önceden yanıp sönmüyordu. Yamaha türkiye yi aradım servisede gittim. servis diyorki bakımı gelmiş. ya siz yamaha servisisiniz. Adamlar bana bi açıklma ayapamıyor bu yazı şuna göre yanıyor buna göre yanıyor. 5000 bin bakımı geldiği için 1000 km öncden yanıyor vs gibisinden bi açıklama yapamadılar. Sinirlendim ve bayiden ayrıldım öyle sürüyorum motoru
    olay şöyle olabilir. ilk sahibi göstergeyi kurcalamış yağ değişim sayacını 1000km'de sıfırlanması gerekirken sayacı 3km'de kazayla sıfırlamıştır.
    1000km sıfırlansaydı 5000km de OIL yanacaktı, 3km'de sıfırlandığı için 4003km'de yandı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)