Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Herkese merhaba tekeriniz düz bassın r25 alma arefesindeyim sıfır olarak alacağımız 2016 model motorda yağ pompa sorunu hala devam ediyormu servise gitmek gerekiyormu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba tekeriniz düz bassın r25 alma arefesindeyim sıfır olarak alacağımız 2016 model motorda yağ pompa sorunu hala devam ediyormu servise gitmek gerekiyormu
    Başgan devam etmiyor diye biliyorum ben. Ama siz şasi no dan yine de bir kontrol ettirin.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bir arkadş demişti geçen sayfalarda son 4 rakamı xxxx-xxxx arası olanların gitmesi gerekiyordu değilmi bu arada teşekkürler
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Biraz internette araştırma yaptım bugün, honda cbr 250rr modeline karşılık yamaha r25r'ı çıkarıyormuş 2017'de.
    Komik olan bi taraf var henüz iki motordan ses seda yok. 2017 şubat ayında bi sürpriz yapıp r25r'ı çıkarır mı acaba yamaha? ne diyorsunuz bekletmeli miyim r25 sevda mı, yoksa dizginlemeli miyim

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Milano motor fuarinda 2017 yılı için sergilenmeyen model kalmicak. 08 - 13 kasım. Onu takip edin. Eger varsa böyle bir durum orda belli olur.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irau öncelikle teşekkür ederim yorumun icin. Ben gecekten motosikletimi çok seviyorum. Yani değişik bir sevgi bu. İnsan çok sevdiği birşeyi de ekstra özenle bakıyor. Teknik olarak hep dikkat ettim rodaj olsun sonrası olsun kullanım vs. İnanın çok kişi gelip 11.000 km lerdeyken "abi hayırlı olsun allah kaza bela vermesin " dedi. Şu kdr soyliyim yağmur suyu ve normal su değmedi motoruma. Yamaha Tuna 10.000 km bakımında bana aynen şunu söyledi " bana gelen en temiz makina bu ,sen buna nasıl baktın " hatta bunu diyen ustanın kolunda GSXR dövmesi var gidenler varsa tanırlar , ben hep arayip soranlara diyorum ki istediginiz ustayı alın gelin. Zaten ayrılamadim motorumdan , 2017 r6 almicak olsam , bir ara gsxr600 du fakat 17 r6 yi görünce yine yamahaya döndüm fuari bekliyorum, motorumu satmazdim. Bu arada motorumum kaskosu var yani kaza vs icin sigorta disinda ordanda ekstra kontrol etme imkani var.Biraz uzun yazı oldu forumdan bir arkadaş alırsa daha mutlu olucagimi belirtmek isterim. Zaten motoru aldığım guhden beri forumdayim herseyi konustuk r25 topik inde. Herkes hayalindeki motoru alır insallah.

http://i.hizliresim.com/2jB02v.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Tamgazdevam eyw samimi düşüncelerin için. İnşallah istediğin gibi bir r25 in olur.
    Yani fotograflardan motoruna nasil baktigin az cok belli oluyor zaten bunu ben defil eminim heeles anlamistir.
    Bende en az senin kadar iyi bakmaya calisiyorum
    Salurbey bunu beğendi.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Perşembe günü mat gri ile aranıza katıldım Arada sırada motorda, nereden geldiğini anlamadım, kısa süreli sesler geliyor. Şu an rodajda olduğu için olduğunu düşünüyorum. Sizce normal mi yoksa bir sorun mu var?

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Yamaha R25 hakkında okuduğum en samimi görüşler burada valla

Yamaha R25 ile 14 Bin Kilometre

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

Beyler ön kaldırma sehbami iade ettim , yerine oxford aldım. Biraz paradan çıktım ama inanılmaz ksliteli. Eskisi canımı çok sıktı. 75 tl ye almıştım.

DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    çok özendim,ilk motorum oldu, keşke cbr alsaydım, bana ne sorunlar çıkardı anlatsam roman olacak... satıp mt almak istiyorum
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı DiabloBoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok özendim,ilk motorum oldu, keşke cbr alsaydım, bana ne sorunlar çıkardı anlatsam roman olacak... satıp mt almak istiyorum
    Anlatsana biraz

DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatsana biraz
    anlatayım hacım bak dinle, 2200km deyken aldım. Yamaha servisi kontrol etti, bi sorun yok dediler aldım. Satan arkadaştan eminim yani bi problemi olsa söylerdi, motoru sattıktan sonra 2-3 gün kullanmama dahi yardım etti.

aldıktan 1 hafta sonra 3, vitesten 4 vitese geçişte problem başladı, servise gittik garantiden şanzuman dişlisi değişti, 1.5 ay motor yattı.

Ulan motoru aldık 2.gün yağ pompası patlattı. ve okadar uzun sürdü ki. 1 ay önce motoru alabildim. Motosiklet şuan 3650 gibi bi kmde . Yazın binemedim. Motordan soğudum. Bak uğraştığım presedürler, Şanzuman için yamaha ile kaç kez görüşmemi yazmıyorum

motoru alalı 5 ay oldu. 2 ay anca faal çalışır vaziyette bende durdu gibi birşey.
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    anlatayım hacım bak dinle, 2200km deyken aldım. Yamaha servisi kontrol etti, bi sorun yok dediler aldım. Satan arkadaştan eminim yani bi problemi olsa söylerdi, motoru sattıktan sonra 2-3 gün kullanmama dahi yardım etti.

aldıktan 1 hafta sonra 3, vitesten 4 vitese geçişte problem başladı, servise gittik garantiden şanzuman dişlisi değişti, 1.5 ay motor yattı.

Ulan motoru aldık 2.gün yağ pompası patlattı. ve okadar uzun sürdü ki. 1 ay önce motoru alabildim. Motosiklet şuan 3650 gibi bi kmde . Yazın binemedim. Motordan soğudum. Bak uğraştığım presedürler, Şanzuman için yamaha ile kaç kez görüşmemi yazmıyorum

motoru alalı 5 ay oldu. 2 ay anca faal çalışır vaziyette bende durdu gibi birşey.
    Geçmiş olsun. Büyük hayal kırıklığı. Hevesle bekliyor insan sonra hüsrana uğramak. Sansizliklar üst üste gelmiş.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında bu biraz şans işi. Temiz motor bulmak.
    Ben 20bin km kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadan sattım.
    Halende özlerim r25i. Tek eksiği abs idi bence.
    Ama yolda görüyorum adam 250cc ile teker yapıyor otobanda 180-190 yardırıyor falan.
    Tamam basarsın bende bastım ama her 2500km de bir yağını her 5binde filtresini değiştirdim.
    Asla tekere kalkmamışımdır. Becerememde zaten. Yaptığım aksiyon drift yapmak ara ara.
    R25 kalite olarak kötü bi alet değil de fiyata oranlayınca sıkıntı orda. Motor bloğu eyvallah ama parça kalitesi gerçekten kötü.
    Olaydı şöyle 10bin tl herkes alabileydi.
    Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    mt ile r25 zaten aynı mal....onu alaydın aynını olacaktı...
    The Power of The Dreams.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Rodajı kaç km yapayım? Kitapçıkta 1600km gözüküyor ama bazı arkadaşlar "çok fazla 700km yap yeter diyorlar."

Taktığım dizlikler dizlerimizin denk geldiği siyah grenajda çizikler oluşturmuş. Çok sinirliyim. Buna bir çözüm var mı? Bir de o grenajların fiyatları ne kadar?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım ve ilk motorum r25

Şuan 700kmdeyim ilk bakımda motul yağı götürüp onu mu koydurmalıyım yoksa servisdeki yamulube yağı mı tercih etmeliyim? Kendim alırsam hangi motul yağı almalıyım?

Birde arka sehba almayı düşünüyorum arka tekere aparat falan takmak gerekiyor mu bunun için?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    magsonVE
    mouse pad veya onun gibi yumuşak kauçuk tarzı birşeyi kesip dizliğin temas eden kısmına yapıştır bu sayede grenajı korursun. Mevcut çiziklerine ne yapabileceğin konusunda fikrim yok malesef.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı orhanyıldızz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım ve ilk motorum r25

Şuan 700kmdeyim ilk bakımda motul yağı götürüp onu mu koydurmalıyım yoksa servisdeki yamulube yağı mı tercih etmeliyim? Kendim alırsam hangi motul yağı almalıyım?

Birde arka sehba almayı düşünüyorum arka tekere aparat falan takmak gerekiyor mu bunun için?
    Ben aracımda Motul, motosikletimde Yamablue kullanıyorum. Servis yamahanın kendi yağını tavsiye etti bende olur dedim ama Motul kendini kanıtlamış iyi bir markadır rahatlıkla kullanabilirsin.
    Sehpa için iki tane (sağa ve sola) aparat alman lazım arka maşayı incelersen takma yerlerini görebilirsin. Ben vida takıp kaldıran da gördüm ama en iyisi uygun aparatı almak ;) internette biraz bakınırsan rahatlıkla bulabilirsin.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler selamlar, forumdaki takip eden arkadaşlar bilir , motorumu satıyordum. Durumda degisiklik oldu , fuari ve yeni donemi gormek istiyorum ,satıştan vazgectim.Sebebi ise eicma fuari ve barkın in yayınlarını izledim ve izlmeye devam ediyorum, öğrendiğim kadarıyla r25 euro 3 uyumluymus, 2017 yılında ise euro 4 uyumlu olmayan motorların turkiyeye girişi olmayacakmış sadece stokta 2017 yilindan önce tr ye girmiş motorların satışı olacakmış. Ne 250rr honda geliyor ne r25 geliyor. Firmalar motorlarını 2017 için uyumlu hale getirmemiş. İlginçtir r6 2017 model euro 4 e uygun olarak üretilmiş fakat ne 250rr nede r25 de bu yapılmamış. Kim bilir belki r3 gelir , fikrim yok. Ozelden mesaj atan arkadaslar , motorumu yeni yıldaki gelismeleri görene kadar yani fuar ve sonrasi diyeyim, satıştan kaldirdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)