Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar bu radyatör çok eğilecek gibi bı hali var koruma onerirmisiniz bide koruma takozy düşünüyorum, baş la ne tavsiye edersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    benim radyatörümde koruma yok,düşme kalkma darbe veya taş gelmedi,tabi bu olmayacak anlamına gelmez,koruma her zaman vakti geldiğinde işe yarar.Frama slider dedikleri grenajın üstünde bulunan korumaları motoru alır almaz taktırmıstım,koruma takozu diye geçiyor,çok şükür onu da kullanacagım bir olay yaşamadım.Youtube da birçok video var , başına gelmiş arkadaşlar koruma takozları ve diğer korumalar takılıyken yaptıkları kazalarda çok ciddi anlamda koruma sağlamış.Takın derim.
    Zippo's bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Koruma takozunu mutlaka serviste oem orjinal parca taktirin.Piysada 100 ₺ ye koruma takozlari var motorunuzu riske atmayin.Radyator koruma benim aklimda ben taktiracagim sanirim 100-120 ₺ fiyati var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

http://steonmotor.com/tr/p/Yamaha-R25-Radyator-Koruma-/56

Arkadaslar linkte ki urunu alacagim,montaji nasildir zor mudur bilgisi olan radyator koruma kullananlar var mi aramizda ?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    radyatör koruma ben taktım 70 liraya almıştım sahibinden den

fakat takması çok zor tüm grenajlar sökülüyor filan yaklaşık 5 saat uğraştık geri toplamaya
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatör koruma ben taktım 70 liraya almıştım sahibinden den

fakat takması çok zor tüm grenajlar sökülüyor filan yaklaşık 5 saat uğraştık geri toplamaya
    Deme ya :( Heveslenmistim bende.O kadar ugtastiriyorsa hic almayayim

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deme ya :( Heveslenmistim bende.O kadar ugtastiriyorsa hic almayayim
    valla bende yazın aldım senin gibi düşündüm kolay sandım yandan filan sokarım dedimde malesef pişman oldum

youtube de videoları izleyip toparladım istersen dene
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    @Salurbey,sanırım garantiden değişecek parçalar için sizde Tuna motorla konuşmuştunuz.Ben geçen hafta konuştum dönüş yapacaklardı randevu için yapmadılar şimdi aradım parçalar gelmiş salı sabahına randevumu aldım ben.Sizi aramadılarsa bir arayın derim.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    @Salurbey,sanırım garantiden değişecek parçalar için sizde Tuna motorla konuşmuştunuz.Ben geçen hafta konuştum dönüş yapacaklardı randevu için yapmadılar şimdi aradım parçalar gelmiş salı sabahına randevumu aldım ben.Sizi aramadılarsa bir arayın derim.
    eeee benim 2 hafta oldu kardeşler motoru tercih ettik hatamı ettik
    halen aramadılar ahhh be böyle durumlar olmasa ömür billah uğramam bu servislere

Motosikleti
    2011 600F ABS
    eeee benim 2 hafta oldu kardeşler motoru tercih ettik hatamı ettik
    halen aramadılar ahhh be böyle durumlar olmasa ömür billah uğramam bu servislere
    Bence siz tekrar bir arayın.Beni de aramamışlardı ama parçalar gelmiş randevuyu ayarladık.

Motosikleti
    Xmax
    Bence siz tekrar bir arayın.Beni de aramamışlardı ama parçalar gelmiş randevuyu ayarladık.
    aricam şimdi

yaa varya bu servisleri bu yüzden sevmiyorum işte bu yüzden bakıma götürmüyorum

3 kutu motul 7100 1 tane hava filtresi bide yağ filtresi sipariş ettim n11 den
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    aricam şimdi

yaa varya bu servisleri bu yüzden sevmiyorum işte bu yüzden bakıma götürmüyorum

3 kutu motul 7100 1 tane hava filtresi bide yağ filtresi sipariş ettim n11 den
    Valla bende r125 te bakımları kendim yapıyordum garanti olmadığı için.
    Ama sizin motor garanti kapsamında değil mi hala ? Serviste yaptırmayacak mısınız bakımı ? Benim elim mahkum daha 5 bin olmadı motor,bakımı serviste yaptıracağım
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Valla bende r125 te bakımları kendim yapıyordum garanti olmadığı için.
    Ama sizin motor garanti kapsamında değil mi hala ? Serviste yaptırmayacak mısınız bakımı ? Benim elim mahkum daha 5 bin olmadı motor,bakımı serviste yaptıracağım
    garntili ydi 15.000 bakımıda ben yaptım götürmüyorum servise
    OnuRR42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Çok sağol.Senin mesajın üzerine hemen şimdi aradım ve randevu oluşturduk. Forumun gücü eyww.
    Zippo's ve OnuRR42 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler arka maşanın standart olarak 3. ayarda geliyor sanırım.şimdi kiloma göre kaçıncı ayarda olması gerekiyor?yada genel olarak tavsiye edilen ayar hangisi ? 80 kiloyum

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Ulaş Öztaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Salurbey dostum Ersoy Motora gitmemenin tek sebebi yetkili servis ünvanının olmaması mı? Olumsuz bir tecrübe mi yaşadın yoksa?

Ben bir kere kardeşlere gitmiştim onun dışında sürekli Ersoylara gidiyorum fazlasıyla memnunum.
    ulaş kusura bakma görmemişim msjını,Ersoy'a gitmememin tek sebebi yetki ve garanti meselesi,Ersoy'dan gayet memnundum hatta Yamaha Tr ye kızdım bu kararı aldılar diye ama napıcan garanti dışına çıkartırım diyor yetkili servise gitmezsen.
    Ulaş Öztaş bunu beğendi.

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Beni servis sağ olsun aradı randevuyu geçen hafta ayarladık çok ilgililer gelin 1 saate hallederiz dediler öyle de oldu şükür. Mersin Yamaha coşanlar şimdiye kadar hiç üzmedi beni. Hayret demekki her servis bir değil uğraşan arkadaşlara Allah kolaylık versin, bizim servisten de Allah azı olsun. Adamlar servis bayi işini aştılar çaya bile çağırıyorlar insan kendini özel hissediyor ;)

OnuRR42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar geçen bi arkadaşla tartışmaya girdik işin içinden çıkamadık daha servisi de aramadım bir tane motor var 2016 model fakat siyah benim bildiğim siyah 2016 model yok sadece matt grey var siteden baktığımda da böyle yazıyor ama motorun satıcısı idda ediyor bu motor 2016 model diye bir bilgilendirin bizi yahu
    GEREKSİZ RİSK = BEKLENMEDİK ÖLÜM

Alıntı OnuRR42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen bi arkadaşla tartışmaya girdik işin içinden çıkamadık daha servisi de aramadım bir tane motor var 2016 model fakat siyah benim bildiğim siyah 2016 model yok sadece matt grey var siteden baktığımda da böyle yazıyor ama motorun satıcısı idda ediyor bu motor 2016 model diye bir bilgilendirin bizi yahu
    2016'da mat gri, kırmızı beyaz ve mavi renk geldi.

Bahsettiğiniz renk bildiğim kadarıyla 2015 rengi.
    OnuRR42 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    motorla yaklaşık 12 km yol yapıyorum stop ettiğimde yada zaten park etmeye başladığımda fan sesini duyuyorum.kill swich kapattığım zaman fan devam ediyor.fanın durmasını beklemelimiyim yoksa zaten parktasın gerek yokmu diyorsunuz? ayrıca bu anlattıklarım normaldir heralde.fan sesini çok kibar bulduğumu söylemeliyim son bir şey daha radyatöre su koymuş yamaha benim bildiğim antifiriz konur daha rahat soğutmaya yardımcı olur.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    R25 e topcase olmaz dediler ben yaptım oldu

Kazalı bir sele buldum internetten, kestim biçtim, üstüne hepco becker tc30 arka çantayı monteledim, birde yamaha logosu, işlem tamam.

Nasıl olmuş?
    (Biliyorum motorun doğasına biraz aykırı oldu, tipini bozdu ama, bagaj büyük rahatlıkmış, bu zamana kadar niye yapmamışım ben )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)