Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben büğün birtane aldım cok şükür kazasız belasız evimden getirdim büğün inşlh plâka işlemini bitirecek pazar günüde antebe yolculuğum var alanlara Allah kaza bela vermesin almak isteyenlerede Allah kısmet etsin diyorum burda bilgi veren Arkadaşlara teşekkür ederim yardımcı oldular Allah var Cbr 250 binmişim ama Boşa binmişim bu bnm GÖRÜŞÜM sana bindiğimde bunu dedim 😄

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üşenmeyip yazdığınız bu metinden dolayı kendi adıma teşekkür ederim. Gayet güzel bir değerlendirmeyle noktayı koymuşsunuz. Şu anki 250 cc sınıfı stratejilerini nedenleriyle birlikte özetlemişsiniz. Teşekkürler.
    Frewill isimli üye ise kendi yazdığından bi haber diyorki "ben kotüleyecek birşey yazmadım " halbuki 2. Yorumunda bile çin malı ürünler kullanılmış diyor. Kalite olarak r6 malzemesi kullancak olsalardı bu fiyatıda göremezdin ve birçok kişinin alıp keyfine varamayacayı bir motosiklet üretilmiş olurdu.
    Fanatik arkadaşlar damladı hemen laflarıda hiç yakışmamış. Bir seviyen olsun. Bu yazdıklarını interneti olan herkes okuyabilir.
    Şu yorumundan sonra cidden okuduğunu anlayamadığına kanaat getirdim kusura bakma ben nerede 2. Yorumunda bile çin malı ürünler kullanılmış diye bir yorum yapmışım kaldı ki siz %100 saf kan japon mu sanıyorsunuz aldığınız her japon üretimi aleti neyse size r25 inizle mutluluklar dilerim umarım bir gün paranızın karşılığını alabileceğiniz ürünler alabilirsiniz ve daha da önemlisi bunun bilincine varırsınız

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    yamahayla görüştüm r25 2016 modelinde altından yapcaklarmış bu tuşları ve elcikleri şaka bi yana ben fanatik değilim ama işimi görsün yeter 2013 model cbr125 ten sonra bu motor benim için mv agusta f4 değerinde bana göre eksiği 4lü sinyal olmaması lastikler ve gelen 1000 tl zam onun haricinde motorun fiyatı bence uygun burda yamahaya değil devletimize sitem etmemiz gerek saygılarımla

ozzzzz80 bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğim arkadaş grubu damlamış hemen Bir insan neden motor incelemesine gider ya alacaktır ya da haberini yapacaktır değil mi yahu hatrı sayılır para veriyorum yamahadaki satıcı arkadaş bundan ekmek yiyen adam bile bir şey diyemezken bu kadar fanatik olmayın. Moturu beğenmedim diye bir ifade nerede var yahu daha yazılanı okumaktan bir habersin gelmişsin fanatiklik yapıyorsun hemde karşındaki insanın kim olduğunu tanımadan etmeden Neyse ikili tartışmaya girip konuyu kirletmek istemem. İstediğim tek şey buraya yazan her kim olursa olsun potansiyel bir r25 alıcısı yani adamın almaya niyeti bile olsa şu fütursuzca yapılan yorumlardan sonra almaz en azından ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

hocam bu tamamen beklenti ile alakalı. Bir de ben denemeden incelemeden ne hüküm veririm ne de satın alırım. örnek verecek olursak ben top speed delisi değilim, Mal büyük olsun gibi bir derdim yok öyle olsa bu cüsse ile msx kullanmazdım Benim için öenmli belli başlı kriterler var malzeme kalitesi yedek parça rahatlığı ve daha da önemlisi motoru genelde karayolunda kullandığım için sollama sırasında en kısa süre de şeridime döneyim yeterli. Zaten canım memleketimde yolların kalitesi belli. 250sl ile r25 neden karşılaştırıyor sonuçta bu cihazlar 250cc her 2 alet de vergi dilimi nedeniyle alınası her 2 cihazda 150kmh nin üstüne çıkabiliyor yani r25 te 250sl de isterse 500 yapsın beni bağlamıyor yani olay tamamen amacınıza uygun olması ve beklentilerinizi karşılaması. Hızdan sonra güvenlik geliyor 250sl abs opsiyonu var ama r25 de yok malesef. diğeri de malzeme kalitesi şimdi mesajını alıntıladığım arkadaş her ne kadar bu durumdan hoşnut olmasa da gerçekler bunlar (NOT: 250SL İ DAHA İNCELEME FIRSATIM OLMADI BU ZAMANA KADAR KULLANDIĞIM MOTORLARA GÖRE KIYASLAMA YAPIYORUM)kumanda gerçekten vasat ve üstüne basabasa söylüyorum çin malı motorlarda kullanılan ucuz malzeme kullanılmış bakın bunu yamaha satıcısı da inkar etmiyor. Bunu da motoru kötülemek için değil para veriyorsunuz yahu para para. Belki siz kolay bir şekilde elde ediyorsun ya da edemiyorsunuz ama ben para vererek bir ürün alıyorsam ve hatrı sayılır meblalar ödüyorsam onun karşılığını da isterim. Kusurlarını görmezden gelemem kusura bakmayın
    Freewill
    çin malı demedim diyosun.
    Bu senin 2 mesajin ve ne yazdığına bak koyu yapıp altınıda çizdim. Bizleri fanatik olarak yaftalaman da ayrı bir ayıp...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Freewill
    çin malı demedim diyosun.
    Bu senin 2 mesajin ve ne yazdığına bak koyu yapıp altınıda çizdim. Bizleri fanatik olarak yaftalaman da ayrı bir ayıp...
    ne demişim üstüne basabasa söylüyorum çin malı motorlarda kullanılan ucuz malzeme kullanılmış çin malı olan ne motor bak neymiş motor yani çin malı motorlar demi daha açık nasıl anlatılır anlamıyorum arkadaş neyse devam edelim neymiş çin malı olan çin de üretilen motorlarda buraya dikkat bu çin malı motorlarda kullanılan ucuz malzeme yani meteryal kullanılmış. Olay neymiş çin malı olan motorlarda kullanılan dandik fason malzeme kullanılmış. hala bana çin malı demişsin ibaresinden bahsediyorsun arkadaşım

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Arkadaşlar yaşım 38. Çocukluğumdan beri motor uzerindeyim. Hep 0 motor almaya çalıştım gücüm yettigince. Şimdiye kadar 3 adet Çin malı aldım ve ömrünü tamamlayınca sattım. Lütfen Çin malı kullanmayan arkadaşlar r25 i ucuz Çinliler ile kıyaslama yapmasinlar. Görüntü ucuz Çin malına benzeyebilir fakat kalite asla böyle değil.
    Bence 250 cc tahtindan honda cbr 250 var idi yzf r25 honda yi tahttan indirebilecek bir motor. Ilerleyen zaman bunu bize gösterecek.
    Burada bence artık tecrubelerimizi paylaşmaya başlamalıyız. Bursa'da havalar malum bu sebeple paylaşımda bulunabilecek kadar ne yazikki kullanamadim.
    ozzzzz80, stanly ve rabi bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu dörtlü ikaz lambası bazı motorlara neden konmaz çok garibime gidiyor adı üzerinde ikaz lambası zevkimizden yakmıyoruzya benim ybrde'de yoktu bu japonların beyni galiba bizden farklı çalışıyor
    rabi bunu beğendi.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar, R25 de arka taraftan gelen gıcırtıya çare bulunabildiniz mi? Bakıma gireceğim neredeyse, zinciri de yağladık fakat düzelmedi. Çok düşük hızlarda gıy gıy gıy ötüyor yahu. Yüksek hızlarda sıkınt ıyok.
    Bende oyle bir sıkıntı yok ancak gıy gıy diyince aklima geldi. Fren balatasi diske mi surtuyor acaba. Sesin sebebi oysa balata zincir temizleyici spreyler var onlar dan alip balata nin bulundugu yere sıkın. Faydası olabilir
    My bike, my world, my rules. . .

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhaba arkadaşlar bende siyah R25 imi bugün aldım yaklaşık 50 km kullandım, motorun performansı hoşuma gitti, hızlanmaları çok iyi. Rodaj olması sebebi ile 7000 devire yaklaşmadım bile 5. vites ve 70 km hızla kullandım. 4. viteste çok az vınlama sesi var her halde km yaptıkça geçer. Düğmeler biraz vasat orası doğru, Depo için eleştiriler vardı bence gayet güzel ve dizleri sarıyor, Benim özellikle hoşuma gitmeyen kısmı Yamaha yazıları oldu, sanki çıkacak gibi duruyor, şimdilik bu kadar
    ozzzzz80, rabi ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Hayırlı uğurlu olsun kardeş. Sevindim almana gerçekten. Antakyaya gelirsen beklerim. Hatta rabi nin mekanında oturur laflarız.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    tekrar hayırlı olsun güner abi gelceğin zaman haber ette ozanıda çağıralım

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende siyah R25 imi bugün aldım yaklaşık 50 km kullandım, motorun performansı hoşuma gitti, hızlanmaları çok iyi. Rodaj olması sebebi ile 7000 devire yaklaşmadım bile 5. vites ve 70 km hızla kullandım. 4. viteste çok az vınlama sesi var her halde km yaptıkça geçer. Düğmeler biraz vasat orası doğru, Depo için eleştiriler vardı bence gayet güzel ve dizleri sarıyor, Benim özellikle hoşuma gitmeyen kısmı Yamaha yazıları oldu, sanki çıkacak gibi duruyor, şimdilik bu kadar
    Adamlara havada karada denizde heryerde Dünya laf söyledin sonunda gittin r25 aldın
    saqopasha, nemesis-83 ve __bakteri__ bunu beğendiler.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Lastikleri en kisa surede degistiriyorum.İRC kuru zeminde iyi ama yagmurda vasat.Az once dustum malesef.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Merhaba arkadaşlar mavi renk te ısrar ettiğim için biraz geç oldu ama bu gün benim motorum da geldi. Henüz teslim almadım pazartesi ruhsat plaka işlemlerini yapıcam salı günü binerim herhalde. Bu kadar beklediğim için iki motoruda yan yana koyup karar verme şansım oldu. Uzun uzun seyrettim motorları ama yine mavi dedim . Bunlar da yan yana fotoları.

Mitoqondri bunu beğendi.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri en kisa surede degistiriyorum.İRC kuru zeminde iyi ama yagmurda vasat.Az once dustum malesef.
    Geçmiş olsun bi sıkıntı olmadı inşallah??
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bi sıkıntı olmadı inşallah??
    Cok sukur bisey olmadi motorda da birsey yok.Biraz benim hatamda var gerci ama hava kuru olsaydi toplardim.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Gecmis olsun stanly hatam var demissin ama irc lerin payi buyuktur bu işte. Ucuz atlatmissin lastigin sinirlarini daha iyi anlamissindir ins ilk ve son olur.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Bi sakatlık olmamasına sevindim. Allah kaza bela vermesin.
    Lastik, frenler ve motor yağımız herşeyimiz arkadaşlar.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rodajı ilk bitirene neredeyse forum 2 depo benzin hediye edecek durumda, ha gayret millet

ben touring hızında 100-110-120 titreşimini merek ediyorum inazuma ile kıyaslayabilecek varmı.

inazuma uzun stroklu bu baya kısa sroklu, 7000-8000 devirde daha az mı hissedilir? gerçi bu sadece strok meselesi değil motor bağlantı takozları, ve motor dizaynı ilede ilgili bişey

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Yossi45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusunda tereddüt yaşayan arkadaşlara Rosso 2'yi kesinlikle tavsiye ederim. Ben 1500 kilometredeyim şuan, daha 300 kilometredeyken değiştirmiştim lastikleri. Yani 1000 kilometreden fazladır Rosso 2 kullanıyorum R25'te ve gerçekten çok memnunum. Viraj kabiliyeti, yol tutuşu, fren mesafesi vs. her konuda çok beğendim lastiği bana çok güven veriyor. Sanırım radyal bir lastik olmasının etkisiyle virajda motoru yatırdıkça lastiğin daha yatma payının olduğunu hissediyorum. Yatırdıkça yatıyor, iyi de tutuyor yolu ama memleketimizin muhteşem ötesi asfaltlarına fazla güvenemediğim için viraj limitlerini çok zorlamaya korkuyorum. Kısacası ben her yönüyle çok beğendim ve AEA dahil tüm otoriteler 250 cc sınıfına bu lastiği şiddetle önermekte gerçekten haklıymış diyorum...
    İzmir'deki Motolastik'ten almıştık lastikleri. Gidebilecek olan varsa tavsiye ederim orayı, iyi ilgileniyorlar. 50 TL montaj dahil 700 lira almışlardı. Lastik fiyatı 650 küsurdu ama yanlış hatırlamıyorsam eğer o günlerde indirim vardı galiba. Şuan fiyatlar ne durumda bilmiyorum.
    Peki arka lastiğin 150 yapmayı düşünmedinizmi? Bildiğin kadarıyla biraz pay bırakmışlar lastik büyükmek için ben alırsam öyle kullanmayı düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)