Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakaligi merak edenler icin

http://imgur.com/a/87PjS
    katlanır plakalık için bişi demicemde

lastikleri acil değiştir 1000 tl mis gibi rosso 2
    Salurbey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    bu arada arka tarafı temızlemek guzel oluyor,yakısıyor r25 ama plakalıgın konumu ve camurluk cok fazla kir tozu engelliyor.Bunlardan biride zincir yağı,plakanın arka kısmında zincirin yağları ve tekerin attığı çamur parçacıkları ile dolu. plakalık iptalinden sonra bir süre kullanıp sırtının durumu ile ilgili tecrübelerinide paylaş ltfn.Ne kdr sıkıntı oluyor vs.

Motosikleti
    Xmax
    koşun koşun lastikdopusunda pirelli takım 700 lira indirimde ben bi takım aldım

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar merhaba
    Motorumu dün 1000 km bakımına götürdük fakat akşam üstü fark ettim ki vites pedalinin bağlantı noktasinin oldugu yerde motor blogunun alt kısmında yağ fark ettim temizledim ve takip ettim 30-40 km sonra biradaha kontrol ettim aradan bir yerden yağ süzülmüş sizce sorun ne olabilir? Bu durum bakımdan sonra oldu bakımdan önce yoktu her gün kontrol ederek binerim ve garaja çektikten sonra da kontrol eden biriyim daha önceden yoktu böyle bişey bölgeyi tam olarak tarif edemiyorum bilmediğim için ön dişli kapağının arka tarafından bir yerde iki küçük hortumun üst tarafı baktım ve aradan yağ geldiğini gördüm sizce neden olabilir?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı hkncoban26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Motorumu dün 1000 km bakımına götürdük fakat akşam üstü fark ettim ki vites pedalinin bağlantı noktasinin oldugu yerde motor blogunun alt kısmında yağ fark ettim temizledim ve takip ettim 30-40 km sonra biradaha kontrol ettim aradan bir yerden yağ süzülmüş sizce sorun ne olabilir? Bu durum bakımdan sonra oldu bakımdan önce yoktu her gün kontrol ederek binerim ve garaja çektikten sonra da kontrol eden biriyim daha önceden yoktu böyle bişey bölgeyi tam olarak tarif edemiyorum bilmediğim için ön dişli kapağının arka tarafından bir yerde iki küçük hortumun üst tarafı baktım ve aradan yağ geldiğini gördüm sizce neden olabilir?
    acama zincire motor yağı sürdülerde o mu aktı ısınınca..

bu arada hortum o kutunun içinde yanı ön dişli ile aynı yerde,
    muhtemelen motor yağı sürdüler oda ısınınca atıyor.

çiko06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600fi - R25
    arkadaşlar cümleten merhaba
    Honda 600f forumunda az çok arkadaşlar tanır ama bu sayfada ilk defa yazıyorum,bende 2006cbr600f vardı sattım ve r25 aldım ikisi arasında kıyaslama yapmadan sürdüğüm için gayet memnunum hatta 7000 devirden sonra kendimi 600f de hissediyorum bazen :D Size R25 hakkınd sormak istediğim 2 konu var
    cevap veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim ...

1.Pirelli rosso II kullanan arkadaşlarım lastiği ortalama bir sürüş ile kaç km de bitirdiler tecrübelerinizi ve varsa rosso kalitesinde önerilerinizi rica ediyorum (örn. bridgestone s20 evo gibi )

2.Zaten cansız olan alt devirler Performans Eksoz takıldıktan sonra daha da cansızlaşıyor mu ?
    ( Kafamda ki eksoz austin racing - mivv hayalim ama çok pahalı )

Motosikleti
    Yamaha R25
    Katlanır plakalık montajı ve lastik değişimi için servisden işçilik fiyatı aldım. 175 lira + kdv fiyat verdiler, sadece işçilik için. Dışarda yaptırsam bu seferde garanti gidecek. Servisden servise işçilik ücreti değişir mi? Yoksa uğraşmayıp dışarda mı yaptırsam, bildiğiniz motosiklet lastikçisi var mı?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı orhanyıldızz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katlanır plakalık montajı ve lastik değişimi için servisden işçilik fiyatı aldım. 175 lira + kdv fiyat verdiler, sadece işçilik için. Dışarda yaptırsam bu seferde garanti gidecek. Sizce ne yapmalıyım?
    gecen led cakar stop taktirmisti biri ersoy motorda yetkili servis olur kendileri motor garanti disi kalir demisti bu olay icin.
    Yani yetkili serviste tesisata mudehale ederse yine garanti disi kalicak..

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar iyi forumlar. 2017 bi r25 de ben alicam bankalarla bogusma halindeyim
    Fakat kafama takilan garanti cok onemlimi. Cok fazla para aliyolar yag yagfiltresi hava filtresi bende degistiririm. Baska yag bile koyamiyomusuz. Cok sacma gelen seyler bunlar. Sahsen bana. Bir yag pompasi sorunu var dye biliyorum bublarda. Garanti bozulsa. Yne yenisini takarlarmi 2017 de varmi bilmiyorum bu sorun. Bir de. Kac km kadar dayaniyor r25 guzel. Bakimlinkullanimda
    Sorularima bilen biri. Yokmu cevapliyi versin a dostlar

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Katlanır plakalık montajı ve lastik değişimi için servisden işçilik fiyatı aldım. 175 lira + kdv fiyat verdiler, sadece işçilik için. Dışarda yaptırsam bu seferde garanti gidecek. Servisden servise işçilik ücreti değişir mi? Yoksa uğraşmayıp dışarda mı yaptırsam, bildiğiniz motosiklet lastikçisi var mı?
    Hocam yazık günah,katlanır plakalık montajını servise yaptırmanız için bir neden yok.Tavsiyem universal plakalık almayın,r25 için birebir özel olan var.Yuvası ve sinyalleri tam oturuyor.Bunu aldığınız sürece eş dost kendiniz yaparsınız çok basit ben öyle yaptım.Orjinal plakalığı söküyorsunuz ( dışardan iki civata hemen sökülür gibi duruyor ama yaklaşık bi 10-15 dakikada sökersiniz ).Plakalık söküldükten sonra yolcu selesini açıyorsunuz orda sinyal kablolarını kesmek zorundayız orjinal plakalığın sökülmesi için soket yok çünkü.Sorun değil zaten kesip tekrar monte edin bantlayın geçin.Kabloları alttan uzatıp katlanır plakalığı ve sinyallerinizi takıyorsunuz olup bitiyor.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorularima bilen biri. Yokmu cevapliyi versin a dostlar
    R25'de belli döneme ait olan seride hatalı üretimden kaynaklı bir sorun vardı. 2015-2016 yılında üretilen bazı motorlardı bunlar. Sizin alacağınız 2017 modellerde aynı sorunun olacağını sanmıyorum.

Garanti konusu bence önemli her malda olduğu gibi. Kaldı ki r25 yedek parçaları pahalı bir motor,buda garantiyi daha önemli hale getiriyor kanımca.

R25 bir Yamaha modeli , marka kendi çoktan ispatlamış,dün çıkmış bir marka değil. 30 yıllık yamaha modellerini görmek mümkün sokaklarda belki daha uzun yıllar bile kullanılanları var.

İyi bakarsanız zaten japonlarin 4'üde uzun yıllar gider.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Alıntı çiko06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cümleten merhaba
    Honda 600f forumunda az çok arkadaşlar tanır ama bu sayfada ilk defa yazıyorum,bende 2006cbr600f vardı sattım ve r25 aldım ikisi arasında kıyaslama yapmadan sürdüğüm için gayet memnunum hatta 7000 devirden sonra kendimi 600f de hissediyorum bazen :D Size R25 hakkınd sormak istediğim 2 konu var
    cevap veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim ...

1.Pirelli rosso II kullanan arkadaşlarım lastiği ortalama bir sürüş ile kaç km de bitirdiler tecrübelerinizi ve varsa rosso kalitesinde önerilerinizi rica ediyorum (örn. bridgestone s20 evo gibi )

2.Zaten cansız olan alt devirler Performans Eksoz takıldıktan sonra daha da cansızlaşıyor mu ?
    ( Kafamda ki eksoz austin racing - mivv hayalim ama çok pahalı )
    Egsoz hakkında yorum yapamayacagim.Lastik olarak pilot street kullanıyorum 12500 km dir, sehirici sehirdisi kisa mesafe uzun mesafe hic sorun çıkarmadı,her zaman yol tutusundan çok memnun kaldım. Rossoyo göre daha sert ama daha dayanıklı. Sokaklara daha uygun bir model. Pist sürüşüne yakın agresif kullanım olucaksa rosso , biraz daha sakin kullanırım derseniz pilot street i tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Hocam r25 için üretilen bitane buldum. 95 lira fiyatı var n11de, daha uygun fiyatlı alternatifi varmı bildiğiniz?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hocam r25 için üretilen bitane buldum. 95 lira fiyatı var n11de, daha uygun fiyatlı alternatifi varmı bildiğiniz?
    281020259

Buyrun sahibinden ilan numarasi

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acama zincire motor yağı sürdülerde o mu aktı ısınınca..
    bu arada hortum o kutunun içinde yanı ön dişli ile aynı yerde,
    muhtemelen motor yağı sürdüler oda ısınınca atıyor.
    Servisten aradı arkadaş zincir yağı olduğunu söyledi granajlari söküp bakmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Bu arada yakıt ortalamalariniz ne kadar 1000 km bakimindan sonra artış oldu gibi geldi bana % kaç yakiyor sizinkiler öğrenebilir miyim ?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı hkncoban26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisten aradı arkadaş zincir yağı olduğunu söyledi granajlari söküp bakmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Bu arada yakıt ortalamalariniz ne kadar 1000 km bakimindan sonra artış oldu gibi geldi bana % kaç yakiyor sizinkiler öğrenebilir miyim ?
    Ben sakin kullaniyorum gaza gelmeden az devirli 3.9 suanda

Bu arada zincir on dislisinin ordaki kutuyu tutan 2 alyan vida var altli ustlu onlari bi ac
    Kutuyu dikkalice cikart gaz yagiyla iyice bi temizle sonra guzelce tekrar yagla bakalim sorun olcwkmi

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    hocam 3.9 tek mi artçılı mı ? bende artçılı 4.5 den aşağı düşmüyor

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ERAYAKDENİZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 3.9 tek mi artçılı mı ? bende artçılı 4.5 den aşağı düşmüyor
    Tek basima artci olunca is degisir.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Suan 4.2 ortalamam,ne sakin ne gazlamali orta seker

@Irau irc lastikleri cbr 125 te 10.000 km kullandim,ne kadar kotu oldugunu en iyi bilenlerdenim maalesef :( Maddi acidan rahatlayinca ilk isim degismek olcak.yzf 125 te yaptigim gibi 160 lastik takabilirim belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Arkadaslar benim aklimda bir soru daha var.Motorum suan 3400 KM de 4000 km de bakima gotururum diye dusunuyorum.Yagi kendim alip goturme sansim var mi ogrendigim kadariyla sadece yamalube koyuylarmis fakat ben 7100 motul koymak istiyorum.Boyle bir durumu kabul ediyorlar mi ?

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suan 4.2 ortalamam,ne sakin ne gazlamali orta seker

@Irau irc lastikleri cbr 125 te 10.000 km kullandim,ne kadar kotu oldugunu en iyi bilenlerdenim maalesef :( Maddi acidan rahatlayinca ilk isim degismek olcak.yzf 125 te yaptigim gibi 160 lastik takabilirim belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Arkadaslar benim aklimda bir soru daha var.Motorum suan 3400 KM de 4000 km de bakima gotururum diye dusunuyorum.Yagi kendim alip goturme sansim var mi ogrendigim kadariyla sadece yamalube koyuylarmis fakat ben 7100 motul koymak istiyorum.Boyle bir durumu kabul ediyorlar mi ?
    4000 de götürme yoksa 5000 birdaha götürmek zorunda kalırsın. Garanti muhabbetinden dolayı yağ olarak yamalube zorunlu garanti dışı kalabilir.Bu yüzden hiç riske girme bir problem olduğunda basın çok ağrır zaten arada çok fazla fark yok arkadaşım 7100 koydu çok az bir fark var dedi.Kaliteli yağ istiyorsan yamalube racing gp performance yağı var onu kullan motogp yağı baya kaliteli bir yağ

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 de götürme yoksa 5000 birdaha götürmek zorunda kalırsın. Garanti muhabbetinden dolayı yağ olarak yamalube zorunlu garanti dışı kalabilir.Bu yüzden hiç riske girme bir problem olduğunda basın çok ağrır zaten arada çok fazla fark yok arkadaşım 7100 koydu çok az bir fark var dedi.Kaliteli yağ istiyorsan yamalube racing gp performance yağı var onu kullan motogp yağı baya kaliteli bir yağ
    Serviste sanirim yamalube yari sentetik koyuyorlar.İstegimiz dogrultusunda yamalube nin tam sentetigini koydurabilir miyiz buna izin veriyorlar mi ? Dediginiz yagin litresi 70 ₺ R25 icin gereksiz gibi geldi bana sanki.Full sentetik yamalube piyasada 45 ₺

Ayrica neden 5.000 de birdaha gitmem gerekiyor.Uzun yola cikicam zaten o kilometrelerde 4000-4500 km arasi yaptirip kurtulurum diye dusunuyodum :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)