Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ultimateFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam demekki son damlasına kadar kullanmış deponun bende bakıyorum hocam netten ilanlara geçenki motor satılmasa çok güzeldi ama nasipte yokmuş aylarca durdu ilan tam ben arayacağımda satıldı. Bu gidişle 2016 0km alacağım
    aslında biraz daha paran varsa daha mantıklı olur sıfır alman.
    OnuRR42 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultimateFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında biraz daha paran varsa daha mantıklı olur sıfır alman.
    kredi kullanacağım. Şuan ikinci el piyasası çok saçma sıfır fiyatını geçen 2.el motorlar var adam utanmasa bugüne kadar yaktığı yakıtın parasını bile ekleyecek.. ben birazda titiz adamım yıllarca bir ürünü kullanırım en ufak çizik vs olmaz. Kullandığım eşyaya aşırı derecede özenerek kullanırım. Bu konu motordada aynı benim için o yüzden 15.bin çekip 2.el almayı düşünüyordum şuan 17 çekip sıfır almaya daha sıcak bakıyorum.
    OnuRR42 bunu beğendi.
    YZF - R25 Race Blue

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde gönlümden geçendi race blue ama renk önemli değil temiz sağlam bi r25 olsun rengi fark etmez :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

sen şimdi motor arayınca benim haziran ayında r25 i aldığım aklıma geldi

istanbul dan kalktık kocaeli ye gittik motora bakmaya

neyse baktık anlaştık

baktım motorda benzin ışığı yanıyo çaktırmadım,noter de parayı nakit vercektim 50 lira eksik verdim adam diyo para eksik dedim benzin yok benzine say

tabi hem canlı parayı görünce hemde noterde olunca bişey diyemedi :D
    Her motor aldigimda ayni seyi yasiyorum.Bende r25 i alirken gostergede son isik yanip sonuyordu.Benim icim el vermez 10-20 at bari isik sonsun :/
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motor aldigimda ayni seyi yasiyorum.Bende r25 i alirken gostergede son isik yanip sonuyordu.Benim icim el vermez 10-20 at bari isik sonsun :/
    İste boyle insanlara oldurucu darbeyi noter de vurucaksin
    Su ana kadar bisey diyen olmadi
    OnuRR42 bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geri çağırma işlemlerim tamamlandı 25 dkk sürdü. Faturayi aldim. İnşallah yeni bir geri çağırma yasamayiz
    OnuRR42 bunu beğendi.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Ben de iki gün önce sabahtan Ersoy'a bıraktım motoru akşam üzeri geri aldım ilgili parçalar değiştirmişler. Şimdi sıra güzel havanın tadını çıkartmakta

Motosikleti
    Xmax
    kardeşler yamaha pişmanlıktır.

hala aramadılar hala parça yok

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ınoky selam, teknık olarak hiçbir fark yok.Şöyle bir durum var,2015-2016 senelerinde üretilen bazı serilerde yağ pompası,debriyaj tası ve en son depo braketi,kontak alt kitine bağlı üretim hatası oldu , geri çağırıldı.Çarşamba günü servise gidiyorum R25 çok özel bir motor,öncelikle bunu belirtmek isterim.Geri çağırmalar beni üzdü.Neyse... fark olarak şu olabilir,her sene çıkan sorunları göz önünde bulundurarak yamaha daha hatasız ve sorunsuz üretim için uğraşıyordur,buda 2017 serisinde geçtiğimiz bu geri çağrılmaların olmayacağı beklentisini oluşturuyor bende.Ama diyorum başka yeni sorunlar çıkar mı ? onun için birşey diyemem.

sonuç kağıt üzerinde motorun eski model olacak,2.elde fiyatın biraz daha düşük olur ama teknik olarak fark yok,yeni teknolji veya donanım iyileştirmesi yok.Dediğim geri çağırma hikayelerini hesaba katarsın.Ben sıfırcıyım,başkasının kullandığı motoru alamıyorum,mutsuz oluyorum,titizlik vs vs.

son karar senin.
    yanıtınız için teşekkürler

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Ulaş Öztaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iki gün önce sabahtan Ersoy'a bıraktım motoru akşam üzeri geri aldım ilgili parçalar değiştirmişler. Şimdi sıra güzel havanın tadını çıkartmakta
    Ersoy Yetkili servislik unvanını kaybetmişti ? Tekrar yetkili yamaha servisi mi oldu?

2016 model yamaha r25 16 bin tl 600 km de
    0 fiyatı 16500 plaka vs masrafı 17 bin tutuyor
    2015 model 9 bin km de kaldırma aparatı koruma takozları ile birlikte 14 bin tl
    sizce ne yapmalıyım..2. el alırken neye dikkat etmeliyim
    ultimateFB bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Ersoy Yetkili servislik unvanını kaybetmişti ? Tekrar yetkili yamaha servisi mi oldu?
    Ersoy'un kendi sayfasında yetkili servis ibaresi geçiyor, yağ pompası değişimi için de oraya gitmiştim ücretsiz hizmet vermişlerdi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Geri çağırma işlemlerim tamamlandı 25 dkk sürdü. Faturayi aldim. İnşallah yeni bir geri çağırma yasamayiz
    faturayı aldım derken ? ben 0 alırken yaptılar bu işlemi öyle aldım ama fatura vermediler bana bu işlemin karşılığında.şasi numarandan zaten yamahada servis kaydı var ama kağıt vermediler.birde aynaların açıp kapanmasında sıkıntı yaşan gevşeyen bir durum varmı.yani aynalarda çok sık kapatıp açma diyormusunuz mesela.ben sadece branda kullanırken kapatıyorum bi sorun olmaz heralde.sıkıntım yok da mazisi var aynalarla ilgili bi önceki motorumdan

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ersoy'un kendi sayfasında yetkili servis ibaresi geçiyor, yağ pompası değişimi için de oraya gitmiştim ücretsiz hizmet vermişlerdi
    Çok ilginç,geçen sene yetkisi alındıktan sonra olayı doğrulamak ve aslını öğrenmek için Türkiye Yamaha genel merkezi aramistim ve unvanın iptal edildiğini teyit etmislerdi. Ersoy'dan memnun olduğum için karara kızmış ve gerekçesini sormuştum. Onlarda şirket politikasi vs vs diye açıklamalardı. Geri almışsa çok sevindim, Gökhan'ı severim iyi bir usta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faturayı aldım derken ? ben 0 alırken yaptılar bu işlemi öyle aldım ama fatura vermediler bana bu işlemin karşılığında.şasi numarandan zaten yamahada servis kaydı var ama kağıt vermediler.birde aynaların açıp kapanmasında sıkıntı yaşan gevşeyen bir durum varmı.yani aynalarda çok sık kapatıp açma diyormusunuz mesela.ben sadece branda kullanırken kapatıyorum bi sorun olmaz heralde.sıkıntım yok da mazisi var aynalarla ilgili bi önceki motorumdan
    Geri çağırma işlemleri garanti kapsamında yapıldı ama yinede fatura verdiler,zateb veemeselerdi ben kesinlikle işlemin yapıldığını gösteren bir belge talep ederdim keza yanımda garanti kitapçığımida götürmüştüm olurda fatura verilmezse kitapçığa kaşe imza ve yapılan işlem açıklaması ,değişen parça detaylarıni resmi olarak işletmek icin. Gerek kalmadı fatura verdiler. Motorumla ilgili her kaydı saklıyorum en ince ayrıntıya kadar. Satarken alan arkadaşa teslim edicem hepsini. Tuna servisten aldığım evrakı foto olarak ekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Aynalar konusunda en ufak bir sıkıntım olmadı. Açıp kapama yapmıyorum her zaman açık kalıyor,yapsam bile zamanla gevseme yalama olma durumu yasacatacak gibi durmuyor. ( benim motor 13.200 km su anda )
    burak burk ve OnuRR42 bunu beğendiler.

OnuRR42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Valla bende içimde şüphe kalmasın diye o faturayı alacaktım Alp abi servis bilgisayarını gösterdi bi baktım hepsii takır takır yazıyor içinde şüphe kalmasın zaten her zaman burdayız dedi bende almadım faturayı UltimateFB nin baktığı motoru 2 sefer gördüm satılmış ama baya temiz görünüyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Hocam cbr650f mi düşünüyoruz ?? merak ettim
    GEREKSİZ RİSK = BEKLENMEDİK ÖLÜM

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı OnuRR42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende içimde şüphe kalmasın diye o faturayı alacaktım Alp abi servis bilgisayarını gösterdi bi baktım hepsii takır takır yazıyor içinde şüphe kalmasın zaten her zaman burdayız dedi bende almadım faturayı UltimateFB nin baktığı motoru 2 sefer gördüm satılmış ama baya temiz görünüyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Hocam cbr650f mi düşünüyoruz ?? merak ettim
    Yok yok , devam r25 le fakat 650f gerçekten çok güzel bir motor. Benim bir sonraki motorum son kasa r6 olacak inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Beyler moda rider cafe fena mekan değil tavsiye ederim.
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Son kasa r6
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Kamera takmak istiyorum ama kaska mı taksam yoksa depo üzerine mi karar vermerim ? Amacım vblog tarzı bir şey değil tamamen sürüş anımı ve olayları kaydetmek..
    İsteğim motorun üzerine takmaktan yana ama görüş açısı nasıl olur bilemiyorum..
    Kaska takıldığı zaman da kaskın etrafı kalabalık geliyor gözüme ama kafamı nereye çevirirsem orayı kaydetmesi artı yönü..
    Sizce kaskta mı yoksa depo üstünde mi daha güzel görüntü yakalanır?
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Sizce kaskta mı yoksa depo üstünde mi daha güzel görüntü yakalanır?
    Bizde baya bi uğraştık en iyi kaskta aldık görüntüyü ama yine de kendin bilirsin eğer dışardan çok değişik görünmesin diyorsan kaskta tam ağzının sol alt tarafına denk gelecek şekilde tak baya güzel oluyor.
    Yakında kısmetse iki adam bi vlog çekmeyi düşünüyoruz bizde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Yağ bildiğin köpürüyor bu yamalube nasıl bir yağ anlayamadım bir yardım edin.
    GEREKSİZ RİSK = BEKLENMEDİK ÖLÜM

Motosikleti
    R25
    Alıntı OnuRR42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde baya bi uğraştık en iyi kaskta aldık görüntüyü ama yine de kendin bilirsin eğer dışardan çok değişik görünmesin diyorsan kaskta tam ağzının sol alt tarafına denk gelecek şekilde tak baya güzel oluyor.
    Yakında kısmetse iki adam bi vlog çekmeyi düşünüyoruz bizde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Yağ bildiğin köpürüyor bu yamalube nasıl bir yağ anlayamadım bir yardım edin.

Kaskımın çene kısmı köşegen olduğu için direk bantlayamıyorum araya tampon yapmam lazım öyle olunca da ne kadar sağlam olur, düşer mi soruları geliyor aklıma ama haklısınız kendi gözümüze en yakın açı çene olacaktır
    Yeni yapışkan bant alıp önce depo üstünde deniyeceğim, yetersiz gelirse kaskı deniyeceğim zaten SS leri buraya koyarım

Yağ köpüklenmesini hangi şartlarda gözlemledin?
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Bugun hic gerek yokken 20.000 bakimina daha 3.000 km varken
    Gittim yag yag filtresi hava filtresi degistim.

Yag motul 7100 yag filtresi ve hava filtresi orjinal kullandim.

Saat 2 de barodi bulusmasi var ona gidecem r25 le bide yeni yagin tadina bakayim dedim.

Xmax da bakim bu kadar keyifli olmuyor r25 can o can
    OnuRR42 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)