Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016

Resimdeki Sw-motech gibi yan çanta icin destek demiri var mi Türkiye içinde? Varsa link verir misiniz?

Yoksa yan çanta takan arkadaşlar nasıl çözdüler sabitleme işini?
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı i.am.ulas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2 ay önce ben de 2. el 4.000 KM'de Gri R25 aldım. Aldığım kişi 1000 ve 3500'de bakım yaptırdığını söyledi. Ve kağıtlarını da verdi. Aldığımda yağ tertemizdi yani belliydi yeni yağ değişimi falan olduğu. Her neyse şimdi 6400 KM'de motorsiklet ve sağ alt tarafta yağ görünen şeffaf yerden bakınca yağın biraz azaldığını ve renginin siyahlaştığını görüyorum. Sesi de biraz değişti sanki. Yağı evde değiştirsem herhangi bir garanti dışı işlem olmuş olur mu? Bir ara yağ ve hava filtresini evde veya servis dışı bir yerde değiştirmek garantiyi etkilemeyecek deniyordu. Servis uzakta ve fazla para alıyor. Eski motorsikletimin yağını birçok defa değiştirdim ve nasıl yapılacağını biliyorum. Bir de hangi yağı kullanmalıyım? Ve hava filtresini değiştirmeye gerek var mı hemen? Daha 3000 KM falan oldu işte değiştireli.
    Her ne kadar bakım kitapçığında 5.000 km dese de yağı erken değiştirmek motorunu daha temiz tutacak. Zaten vites geçişlerinden ve debriyajından dahi anlaşılıyor yağ değişim zamanı geldiği. Garanti süresi boyunca yamalube yağ kullanıyor isen garantiden çıkmaz demişti bana servis ve 5.000 km de ben de yamalube ile değiştirmiştim. Garantisi bi ay önce bitti ve motul 7100 ile değiştirdim. Yağ değişince tabi ki farkı hissettim ama herhangi bir yağ ile motul 7100 ü kıyaslayacak kadar deneyimlemedim henüz (100 km oldu. Hava filtresi 10.000 de değişiyor ama kullanım şartları önemli tabi, kendin değiştirirsen garantiden çıkacağını sanmıyorum. Yağ filtresi işine dikkat etmeni öneririm. Servisler sağolsun elle sıkılıp bırakılması gereken yağ filtresini kanırta kanırta sıkıyorlar ve karenajın ucu sökerken biraz zorluk çıkarıyor. Bir de yağı boşalttıktan sonra yeni yağ koyacağın için ne yapıp ne edip o filtreyi sökmen lazım. Yağ filtresi sökmek için kayışlar var ama dandik olanları sıyırıyor. Zincirler de var; denemedim. Filtre için taslar var oto sanayinde japon otomobil(toyota, honda..) için olanları iş görüyor. Geçen internetten aldım bi tane ama sıyırdı, sökülmedi. Boru anahtarı ile sökeni gördüm, başarılıydı. En son çare: filtrenin uç kısmına çekiç ile tornavida çakıp diğer uçtan çıkınca çevirerek sökmek (denemedim).

Yağın garanti mevzusuyla ilgili Babuş Barkın Abi bir programında şöyle yaptığını ima etmişti: Motosikleti alır almaz yağı boşaltıyor, kendi tercih ettiği yağı kullanıyor. Servis bakımında yağ değiştirecekse hemen öncesinde servisin kullandığı yağdan dolduruyor (renginden falan farklı yağ kullanıldığı belli olmasın diye). Böylece motor ile ilgili yaşanabilecek bir sıkıntıda farklı yağ kullanımından dolayı kullanıcı hatası bahanesi sunulamıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://static.twisted-throttle.net/m...hpLxSokw_1.jpg

Resimdeki Sw-motech gibi yan çanta icin destek demiri var mi Türkiye içinde? Varsa link verir misiniz?

Yoksa yan çanta takan arkadaşlar nasıl çözdüler sabitleme işini?
    Selamlar,
    Ben de ayda yılda bir kullanacak olsam da almam gereken yan çanta ile ilgili araştırma yapıyorum. Büyük ihtimalle alacağım modeli belirledim. Yalnız soft çanta kullanacaksan bu şekilde demire hiç gerek yok. Yan çantalar birbirine sağlam cırt cırt ve klipsler ile bağlanıyor. Bi de yolcu selesinin altından geçirip sabitliyosun zaten. Üstüne bi de ahtapotla sen sabitlesen yeterli olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    xsr 900
    dostlar selam,
    motorum 5000 km de, bakimlari yapildi,
    bugun led far takarken bir sure rolantide calistirdim, ufak ufak gaz verdigimde pat pat diye ses geldi, orta susturucunun ordan geliyor ses, stok egsoz takili, degisen hic bir parca vb yok, daha once gelip gelmedigine hic dikkat etmemistim, motor isininca cok cok azaldi, isinirken rolantide bir sure bekleyip gaz verince sanki performans egsoz falan takiliymis gibi hafiften bir pat sesi yapiyor, (tabi egsoz yapilmis makinalar gibi degil cok daha az)
    sizin motorlarda var mi bu ses normal mi yoksa bir problem mi var, egsozun ucundan bir ses cikmiyor ses gelince, alev vb yok tabi

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Selam, 1. Vites kalkışta debriyaj silkeliyor nasıl cozerim. 0 aldım 3500 km de

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Merhaba arkadaşlar, R25'imi alalı yaklaşık 1 ay kadar oluyor, 2. el olarak yaklaşık 2000 km'de çok bakımlı bir motor buldum ve tabi kaçırmak istemdim Daha önce motosiklet tecrübem yoktu ama düzenli olarak güvenli sürüş eğitimine katılıyorum. Şu an motoruma fena halde bağlandım desem yeridir Ancak benim gözüme çarpan eksileri; grenaj malzemesinden dolayı sanırım boya çok kolay çiziliyor, arkacı için tutunacak yer yok gibi (daha sonra bir siteden arkacı için tutacak alıp taktım gayet güzel durdu), irc lastikler çok düşük hızda bile frenlerken kayabiliyor (diablo rosso 2 çok öneriliyor sanrım yakında onlarla değiştiricem) ve canımı sıkan aynalar.. Tamda bu noktada bir sorum olacaktı, sağ ve sol aynalara kör nokta aynası eklememi önerirmisiniz? Şimdi gidip alıpta boşa masraf etmişte olmak istemiyorum bu sebeple aynalara ne gibi müdahaleler edilebileceği konusunda önerilerinizi beklemekteyim.

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, R25'imi alalı yaklaşık 1 ay kadar oluyor, 2. el olarak yaklaşık 2000 km'de çok bakımlı bir motor buldum ve tabi kaçırmak istemdim Daha önce motosiklet tecrübem yoktu ama düzenli olarak güvenli sürüş eğitimine katılıyorum. Şu an motoruma fena halde bağlandım desem yeridir Ancak benim gözüme çarpan eksileri; grenaj malzemesinden dolayı sanırım boya çok kolay çiziliyor, arkacı için tutunacak yer yok gibi (daha sonra bir siteden arkacı için tutacak alıp taktım gayet güzel durdu), irc lastikler çok düşük hızda bile frenlerken kayabiliyor (diablo rosso 2 çok öneriliyor sanrım yakında onlarla değiştiricem) ve canımı sıkan aynalar.. Tamda bu noktada bir sorum olacaktı, sağ ve sol aynalara kör nokta aynası eklememi önerirmisiniz? Şimdi gidip alıpta boşa masraf etmişte olmak istemiyorum bu sebeple aynalara ne gibi müdahaleler edilebileceği konusunda önerilerinizi beklemekteyim.
    hayirli olsun, kazasiz belasiz binin ,
    ben irc lerle hic kullanmadim direk rosso 2 leri taktim karsilastirma yapamiyorum ama yolda durmakla ilgili hic problemim yok cok guven veriyor.
    su artci tutma aparatini nerden aldiginizi ve resim paylasirsaniz sevinirim oyle bir seyin varligindan haberim yoktu.
    aynalar icin ben aliexpress den sunu alip taktim, https://www.aliexpress.com/item/R25-R3-Motorcycle-Mirror-Riser-Extenders-Spacers-Extension-Adapter-Adaptor-Kit-for-Yamaha-YZF-R3-YZF/32784819524.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WCkHd6
    cok cok iyi oldu gorus ciddi fark var, ayrica goruntuyu de bozmadi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Rossolara bende bayramdan sonra geçiyorum arkayı 150 aldım avantaj dezavantajı ne olur beyler?

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun, kazasiz belasiz binin ,
    ben irc lerle hic kullanmadim direk rosso 2 leri taktim karsilastirma yapamiyorum ama yolda durmakla ilgili hic problemim yok cok guven veriyor.
    su artci tutma aparatini nerden aldiginizi ve resim paylasirsaniz sevinirim oyle bir seyin varligindan haberim yoktu.
    aynalar icin ben aliexpress den sunu alip taktim, https://www.aliexpress.com/item/R25-R3-Motorcycle-Mirror-Riser-Extenders-Spacers-Extension-Adapter-Adaptor-Kit-for-Yamaha-YZF-R3-YZF/32784819524.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WCkHd6
    cok cok iyi oldu gorus ciddi fark var, ayrica goruntuyu de bozmadi.
    Çok teşekkür ederim hocam. IRC'ler hiç güven vermiyor ilk fırsatta değiştiricem hatta muhtemelen hemen bayram sonrası. Aynalar konusunda bahsettiğiniz aparat ile kör nokta aynası arasında bir seçim yapıcam artık bakalım şu an bahsettiğiniz aparat nekadar sağlıklı olur, motorun görüntüsüne çok büyük eksiler katarmı onu değerlendirmem lazım ama kör nokta aynasından daha mantıklı geldi çünkü ayna zaten küçük birde kör nokta aynasıyla aynayı dahada küçültmek istemiyorum. Bahsettiğim artçı tutacaklarının linkinide alta bırakıyorum ama iyi düşünün derim çünkü ben o aparatı bir türlü takamadım, takan abimizde bayağa zorlandı ve arka seleyi açtıktan sonra kapatırken arkadan öne doğru kuvvet uygulamam gerekti, yani o aparat takıldıktan sonra arka seleyi geri takmak biraz sorun oluyor

https://tr.aliexpress.com/item/GT-Motor-High-Quality-Rear-Grab-Bars-Rear-Seat-Pillion-Passenger-Grab-Rail-Handle-For-Yamaha/32816289417.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5PZ3fj

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Motorumda da tam olarak şöyle durdu:

Motosikleti
    Kalkışta 1. Viteste silkeliyor 3500 km 0 aldım sesimi duyuuuuunnnnnn

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim hocam. IRC'ler hiç güven vermiyor ilk fırsatta değiştiricem hatta muhtemelen hemen bayram sonrası. Aynalar konusunda bahsettiğiniz aparat ile kör nokta aynası arasında bir seçim yapıcam artık bakalım şu an bahsettiğiniz aparat nekadar sağlıklı olur, motorun görüntüsüne çok büyük eksiler katarmı onu değerlendirmem lazım ama kör nokta aynasından daha mantıklı geldi çünkü ayna zaten küçük birde kör nokta aynasıyla aynayı dahada küçültmek istemiyorum. Bahsettiğim artçı tutacaklarının linkinide alta bırakıyorum ama iyi düşünün derim çünkü ben o aparatı bir türlü takamadım, takan abimizde bayağa zorlandı ve arka seleyi açtıktan sonra kapatırken arkadan öne doğru kuvvet uygulamam gerekti, yani o aparat takıldıktan sonra arka seleyi geri takmak biraz sorun oluyor

https://tr.aliexpress.com/item/GT-Motor-High-Quality-Rear-Grab-Bars-Rear-Seat-Pillion-Passenger-Grab-Rail-Handle-For-Yamaha/32816289417.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5PZ3fj

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Motorumda da tam olarak şöyle durdu:

https://i.hizliresim.com/Pr8vBN.jpg
    cok tesekkurler link icin,
    ayna genisletme aparati motorun goruntusunde bisi degistirmedi, rahatsiz etmiyor, istanbula donunce bir iki resim ceker atarim bence gayet yakisikli. ayni renk bu arada motorlarimiz.

Acayip sorunlu motorlar yag pompası dişlisi pilastik olurmu ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkışta 1. Viteste silkeliyor 3500 km 0 aldım sesimi duyuuuuunnnnnn
    Hemen salma debriyajı

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acayip sorunlu motorlar yag pompası dişlisi pilastik olurmu ya
    Ya mikser,sen geri mi dondun kurtulduk diyoduk ne guzel Sorunlu denilen R25 ile 7.000 KM deyim.Allah a sukur tek bir yerinden ne ses ne zirilti geliyor.Vites gecisleri vs hepsi guzel.Tabi bu motoru bozanlar nasil kullaniyor bilmiyorum.ortalama da 7 lt yaktiranlari gorunce cokta garip gelmiyor.Ben arada agresif kullaniyorum 4.5-4.6 oluyor sifirladiktan sonra icim gidiyor sert mi kullandim diye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Bu arada motorumu satiyorum 2016 Model Race Blue güncel tam 7000 KM de.Garantisi devam etmekte,ilk sahibinden 2000 KM de aldim.Yag pompasi ilk sahibinde garantiden degismis faturasi mevcut.Bende de yine garantiden depo braketi dedikleri parca degisti.Tum yapilan islemlerin bakim dahil faturasi durmakta.2. Bakimi 4.300 de yaptirdim.

Uzerinde ekstra olarak
    -Mono kapak
    -Akrapovic Slip on Egzost ( Replika degil orjinal,alan kisiye orjinal egzostu verecegim )
    -Shark camurluk ( motorun orjinal renginde boyali )
    -Orjinal serviste takilmis koruma takozlari
    -Spor siyah on cam
    -R25 icin yapilmis katlanir plakalik ( kesme delme yok orjinal plakalik yaninda verilecek )

Egzost dahil fiyati 17.700
    Egzost haric 17.700 pazarliksiz.

Ne saga dusme,ne sola dusme ne de cizigi var.Her yikama sonrasi hizli cila uyglayarak temizledim.Disardayken brandayla,harici full garajda muhafaza edildi.2 kisi dahi binilmedi motora.Nokta kusursuz.Zincir bakimini her 300 km de bir ozenle yaptim.Buyutmek amaciyla satiyorum.İlgilenen varsa PM atabilir,numarami paylasir WhatsApp tan atarim fotograflarini.

Motosikleti
    Martin ordan biraz oynadım azaldı bitti denilecek kadar, acaba zincir denmi oldu zinciri ne kadarda geriyim 3500 oldu dokunmadim

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Herkes e merhaba arkadaşlar.

Ankara - Yamaha Baydar da far değişimine 40 parça + 10 işçilik ücreti aldılar.
    Daha önce değiştiren oldu mu ? Çok fahiş geldi bu fiyat bana ama :D

Motosikleti
    yamaha mt-25
    kendin değiştirebilirdin.

Ulaş Öztaş bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Herkese merhaba,ben de sali gunu teslim aldim motorumu.Bugun bahceye koyarken egzozu surttum soyle bir cizik oldu https://i.hizliresim.com/7yENQm.jpg bunu gidermek icin ne yapabilirim?

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,ben de sali gunu teslim aldim motorumu.Bugun bahceye koyarken egzozu surttum soyle bir cizik oldu https://i.hizliresim.com/7yENQm.jpg bunu gidermek icin ne yapabilirim?
    Etrafını bant ve gazate ile kapatarak sprey boya ile üzerinden geçebilirsiniz.

Özellikle dururken 1ve2 vitese geçişlerde sorun yaşıyorum her zaman değil ara sıra oluyor. Nedendir? Benzer sorunu yaşayan başka arkadaşlar da var mı?

https://youtu.be/kXd416shYNw

Beyler yukarida videosunu koydum. 1000 bakimi sonrasinda vites gecisi sert bir ses cikariyor.motoru ilk calistirdigim da oluyor. Isindiktan sonra oluyormu tam bilemiyorum deneme sansim olmadi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://youtu.be/kXd416shYNw[/url]

https://youtu.be/kXd416shYNw

Beyler yukarida videosunu koydum. 1000 bakimi sonrasinda vites gecisi sert bir ses cikariyor.motoru ilk calistirdigim da oluyor. Isindiktan sonra oluyormu tam bilemiyorum deneme sansim olmadi.
    Motor ve debriyaj soğuk normal.Boştayken 1 e geçmeden önce birkaç kez debriyajı çek bırak.Sessizce geçer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)