Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

R25 Bugün 5000 bakımı kapsamında yağ ve diğer bakımları yaptırdım. ancak motorun ekranında OİL yazısı kalkmadı. hala yanıp sönüyor. bu yazısyı nasıl kaldırıcaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Ben zincirin o taraf 19 diger taraf 22 diye biliyorum...

Motosikleti
    xsr 900
    zincir 19 diger taraf 23 mus arkadaslar aldim lokma takimi hallettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı gurcanbrdkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 Bugün 5000 bakımı kapsamında yağ ve diğer bakımları yaptırdım. ancak motorun ekranında OİL yazısı kalkmadı. hala yanıp sönüyor. bu yazısyı nasıl kaldırıcaz
    bakim yaptiktan sonra sifirlamayi unutmuslar demektir,
    kendin sifirlayabilirsin
    select tusuna basarak oil trip gostergesine gel, (en son yag degisiminden sonra km sayaci (yukarda oil yazisi yanip sonuyor olacak, asagida sadece trip yazacak)
    reset tusuna 10sn falan basili tutuyorsun km yanip sonen halde, sonra elini cekip bi daha resete basili tutunca sifirlaniyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir 19 diger taraf 23 mus arkadaslar aldim lokma takimi hallettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

bakim yaptiktan sonra sifirlamayi unutmuslar demektir,
    kendin sifirlayabilirsin
    select tusuna basarak oil trip gostergesine gel, (en son yag degisiminden sonra km sayaci (yukarda oil yazisi yanip sonuyor olacak, asagida sadece trip yazacak)
    reset tusuna 10sn falan basili tutuyorsun km yanip sonen halde, sonra elini cekip bi daha resete basili tutunca sifirlaniyor.
    23 değildir o 22 olması lazım.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    xsr 900
    hocam cok emin degilim ancak aldigim lokma takimi 17-19-21-23 idi, 21 girmedi 23 le actim, belki 22 dir ama 23 acmistir ama hic siyirmadi cok saglam tuttu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    arkadaşlar bu arka lifte kaldırmak için gereken şeyin adı neydi vida gibi yanlara takılan.ayrıca örnek olarak bu kaliteli bunu al dediğiniz bir ürün varmı ? varsa link alabilirmiyim

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arka lifte kaldırmak için gereken şeyin adı neydi vida gibi yanlara takılan.ayrıca örnek olarak bu kaliteli bunu al dediğiniz bir ürün varmı ? varsa link alabilirmiyim
    Arka sehpa kaldırma takozu diye geçer. Piyasada çok fazla ürün var, 6 mm civatalı olan modellerin tamamı uyar. Ben 2 yıl önce motobakkaldan 10-15 tl civarı bi fiyata almıştım. Alüminyum olanlar yerine plastik olanlar daha kullanışlı olur mantığıyla almıştım. Halen iş görüyor.
    burak burk bunu beğendi.

RiddeX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Dostlar merhaba.
    1-bizimkinin 20bin bakımı geldi ama zinciri,balata filan kendim deiştim zaten bidaha bakıma sokmayalım diyorum. Sizce sıkıntı olurmı?
    2- yağ için öneri nedir motul filan farketmez kullanmış arkadaşlardan tavsiye olurda süper olur. En son 15binde yamalube koymuşlardı.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı RiddeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhaba.
    1-bizimkinin 20bin bakımı geldi ama zinciri,balata filan kendim deiştim zaten bidaha bakıma sokmayalım diyorum. Sizce sıkıntı olurmı?
    2- yağ için öneri nedir motul filan farketmez kullanmış arkadaşlardan tavsiye olurda süper olur. En son 15binde yamalube koymuşlardı.
    Tam sentetik hangisi uygunsa bütçene farketmez

Merhabalar

Bu 2 ay içinde kendime ait ilk motorumu almayı düşünüyorum(daha önceden tecrübem var)
    Bununla beraber hem kullanıcı yorumları hemde 2.el piyasasındaki üstünlüğü nedeniyle R25 i düşünyorum ama aklımda birçok soru var ve bana yardım edebilirsiniz diye umuyorum
    1)2.el piyasasında 2015 ve bazı 2016 model R25 i 11.000 13.000 arası (piyasa ortalamasının bayağı altında) satanlar var neden?o motorların bir sorunu mu var?
    2)Boyum 1.90 motor altımda çok sırıtır mı?
    3)Bütçem ekipman hariç 12-13k arası sizlerin önerebileceği motor var mı?
    şimdiden teşekkür ederim

Alıntı RiddeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhaba.
    10.000, 20.000, 30.000 .. bakımlarını serviste yaptırmakta fayda var. Onun dışındaki ara bakımları ve km ye bağlı olmayan bakımları kendim yapıyorum.
    20.000 bakımında buji, yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve iki yılı doldu ise fren hidroliği ile soğutma sıvısının da değişmesi gerekiyor? Bujiyi, motor bloğundaki dişliyi bozmadan uygun torkta sıkabilecekmisiniz mesela?
    Yağ olarak motul 7100 kullanıyorum. Yamalube da 3.000 km den sonra vites geçişleri zorlanıyordu. Ondan dolayı alışkanlık oldu her 3.000 km de yağ ve yağ filtresini değiştiririm ama motul 7100 de 3.000 km gittim halen vites geçişleri ve debriyaj kavraması ilk günkü gibi. Kesinlikle öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Arkadaşlar selamlar,

Eve gidince kitapçığa da bakacağım ama soğutma sıvısını değiştireniniz oldu mu? İnternette pek video bulamadım. Sıvıyı nereden drain ediyoruz tam olarak?

Öncelikle herkese kazasız keyifli sürüşler. 1 ay önce r25 sahibi oldum. motorun 3üncü sahibiyim. motorum 2016 model. 6 bin km deyken aldım. ruhsatta 26 beygir olarak gözüküyor. benden önceki sahibi rodajında sıkıntı yaşanmadı demişti. fakat motor 175 km hızı geçmiyor düz yolda ve 12 bin deviri geçmiyor.

bu konuda düşüncesi ve yardımı olabilecek ya da bu konuda tecrübe sahibi arkadaşımız varsa bilgilendirebilir mi ?

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı mustafa88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese kazasız keyifli sürüşler. 1 ay önce r25 sahibi oldum. motorun 3üncü sahibiyim. motorum 2016 model. 6 bin km deyken aldım. ruhsatta 26 beygir olarak gözüküyor. benden önceki sahibi rodajında sıkıntı yaşanmadı demişti. fakat motor 175 km hızı geçmiyor düz yolda ve 12 bin deviri geçmiyor.

bu konuda düşüncesi ve yardımı olabilecek ya da bu konuda tecrübe sahibi arkadaşımız varsa bilgilendirebilir mi ?
    motorun biraz acilmasi gerekiyor benimki de sanirim su an 7000 e ulasti hala cok siki, sanirim 10000 gormek gerekiyor iyice rahatlamasi icin, ayrica son suratle ilgili denemelerimde izlenimlerim su yonde
    - egilmeniz cok fark ediyor, dik durursam 170 i bile zor goruyor, motorun ustune yatip ruzgar almamak lazim
    - 3. vitesten itibaren red-line gorerek vites buyultmek lazim yoksa 6 ya atip beklerseniz 12000 gecmiyor evet

Motosikleti
    Alıntı mustafa88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

devir ile oynama yapabiliyorsunuz eski sahibi 12000 devre ayarlamıştır bunu 15000 devre kadar çıkartabiliyorsunuz ama motor için ne kadar sağlıklı olur onu bilemem.
    Orkidor61

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir ile oynama yapabiliyorsunuz eski sahibi 12000 devre ayarlamıştır bunu 15000 devre kadar çıkartabiliyorsunuz ama motor için ne kadar sağlıklı olur onu bilemem.
    Devirle oynamak?

Motosikleti
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devirle oynamak?
    bu videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız.
    https://www.youtube.com/watch?v=VQjLMO2rWpw
    Orkidor61

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız.
    https://www.youtube.com/watch?v=VQjLMO2rWpw
    Hocam buyuk sacmaladiniz, birseyi bilmiyorsaniz arastirin yanlis bilgi vermeyin.Bahsi gecen konu sadece sizin tercihinize gore belirlediginiz devir limitinden sonra gosterge de led isikla uyari verir.Herhangi bir mekanik devir ya da guc kisitlama soz konusu degil.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Arkadaşlar dün benim motora zincir dişli seti sipariş ettim, orjinalinden, lakin gelen zincirde ek yeri yok, bu zincir nasıl takılıyor? Elli tane değişim videosu izledim hepsinde zincirin ek yeri var. Bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum, özetle zinciri bölmeden takabilirmiyim. Not: zinciri kendim değiştireceğim.

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam buyuk sacmaladiniz, birseyi bilmiyorsaniz arastirin yanlis bilgi vermeyin.Bahsi gecen konu sadece sizin tercihinize gore belirlediginiz devir limitinden sonra gosterge de led isikla uyari verir.Herhangi bir mekanik devir ya da guc kisitlama soz konusu degil.
    kısıtlama değil vites atacağın devri düşük tutarsan o devir de ışık yanıp söner, normalde 12000 devri geçiyor bu motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün benim motora zincir dişli seti sipariş ettim, orjinalinden, lakin gelen zincirde ek yeri yok, bu zincir nasıl takılıyor? Elli tane değişim videosu izledim hepsinde zincirin ek yeri var. Bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum, özetle zinciri bölmeden takabilirmiyim. Not: zinciri kendim değiştireceğim.
    zincir sökme aparatınız varsa o şekil söküp takabilirsiniz yoksa servise gidin onlar hallederler veya bir motorcuya götürün tanıdık varsa.
    Orkidor61

Motosikleti
    R25
    5000 bakımda ne yapılıyor arkadaşlar ve kaç para ödediniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)