Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Alıntı hiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ederi neyse sadece onu verirler fazla vermez. R25 şerde bildiğim kadarı ile 1-1 veriyor krediyi ama faiz baya bir yüksek. %1.51 civarı haberin olsun. 2016 2017 meselesi bence sadece renk meselesidir. Eğer 2017 renkleri hoşuna gittiyse ver 1000 daha onu al yoksa aynı motor ikisi keyif senin para Senin
    1_1veryor derken hocam krediyi. Netten bakyorum 1.10 civari falan cokiuo ama faizler. Aldatmaca mi sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Sahibinden uzerinden bir bayiye msj attm. Plaka ruhsat. V.s 350 tl tutuyormus. 16.700 de motor. Toplamda. 17050 tl ye denk geliyor. Artik sigorta kime ne gecirirse

Uygun bi kredi bulmam lazim simd. 1.50 1.60 falan cok faiz orani olarak. Tavsiyelerinize muhtacız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1_1veryor derken hocam krediyi. Netten bakyorum 1.10 civari falan cokiuo ama faizler. Aldatmaca mi sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Sahibinden uzerinden bir bayiye msj attm. Plaka ruhsat. V.s 350 tl tutuyormus. 16.700 de motor. Toplamda. 17050 tl ye denk geliyor. Artik sigorta kime ne gecirirse

Uygun bi kredi bulmam lazim simd. 1.50 1.60 falan cok faiz orani olarak. Tavsiyelerinize muhtacız
    Hocam enpara.com'a bak en iyi oranlardan birisi onda oluyor.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Finans bank a uonlendiryor en para ordands 1.35 cikiyo hocam

afran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhaba arkadaşlar;

2 gün önce ikinci el r25 aldım. Dün ve bugün motosikletimle trafikte kaldım biraz. Hararet yükseldi 5'e hatta bir ara 6'ya çıktı motor fan açtı. Açıkçası korktum biraz bu kadar narin mi bu motorlar yoksa benimkinde mi bir sıkıntı var. Bundan önceki motorum cbr125 di onda hiç böyle bi sıkıntıyla karşılaşmamıştım. İşin garip yanı motorla gazladığım zaman sorun olmuyor. 15 dk boyunca gazladım bugün sorun olmadı, akşam trafiğinde fan açtı motor. Başımı ağrıtacak bir sorun mu yoksa bütün hepsinde var mı bu? Bi daha olmasına karşı ne yapabilirim.

Bide motorun 15bin bakımı yaklaşıyor, daha önce yaptıran oldu mu?
    Serviste ne kadar tutar?
    Hangi parçalar değişiyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    15 Binde yağını değiştirsen yeterli, 15 bin bakımı yok 20 bin bakımı var motorun.

Alıntı afran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

2 gün önce ikinci el r25 aldım. Dün ve bugün motosikletimle trafikte kaldım biraz. Hararet yükseldi 5'e hatta bir ara 6'ya çıktı motor fan açtı. Açıkçası korktum biraz bu kadar narin mi bu motorlar yoksa benimkinde mi bir sıkıntı var. Bundan önceki motorum cbr125 di onda hiç böyle bi sıkıntıyla karşılaşmamıştım. İşin garip yanı motorla gazladığım zaman sorun olmuyor. 15 dk boyunca gazladım bugün sorun olmadı, akşam trafiğinde fan açtı motor. Başımı ağrıtacak bir sorun mu yoksa bütün hepsinde var mı bu? Bi daha olmasına karşı ne yapabilirim.

Serviste ne kadar tutar?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Merhaba arkadaşlar;

Serviste ne kadar tutar?

Güle güle kullanın. 5 ve 6 cizgi hareret normal değil. Fakat yokuş aşağı bir yerde trafikte kaldıysanız o anlarda hararet o seviyelere gostergede hemen çıkar. Ben çok sıcak havalarda İstanbul'da çok yoğun trafiklerde kaldığımda bile 4 cizgiye gelip hemen 3 e düştüğünü gördüm ( oda belki 1 kere dir. Motorum 12500 km de ). Fakat 5-6 çizgiye geldigine düz zeminde hiç şahit olmadım. Ayrıca r25 bolca fan açar onu belirtiyim,trafikte yazın pişirme yapar değer mi bence evet.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    s.a

bugun daytona motor beşiktaş bayısı ile gorustum telefondan kocfınans kredısı 1,,59 faiz alıyormus

ama TEB fuara ozel bu hafta 1,15 den veryormus ne dersınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a

bugun daytona motor beşiktaş bayısı ile gorustum telefondan kocfınans kredısı 1,,59 faiz alıyormus

ama TEB fuara ozel bu hafta 1,15 den veryormus ne dersınız
    bir de 1,15 gbı bır faız oranını 1.2 ay sonra flan bulabılırmıyız

afran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Teşekkürler
    Oil ışığı yanıp sönüyor 14.800 küsürde motor 15bine kadar yağı değiştirmezsem sıkıntı olmaz heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Teşekkürler.
    Aynen 6'ya çıktığında yokuş aşağıydı zaten hemen düştü 3'e

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Teşekkürler
    Oil ışığı yanıp sönüyor 14.800 küsürde motor 15bine kadar yağı değiştirmezsem sıkıntı olmaz heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Teşekkürler.
    Aynen 6'ya çıktığında yokuş aşağıydı zaten hemen düştü 3'e
    6 hararet sıkıntı 3 deyken fan açıp yükseltmemesi gerekir, ya da salur abinin dediği gibi 4 e çıktığı anda hemen 3 e geri indirmesi gerekir... Motorun radyatör suyunu bir kontrol edin, sızdıran kaçıran hava alan bir yeri var mı, onları da bir kontrol edin.
    Salurbey bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bugun katlanir plakalik almistim onun montajini yaptim.Motorun kaderi degisti bence,cok hos oldu.Plaka da muhurlu kucuk app lerden motosiklet icin olan.Hicbir kesme bicme yok,orjinal sinyaller yerinde.Dusunen varsa tavsiye ederim 70 ₺,sadece r25 icin uyumlu universal degil

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Katlanır plakaligi inceleyebilecegimiz bir internet sitesi var mi ?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Resim paylaşabilir misin? Bir de çamur atıyor mu ?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    15 bin km bakımı yok , 20 ye kdr 1 5 10 20 olarak var. Kitapçığı esas alıyorum ben. Tabi her 5 de yağı değiştirmek gerek. Motor yağı motor blogu icin hayati önem taşıyor. Sizin yerinizde olsam 200 km daha beklemem hatta motoru tekrar çalıştırmadan önce servisi arar ve durumu anlatır nedeni hakkında fikir sahibi olmaya çalışırdim. Kalıcı hasar verebilecek bir problem olmadığına emin olmak için. Biliyorsunuz r25 lerde yag pompasından dolayı sabıkalı.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yarin fotograf ceker atarim arkadaslar,sahibinden de almistim ama ilan kalkmis.

Camur atiyor mu henuz deneme firsatim olmadi

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 bin km bakımı yok , 20 ye kdr 1 5 10 20 olarak var. Kitapçığı esas alıyorum ben. Tabi her 5 de yağı değiştirmek gerek. Motor yağı motor blogu icin hayati önem taşıyor. Sizin yerinizde olsam 200 km daha beklemem hatta motoru tekrar çalıştırmadan önce servisi arar ve durumu anlatır nedeni hakkında fikir sahibi olmaya çalışırdim. Kalıcı hasar verebilecek bir problem olmadığına emin olmak için. Biliyorsunuz r25 lerde yag pompasından dolayı sabıkalı.
    yağ pompası sıkıntılı olmasa bile 6 diş hararet ile her motorun contaları yanma tehlikesiyle karşı karşıya kalır.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Doğru, normal yol şartları için 6 diş seviyesi olmaması gereken bir sıcaklık ve devamlı bu yaşanıyorsa motorun ömrü çok kısa olur.

Özel bir durum var, motoru eğimin yüksek olduğu bir yerde beklettiğimizde sıvılar ve şamandıraların yeri değişiyor , bu durum göstergelerin fonksiyonlarını tam ve doğru şekilde yapmalarına engel oluyor, örneğin arabanızı eğimin olduğu bir yere park edin,benzin göstergenizi kontrol edin , 15 dakka sonra tekrar baktığınızda benzin göstergesini farklı bir yerde görürüz aslında benzin tüketimi olmamasına rağmen bulunduğu yerin düz bir alan olmamasından kaynaklı göstergeler yanlışlık yapar. Hararet bu durumda bir anda göstergede yükselebiliyor,ben 4-5 saatlik kullanım sonunda kapalı garajın önüne geldiğimde eğer yokuş aşağı şekilde beklersem göstergedeki hararet seviyesi 3 den 5 e kdr hızlıca cıkıyor ama kapı acılıp içeri girdiğimde 10 saniye içinde 3 diş e geri dönüyor.Sebep eğim kaynaklı.

Yağ lambası konusunda ise yazdığım gibi , bence motoru tekrar kullanmaya başlamadan kontak açmadan bir telefon edin en azından ve sorun derim.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru, normal yol şartları için 6 diş seviyesi olmaması gereken bir sıcaklık ve devamlı bu yaşanıyorsa motorun ömrü çok kısa olur.

Özel bir durum var, motoru eğimin yüksek olduğu bir yerde beklettiğimizde sıvılar ve şamandıraların yeri değişiyor , bu durum göstergelerin fonksiyonlarını tam ve doğru şekilde yapmalarına engel oluyor, örneğin arabanızı eğimin olduğu bir yere park edin,benzin göstergenizi kontrol edin , 15 dakka sonra tekrar baktığınızda benzin göstergesini farklı bir yerde görürüz aslında benzin tüketimi olmamasına rağmen bulunduğu yerin düz bir alan olmamasından kaynaklı göstergeler yanlışlık yapar. Hararet bu durumda bir anda göstergede yükselebiliyor,ben 4-5 saatlik kullanım sonunda kapalı garajın önüne geldiğimde eğer yokuş aşağı şekilde beklersem göstergedeki hararet seviyesi 3 den 5 e kdr hızlıca cıkıyor ama kapı acılıp içeri girdiğimde 10 saniye içinde 3 diş e geri dönüyor.Sebep eğim kaynaklı.

Yağ lambası konusunda ise yazdığım gibi , bence motoru tekrar kullanmaya başlamadan kontak açmadan bir telefon edin en azından ve sorun derim.
    şamandıralar için dediğiniz doğru ama sıcaklık sensörleri için söylediğiniz durum ile hiç karşılaşmadım ben.
    Salurbey bunu beğendi.

Arkadaşlar bu sene R25 alayım diyordum ama yeni renk seçenekleri gelmiş ve hiç biri hoşuma gitmedi. Gri yi çok beğenmiştim. Alırsam sanırım 2016 model olacak ve tabi bulmakta mesele. Bu konuda herhangi bir bilgisi olan varmı. 2017 gri gelirmi, gelmezse 2016 gri modeli almak nekadar mantıklı. Bir fikir verirseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Bu arada yeni siyah mat mı yoksa parlakmı? Fuarda sadece mavisi vardı.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Arkadaslar iyi forumlar. 2017 bi r25 de ben alicam bankalarla bogusma halindeyim
    Fakat kafama takilan garanti cok onemlimi. Cok fazla para aliyolar yag yagfiltresi hava filtresi bende degistiririm. Baska yag bile koyamiyomusuz. Cok sacma gelen seyler bunlar. Sahsen bana. Bir yag pompasi sorunu var dye biliyorum bublarda. Garanti bozulsa. Yne yenisini takarlarmi 2017 de varmi bilmiyorum bu sorun. Bir de. Kac km kadar dayaniyor r25 guzel. Bakimlinkullanimda

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Plakaligi merak edenler icin

http://imgur.com/a/87PjS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)