Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Çok sağolun arkadaşlar. Allah cümlemizi korusun
    06serkan06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Colossus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana belge döküman birşey vermediler,sordum üstelik ,kaydı bizde var dediler.

İkinci elde bu kronik sorunlu parçalarını garantiden değiştirmiş kişilerden motor alın arkadaşlar,diliniz yanmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Mt-25 e akropovic slip on takan arkadaşım var ,tatminkar bir sesi var , yüksek devir çevirdiği için keyif veriyor ve yarattığı farkındalık yüksek. Bende R25ime takmayı düşünüyorum slip on,ikinci el satan varsa konuşabiliriz.

Paran varsa full sistem akropovic takmanı öneririm.
    Youtube da bir video var,orjinal egzosuzun icini temizlemisler , kat iptali yok sadece egsoz içi alınmış. Açın bir dinleyin sesi , ben beğendim, akropovic slip on icin alternatif fakat full system e alternatif değil. Sadece slip on için bu sözüm.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. 2.el çok r25 satış ilanı görüyorum piyasada. Bende satıyorum motorumu. R25 alicak olan arkadaşlar mutlaka yağ pompasi ve debriyaj tası değişimi yapıldığından emin olsun. Yetkili servis bana bu işlem sonunda evrak ve döküm vermişti. Kötü niyetli insan çok piyasada.
    Hocam bu yağ pompasından dolayı geri çağrılan belli bir parti midir. Ben 15 gün önce teslim aldım, lakin almadan öncede aklımı karıştırıyordu bu soru?
    Bİrde slip on egzoz video linkini paylaşabilir misin. Şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı 06serkan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu yağ pompasından dolayı geri çağrılan belli bir parti midir. Ben 15 gün önce teslim aldım, lakin almadan öncede aklımı karıştırıyordu bu soru?
    Bİrde slip on egzoz video linkini paylaşabilir misin. Şimdiden teşekkür ederim
    https://youtu.be/e9XULDhGcEc

Egzoz icin utube video bu bağlantıda. Yağ pompasi sorununa gelicek olursam, hatırladığım kadarıyla belli seride bu problem var , sen yinede garantiye al bayini ara şasi no dan check etsinler,onların elinde sorunlu olanlarin listesi var.
    06serkan06 bunu beğendi.

Motosikleti
    yzf r25
    Arkadaşlar bu geri çağrılma olayında. ürünün bedel iadesi veya kusursuz olan bir motorla değişimini talep edebiliyomuyuz acaba yasal olarak bilen varmı? yoksa yasa bu adamları mı koruyor. sonuçta bize ayıplı motorları sattılar. bu arada beni kimse aramadı tesadüfen haberim oldu bu işten.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı rigadu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu geri çağrılma olayında. ürünün bedel iadesi veya kusursuz olan bir motorla değişimini talep edebiliyomuyuz acaba yasal olarak bilen varmı? yoksa yasa bu adamları mı koruyor. sonuçta bize ayıplı motorları sattılar. bu arada beni kimse aramadı tesadüfen haberim oldu bu işten.

Yasal olarak bilgim yok. Ben yabanci sitelerden okuyup turkiyeden once ogrenmistim. Sonra ersoy yanaha servisi , saolsunlar kendileri aradilar, daha sonra yamaya turkiye ersoy un yetkili servis lisansini iptal etti neymis satisida olacakmis sadece servis olmayacakmis, ben motorumu yildiz yamaha dan almistim fakst 1 kere bile oraya goturmedim, ersoy parcalarimi bile degistirmisken daha hicbir bayi arama bile yapmamisti, bakiniz dezorganize bir yapi yamaha turkiye, hagtalar sonra yildiz yamaha beni aradi saka gibi. Yamahayi cok seviyorum fakat turkiye organizasyonu cok zayif, anadolu yamahada gectigimiz aylarda kapatti. Butun bunlara ragmen r6 dan devam edicem seneye 2017. Bu arada r1 de transmisyon sorunu nedeni ile geri cagirilmisti. Kusurlu mal olarak kabul edilir edilmez birsey diyemiyorum, firma resmi yazi ile hatasini kabul edip degisimleri ucretsiz yapmayi taahhut etti.

Motosikleti
    yzf r25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal olarak bilgim yok. Ben yabanci sitelerden okuyup turkiyeden once ogrenmistim. Sonra ersoy yanaha servisi , saolsunlar kendileri aradilar, daha sonra yamaya turkiye ersoy un yetkili servis lisansini iptal etti neymis satisida olacakmis sadece servis olmayacakmis, ben motorumu yildiz yamaha dan almistim fakst 1 kere bile oraya goturmedim, ersoy parcalarimi bile degistirmisken daha hicbir bayi arama bile yapmamisti, bakiniz dezorganize bir yapi yamaha turkiye, hagtalar sonra yildiz yamaha beni aradi saka gibi. Yamahayi cok seviyorum fakat turkiye organizasyonu cok zayif, anadolu yamahada gectigimiz aylarda kapatti. Butun bunlara ragmen r6 dan devam edicem seneye 2017. Bu arada r1 de transmisyon sorunu nedeni ile geri cagirilmisti. Kusurlu mal olarak kabul edilir edilmez birsey diyemiyorum, firma resmi yazi ile hatasini kabul edip degisimleri ucretsiz yapmayi taahhut etti.
    valla hocam olmadı bir avukata gidip danışacağım. adamlar yağ pompasında hata var diyor, bindik 5000 km. yağ basıncı ayarsız, kimi zaman bastı kimi zaman basmadı yağı nerden bileceğiz. motor bloğu kim bilir ne alemde. ücretsiz yağ pompası değişimi ile kurtarmaya çalışıyorlar. ben bir üzerine gideceğim bu işin.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı rigadu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam olmadı bir avukata gidip danışacağım. adamlar yağ pompasında hata var diyor, bindik 5000 km. yağ basıncı ayarsız, kimi zaman bastı kimi zaman basmadı yağı nerden bileceğiz. motor bloğu kim bilir ne alemde. ücretsiz yağ pompası değişimi ile kurtarmaya çalışıyorlar. ben bir üzerine gideceğim bu işin.

Şöyle düşünüyorum, bozulan veya kırılan bir parçada sonra değişiyor ve biz kullanmaya devam ediyoruz. Tabi kusursuz hatasız mal almak esas olan. Belli seride çıkmış hata, devamında uretilenlerde yokmuş. Gelişmelerden haberdar edersin ltfn.

Mondial Z one 150 ye biniyorum yaklaşık yedi aydır.Ehliyeti aldım aslında düne kadar ktm duke ile cbr arasında gidip geliyordum ama bu motoru detaylıca inleceyince bu üçü arasında nefesimi kesen bir motor olduğunu anladım.Bakarken bile kalbimi küt küt ettiriyor.Sorum şu scoctır ve bu 150 lik z one dan sonra ikinci adım için bu motor olurmu,yani aceminin bir tık üstü bir herife gidermi bu motor.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Arkadaşlar merhaba...
    İnazuma ile takas düşünenler olursa irtabata gecebiliriz..
    Sahibindende İlan numaram.. 326387048..
    532 577 0173...
    Kazasiz belasiz sürüşler...

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Gurnarsson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Z one 150 ye biniyorum yaklaşık yedi aydır.Ehliyeti aldım aslında düne kadar ktm duke ile cbr arasında gidip geliyordum ama bu motoru detaylıca inleceyince bu üçü arasında nefesimi kesen bir motor olduğunu anladım.Bakarken bile kalbimi küt küt ettiriyor.Sorum şu scoctır ve bu 150 lik z one dan sonra ikinci adım için bu motor olurmu,yani aceminin bir tık üstü bir herife gidermi bu motor.
    Gayet güzel olur. Uzun süre sıkılmadan binersin.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Motorum bu pompa muhabbetine yatak sardı. Avukat ile görüştüğümde servisten ekspertiz raporu almamı tüketici mahkemesi üzerinden başvuruda bulunmam sonucunda ne olursa olsun sonuç elde edeceğimi söylemişti. Motoru 2.el aldım garantisi yoktu. Yamaha müşteri hizmetleriyle falan konuştum hiç çirkefleşmeden komple parçaları değişip motoru sıfırlamayı teklif ettiler. Bugün de aradılar bitti gelin alın diye. Sadece işçilik talep ettiler o kadar. Ayrıca ayıplı malın iade süresi 6 ay haberlere çıktı bugün

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar,

Haftaya kısmetse motoru alıyorum. Motor 0 ve yeni gelmiş. Motorda debriyaj taşı ve yağ pompası sorunu hala devam ediyor mu yoksa düzeltildi mi?

Rodajda ilk 1000km 7bin deviri geçmeyin diyor. 6.vites 7bin devir kaç km hıza denk geliyor?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hayirli olsun.Kaça aldınız? Siz yinede sorun israrla yamaha türkiye ye telefon açın. 6. Vites 70-80 km denk gelir. 2. Kısımda yani 1000-1600 arasida 8400 grcmiceksiniz. H

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motoru ayırttırdım gibi bir durum söz konusu, daha fiyatta anlaşmadık. Ekipmanı da aynı yerden alacağım için sıkı pazarlık yapacağım.

8400 devir kaç kilometreye denk geliyor?

Forumda ki arkadaşlar kaça aldığını yazarsa daha iyi bir pazarlık yapabilirim.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Devir saati var zaten motorda , 90 110 arası bir km ye denk gelir. Benim fiyatım güncel değil nisanda almıştım size referans olmaz.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Haftaya kısmetse motoru alıyorum. Motor 0 ve yeni gelmiş. Motorda debriyaj taşı ve yağ pompası sorunu hala devam ediyor mu yoksa düzeltildi mi?

Rodajda ilk 1000km 7bin deviri geçmeyin diyor. 6.vites 7bin devir kaç km hıza denk geliyor?
    yenilerde bir sıkıntı yok. 6. vites 7000 devir 100km/h'ye denk geliyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    İlginiz için teşekkürler.

Ben yine de işimi garantiye almak istiyorum. Sorun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkürler.

Ben yine de işimi garantiye almak istiyorum. Sorun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
    valla onu bilmiyorum. Bence bir yamaha servisine sorun.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler bende motorumu satıyorum, ilgilenen olursa ilan burda. Çok temiz makina ,forumdan birine giderse daha çok sevinicem. Satma sebebim subat fuarinsa 17 R6 alicak olmam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-12.000-km-hatasiz-kazasiz-garaj-motoru-352317768/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)