Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xsr 900
    yag, yag filtresi degisti, kontrol falan filan diyip hic bisi yapmadilar
    280 falan odedim sanirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag, yag filtresi degisti, kontrol falan filan diyip hic bisi yapmadilar
    280 falan odedim sanirim
    Hayda nasıl iş bu arkadaş 1000 bakımında aynılarını yaptılar 195 lira ödedim bende.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Herkese merhaba,branda almayı düşünüyorum ama bizim motora uygun kullandığınız bir branda tavsiye eder misiniz?

Motosikleti
    xsr 900
    n11 den aldim, r25 branda diye satiliyor en ucuzu oydu, cok guzel cikti
    ahanda bu
    https://urun.n11.com/branda-ve-sele-ortusu/yamaha-yzf-r25-ortumotosiklet-branda-autoen-P153873305

RiddeX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,branda almayı düşünüyorum ama bizim motora uygun kullandığınız bir branda tavsiye eder misiniz?

Merhaba dostum motoplus kızıltopraktan içi yanmaz dikişsiz kumaş gri branda vardı 75 tl l beden R25 için baya götürdü beni ama takılmalar olunca biraz yırtıldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Arkadaşlar şimdi ben motul 7100 aldm 2 litre 20bin bakımı için kendim deişcem. Filtre 15binde deişmişti o yüzden deişmicem. Direk yağı boşaltıp tamamen sonra eklesem yenisin olur mu? İlla filtreyi çıkarıp takmam gerekiyomu yoksa filtredeki yağda boşalırmı kapağı açınca. Bidaha boşuna tak çıkar yapmak istemiyom anahtarı yok çünkü.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı RiddeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum motoplus kızıltopraktan içi yanmaz dikişsiz kumaş gri branda vardı 75 tl l beden R25 için baya götürdü beni ama takılmalar olunca biraz yırtıldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Arkadaşlar şimdi ben motul 7100 aldm 2 litre 20bin bakımı için kendim deişcem. Filtre 15binde deişmişti o yüzden deişmicem. Direk yağı boşaltıp tamamen sonra eklesem yenisin olur mu? İlla filtreyi çıkarıp takmam gerekiyomu yoksa filtredeki yağda boşalırmı kapağı açınca. Bidaha boşuna tak çıkar yapmak istemiyom anahtarı yok çünkü.
    Yag filtresini mutlaka ama mutlaka degistirin her yag degisiminde.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün benim motora zincir dişli seti sipariş ettim, orjinalinden, lakin gelen zincirde ek yeri yok, bu zincir nasıl takılıyor? Elli tane değişim videosu izledim hepsinde zincirin ek yeri var. Bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum, özetle zinciri bölmeden takabilirmiyim. Not: zinciri kendim değiştireceğim.
    Ben de geçenlerde değişim için bilgi almıştım. Sağolsunlar rutin bakım gereği her motorda değişen zincir dişli seti stokta yok. Nasıl bir mantık anlamadım. 4 hafta sonra gelir dendi. Şaka gibi.. Sinirlenip daha iyi dişli ve daha iyi zinciri ayrı ayrı satın alıp başka bir yere taktırttım. Beklemek istemiyorsanız ya da daha kaliteli bir set istiyorsanız: Esjot ön ve arka dişli ile D.I.D. 520 VX2 X ring zincir öneririm. Takması için aparat gerekir ki hiç uğraşmayın 75 TL gibi bir fiyata takıyorlar. Servis de 80 TL ye takıyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı RiddeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Filtrenin içinde bir miktar yağ kalacaktır. Motorunun daha uzun ömürlü olması için her yağ değişiminde filitreni de değiştirmeni öneririm. 30 tl zaten. Ama dediğin gibi asıl problem filitreyi sökmesi. Sağolsun ustalar elleriyle sıkıp bırakmaları yeterliyken var güçleriyle abanarak sıkıyorlar. Filitre anahtarın yoksa en son çare: filitrenin motordan en uzak uç noktasına tornavidayı çekiçle çak. Çevirerek çıkar. Ya da boru anahtarı ile sök. Bundan sonra uğraşmak istemezsen k&n in performans filtreleri var. Asıl ama performans değil de kendinden anahtar başlı olunca 17 lokma ile 2 saniyede söküyorsun. Fiyatı orijinalix2. Ama yağ değişimi zamanında tüm yağı boşaltmışken filitreyi sökemememe gibi bir derdin yok kafan rahat.

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de geçenlerde değişim için bilgi almıştım. Sağolsunlar rutin bakım gereği her motorda değişen zincir dişli seti stokta yok. Nasıl bir mantık anlamadım. 4 hafta sonra gelir dendi. Şaka gibi.. Sinirlenip daha iyi dişli ve daha iyi zinciri ayrı ayrı satın alıp başka bir yere taktırttım. Beklemek istemiyorsanız ya da daha kaliteli bir set istiyorsanız: Esjot ön ve arka dişli ile D.I.D. 520 VX2 X ring zincir öneririm. Takması için aparat gerekir ki hiç uğraşmayın 75 TL gibi bir fiyata takıyorlar. Servis de 80 TL ye takıyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Filtrenin içinde bir miktar yağ kalacaktır. Motorunun daha uzun ömürlü olması için her yağ değişiminde filitreni de değiştirmeni öneririm. 30 tl zaten. Ama dediğin gibi asıl problem filitreyi sökmesi. Sağolsun ustalar elleriyle sıkıp bırakmaları yeterliyken var güçleriyle abanarak sıkıyorlar. Filitre anahtarın yoksa en son çare: filitrenin motordan en uzak uç noktasına tornavidayı çekiçle çak. Çevirerek çıkar. Ya da boru anahtarı ile sök. Bundan sonra uğraşmak istemezsen k&n in performans filtreleri var. Asıl ama performans değil de kendinden anahtar başlı olunca 17 lokma ile 2 saniyede söküyorsun. Fiyatı orijinalix2. Ama yağ değişimi zamanında tüm yağı boşaltmışken filitreyi sökemememe gibi bir derdin yok kafan rahat.
    ben 2500 de ara bakım yaptırıyorum kendi ustama yağ ve filtre değiştirtiyorum, nasıl sıkmışlarsa o filtreyi ustam yarım saatte sökebildi, boru anahtarıyla parçalayarak çıkardık, kendim olsam hayatta sökemezdim allahtan usta uğraştı. bu arada yamahanın filtresini takmak için orjinal bi parça var filtre içine oturuyor onunla çeviriyorsun, o falan hiç fayda etmedi.

ben 2500 de ara bakım yaptırıyorum kendi ustama yağ ve filtre değiştirtiyorum, nasıl sıkmışlarsa o filtreyi ustam yarım saatte sökebildi, boru anahtarıyla parçalayarak çıkardık, kendim olsam hayatta sökemezdim allahtan usta uğraştı. bu arada yamahanın filtresini takmak için orjinal bi parça var filtre içine oturuyor onunla çeviriyorsun, o falan hiç fayda etmedi.
    Aynen filitre sökme tası diyorlar o ürüne, ben de satın aldım hiçbir işe yaramadı. Sanayide japon arabalarının filitre aparatları ile de sökülebiliyor. Bir de kayış ya da zincir var filitre sökmek için onların da bazıları iş görüyor. Yağı komple boşaltıyorsun, motorda gram yağ kalmamıştır, o andan itibaren motorun çalışma ihtimali yoktur, herhangi bir sorun olsa atlayıp motorla sanayiye gitme şansın yoktur, sıra orijinal yağ filtresi söküleceği zamana gelince beni hep bi stres basıyor

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    R25 arıyorum arkadaşlar

1 -Motor 10.000 km üzerinde olmayacak
    2- Kazasız, hasar kayıtsız, mümkünse çiziksiz
    3- Renk seçimi konusunda bir kararım yok değerlendirebilirim.
    4- Tüm bakımları yetkili serviste yapılmış garanti kapsamında olmalı
    5- Tercihen ilk sahibinden almak isterim.

Herkese teşekkürler

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı MotoJapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 arıyorum arkadaşlar

Herkese teşekkürler
    ben satabilirim,
    gri renk 7500 km de, çizik yok, yatmadı kalkmadı, sıfırı neyse öyle, 2017 nisan çıkışlı, sıfır aldım
    garanti kapsamında, ayrıca garantiden depo braketi ve kontak kablosu değişti (geri çağırma kapsamında)
    rosso 3 lastikler takılı
    3 lü koruma seti , 1 inch ayna dışarı alma aparatı, stomp grip ve tank pad (carbon) takılı
    ayrıca kışın içinde kirli yağ kalmasın diye 7500 de yağ filtresi değiştim, motul yağ konuldu,
    zincir her allahın günü temizlenip yağlandı (ruh hastası olduğum için)
    hiç apaçilik yapılmadı 38 yaşındayım ilk motorum
    kapalı garajda branda ile muhafaza ediliyor
    son 19000 tl istiyorum

Alıntı MotoJapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 arıyorum arkadaşlar

Herkese teşekkürler
    Bu özellikteki motosikleti en yakın Yamaha Bayisinden 23.400 TL' ye alabilirsin
    Şaka bir yana sıfıra yakın bir motor arıyorsun, sıfır alman daha mantıklı değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

ben satabilirim,
    gri renk 7500 km de, çizik yok, yatmadı kalkmadı, sıfırı neyse öyle, 2017 nisan çıkışlı, sıfır aldım
    garanti kapsamında, ayrıca garantiden depo braketi ve kontak kablosu değişti (geri çağırma kapsamında)
    rosso 3 lastikler takılı
    3 lü koruma seti , 1 inch ayna dışarı alma aparatı, stomp grip ve tank pad (carbon) takılı
    ayrıca kışın içinde kirli yağ kalmasın diye 7500 de yağ filtresi değiştim, motul yağ konuldu,
    zincir her allahın günü temizlenip yağlandı (ruh hastası olduğum için)
    hiç apaçilik yapılmadı 38 yaşındayım ilk motorum
    kapalı garajda branda ile muhafaza ediliyor
    son 19000 tl istiyorum
    Adam yapıştırdı ağzıma cevabı

Motosikleti
    xsr 900
    Bu özellikteki motosikleti en yakın Yamaha Bayisinden 23.400 TL' ye alabilirsin
    Şaka bir yana sıfıra yakın bir motor arıyorsun, sıfır alman daha mantıklı değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Adam yapıştırdı ağzıma cevabı
    eyvallah bro,
    şaka bi tarafa hakkaten kendim alırken böyle bulsam sıfır almam gerekmezdi, gururla satacağım günün hayalini kurdum hep

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    @valeros46
    Ustadim sadece 10.000 km ve kazasiz olmasi istediğim şey motosiklette kaza ve sase sorunlari en tehlikeli seyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Hocam motorunuz cok güzel fakat benim bütçemin uzerinde teşekkür ederim.

Alıntı Kilimandjaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zincirin o taraf 19 diger taraf 22 diye biliyorum...
    zincir 19 diger taraf 23 mus arkadaslar aldim lokma takimi hallettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

bakim yaptiktan sonra sifirlamayi unutmuslar demektir,
    kendin sifirlayabilirsin
    select tusuna basarak oil trip gostergesine gel, (en son yag degisiminden sonra km sayaci (yukarda oil yazisi yanip sonuyor olacak, asagida sadece trip yazacak)
    reset tusuna 10sn falan basili tutuyorsun km yanip sonen halde, sonra elini cekip bi daha resete basili tutunca sifirlaniyor.
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 değildir o 22 olması lazım.
    hocam cok emin degilim ancak aldigim lokma takimi 17-19-21-23 idi, 21 girmedi 23 le actim, belki 22 dir ama 23 acmistir ama hic siyirmadi cok saglam tuttu.
    Hocam son durum nedir şimdi 22 mi 23 mü? ona göre anahtar alacağım Bi videoda abimiz 22 ile açıyor.

Motosikleti
    xsr 900
    Hocam son durum nedir şimdi 22 mi 23 mü? ona göre anahtar alacağım Bi videoda abimiz 22 ile açıyor.
    ben 23 le açtım

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    SELAMLAR ARKADAŞLAR.... Yahu arkadaşlar r25 debriyaj balata kaçırıyor. 43 bin km geldim Agır bakım yaptıran arkadaşlar var mı neler değişiyor? maliyet konusu ne kadar. Malum servisler can yakıyor

Alıntı gökhan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMLAR ARKADAŞLAR.... Yahu arkadaşlar r25 debriyaj balata kaçırıyor. 43 bin km geldim Agır bakım yaptıran arkadaşlar var mı neler değişiyor? maliyet konusu ne kadar. Malum servisler can yakıyor
    Hocam 43.000 km ağır bakım bence bunun için bile yetkili servise gitmelisin. Yağ ve filtre değişimi gibi rutin bi bakım olsa neyse de ustalara gidip ağlayan çok adam gördüm.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı gökhan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarına bakılacak.Servise git bence.Usta denilen çakallara para yedirme

chevy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    arkadaşlar merhaba, egzozumdaki çizikleri boyamak istiyorum ama uç kısımdaki gri yerde de çizilme var. o parçaya ayrı olarak bulamadım? nasil bir çözüm bulabilirm?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)